Dramatiška pergalė, eilinė nesėkmė ir aiškėjančios pozicijos C lygoje

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate toliau stebuklus išdarinėja „Taurus“ (9/0), kuri iškovojo eilinę pergalę, namuose 78:70 (23:24, 15:15, 24:13, 16:18) patraukusi iš kelio „Kiementą“ (3/5).

Vis tik dar prieš šį mačą „Taurus“ galėjo būti rami, kad iš garbingos pirmos vietos A grupėje jos niekas neišstums.

Rungtynės lygiai klostėsi du kėlinius, bet tada šeimininkai galiausiai nusprendė priminti apie savo statusą. 20:2 atkarpa leido persverti rezultatą (58:43), o „Kiementas“ dabar jau turėjo spęsti savas problemas. Vis tik maksimumas, ką pavyko padaryti, tai sušvelninti rezultatą.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė Julius Pinkevičius, 20 – Ignas Kurklietis, 14 – Vidmantas Skapas (13 atk. kam.), 7 – Leonas Jasevičius.

„Kiementui“ 16 taškų pridėjo Darius Bušmič, 15 – Šarūnas Putna, 12 – Audrius Drublionis, 11 – Justinas Sakalauskas.

Mantas Bielinskas iš „Taurus“ kalbėjo apie įdomybes šiame mače.

„Šiam vakarui buvome sugalvoję rungtynių planą su daug dinamikos, greito žaidimo ir, be abejo, daug daug „possessionų“. Viskas vyko pagal planą, kol pirmo kėlinio pabaigoje pradėjo siautėti vienas iš teisėjų, kas nežino – turime salę lenkakalbių mokykloje, tai nesunku atspėti kuris iš teisėjų pasijautė kaip namie ir pačioje pirmo kėlinio pabaigoje salėje išjungė šviesą bei sugriovė visą rungtynių planą, nes šiuolaikiški modernūs šviestuvai turi pailsėti 10 minučių, kol vėl įsijungia.

Todėl vėliau gavosi atkakli kova, kuri skirtinguose epizoduose tiek priešininkams, tiek mums kainavo smulkias, tačiau labai nemalonias traumas. Rungtyniu gale kontroliavome sutuaciją, tačiau teko išnaudoti visas minutės pertraukėles, kad sumažintume įvairius rizikos veiksnius, kurie netgi galėjo lemti rungtynių baigtį.

Žinau, kad „Kiemento“ atstovus ir vėl sutiksime vasarą, ypač 3x3 turnyruose, beje, mūsų planai panašūs, todėl linkime „Kiementui“ sėkmės ir kuo geriau pasirodyti SKL C lygoje“, – sakė jis.

Paskutinę sekundę

B grupėje KSP (2/8) sugebėjo etapą baigti pergalingai, tačiau paskutinės pozicijos neišvengė. Ji namie 61:59 (14:20, 19:9, 11:19, 17:11) palaužė „Oaks-2-Tirolą“ (4/5).

Čia tikrai dramatiškos buvo paskutinės sekundės. Likus 4 minutėms rezultatas buvo lygus, o kuomet KSP atitrūko (59:55), Juozas Rimavičius sumetė baudas, o Paulius Rimavičius išlygino rezultatą – 59:59. Liko 41 sekundę, ilgą laiką komandos negalėjo nieko nuveikti, bet galiausiai pergalingą metimą pataikė Laurynas Žilinskas – paskutinę sekundę laimėjo KSP.

Nugalėtojams 26 taškus pelnė ir 12 kamuolių atkovojo Marekas Stafanovič, 16 – Deividas Gureckij, po 6 – Darius Zaviša ir Marius Verikas.

„Oaks-2-Tirolai“ 19 taškų pridėjo Juozas Rimavičius, 15 – Jonas Rimavičius (14 atk. kam.), 9 – trečiasis Rimavičių atstovas Paulius (8 rez. perd.).

Dar viena

E grupėje eilinę nesėkmę patyrė „Elektros idėjos“ (0/11), kurios svečiuose 49:63 (9:16, 18:15, 13:20, 9:12) neatsilaikė prieš „Širvėną“ (4/6).

„Elektros idėjos“ sulaukė vos penkių žaidėjų indėlio, dėl to daug vargo „Širvėna“ neturėjo – varžovų jėgų stoką išnaudojo.

„Širvėnai“ po 16 taškų pridėjo Mindaugas Plungė ir Aurimas Bagdonavičius (9 rez. perd., 6 per. kam.), 12 – Tomas Markevičius, 5 – Gediminas Galvelis.

„Elektros idėjose“ 15 taškų pasižymėjo Andrius Jankeliūnas, 13 – Laimutis Lukauskis, 23 – Darius Savickas.

Arūnas Ogintas įmetė 7 taškus, atkovojo 13 kamuolių, bet 7 sykius klydo, o Stasys Zabitis pelnė 2 taškus, atkovojo 10 kamuolių bei prarado net 11 kamuolių.

Abi šios ekipos bet kokiu atveju nebepateks į atkrintamąsias.

Pirmi

G grupėje „Agmeka“ baigė pirmąjį etapą pergalingai bei taip užsitikrino pirmąją vietą grupėje. „Geležinis vilkas“ lieka antras.

Ji namų salėje 65:54 (19:15, 17:12, 17:11, 12:16) įveikė „VU Fizikus“ (6/3).

„Agmeka“ buvo labai užtikrinta ir savo pranašumą įrodinėjo drąsiai. Puiki kova po krepšiais leido nustumti į antrą planą 21 klaidą.

„Agmekai“ 15 taškų pridėjo Jonas Špokas, 13 – Rimantas Mačernis (10 atk. kam.), 10 – Deividas Baltrušaitis.

„VU Fizikams“ 15 taškų surinko Justinas Šlopšnys, po 10 – Lukas Osipovič ir Jonas Nekrasovas.

Laimonas Masiulis iš „VU Fizikų“ kalbėjo trumpai: „Priešininkai nebuvo neįveikiami, tiesiog neužsikabinom už rungtynių ritmo“.