Džentelmeniškas pralaimėjimas ir maudynės šaltame duše – C lygoje

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate „Kuršėnams“ (0/5) toliau stinga pergalių. A grupės pirmojo rato kovas jie baigė 66:76 (15:24, 17:23, 18:18, 16:11) nusileisdami „Gealan“ (3/1).

Visų rungtynių metu „Gealan“ pirmavo ir jau vien geras startas, kuomet po septynių žaidimo minučių pavyko būti priekyje 13 taškų skirtumu, žadėjo daug.

Po didžiosios pertraukos komandas skyrė jau 20 taškų, tad nugalėtojai daug klausimų nekėlė, nors
„Kuršėnai“ ir pabandė „pasispardyti“.

„Gealan“ laimėti nesutrukdė ir 28 padarytos klaidos. Tuo tarpu „Kuršėnai“, verta pažymėti, iš dviejų šansų mesti baudas nepasinaudojo nė vienu.

„Gealan“ 31 tašką pridėjo Dainius Novickas (10 tšk., 7 kld. 7 išp. praž., 6/6 trit.), 21 – Mantas Vanagas (7 atk. kam.), 6 – Simas Liepinaitis (16 rez. perd.).

„Kuršėnams“ 16 taškų atseikėjo Karolis Jonuška, 13 – Laurynas Andriekus, 9 – Tautvydas Pagojus, 8 – Aistis Dainauskis.

„Kuršėnų“ prezidentas Darius Eberson žavėjosi Dainiaus Novicko šūviais.

„Nors rodėsi po pirmo ketvirčio, kad būsim sulyginti su žemėmis, kai „Gealan" tikrai galingai spurtavo ir atrodė, kad neturi silpnų vietų, bet džiaugiuosi, kad taip nemanė mūsų komanda, žaidusi be trijų traumuotų pagrindo krepšininkų, kuri kovojo iki pat paskutinės minutės, o pabaigoje dar galėjome ir priartėti per vieną ar kelis metimus. Atrodo, kad Fortūna nebuvo gerai nusiteikusi šiandien mūsų atžvilgiu. Ne itin gerai krito laisviems žmonėms, kurie įprastai tokius metimus pataiko, tuo tarpu deramai apdovanojo varžovus. Nors atrodo, nieko nenustebins Novicko ir Vanago solo pasirodymai, bet Dainiaus pataikyti 6 iš 6 tritaškių nustebino, juolab, kad tik du pataikė būdamas visiškai laisvas. Tai neduota dažnai profesionaliam snaiperiui, o čia švyst nuo 8 metrų ir viso gero. Vienintelis teigiamas dalykas, kad mūsų gynybai pavyko neutralizuoti kitus krepšininkus, kurių nei vienam daugiau nepavyko pelnyti dviženklio taškų skaičiaus.

Tiesa, nors teisėjavimas buvo tikrai neblogo lygio, nieko gero negalėčiau pasakyti ir apie baudos metimus, kurių varžovai metė 20, o mes tik 2. Manyčiau, kad buvo situacijų, kuomet tikrai galėjo drąsiai skirti pražangas, ir garbingas rezultatas būtų bent santykiu 10/20. Bet kokiu atveju, smagus buvo mačas, dėkui už gerą kovą, o mėgėjų lygoje nedažnai pamatysi, kad abi komandos surenka po 12 krepšininkų aikštelėje, tai pirmas kartas šiame sezone „Gealan", kai jie susirinko pilnu sąstatu, tad dėkui už tokią pagarbą mums ir atsiprašau, jei kuriems paskutiniams po rungtynių teko maudytis po šaltu dušu, pasibaigus šiltam vandeniui“, – šypsojosi jis.

Džentelmenai

Tuo tarpu C grupėje SPA (2/4) namie 77:82 (24:21, 18:17, 17:18, 18:26) nusileido „Magnum-Dussmann-2“ (3/2) klubui.

SPA laikėsi nedideliu atstumu priekyje kone tris kėlinius. Dar ir ketvirtajam prasidėjus pirmavo 62:56. Bet tada traukti „Magnum-Dussmann-2“ į priekį ėmė du Karoliai – Baltuška ir Jovaiša – 65:64. Nors likus minutei SPA atsilikimas buvo nedidelis (74:76), pergalę svečiams įtvirtino gerai sužaista lemiama minutė.

Laimėtojams 19 taškų pelnė Dovydas Lopetaitis, 15 – Laurynas Ralys, 14 – K.Baltuška (1/10 trit.), 13 – K.Jovaiša.

SPA po 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Ramūnas Jozonis ir Vaidas Mitrofanas, dvigubas dublis ir Mindaugo Vilučio sąskaitoje (11 tšk., 11 atk. kam.).

Mindaugas Vilutis juokavo, kad užleisti pergalę priešininkams buvo garbės reikalas.

„Šį sezoną jau trečia karta susitinkame su šiais varžovais. Pirmus du kartus pavyko laimėti, tai šį kartą nusprendėme būti džentelmenais ir leidome laimėti priešininkams (Šypsosi).

O jei rimtai, tai vėl turėjome problemų su sudėtimi: darbai, traumos, ligos, vaikai, misijos ir panašūs dalykai lemia prastą susirinkimą į rungtynes. Aš pats traumuotas ir tesugebėjau ištempti praktiškai tik du kėlinius. Pabaigoje mes jau nebeturėjome jėgų gintis prieš pakankamai greitus „mažiukus“ ir gavome lengvų taškų.

Bet mes žiūrime į  priekį ir tikimės išsilaižyti žaizdas bei padoriai sudalyvauti atkrintamosiose. Mes dar dainuosim“,– šypsojosi jis.