Atrankos etape - smūgiai favoritams (foto)

Net šešios trečio Plasta-Sostinės C lygos pirmenybių etapo kovos vyko ketvirtadienį, ir jos pateikė ne vieną siurprizą favoritams. Antrame sezono etape sau lygių neradę "LiveActive" gavo skaudžią pamoką prieš reguliariajame sezone užtikrintai nugalėtus "Tornado" vyrus, o "BC Pilaitės" ir "Grigiškių-plasta.lt" komandos pirmose rungtynėse taip pat maloniai stebino.

Pirmos staigmenos autoriai

Ketvirtadienio vakarą "Tornado" ekipa puikiai įrodė, kad reguliarusis sezonas kaip diena ir naktis skiriasi nuo atkrintamųjų kovų. Du kartus, o prieš mėnesį net 32 taškų skirtumu, nusileidę "LiveActive" ekipai "Tornado" vyrai parodė visai kitą krepšinį ir kai to reikėjo labiausiai - susiėmė ir eliminavo favoritais laikytus, bet savo žaidimu to neįrodžiusius "LiveActive" sportininkus. Laimėję pirmą dvikovą 11 taškų persvara, "Tornadas" atsakomosiose rungtynėse taip pat iškovojo pergalę rezultatu 52:51.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Puikiai suprasdami dvikovos svarbą, namuose žaidę "LiveActive" dvikovą pradėjo labai aršiai ir kibiai, ko pasekoje jau per pirmąsias kėlinių minutes susirinkdavo po keturias asmenines pražangas. Kibus ir agresyvus žaidimas kainavo daug jėgų abiem komandoms, tačiau audringai žiūrovų palaikomi "LiveActive" kontroliavo rungtynių eigą, ir pataikę keletą tolimų metimų iš eilės ketvirto kėlinio pradžioje pagaliau pasiekė taip reiklaingą persvarą: 49:33, 32-a min.

Kai jau atrodė, kas šeimininkai bėgs ir nubėgs, viskas staiga pasikeitė: "Tornadas" sustojo, po minutės pertraukėlės persigrupavo, puolime pradėjo žaisti neskubėdami ir išnaudodami varžovų klaidas bei silpnas vietas, ir skirtumas pradėjo tirpti. Tuo tarpu "LiveActive" gelbėjosi po viena, ir dažniausiai - neprotingais, per rankas metamais tolimais metimais, kurie vienas po kito nepasiekė tikslo ir artino ekipos sezono pabaigą. Per paskutines 8 minutes vos 2 taškus sukrapštę šeimininkai neišnaudojo aibės progų, o "Tornadas" pademonstravo puikų kovingumo pavyzdį bei iškovojo vietą kitame etape.

Po dvikovos "LiveActive" ekipos treneris T.Tarasevičius skėsčiojo rankomis: "Pirmaudami 16 taškų persvara visiškai sustojome, pradėjome žaisti po vieną, o priešininkai tuo pasinaudojo, perėmė kontrolę ir pasiekė puikią pergalę. Per pertraukėles nusibraižom derinius, susitariam, ką daryti, bet 10-ą atakos sekundę leidžiam tritaškį per rankas.. tad nieko kito tikėtis ir negalima. Noro buvo daug, gal net per daug, bet..."

Tuo tarpu "Tornado" ekipos vadovas H.Dovydėnas: "Nuo pat pradžių susidūrėme, su labai kibia priešininkų gynybą, kuri neleido net išsimesti lengvai kamuolio, ar tuo labiau pagalvoti apie kokį lengvesnį metimą. Vargom dėl kiekvieno taškelio. Nors prieš rungtynes kalbėjome, kad reikia pamiršti turimą pranašumą, tačiau tikriausiai pasamonėje liko mintys apie turimą rezervą. Ir tik tada, kai ketvirtame kėlinyje priešininkai pataikė 3 tolimus metimus iš eilės ir mūsų pranašumo neliko, pavyko susikaupti, nusiteikti lemiamoms minutėms ir į jų tritaškius atsakyti dvitaškiais.

Gera komandos atmosfera, puikus nusiteikimas, užsivedimas, vienas kito palaikymas - tai esminiai faktoriai, nulėmę pergalę serijoje. Manau varžovai sutriko, kai laiko liko vis mažiau, pradėjo nervintis ir skubėti, taip pat manau, kad dėl aktyvios gynybos jie kiek pavargo, kas atsiliepė baudų pataikymo procente. Ačiū varžovams už žadėtą pirtį ir puikią kovą."

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo Linas Stripinis ,surinkęs 14 taškų ir atkovojęs net 20 kamuolių. 10 taškų pridėjo Aidas Bacevičius (8 atk.kam.)

16 taškų "LiveActive" ekipai pelnė Laurynas Šveistys, 11 pridėjo Ignas Saladinskas.

"BC Pilaitės" antausis

Netikėtas rezultatas užfiksuotas ir M.Biržiškos sporto salėje, kur lygos debiutantai tėškė netikėtą antausį favoritais serijoje laikomai "Kumščio" ekipai, ir laimėjo pirmąsias dvikovos rungtynes 62:58. Be abejo, keturių taškų pranašumas prieš atsakomąją akistatą nieko negarantuoja, bet ekipai, kuriai buvo prognozuotas kone beviltiškas pralaimėjimas, vien faktas, kad pavyko pasiekti pergalę - džiugiai nuteikiantis.

Nuo pat susitikimo pradžios užvirė kieta ir atkakli kova, tačiau "Kumščio" ekipa didesnę pirmos rungtynių dalies dalį pirmavo, o prasidėjus trečiam kėliniui buvo įgiję ir apčiuopiamą 11 taškų persvarą 34:23, po laimėto galingo spurto 12:0

Tačiau tuomet šeimininkai atsakė galingu šuoliu, ir sukaustę priešininkus puolime greitai rezultatą išlygino (34:34). Iki pat susitikimo pabaigos ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau "Pilaitės" ekipa ne tai kad neleido varžovams atitrūkti, bet patikimai sužaidusi ketvirtą kėlinį sugebėjo pateikti nemenką staigmeną, įveikdami "Kumštį" 4 taškų persvara.

Po susitikimo "Kumščio" ekipos vadovas A.Jegelevičius pripažino: "Nebuvome tinkamai nusiteikę. Varžovai mėgsta kontaktinį krepšinį, o mes nesugebėjome susitvarkyti gynyboje. Truputi geresnis nei kas trečias pataikymas iš dvitaškių zonos ir vos 11 komandinių pražangų rungtyniaujant prieš kontaktinį krepšinį propaguojančius varžovus yra labai prasti skaičiai. "Pilaitė" vakar kur kas labiau norėjo laimėti, ir tai pelnytai jiems pavyko. Pagirtinas jū kovingumas, tad sveikiname juos su, tikrąja to žodžio prasme, iškovota pergale."

Į pergalę "BC Pilaitės" ekipą vedė  16 taškų surinkęs ir 8 kamuolius atkovojęs Dionizas Diržauskas, 13 pridėjo Darius Žiulpa, 12 - Dovydas Virbickas.

"Kumščio" gretose išsiskyrė  Giedrius Mikaila, pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių, 11 taškų pridėjo Ernestas Abmorševas, 10 - Darius Mockevičius.

Per metimą nuo pergalės

Tikrą pirtį užkūrė "Grigiškių-plasta.lt" ekipa, kuri "Vilniaus KM I" auklėtiniams nusileido tik paskutinę akimirką, ir tik tašku - 72:71. Vienas taškas - be jokios abejones, praktiškai nieko nereiškia, todėl VKM auklėtinių laukia rimtas testas ir namuose, nes pajutę, kad gali kovoti ir kovoti sėkmingai, Grigiškių atstovai tikrai nepraleis progos sukurti mažą stebuklą serijoje.

Svečiuose žaidę VKM puikiai pradėjo susitikimą ir po pirmo kėlinio viskas vyko pagal prognozuotą scenarijų: jaunimas pirmavo solidžiai, 22:9 Tačiau daug broko buvusiose rungtynėse (bendrai padarytos net 49 klaidos) šeimininkai atsitiesė po silpno starto, suaktyvino puolimą, pagerino gynybą bei pradėjo varžovus vytis, ir prieš trečią kėlinį net persvėrė rezultatą savo naudai (57:57). Vis dėlto jaunimas nesutriko,  ir svarbiausiomis sutikimo akimirkomis sugebėjo susikaupti ir pasiekti, nors ir minimalią, bet pergalę rungtynėse.

VKM gretose tradiciškai naudingiausias buvo  Tautvydas Vyšniauskas (24 tšk.), 16 taškų pridėjo Domantas Jasionis.

Grigiškių ekipoje pasižymėjo Andrius Baltinis (19 tšk.) ir  Aleksandras Karčmit, pridėjęs 14.

Viskas per kėlinį

"Kirvių" ekipa, nors ir susirinkusi tik šešiese, pagirtinai kovojo su "KSP" krepšininkais ir po trijų kėlinių  ekipas skyrė vienženklis skirtumas, Vis dėlto paskutinis kėlinys tapo tikru košmaru "Kirviams", kurie pelnė vos keturis taškus, praleido net 23, ir prieš atsakomąsias rungtynes atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, pralaimėję pirmą mačą 38:65.

Po dvikovos "Kirvių" atstovas spaudai K.Lizdenis neslėpė apmaudo: "Labai apmaudus pralaimėjimas. Nors ilgai derinome rungtynių datą su varžovais, paskutiniu metu traumos ir kitos nepaaiškinamos priežastys nulėmė, kad vakar likome kovoti šešiese. Nors paprastai nekomentuoju teisėjų darbo, šį kartą negaliu tylėti: visas rungtynes vyko tikras kapojimasis po krepšiu. Nesakau, kad teisėjauta tendencingai, bet toks žaidimas mums yra labai nepalankus. Gerokai masyvesnė priešininkų priekinė linija ir mūsų menka rotacija nulėmė, kad tokiu tempu galėjome rungtyniauti tik 3 kėlinius. Priešininkai buvo geriau nusiteikę, o mes startavome lėtokais. Visgi kovoti galime lygiai, ir kitose rungtynėse sieksime revanšo bei mažų mažiausiai iškelta galva baigti sezoną."

Nugalėtojams  Sergej Semaško surinko 13 taškų (10 atk.kam.), 12 pridėjo Justinas Naidzinavičius, po 11 - Pavel Masevic ir Darekas Miloševičius (10 atk.kam.)

"Kirviams" vienintelis Mindaugas Kieža surinko dviženklį taškų skaičių - 12.

Kitame etape

Vieni pirmųjų atrankos etapo slenkstį peržengė "Penktuko" atstovai ir kaip tikėtasi - eliminavo "Agmekos" ekipą. Po pirmos dominuojančios pergalės atsakomosiose rungtynėse didelio pranašumo favoritai nesusikrovė, tačiau kuklios pergalės 50:44 lengvai užteko, kad būtų žengtas tvirtas žingsnis pagrindinių atkrintamųjų link, kur "Penktukto" jau laukia "VLI TImber" ekipa.

Dvikovos pradžioje "Agmeka" dar bandė atkurt  intrigą ir po pirmo kėlinio pirmavo 15:4, tačiau kaip jau ne kartą ir ne du šiame sezone buvo, patys užstrigo puolime, per antrą ketvirtį surinko vos 4 taškus ir bet kokios mintys apie galimą intriga dingo.

"Penktuką" į kitą etapą vedė po 11 taškų surinkę  Laimonas Riuka ir Laisvidas Paknys, 10 pridėjo Tadas Kalasauskas.

"Agmekos" gretose paskutinėse sezono rungtyse rezultatyviausiai rungtyniavo Jonas Špokas- 12 taškų, 10 atkovotų kamuolių.

Pusė darbo

Neperšokus griovio, sakyti "op" dažnai yra pražūtinga, tačiau pusę darbo "Infoeros" ekipa tikrai atliko, išvykoje užtikrintai, 67:48 susitvarkiusi su "ACO.LT" ekipa bei prieš atsakomąsias rungtynes namuose įgijusi solidų 19 taškų pranašumą.

Nuo pat dvikovos pradžios susitikimo vadeles į savo rankas perėmę svečiai diktavo sąlygas, ir nuo pirmo kėlinio vidurio (11:11) pirmavo visos dvikovos metu. "Infoera" galėjo laimėti ir dar didesniu skirtumu, bet paskutiniame kėlinyje stabtelėjo puolime, ir surinkusi vos 6 taškus per kėlinį leido priešininkas įkvėpti oro gūsį bei bent kažkiek sumažinti atsilikimą, kuris vienu metu siekė ir 26 taškus. Bet kokiu atveju, po pirmo susitikimo yra akivaizdu, kad "ACO.LT" ekipai reikės ne tik lyderio P.Kasiulio dalyvavimo (13,5 tšk., 17,5 naud.bal.), bet ir nedidelio stebuklo, norint sugrąžinti  intrigą serijoje.

Rezultatyvumu pasižymėjęs "ACO.LT" ekipos vadovas T.Kiallo po dvikovos rankų nenuleido: "Nesusitvarkėme gynyboje per pirmus du kėlinius. Nebuvo mūsų lyderio Pauliaus. Atsakomosiose rungtynėse kitaip ginsimės ir tikimės grįžti į seriją."

Nugalėtojams 25 taškus surinko Dominykas Rakauskas, 13 - Justas Aršauskas.

Tadas Kiallo "ACO.LT" ekipai surinko 16 taškų, Erikas Jarmalauskas - 9.