„Ugniagesys“ atkrintamąsias pradėjo nušluodamas „Oaks“

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos atkrintamosios startavo. Antradienio vakarą pirmoje serijoje susitiko antroji ir septintoji lygos ekipos, ir nėra nieko nuostabaus, kad gerokai nukraujavusi „Oaks“ ekipa neturėjo jokių šansų: atkrintamųjų rėžimą įjungęs „Ugniagesys“ namuose pasismagino puolime ir laimėjo lengvai – 110:79.

Be prošvaisčių

„Oaks“ į Valčiūnus atvyko vos šešiese, ekipos pagrindą sudarė gynėjų linijos krepšininkai, tad kaip po mačo ir pripažino ekipos vadovas – šansas pasipriešinti buvo tik fantastiškai atakuojant iš toli, o to padaryti – nepavyko.

Nuo pat susitikimo pradžios į priekį šovė šeimininkai, pelnę pirmuosius keturis taškus, ir nors „Oaks“ akimirkai buvo išsiveržę į priekį (5:4), kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo vienintelis kartas šiame susitikime, kuomet pranašumu džiaugėsi ne „Ugniagesys“.

Antrą pirmo kėlinio pusę šeimininkai sužaidė pagirtinai puolime bei galingai gynyboje, bei jau po pirmų dešimties minučių džiaugėsi didesniu nei dvigubu pranašumu – 27:13.

Antrame kėlinyje vaizdas nesikeitė – nors „Oaks“ ir pataikė du tolimus metimus per pirmą ketvirčio minutę, (21:30), jau visai netrukus „Ugniagesys“ įjungė aukštesnę pavarą, bei sužaidę vos tris kėlinio minutes nurūko į priekį rezultatu 39:23, o pirmą dvikovos pusę laimėjo užtikrintai – 55:34.

Po ilgosios pertraukos svečių puolimas kiek pagerėjo ir „Oaks“ vien per trečią kėlinuką surinko 25 taškus, tačiau tai buvo labiau šeimininkų nedidelis atsipalaidavimas, nei svečių realus bandymas grįžti į kovą dėl pergalės.

„Ugniagesys“ nesužaidus nė trijų minučių jau susikrovė trisdešimties taškų pranašumą, kuris garantavo Genadijaus Kuliomino kariaunai ramų gyvenimą likusį mačo laiką.

Tiek trečiame kėlinyje, tiek ir ketvirtame, „Ugniagesio“ taiklumas, kova dėl kamuolių ir visas rungtynių tempas nekėlė jokių abejonių, tad nieko netikėto neįvyko – aiškūs serijos favoritai kelią finalinio ketverto link pradėjo lengva pergale, ir labai tikėtina, kad ši serija neužsitęs.

Po pergalės „Ugniagesio“ strategas Genadijus Kuliominas pasirodymu sužavėtas nebuvo, bet galutine savo klubo pergale serijoje nei kiek neabejojo: „Na, žaidimas mūsų buvo vidutiniškas. Gynyboje per mažai pastangų, per daug atsipalaidavę buvome. Leidome iš toli mesti tiems, kas yra metikai. Puolime irgi galime geriau žaisti. Varžovai viską darė taip, kaip mes planavome, kad jie darys. Kita vertus,  jie daugiau nelabai ką turi ir daryti, tik mesti tritaškius. Liko 1 žingsnis iki finalo ketverto ir manau, trečiadienį mes jį žengsime. Svarbu būti susikoncentravusiems.“

Tuo tarpu „Oaks“ vadovas Vaidas Indriliūnas krimtosi dėl neparodyto tikrojo veido, ir tikėjosi, kad atsakomasis susitikimas bus bent jau atkaklesnis: „Kaip ir sakiau prieš seriją, mes šiose rungtynėse neturėjome pilnos sudėties. Buvo itin maža rotacija, o ir joje daugiausia vien gynėjai. Norėdami laimėti turėjome geriau pataikyti iš toli, tačiau šįkart taikiklis buvo nusimušęs, tuo tarpu varžovai sužaidė pagal galimybes. Rezultatas tendencingas, o liūdina gal tik skirtumas, kuriuo patirtas pralaimėjimas.

Šiandien laukia dar vienos rungtynės, tad žiūrime į priekį ir pagal galimybes bandysime parodyti visiškai kitą savo veidą.“

Nugalėtojų gretose, kaip ir buvo galime tikėtis, atkrintamųjų rėžimą iš karto demonstravo Dovydas Sakalnikas, nei karto neprametęs iš žaidimo bei surinkęs 21 tašką (7/7 dvit., 2/2 trit., 34 naud.bal.), 19 taškų pridėjo Mantas Pigaga, po 14 Vytautas Saulevičius (9 atk.kam.) ir Adas Praprovas (8 atk.kam.), 12 - Dominykas Gružinskas (11 rez.perd.)

„Oaks“ gretose nesulaikomas buvo ir naudingiausiu susitikimo žaidėju tapo Rokas Jankūnas (31 tš., 8 atk.kam., 5/11 trit., 36 naud.bal., 40 min.), po 14 taškų surinko Airidas Neifaltas (10 rez.perd.) ir Žygimantas Žiukas.