10 mačų - 10 C lygos istorijų

Net 10  susitikimų vyko ketvirtadienį Plasta-Sostinės C lygos pirmenybėse. Kone įpusėjus antro etapo reguliariajam sezonui kiekvienų rungtynių rezultatas įgauna vis didesnę reikšmę. Apie kiekvieno susitikimo svarbą - šioje apžvalgoje.

Reikšmingi taškai

Stipriausiųjų diviziono B grupėje rungtyniavo keturios ekipos, esančios turnyrinės lentelės viduryje, ir reikšmingas pergales iškovojo "VLI Timber" (3-1) bei "Miražo" (2-3) ekipos.

Svečiuose žaidusi "VLI Timber" krepšininkai padarė 27 klaidas ir ketvirtame kėlinyje leido "Duonpelnio Basket" (3-2) komandai beveik juos pasivyti, tačiau trapų pranašumą išsaugoti pavyko ir 65:62 pasibaigusiose rungtynėse taškas atiteko "medžio apdirbėjų" kolektyvui.

Labiausiai tikėtina, kad "VLI Timber" po pirmo rato kovų grupėje liks antroje pozicijoje, tuo tarpu antrą nesėkmę iš eilės patyręs "Duonpelnys Basket" įsitvirtinęs trečioje pozicijoje.

Į pergalę "Timber" ekipą vedė ekipos lyderis R.Kukta, surinkęs 28 taškus, 12 taškų ir net  17 atkovotų kamuolių pridėjo L.Lingė.

"Duonpelnio Basket" klubui po 14 taškų surinko M.Kupetys ir T.Šilingis.

Po susitikimo D.Gudonis ("VLI Timber") džiaugėsi pergale ir dėkojo priešininkams: "Dėkojame varžovams už rimtą kovą. Susitikimas buvo labai permainingas, kurio pabaigoje vos neprisižaidėme, Kokį pranašumą susikrovėme prieš ketvirtą kėlinį, tokį ir pralošėme. labai neramina šis faktas, kadangi tai kartojasi ne pirmas rungtynes. Padarėme 27 klaidas, tai rodo mūsų aplaidų kamuolio valdymą ir skubėjimą. Tačiau dabar svarbiausia, kad turime reikalingą tašką."

Savo ruožtu taip pat svečiuose laimėjo ir "Miražo" (2-3) ekipa, antroje rungtynių pusėje užtikrintai 91:72 susitvarkiusi su jiems iššūkį mėginusiais mesti "Vilniaus KM-99-II" (1-3) krepšininkais.

Po dviejų kėlinių šeimininkai dar pirmavo 39:36, dar lygus rezultatas buvo ir trečio kėlinio viduryje, bet atkarpą 15:0 laimėję svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir rungtynes užbaigė sau naudinga linkme. "Miražui" pergalė leido įsitvirtinti B grupės 4 vietoje, ir labai realu, kad po pirmo rato susidariusi turnyrinės lentelės padėtis liks nepakitusi ir po antro rado kovų.

"Miražui" 24 taškus surinko nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Ž.Žiukas, po 13 pelnė K.Ambrazaitis (15 atk.kam.) ir E.Šimoniūtis.

Jaunimo gretose išsiskyrė 19 taškų surinkęs D.Stonikas ir 16 - ekipos lyderis P.Žala.

Saldus "Nuts" revanšas

Net 31 tašką pelnęs J.Mikelkevičius sužaidė geriausią sezono mačą o "Nuts" (4-2) pergalingai pradėjo A grupės antro rato kovas, namuose 82:72 pasiekusi revanšą prieš "Tirolos" (3-3) krepšininkus, kurie patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės. Pralaimėjimu I diviziono kovas pradėjusi "Nuts" ekipa po šios pergalės pakilo iki antros vietos grupėje, bei turi teigiamą tarpusavio santykį su vienais iš artimiausių persekiotojų - "Tirolos" ekipa.

"Nuts" ekipos treneris P.Purtokas po rungtynių pasidalino mintimis: "Rungtynės buvo tokios, dėl kokių ir žaidžiame krepšinį. Gera kova, daug emocijų. Kadangi jau buvome žaidę prieš varžovus, turėjome planą stabdyti jų greitas atakas ir apriboti lyderio žaidimą. Lyderio nesustabdėm, bet į gynybą grįždavome drausmingai, lengvų taškų daug nedovanojom. Atkovojom 20 kamuolių daugiau, Jonas kaip visada buvo nesustabdomas, tai ir lėmė pergalę. Grupė tikrai apylygė, panašu, kad dar reikės pergalės, kad užsitikrintume vietą ketvertuke. Gerai, kad turime teigiamą balansą arba nemažas pergales prieš artimiausius varžovus, tad turim geras galimybes būti tarp dviejų stipriausių grupės ekipų."

"Tirolos" idėjinio vado T.Burtiliaus mintys: "Rungtynes ekipos pradėjo apsikeitusios spurtais. Pirmiausia mes šovėme į priekį 12:2, po to mums krepšys užsirišo - varžovai tuo pasinaudojo bei laimėjo atkarpą 30:6 išsiveržė į priekį 14 taškų persvara. Tada atėjo mūsų eilė rodyti, ką mokame - po sėkmingos atkarpos išlyginome žaidimą. Antroje rungtynių pusėje mums buvo pavykę susigrąžinti rungtynių kontrolę į savo rankas, kai išsiveržėme į priekį keliais taškais, tačiau tik trumpam. Pabaigoje pritrūko pražangų prisirinkusio aukštaūgio ir jėgų. Žilvinui pritrūko rimtesnės pagalbos atakuojant. Tai tokios tos ir pralaimėjimo priežastys. Gaila, kad pralaimėjome didesniu skirtumu, nei buvome laimėję namie, tas gali turėti įtakos komandų rikiuotei, jeigu surinksime tiek pat taškų. Nieko nepadarysi, liko daug rungtynių, stengsimės iš jų išpešti maksimumą."

Jau minėtas J.Mikelkevičius tapo neįmenama mįsle "Tirolai" - universalus puolėjas pelnė 31 tašką (12/18 dvit., 7/11 baud.) atkovojo 18 kamuolių, atliko 4 perdavimus bei perėmė 5 kamuolius. Pridėjus 11 išprovokuotų pražangų - 54 naudingumo balai. Ekipos lyderiui tradiciškai puikiai talkino T.Černeckis (16 tšk., 12 atk.kam.), 11 - M.Bagočius.

"Tirolai" Ž.Aleksandravičius surinko 26 taškus (8/14 dvit., 3/4 trit.), 11 pridėjo A.Barišauskas, 10 - D.Oliferas (8 rez.perd.)

Įsibėgėjęs "LHV bankas"

Svečiuose žaidusi "LHV banko" (4-2) ekipa rezultatu 70:56 įveikė "Lynx" (2-4) krepšininkus bei įsitvirtino antroje grupės pozicijoje, tuo tarpu "lūšys" patyrė antrą nesėkmę iš eilės ir smuktelėjo iki ketvirtos grupės vietos. Vis tik pastarosios ekipos demonstruojamas žaidimas per daug neraminti neturėtų - nors pastaruoju metu buvo patirti keli pralaimėjimai, tačiau kolektyvas kovoja pagirtinai su grupės lyderiais.

Savo ruožtu "bankininkai" laimėjo jau antrą kartą iš eilės, prieš principinius varžovus, ir panašu, kad veteranai vis geriau supranta vienas kitą bei tampa grėsminga jėga.

Atkakliai ir lygiai vykusių rungtynių atomazga įvyko ketvirto kėlinio pabaigoje, kuomet 7:0 spurtavę svečiai "bankininkai" susikrovė dviženklę persvarą, o "Lynx" kiek sutriko, bei atidavę iniciatyvą varžovams turėjo pripažinti nesėkmę.

"LHV bankui" 24 taškus pelnė bei 15 kamuolių atkovojo A.Kvietkauskas, 23 pridėjo M.Radvilas.

"Lynx" gretose išsiskyrė V.Milius (12 tšk., 10 atk.kam.) ir S.Žičkus (10 tšk., 7 atk.kam., 5 rez.perd.).

"Rumida-LLK" - nesulaikoma

Ir toliau be nesėkmių (4-0) žygiuoja "Rumidos" klubas, šį kartą namuose nepalikęs jokių vilčių "JSK Gulbinų" (1-3) ekipai. Nors šeimininkai turėjo keblumų pirmame kėlinyje (pralaimėta 13:18), po pertraukėlės iniciatyvą perėmę "Rumidos" atstovai įjungė aukštesnę pavarą puolime likusius tris ketvirčius laimėjo užtikrintai bei ir iškovojo pergalę rezultatu 86:64 bei  toliau karaliauja D grupėje.

Tuo tarpu "JSK Gulbinams", panašu, bus labai sudėtinga išvengti atrankos į atkrintamąsias turnyro, nes bent jau prieš pirmas tris grupės ekipas apie pergales net nebuvo galima pagalvoti. Žinoma, dar laukia visas antras ratas, todėl tik rungtynių rezultatai atsakys į visus klausimus.

"Rumidai" šį kartą po 16 taškų surinko V.Danilovas ir D.Švedavičius, 15 - E.Fedorovičiaus sąskaitoje.

"JSK Gulbinams" 19 taškų surinko S.Vilčinskas, 12 - J.Garšva (8 atk.kam., 11 kld.).

Favoritai neturėjo vargo

Užtikrintas pergales svečiuose žaistose dvikovose ketvirtadienio vakarą iškovojo H grupėje favorito statusą turėjusios "Penktuko" ir "Agmekos" ekipos.

Itin malonia staigmena tapusi "Penktuko" (4-0) komanda svečiuose sau būdingu stiliumi 66:39 susitvarkė su ir toliau be laimėjimų liekančia "Capital City" (0-4) ekipa.

Svečiai dominavo viso susitikimo metu, pagal visus pagrindinius statistikos rodiklius, todėl jų  pergalė nekėlė jokių abejonių. L.Paknys prie eilinio laimėjimo pridėjo 17 taškų, 10 taškų ir 14 kamuolių atkovojo R.Svilainis, taip 10 - S.Šnipaičio indėlis.

"Capital City" ekipai A.Zakarevičius pelnė 11 taškų.

Antrą pergalę iš eilės iškovojo ir į trečią vietą grupėje pakilo "Agmeka" (3-2) svečiuose be didesnių problemų antroje rungtynių pusėje palaužusi "Vilniaus KM-98-II" (1-3) ekipą rezultatu 77:41.

Nors po dviejų kėlinių ekipas skyrė tik 6 taškai (22:28), tačiau vien per ketvirtą kėlinį daugiau taškų nei per pirmą susitikimo dalį pelniusi svečių ekipa nutolo nuo varžovų bei pasiekė įtikinamą pergalę.

Nugalėtojams 15 taškų surinko E.Kašelionis, po 13 - R.Mačernis ir J.Špokas.

"Vilniaus KM-98-II" atstovams T.Jasionis pelnė 23 taškus.

"Tornadas" atsitiesė

Po skaudaus pralaimėjimo praėjusią savaitę prieš "Vilniaus aps. VPK" krepšininkus, atsitiesė "Tornado" (4-1) ekipa ir taip tarsi įrodė, kad ta nesėkmė buvo tik atsitiktinė.

Savo aikštėje žaidęs "Tornadas" rezultatu 63:49 susitvarkė su "United" (1-4) ekipa, kuri lieka G grupės apačioje bei sunkiai tikėtina, kad kone visada rungtyniaudama negausiomis pajėgomis sugebės iš ten išsikapstyti.

Iki pirmo kėlinio vidurio su varžovais koja kojon žengę šeimininkai (20:19) surengė spurtą 8:0 ir įgijo 10 taškų pranašumą, kurį sugebėjo ne tik išsaugoti, bet ir padidinti iki finalinės rungtynių sirenos.

"Tornadui" 14 taškų surinko A.Skauda, 13 - M.Kozakovskij, po 11 - P.Kamaitis ir A.Bacevičius.

"United" gretose išsiskyrė 14 taškų pelnęs R.Šalaševičius.

Pasismagino

Pagaliau pergalę iškovojo "Oaks-2" (2-4) ekipa, kuri dvikovoje savo aikštėje rezultatu 88:45 pasismagino su iki šiol pergalių neturinčiais "SKM-99-1" (0-4) jaunaisiais krepšininkais.

Nors pergalė triuškinanti, "ąžuolams" dar reikės nueiti ilgą kelią, norint pasiekti bent jau pirmą grupės ketvertuką, nes iki šio vienintelius taškus ekipa renka tik dvikovose su jaunimo ekipomis.

Šį kartą puikias rungtynės sužaidė veteranas M.Lapėnas (20 taškų, 12 atkovotų kamuolių, 40 min.), taip pat galingu dvigubu dubliu pasižymėjo A.Drabavičius (18 tšk., 14 atk.kam.), 17 taškų - E.Micės indėlis (18 min.).

"SKM-99-1" gretose 12 taškų surinko R.Barškėtis.

"Kirviai" jau pirmi

Vis geresnę sportinę formą demonstruoja "Kirvių" (4-1) ekipa, pirmo rato kovas J grupėje užbaigusi kiek netikėtai lengva pergale svečiuose prieš "SK Ardo" (2-2) ekipą, įveikusi priešininkus 65:43.

Beviltišku pralaimėjimu "Patikimai praktikai" 29:49 pradėję "Kirviai" iš dugno išlipo greitai - laimėti keturi susitikimai iš eilės ir užimama pirma vieta grupėje.

Tuo tarpu "SK Ardas" patyrė skaudžią nesėkmę, nes iki šiol kovinga ekipa jeigu ir nusileisdavo varžovams, tai būdavo po atkaklios kovos. Ši ekipa lieka trečia grupėje ir turi visas galimybes patekti į atrankos turnyrą.

"Kirviam" net 26 taškus surinko M.Kieža.

"SK Ardui" M.Jakavonis surinko 10 taškų.