221 antradienio C lygos taškas

Antradienį gausiausioje C lygoje įvyko dvejos rungtynės. Kartu sudėjus ekipos surinko 221 tašką. "UniClub" namuose įveikė "SK Ardo" klubą, o "Mamutai" nusileido "Kuršėnams".

Kovoja

"SK Ardo" ekipa sostinės C lygoje rungtyniauja jau šeštąjį sezoną, ir deja, jau tapo etatine ekipa, užimančia vienas paskutinių pozicijų, ir priešininkų lengvu grobiu.

Geriausias "SK Ardo" pasiekimas, pernai užimta... 65 vieta. Tačiau tai istorija, kurią "SK Ardo" krepšininkai yra nusiteikę perrašyti jau šį sezoną. Ir jau pirmosios rungtynės tą įrodė: visada atkrintamosiose kovose C lygoje kovojantys "UniClub" krepšininkai turėjo gerokai paprakaituoti, kad sezoną pradėtų pergale, ir galutinis rezultatas 59:46 net neatspindi, aikštelėje vykusios kovos.

Pirmas penkias mačo minutes pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų ir kėlinio viduryje svečiai pirmavo 7:6, tačiau šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir iki didžiosios pertraukos susikrovė apčiuopiamą 10 taškų pranašumą (33:23). Tačiau "SK Ardas" nesutriko - kovingai pradėję trečią kėlinį svečiai sukaustė priešininkus puolime, o patys sumaniai rinkdami taškus ir kovodami kiekvienoje situacijoje rezultatą išlygino 33:33 (24min.) ir tik netaiklūs tolimi metimai (1/14 rungtynių metu) nelaido svečiams išsiveržti į priekį trečio kėlinio viduryje.

Vis dėlto pajutę, kad priešininkai neturi lygiavertės pamainos ant atsarginių žaidėjų suolelio "UniClub" susiėmė, spurtavo ir išlaikė 5-9 taškų persvarą iki 36 min. Paskutinės keturios mačo minutės buvo padrikos "SK Ardui" - daugybė klaidų ir neapgalvotų sprendimų, kad  "UniClub" leido susikrauti didžiausio pranašumą būtent pačioje susitikimo pabaigoje.

"UniClub" vadovas M.Matulevičius  buvo konkretus:" Pirmos rungtynės, nauja sudėtis ir t.t. Bet visi kovojo, stengėsi - tas ir svarbiausia. Iškovojom pergalę, kas šiame etape yra labai svarbu. Treniruosimės, gerinsim žaidimą ir lauksim kitų rungtynių. Šio sezono tikslai - pakartoti pernykštį pasiekimą, - aštuntfinalį, o tada jau kaip dievas duos".

"SK Ardo" treneris K.Klimas džiaugėsi komandos kovingumu ir tikėjo sėkmingu sezonu:"Varžovai turbūt neįvertino mūsų ir tikėjosi lengvo pasivaikščiojimo. Davėm kovą. 3,5 kėlinio rezultatas buvo apylygis. Pralaimėjom, nes per daug suklydom, ypač paskutinėmis 4 kėlinio minutėmis. Nors lentą laimėjom, bet su 29 klaidomis turbūt tik "Žalgiris" galėtų laimėti. Žinant, kad komandą papildė du pajėgūs žaidėjai, rezultatas yra geras. Pirmos varžybos, trūko susižaidimo bei atsarginių žaidėjų indėlio.  Tikslai ? Pirmame etape stengtis sužaisti ir niekam neatiduoti lengvų taškų. Antrame etape - kovoti dėl aukštesnių vietų, žinoma, jeigu išvengsim traumų ir visi rinksis į rungtynes".

Nugalėtojams po 10 taškų pelnė P.Linkevičius, M.Matulevičius ir A.Šiaudinis.

"SK Ardui" 15 taškų surinko V.Kiseliov.

Linksmai

Antrose vakar dienos rungtynėse namuose "Mamutas" 53:63  nusileido "Kuršėnų" krepšininkams, o abiejų komandų atstovai nestokojo šmaikščių sąmojų, palyginimų bei vaizdžių papasakojimų, ko susirinko.

D.Simavičius ("Kuršėnai") : Smagu, kad pasiekėm pergalę, ir ne prieš bet ką, o pernai metų aštuoneto komandą. Nors labai trūko ūgio prieš "Mamutus", kur atrodėm lyg "Dovydai prieš Galijotą", ypač vieną - A.Kviklį - 201 cm., 130 kg., bet viską išsprendėm bendru darbu ir fizine jėga, kurių panaudojome nemažai, bandydami stabdyti "Mamutus". Pirmame kėlinuke gavom į ragus, tačiau labai sumaniai viską sutvarkė treneris E.Juška. Pamatę, kad jie neatsparūs spaudimui, pradėjome spausti, ir gal kokį 10 atakų iš eilės jie nesugebėjo persivaryti kamuolio, ką mes labai gerai išnaudojome bei įgijome dviženklę persvarą, kurią išlaikėme praktiškai iki galo. Sunkiausios buvo paskutinės trys minutės, kai jau mus pradėjo spausti varžovai, ir dėl itin dažnų klaidų bei lyderių penktų pražangų rezultatas ištirpo iki 7 taškų, bet atsilaikėm ir šventėm pergalę. Kol kas susitvarkome su baudų metimais, tačiau reikia tobulinti žaidimą po krepšiu. Tritaškių metam beveik tiek pat, kiek dvitaškių, bet tobulėjam, ir tai džiugina. Kaip ir kas metus, žaidžiame savo malonumui ir norime būti aukščiau, nei pernai. Šiemet pagaliau norime patekti tarp 32 geriausių ekipų. Tam resursų turime, tad laikas kopti aukštyn".

L.Kervys ("Mamutai") buvo puikios nuotaikos bei pripažino, kad komandos pavadinimas atspindėjo ir žaidimą aikštelėje: "Tai buvo pirmos rungtynės mums šį sezoną ir daugelis žaidėjų po vasaros pirmą kartą laikė kamuolį savo rankose. Atrodėm kai tikri mamutai, nusileidę iš viduramžių. Vyravo visiškas chaosas tiek puolime, tiek gynyboje. Tai sąlygojo ir daug prarastų kamuolių ir prastą pataikymą. Priešininkai tuo pasinaudojo ir pelnytai laimėjo. Sveikinam juos! Nepaisant to, esame puikios nuotaikos ir turėjome gerą laiką po rungtynių prie alaus bokalų. Vieną iš komandos tikslų - socializuotis ir gerai praleisti laiką, įvykdėme. Komandos vadovybės ir gausių rėmėjų iškelti tikslai nuo praėjusių metu nepakito - laimėti kuo daugiau rungtynių ir turėti puikų laiką prie alaus bokalų" - Šmaikštavo vienas svarbiausių "Mamutų".

Nugalėtojams 5 tritaškius pataikė ir 19 taškų surinko B.Jonuška, 13 taškų ir 12 atkovotų kamuolių - B.Klapatausko sąskaitoje.

Nuo pralaimėjimo "Mamutų" neišgelbėjo puikus N.Ramučio žaidimas - aukštaūgis pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių.