Vienas kėlinys leido „Dussmann“ išlikti B lygos viršūnėje

GEALAN-Sostinės B lygos čempionate pirmadienį vyko vienerios rungtynės, kuriuose favoritais laikytas „Dussmann“ (4-0) klubas namuose galingo antro kėlinio dėka laikė rungtynių vadeles visas keturiasdešimt minučių ir 69:61 susitvarkė su jau trečią nesėkmę iš eilės patyrusiais „Vilniaus miesto savivaldybės“ (1-4) krepšininkais.

„Dussmann“ ir toliau demonstruoja nugalėtojų mentalitetą – nors ekipa išlieka be pralaimėjimų, net 3 iš 4 susitikimų buvo laimėti po atkaklios kovos ir vidutiniu tik 5 taškų skirtumu, tuo tarpu „Savivaldybės“ atstovai dar atrodo toli iki savojo žaidimo radimo, o žvelgiant į tolimesnį jų tvarkaraštį, pakilimas iš devintosios vietos gali greitai ir neįvykti.

Dvikova prasidėjo netikslių metimų gausa: šeimininkai nesėkmingai bandė laimę iš toli, tuo tarpu svečiai viską „laužė“ iš arčiau arba vidutinio nuotolio, tačiau nei vieni, nei kiti nieko nepešė, ir įpusėjus ketvirčiui 6:5 (beje, vienintelį kartą rungtynėse) pirmavo svečiai.

Antroje kėlinio dalyje „Dussmann“ pavyko realizuoti 3 tolimus metimus, ko pasekoje šeimininkai po pirmų dešimties minučių turėjo trapų 3 taškų pranašumą (17:14).

Po prasto tikslumo pirmame ketvirtyje (6/19 dvit.) Savivaldybės komanda tikėjosi atsigriebti po pertraukėlės, tačiau viskas nutiko priešingai: Mindaugo Noreikos auklėtiniai įkrito į tikrą prarają: pirmuosius kėlinio taškus pavyko pelnyti tik sužaidus 4 minutes (16:22), ir nors jau kitos atakos metu baudą realizavo Justinas Ruminas (17:22), „Dussmann“ gynyba visiškai eliminavo „Savivaldybės“ šansus.

Svečiai visiškai tušti buvo iki pat paskutinės ketvirčio minutės, kuomet „Dussmann“ jau buvo pabėgę į priekį net 33:17, ir tik du desperatiški Vytauto Zapalskio tolimi metimai paskutinėmis sekundėmis leido kiek sumažinti deficitą svečiams – 23:33. Iki šių tolimų metimų „Savivaldybė“ buvo pataikiusi vieną metimą iš 15 bandymų.

Ant V.Zapalskio pečių svečiai laikėsi ir po pertraukos: nors „Dussmann“ situaciją kontroliavo, nedidukas snaiperis pailsėjęs ir pajutęs metimą realizavo dar tris tolimus šūvius, ir taip neleido galutinai atsipalaiduoti Mindaugo Lapėno kariaunai. Kėlinį V.Zapalskis vėl užbaigė tolimu metimu, o „Savivaldybė“ priartėjo iki 45:53.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Dussmann“ vėl pavyko atitrūkti ir įgyti pergalingą pranašumą (62:47, 35 min.), ir nors svečiai dėjo visas pastangas jį likviduoti bei laimėjo atkarpą 11:3 (65:58, 37 min.), be didelių klaidų žaidę šeimininkai sugebėjo išsaugoti susikurtą skirtumą ir sėkmingai pasiekė ketvirtą pergalę sezone.

Po susitikimo „Dussmann“ ekipos treneris Mindaugas Lapėnas nuogąstavo, kad komandos priimami sprendimai ne visada yra geri, o menka rotacija neleidžia tobulėti: „Kontroliavom visas rungtynes, jei neklystu, o momentinius žaidimo kreivių svyravimus vertinu, kaip nuovargio pasekmes, nors iš dalies kartais ir lengvabūdiškumą. Trūksta stabilumo , užtikrintumo, kai žinai kad susikuri situaciją ir ji baigsis sėkmingai, taškais baudos metimais, geru nusimetimu.

O mes momentais tokių sprendimų priimam, kad nežinau kaip įvardinti. Bet vyrai patys viską žino. Galiu tik džiaugtis jų kovingumu, stengimuisi. Labai norėtųsi tik žaisti su didesne rotacija, kuri praplėstų taktinius žingsnius, dabar žaidžiam su 7-8 žmonėmis, negalim palaikyti savo tempo, negalime ištraukti tų ginklų kurie suveiktų tam tikrose situacijose.

Komanda negali augti su tiek žmonių, reikalingi visi, mes netobulėjam, stovim vietoj, o norėtųsi, kad būtų atvirkščiai.“

Užstrigę lyderiai

Šiame susitikime kiek netikėtai silpnai pasirodė abiejų ekipų lyderiai: naudingiausias B lygos žaidėjui Deimantui Pavlovskiui šį vakarą kliuvo ne vienas priekaištas nuo ekipos stratego, o susitikimą gynėjas baigė vos su 8 taškais (3/11 met.) ir 10 naudingumo balų, kai lapkritį rinko net po 24,3, tuo tarpu iki šio susitikimo po 20,2 taško pelnydavęs Savivaldybės lyderis Paulius Macijauskas pelnė vos 6 taškus (2/7 met., 5 praž.) ir buvo neatpažįstamas.

Nugalėtojų ekipoje 17 taškų surinko nuo suolo pakilęs Ignas Vaičys (4/6 trit.), 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Tomas Šiškevičius, 9 - Marius Taparauskas (18 naud.bal.)

Savivaldybės gretose lyderio vaidmens ėmėsi 5 tolimus metimus realizavęs Vytautas Zapalskis – 16 taškų (5/9 trit.), 14 taškų ir 12 atkovotų kamuolių pridėjo Eligijus Ročys, 13 - Justinas Ruminas