"Teltonikos" akibrokštas ir "Omnilangų" serijos pabaiga: Sostinės B lygos aktualijos

Antradienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Savo aikštėje žaidusi "Teltonika" pusę ketvirto kėlinuko nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau vis tiek iškovojo užtikrintą pergalę prieš "LKA-karys.lt" ekipą, tuo tarpu "Omnilangai" įtikinama persvara įveikė "Š.Marčiulionio KA-Electrolux" ekipą ir nutraukė užsitęsusią nesėkmių seriją.

Dėl aukščiausių vietų A grupėje kovojanti "Teltonika" (9-6) antradienio vakarą palaužė "LKA-karys.lt" (3-11) atstovus rezultatu 68:57 ir kuriam laikui pakilo į trečiąją rikiuotės poziciją.

Dvikovą geriau pradėjo kariai, kurie sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes pirmavo rezultatu 6:2. Tačiau tuomet aikštės šeimininkai driokstelėjo surinkę 11 taškų iš eilės ir įgijo apčiuopiamą persvarą (13:6). Atitrūkę nuo varžovų "Teltonikos" vyrai žaidė aukštai pakelta galva ir sulig kiekviena minute didino savo pranašumą.

Įdomu tai, jog lemiamame kėlinuke likus žaisti šešias minutes aikštės šeimininkai triuškino varžovus (68:42) ir tuomet... nusprendė sustoti. Per likusį laiką aikštės šeimininkai nepelnė nė taško (!) bei leido svečiams ženkliai apkarpyti turėtą deficitą.

Vis tik net ir toks aikštės šeimininkų akibrokštas nieko nebepakeitė, tad nuaidėjus finalinei sirenai užtikrintą pergalę šventė solidžias rungtynes sužaidusi "Teltonikos" ekipa.

Nugalėtojų ekipos treneris Mykolas Mankevičius išdėstė stabtelėjimo priežastis: "Tris kėlinukus žaidėm puikiai, o paskui - norėjosi greičiau užbaigti rungtynes, tad lemiamas ketvirtis kiek apkartino pergalę. Tiesiog darėm tai, ko nepratę, privėlėm klaidų tad taip ir gavosi. Be to, varžovai per šešias minutes pelnė 11 taškų, o tai irgi ne stebuklai".

"Aišku, gerai žaisdami didžiąją rungtynių dalį kiek pavargom, leidom atsarginiam pasireikšti. Visgi, vis tiek negalime pateisinti tokio žaidimo, nes atrodė, tarsi dvikovos pabaigoje būtų žaidusi ne mūsų komanda", - dėl nesėkmingos susitikimo pabaigos krimtosi "Teltonikos" treneris M.Mankevičius.

Tuo tarpu "LKA-karys.lt" treneris Kęstutis Kairys išdėstė nesėkmingos komandos žaidimo priežastis: "Mes kiekvieną kartą susirenkame vis kita sudėtimi, todėl tikėtis gero rezultato - būtų kiek naivoka. Be to, mes neturime smogiamosios jėgos, nes  net trys pagrindiniai krepšininkai dabar yra laukuose, kur atlieka su tarnyba susijusias pratybas".

"Džiaugiuosi nebent tuo, kad atvykome į rungtynes nepaisant gausybės mikro traumų ir tuo, kad kovojome iki pagrindinio laiko pabaigos. Iki reguliariojo sezono pabaigos liko vos kelios dvikovos, tad bent jau norisi čempionatą pabaigti garbingai", - karių kolektyvo vargus ir džiaugsmus atskleidė "LKA-karys.lt" komandos treneris K.Kairys.

"Teltonika": Tadas Mankevičius (10 atk.kam.) 18, Ridas Pulkauninkas 13, Mantas Vanagas 11.

"LKA-karys.lt": Dovydas Šimkūnas 18, Aurelijus Daujotis 12.

Savo aikštėje žaidusių "Omnilangų" (2-13) lyderis Rolandas Pocius atliko jau devintąjį dvigubą dublį šiame sezone, o jo vedama komanda be didesnio vargo rezultatu 95:69 palaužė "Š.Marčiulionio KA-Electrolux" (2-12) atstovus.

Intriga rungtynėse laikėsi vos penkias minutes po kurių aikštės šeimininkai turėjo minimalią persvarą (13:12). Tačiau vėliau "Omnilangai" padidino apsukas ir išnaudodami savo patirtį bei fizinį pranašumą pamažu ėmė tolti nuo varžovų.

Regis beviltiškoje padėtyje atsidūręs jaunimas nenuleido rankų ir kovojo iki susitikimo pabaigos. Visgi prastesnis taiklumas, žaidybinio broko gausa bei ženkliai pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių neleido "marčiulioniukams" net pagalvoti apie pergalę.

Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė triuškinamą aikštės šeimininkų pergalę, o tuo pačiu ir revanšą už netikėtą nesėkmę pirmojo rato akistatoje. Be to, tai buvo pirmos "Omnilangų" laimėtos rungtynės po vienuolikos nesėkmių iš eilės.

"Omnilangai": R.Pocius (12 atk.kam.) 22, Mindaugas Stoškus (5 per.kam.) 14, Algirdas Gaidys ir Mantas Baranauskas po 13.

"Š.Marčiulionio KA-Electrolux": Danielius Paškevič 17, Lukas Kišūnas (11 atk.kam.) 14.