Atrankos etapo starte - intriguojantys rezultatai (foto)

Plasta-Sostinės C lygos atrankos į atkrintamąsias etapas, kaip ir buvo galima tikėtis, prasidėjo atkakliai, įdomiai ir be jokios abejonės - sunkiai prognozuojamai. Favoričių statusą turėjusios JBR ir "Ilgas ir co" iškovojo pirmąsias pergales, tiesa tai padarė atitinkamai 2 ir 3 taškų skirtumais, tad realiai - po pirmo kėlinio lygu. Tuo tarpu "Tornadas" atsirevanšavo "LiveActive" už triuškinimus reguliariajame sezone ir pasiekė pirmą pergalę gan solidžiu, 11 taškų pranašumu.

Be lyderio - sunku

Savo lyderio, Edgaro Matuseveičiaus, neturėję JBR atstovai pirmose III etapo rungtynėse turėjo labai rimtų nemalonumų: prieš pagrindinę savo ligą (dažnas klaidas) eliminavusius "SK Ardo" krepšininku teko grumtis iki pat paskutinės sekundės, o galutinis rezultatas užfiksavo tik minimalų JBR pranašumą - 51:49.

Nors "juodai-baltai-raudonų" komanda ir toliau lieka poros favoritais, tokios lygios pirmos rungtynės žada intriguojančią atsakomą ekipų akistatą.

Kad "SK Ardas" komanda - kovotoja, jau buvo prognozuota ir dvikovos apžvalgoje, o pirmoji ekipų akistata tik dar kartą tai patvirtino: šeimininkai puolė į atlapus svečiams nuo pat mačo pradžios (6:0), o antro kėlinio pabaigoje visiškai kontroliavo situaciją - 24:11. JBR laiku susiėmė, laimėjo atkarpą 19:6 ir trečio kėlinio pabaigoje pagaliau varžvus pasivijo (30:30)

Ketvirto kėlinio pradžioje (32 min., 40:34) šeimininkai vėl turėjo iniciatyvą, bet jos išlaikyti nesugebėjo ir likus žaisti 3 minutes jau JBR pirmavo 5 taškais (49:44). "Ardas" kilo į dar vieną šturmą, ir likus 1 minutei ir 47 sekundėm rezultatą išlygino (49:49), o chaosu tapusios paskutinės susitikimo akimirkos palankiau susiklostė JBR, kurie pelnė du pergalingus taškus.

Po susitikimo "SK Ardo" ekipos treneris K.Klimas buvo nusiteikęs kovingai: "Girdėjom, kad varžovai rūbinėje planavo lengvą pasivaikščiojimą plius apžvalgoje mums buvo prognozuotas beviltiškas pralaimėjimas - tas mūsų komandą ir užvedė. Davė papildomos motyvacijos. Po pirmos žaidimo pusės turime minus 2, nors realiai galėjome turėti ir +6. Vadinasi - potencialo yra. Mūsų visiškai nedomina, ar varžovų lyderis bus, ar ne. Jie ir be jo sužaidė. Viskas spręsis balandžio 1-ą. Primenu patarlę - neperšokęs griovio, nesakyk op."

JBR gretose išsiskyrė  Antonij Krasko pelnęs 17 taškų (4/9 trit., 8 atk.kam.), 11 pridėjo Andrius Montvydas.

"Ardo" ekipai 17 taškų surinko Kęstutis Semėnas (8 atk.kam.), 12 - Vaidas Jakavonis

Skirtingi ginklai

Pirmoji "Oaks-2" ir "Ilgas ir co." ekipų akistata taip pat neatsakė į jokius klausimus. Nors pastarieji išsivežė pergalę iš "ąžuolų" arenos, rezultatas 64:61 akivaizdžiai - nieko negarantuoja.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Kita vertus, "Ilgas ir co." patvirtino savo pagrindinį pranašumą, kuris veikė daugiau nei užtikrintai: ekipa dominavo po krepšiais, laimėdama kovą dėl kamuolių net 64-32. Tuo tarpu "ąžuolus" šį kartą gelbėjo tritaškiai (11) ir pirmą kartą sezone toks mažas klaidų skaičius (5), tačiau sunku tikėtis, kad komanda per kiek daugia nei savaitę sugebės pakeisti savo galimybes po krepšiais, tad atsakomoji dvikova "Oaks-2" ekipai lengvesnė tikrai nebus.

Aikštės šeimininkai pradėjo puikiai atakuodami iš toli ir jau ketvirtą minutę pirmavo užtikrintai - 15:4. Tiesa, tai buvo didžiausias jų pranašumas, kuris gan greitai ištirpo (23:22, 13 min.), tačiau šeimininkai nepasimetė, ir trečio kėlinio viduryje vėl jautėsi gana komfortiškai - 42:32. Vis dėlto ties 42 taškais "ąžuolai" užstrigo gerokai per ilgai: 14:0 laimėję atkarpą svečiai ketvirto kėlinio pradžioje jau pirmavo 46:42. o netrukus - ir 51;44. "Oaks-2" dar kartą atsiteisė, ir likus žaisti minutę 30 sekundžių vėl rezultatą išlygino (60:60), tačiau paskutinėmis sekundėmis kiek tiksliau žaidę svečiai įgijo 3 taškų persvarą, kurios paskutinėmis akimirkomis dvi progas turėję šeimininkai sumažinti nesugebėjo.

Po dvikovos "Ilgas ir co." ekipos vadovas S.Kičas buvo nusiteikęs optimistiškai: "Prastai pradėjome rungtynes ir praleidom keturis tritaškius iš eilės. Vėliau pakeitėm gynybos sistemą ir teko visas rungtynes vytis varžovus, kuriuos toliau gelbėjo tie patys tolimi metimai. Tuo tarpu mums jų pataikyti nepavyko. Vis gi mano, kad turim daug rezervų, kuriuos namuose pavyks efektyviau išnaudoti."

Tuo tarpu "Oaks-2" ekipos treneris A.Norgėla džiaugėsi ekipos gynyba ir į atsakomąsias rungtynes žiūrėjo optimistiškai: "Didžiulę prarają atkovotų kamuolių grafoje kompensavome gera gynyba, mažu klaidų skaičiumi ir tolimais metais, kas ir lėmė atkaklią kovą. Gerai gynėmės prieš jų lyderius, bet netikėtai iššovė kitas žmogus. Tuo ir žavus mėgėjų krepšinis, kad niekada nežinai, kas taps pagrindiniu žaidėju. Esam geros nuotaikos ir į viską žiūrime optimistiškai. Trys taškai - nėra persvara. Viena ataka, ir viskas. Manau, kad atsakomosiose varžybose priešininkus slėgs didesnis jaudulys, nes jie - poros favoritai, o mes neturime ko prarasti."

Nugalėtojams  geriausias sezono rungtynes sužaidęs Antanas Laurutis pelnė 15 taškų, Tomas Pribušauskas pridėjo 11 (21 atk.kam.)

"Oaks-2" ekipos gretose pasižymėjo po 12 taškų pelnę Kęstutis Grigaliūnas ir Audrius Drabavičius (9 atk.kam.), 10 pridėjo Karolis Baltuška.

Saldus revanšas

Prieš savo poros oponentus "Tornadas" reguliariajame sezone jau rungtyniavo du syk ir abu pralaimėjo, bendru 40 taškų skirtumu. Tačiau ketvirtadienio vakarą pasiektas revanšas 68:57 atpirko visas skriaudas. "Tornadas" perėmė pagrindinį varžovų ginklą - tolimus metimus, ir išsaugojęs savąjį pranašumą, kovą dėl kamuolių (laimėjo 45:27) žengė tvirtą žingsnį atkrintamųjų link.

Tiesa, susitikimo pradžia sufleravo priešingą scenarijų; svečiuose žaidę "LiveActive" susitikimą pradėjo puikiai ir varžovus nukautavo spurtu 11:0. Vis dėlto šeimininkai nepalūžo, ir komandinių veiksmų  dėka tiek gynyboje, tiek puolime jau antro kėlinuko pradžioje persvėrė rezultatą savo naudai (21:19). Permainingo susitikimo atomazga įvyko ketvirto kėlinio viduryje, kuomet po A.Reut dvitaškio su pražanga "LiveActive" priartėjo iki 48:49. Ir tada savo žodį tarė šeimininkai: iš pradžių Vilius Rakštys smeigė tritaškį, o į du iš eilės pramestus M.Šeiboko tritaškius "Tornado" lyderis L.Stripinis atsakė dviem dvitaškiais ir šeimininkai atitrūko 56:48. Per likusį laiką "LiveActive" intrigos neatkūrė, bei patyrė skaudų pralaimėjimą 11 taškų skirtumu.

"LiveActive" vadovas G.Žukas po susitkimo ginklų sudėti neketino: "Fortūna buvo ne mūsų pusėje, tiek pramestų metimų dar nemačiau... Priešininkai atakavo - kaip norėjo, o mes per dažnai juos palikdavome laisvus. Kaip ir tikėjomės, varžovai dominavo po krepšiais, rinko kamuolius, darė ką norėjo. Reikia pripažinti: namų darbus priešininkai atliko geriau. Bet kova - dar tikrai nebaigta. Namuose užkursime tikrą pirtį, apie baltą vėliavą net negalvojame."

"Tornadui" V.Rakštys pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolo smeigė 5 tritaškius iš 6 ir pelnė 15 taškų, Linas Stripinis pridėjo 13 taškų ir atkovojo tiek pat kamuolių,  Aido Bacevičiaus sąskaitoje - 11 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

"LiveActive" ekipai  Ignas Saladinskas surinko 17, Arnold Reut - 16 taškų.