Atrankos varžybos: ir triuškinimai, ir dramatiški rezultatai

Toliau tęsiasi Plasta-Sostinės C lygos atrankos etapas. Trečiadienį į kovą stojo dar aštuonios ekipos. Didžiulius žingsnius atkrintamųjų link žengė "Miražas" ir "Penktukas" ir sunkiai tikėtina, kad išbarstys dviženkles persvaras atsakomosiose dvikovose. Tuo tarpu "Vilrufas" ir "Širvėna" nors ir laimėjo, saugūs jaustis neturėtų, nes skirtumai - tikrai trapūs.

Palaužė pabaigoje

Kiek netikėtai baigėsi pirmoji akistata tarp "Society" ir "Širvėnos" ekipų. Nežymiais, bet favoritais laikyti "Society" kontroliavo rungtynes daugia nei tris kėlinius, tačiau pačioje mačo pabaigoje neatleistinai klydo ir pirmą ekipų akistatą laimėjo N.Kulbio vedini "Širvėnos" vyrai, prieš atsakomąsias rungtynes namuose įgiję 6 taškų atsargą 60:54.

Kaip ir tikėtasi, mačas prasidėjo lygiai ir atkakliai, "Širvėna" dažniau atakavo iš toli, tuo tarpu "Society" išnaudojo savo priekinės linijos pranašumą.

Pagal šeimininkų planą viskas vyko iki dvidešimt šeštos minutės, kuomet 14 tritaškių iš eilės prametę svečiai atsiliko pavojingai - 24:39. Tačiau laiku paimta minutės pertraukėlė, pagaliau pradėję kristi tolimi metimai ir M.Kulbio benefisas lėmė, kad "Širvėna" atsitiesė, ir su lyg kiekviena minute pradėjo mažinti deficitą, kol likus žaisti 2 minutes rezultatas tapo lygus (52:52). Ar dėl nuovargio, ar dėl salėje buvusios prieblandos, bet šeimininkai visiškai paleido iniciatyvą iš savo rankų ir paskutinėmis minutėmis, itin dažnai ir neatleistinai klydo, o tuo pasinaudoję Biržų krašto atstovai sugebėjo puikiai užbaigti rungtynes ir susikrauti pranašumą prieš atsakomąją akistatą.

Po dvikovos "Širvėnos" ekipos vadovas M.Jozėnas džiaugėsi parodytu charakteriu: "Vyko labai nuožmi kova, rezultatas nuolat keitėsi. Trečiame kėlinyje išsiderino mūsų komandinis žaidimas, sužaidėm prastą atkarpą ir varžovai pabėgo į priekį. Atsitiesėm, sumažinom skirtumą ir ketvirtame kėlinyje sprendėsi susitikimo likimas. Neleidom jiems žaisti palankaus krepšinio, perėmėme keletą kamuolių ir surengėme kelias atakas be atsako. Paskutinėmis minutėmis sprendėsi, kas stipresnis psichologiškai, toje atkarpoje sužaidėme užtikrinčiau, išprovokavome keletą pražangų, kas leido sėkmingai užbaigti rungtynes. Rungtynės buvo tikrai sunkios, pareikalavusios daug jėgų bei įgūdžių, nes teko žaisti prieblandoje. Didžiuojuosi vyrais, tačiau antros rungtynės bus tikrai labai sunkios, tikiuosi, namų sienos padės."

Tuo tarpu "Society" atstovas R.Kumparskas pripažino taktines ekipos klaidas: "Visi žino, kad reikia rungtyniauti 40 minučių. Paskutinis kėlinys, kaip šaukštas deguto, sugadino mums visas rungtynes. Padarėm net 10 klaidų daugiau už varžovus, o blogiausia, kad klydome svarbiausias momentais. Ką galima sakyti, kad paskutines 3 atakas užbaigėme klaidomis... Taip pat svarbu dalykas, kad neišnaudojome iki galo savo priekinės linijos, nors ją ir turime stipresnę. Kai kurie žaidėjai buvo perlaikyti aikštelėje, tad dėl nuovargio buvo sunku pabaigoje. Sveikinam priešininkus su pelnyta pergale, ir tikimės ženkliai pagerinti žaidimą prieš atsakomąsias rungtynes."

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo patyręs Giedrius Kulbis, surinkęs kone pusę savo ekipos taškų - 29, bei patikimai atakavęs svarbiausiais susitikimo momentais. 15 taškų prie pergalės pridėjo Mindaugas Plungė.

"Society" gretose išsisikyrė Jonas Kupinas (19 tšk.), po 10 taškų surinko Karolis Žižys, Karolis Blavaščiūnas ir Tomas Martinkus (10 atk.kam.)

Kaip ir tikėtasi

Kai paaiškėjo, kad "Vilrufas" atrankos etape susigrums su "Mamutais", visi tikėjosi atkaklios ir permainingos kovos, o pirma ekipų akistatą tik tai ir patvirtino: dviejų rungtynių serijoje pirmą susitikimą "Vilrufas" namuose laimėjo po permainingos ir labai atkaklios kovos, rezultatu 76:72. Taigi, prieš atsakomąsias rungtynes nežymūs serijos favoritai įgijo trapią keturių taškų persvarą.

Visas susitikimas vyko lygiai ir permainingai, o pirmaujanti komanda keitėsi net 14 kartų. Po pirmo lygaus ketvirčio (15:15) šeimininkai antrame kėlinyje rungtyniavo kur kas geriau bei iki didžiosios pertraukos susikrovė didžiausią rungtynėse, 10 taškų persvarą (40:30). Vis dėlto džiaugti sukauptu pranašumu "Vilrufui" ilgai neteko: pailsėję "Mamutai" trečią kėlinį pradėjo spurti 13:2 ir jau 23-ią minutę persvėrė rezultatą savo naudai (43:42). Nuo to momento, iki pat mačo pabaigos nei viena ekipa įgyti solidesnės persvaros taip ir nesugebėjo, o kiek patikimiau pabaigoje sužaidę šeimininkai pasiekė pergalę 4 taškų skirtumu.

Po dvikovos "Mamutų" ekipos treneris L.Kervys sakė: "Rungtynės buvo tokios, kokių visi ir laukė - įtemptos ir sunkios. Manau, kad nei mes priešininką nustebinom, nei jie mus. Vieni kitus puikiai žinome. Jokios baimės einant į kitas rungtynes neturime, kovosime kaip galime ir sugebame. Sveikinam varžovus laimėjus pirmą mūšį."

"Vilrufą" į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Jurij Mendus (20 tšk., 4/8 trit.) jam puikiai talkino Tadas Girnius (14 tšk.) bei po 12 surinkę Darius Bukelis ir Martynas Jančiauskas. Ekipos aukštaūgis Andrej Kovalevskij pelnė 9 taškus (2/11 met.) ir atkovojo 17 kamuolių.

"Mamutų" gretose be keitimų žaidęs ekipos lyderis Nerijus Ramutis pasižymėjo galingu dubliu (20 tšk., 16 atk.kam.), 16 taškų pridėjo Tadas Jurkus, 14 - Tadas Keršis.

Tvirti pamatai

Kitos dvi serijos prasidėjo užtikrintomis favoritų pergalėmis, kurios tikėtina, ir nulems serijų baigtis. "Penktukas" svečiuose visiškai sukaustė "Akmeką", per antrą ir trečią kėlinius kartu sudėjus praleido vos keturis taškus, bei šventė užtikrintą pergalę rezultatu 55:26. Atsakomoji dvikova vyks jau šiandien, ir sunku tikėtis, kad per parą laiko "Agmeka" sugebės kardinaliai pakeisti savo žaidimą ir išgelbėti sezoną.

"Penktuko" ekipos vadovas V.Monikailo pabrėžė nusiteikimo svarbą: "Nesitikėjom tokio mačo, ėjom į rungtynes kai į karą. Gal todėl toks ir rezultatas. Gal priešininkai per mažai nusiteikimo turėjo. Nenoriu pervertinti mūsų gynybos, bet stengėmės ir lindome visur, kur tik galėjome, kad tik kuo mažiau oro paliktumėme mūsų varžovams. Gal dėl to ir pataikymas toks buvo. Matėm, kad jie nepataiko iš toli, tad susispaudėm po krepšiu ir palikom daugiau vietos prie perimetro. Šiandien vėl eisim į karą ir bandysim pakartot rezultatą. Tikėkimės, po ketvirto kėlinio raudonuoti neteks"

"Agmekos" ekipos vadovas E.Galkevičius nedaugžodžiavo: "Nežinau. Visą sezoną dirbame, bet neįmetame. Priešininkai pranoko nusiteikimu bei agresyvumu. Mokam gintis, bet pulti - ne."

Nugalėtojams  Laisvidas Paknys pelnė 12 taškų, Tadas Kalasauskas pridėjo 9 ir 11 atkovotų kamuolių

"Agmekai" po 8 taškus surinko Jonas Špokas ir Simas Jegelevičius.

Intriga išsklaidyta buvo ir kitoje dvikovoje, kuomet "Miražas" nepasigailėjo "Hanse Trailer", laimėjo susitikimą daugiau nei užtikrintai rezultatu 96:70 ir yra visiškai ramūs prieš kitas rungtynes.

"Hanse Trailer" ekipos vadovas A.Bielevičius po rungtynių sakė: "Stebuklas neįvyko. Vis dėlto "Miražas" - gera komanda.

Planas neišdegė, gynyba buvo beviltiška, visi statistikos pranašumai tik padidėjo per šitas varžybas. Puikiai sužaidėm trečią kėlinį, kai varžovai atsipalaidavo ir užmiršo mesti iš toli. Tačiau esant rimtam nusiteikimui reikia pripažinti, kad esam silpnesni."

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 17 taškų surinkęs Gediminas Žiukas, 15 - Marius Bankauskas, 14 - Erikas Šimoniūtis.

"Hanse Trailer" gretose pasižymėjo 20 taškų surinkęs ekipos vadovas Almantas Bielevičius, 15 pridėjo Aurelijus Zinkevičius.