"Gealan" laimėjo lyderių dvikovą, "Duonpelnys Basket" stebuklingai išsigelbėjo

Tradiciškai ketvirtadienis - pati aktyviausia Plasta-Sostinės C lygos pirmenybių diena. Šį ketvirtadienį ginklus surėmė net 18 ekipų, ir buvo sužaisti 9 susitikimai. C lyga tuo ir yra žavinga, kad joje - kone visų įmanomų ir neįmanomų įvykių spalvos. Šį ketvirtadienį irgi buvo visko: nuo puikių individualių ir komandinių pasirodymų, iki komandų, surinkusių mažiau taškų nei pelno žaidėjai.

Karštis B grupėje

Du sutikimai vyko I diviziono B grupėje, ir abu mačai vyko labai atkakliai. "Duonpelnio Basket" (4-3) paskutinėmis sekundėmis 77:76  įveikė Vilniaus "KM-99-II" jaunimą ir įsitvirtino trečioje pozicijoje, o "Gealan" (6-0)  ekipa taip pat tik rungtynių pabaigoje 85:81 svečiuose privertė kapituliuoti "VLI Timber" (6-2) vyrus. "Gealan" ir toliau tvirtai pirmauja grupėje, o vieta dėl paskutinio kelialapio į atkrintamąsias - labai arši, nes į vieną vietą pretenduoja net 3 komandos.

Didžiąją rungtynių dalį varžovus besiviję "Duonpelnio" krepšininkai 28 rungtynių minutę atsiliko 55:65, tačiau 6 minutes sugebėjo išlaikyti savo krepšį "sausą", o patys pelnę 14 taškų be atsako perėmė mačo kontrolę į savo rankas: 69:65.  Galutinai iniciatyvos užvaldyti šeimininkams neleido atkaklus jaunimas, o likus žaisti 40 sekundžių J.Poliška smeigė tritaškį ir 76:75 jau pirmavo svečiai. Viskas sprendėsi paskutinėmis mačo akimirkomis, o jose sėkmė nusišypsojo labiau patyrusiems: Ž.Baliūnas perėmė kamuolį iš D.Pikūno, ir greitos atakos metu pelnė lemiamus taškus, taip išplėšdamas savo ekipai pergalę po 3 iš eilės nesėkmių.

"Duonpelnio Basket" ekipos vadovas A.Pieslikas po susitikimo sakė: "Pralošėm paskutines tris varžybas, tad rungtynės prieš jaunimą buvo galimybė pasikelti ūpą. Vos 6 susirinkę susilaukėme spaudimo ir po dviejų kėlinių vaizdelis buvo ne kažką - minus 12. Trečią kėlinį pradėjome spaudimu, ir tas pasiteisino - išmušėme varžovą iš vėžių. Ačiū Aukščiausiajam, kad apskritai užteko jėgų sėkmingai pabaigti rungtynes: perėmėm daug kamuolių, po krepšiu karaliavo Mindaugas, o medalį už "winner shot'ą" galime kabinti Žydrūnui. Laukiame, kol būsime pilnos sudėties ir bandysime įkąsti grupės lyderiams."

"Duonpelnio" gretose išsiskyrė Mindaugas Nižauskas, surinkės net 54 naudingumo balus (33 tšk., 20 atk.kam.), Krepšinio mokyklos tarpe 19 taškų pelnė Justinas Polikša

Antrame grupės mače intriga taip pat laikėsi iki pat pabaigos: per visą mačą nei viena ekipa nepirmavo daugiau nei 7 taškų skirtumu, o pirmavo abi ekipos po beveik vienodą laiko tarpą. Ir šiose rungtynėse sėkmė šypsojosi labiau patyrusiems: puikias rungtynes žaidęs "Gealan" gynėjas M.Jonušas likus žaisti dvi minutes po varžovų klaidos padidino savo ekipos pranašumą iki 4 (80:76), o likus mažiau nei minutei po T.Lukoševičiaus ir D.Mikalčiaus taškų "Gealan" galėjo labiau atsikvėpti: 83:76. Tačiau "VLI Timber" pasiduoti nė neketino: M.Staniulis per 20 sekundžių surinko 5 taškus ir sugrąžino intrigą: 81:83, vis dėlto tiksliai baudos metimus realizavęs R.Viščinis įtvirtino eilinę "Gealan" pergalę  grupėje. Galutinis rezultatas - 85:81.

Po dvikovos "Gealan" gynėjas M.Jonušas sakė: "Sunkios varžybos, iki paskutinių minučių neaišku, kas laimės. Patirtis nugalėjo. Varžovai jauni, staigūs, o mes - senukai, jau tokiu vėlyvu metu dažniausiai miegame. Kaip ir nieko naujo, kad sunkiai renkamės. Kas serga, kas traumuotas, kas koncerte.

Varžovai turi vieną išreikštą lyderį, žaidžia jam. Praktiškai visi deriniai skirti jam: daug užtvarų, kad laisvas išmestų. Pradžioje kiek pavyko apsidengti, bet paskui vistiek surinko savo taškus. Mes tuo metu išnaudojome aukštaūgių pranašumą, laimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, ir jeigu ne tiek daug klaidų, manau, būtume laimėję lengviau."

"VLI Timber" ekipos vadovas D.Gudonis po pralaimėjimo jau galvojo apie revanšą: "Geros, įtemptos rungtynės, kurių pabaiga buvo sėkmingesnė varžovams. Manau, rezultatas galėjo būti kitoks, juolab, kontroliavome rungtynes, tačiau vėl pačioje pabaigoje kažkaip išsikvėpėme ir jau varžovai priekyje.. Labai apmaudu. Gal rezultatas būtų buvęs kitoks, jei ne mūsų lyderio R.Kuktos trauma pirmame kėlinyje, kuomet jis išsisuko čiurną. Nors šlubuodamas sugebėjo sužaisti visas rungtynes aukštame lygyje, bet tai buvo viena koja ir tris kart lėčiau, nei įprasta. Dėkoju savo vyrams už pastangas, o varžovams už kovą. Trečias kartas nemeluos."

"Gealan" gretose Mindaugas Jonušas pasižymėjo dvigubu dubliu (20 tšk., 12 atk.kam.), 17 pridėjo Valerij Stefanovič.

"VLI Timber" ekipai 20 taškų surinko Rimgaudas Kukta, 19 - Marius Staniulis

Pasismagino

Kitos pirmo diviziono rungtynės, kur susitiko D grupės ir vieni lygos favoritų "Rumidos-LLK" (8-0) ir "UniClub" (3-5) klubai, apie intrigą kalbėti galimybių nebuvo: Šeimininkai tiesiog pasismagino, sutriuškindami ne pilnos sudėties susirinkusius varžovus net 105:45. "Rumidos" ekipa jau rami - iš pirmos vietos, kaip ir buvo tikėtasi, jų niekas nepajudins. "UniClub", po jau 4 pralaimėjimo iš eilės, lieka ketvirti. Kita vertus, dramatizuoti nėra ko - lemiami mačai dėl antrintamųjų vyks su turnyrinės lentelės kaimynais - "Gulbinais" ir JBR atstovais.

Antrą susitikimo minutę svečiai dar pirmavo, 4:2, bet tai buvo tiesiog atsitiktinumas. "Rumida" netruko perimti iniciatyvos, ir jau po pirmo kėlinio pirmavo 31:11, ir tiesiog triuškino savo oponentus viso susitikimo metu, kurį laimėjo didesniu nei dvigubu pranašumu. Nieko keisto, kad šeimininkai pirmavo pagal visus esminius statistinius rodiklius ir iškovojo eilinę pergalę sezone.

"Rumidai" 21 tašką surinko Vaidas Malūnavičius, 20 - Edgaras Fedorovičius.

"UniClub" gretose po 14 taškų pelnė Petras Matulaitis ir Arnas Repečka.

Triuškinimai G grupėje

Silpnesniojo diviziono G grupėje šį ketvirtadienį favoritai taip pat nesusidūrė su sunkumais:  "LiveActive" (9-0) ekipa pasismagino su "BC Pilaitės" (4-5) komanda, ir laimėjo 88:58, o "Tornadas" (6-2) net 111:55 pervažiavo kitu lygos debiutantus - "Krepšinio mėgėjus" (2-8). "LiveActive" - praktiškai ramūs dėl pirmos vietos, ir ekipos vadovo tikslas, laimėti visas grupės rungtynes, yra tikrai pasiekiamas. "Tornadui" dar liko kova dėl antros pozicijos, tuo tarpu nesėkmes patyrusios ekipos tęs kovą dėl patekimo į atrankos etapą, žinoma, "Pilaitės" pozicija yra daug geresnė - tikėtina užteks taško kovoje su grupės apačioje esančiomis ekipomis.

"LiveActive" gretose išsikyrė vidurio puolėjas Dominykas Garuckas, pataikęs net 5 tolimus metimus ir sužaidęs geriausią sezono mačą (24 tšk., 11 atk.kam., 5/7 trit.), 21 tašką pelnė arti trigubo dublio buvęs Laurynas Šveistys (10 atk.kam., 8 rez.perd.).

"Pilaitės" gretose Dionizas Diržauskas surinko 23 taškus (12 atk.kam.), Edgaras Paluckas - 11.

"Tornado" gretose ir toliau smaginose ekipos lyderis Linas Stripinis - vos per 19 minučių spėjęs surinkti 23 taškus (28 naud.bal.), 20 taškų pridėjo Paulius Kamaitis.

"Krepšinio mėgėjams" 15 taškų pelnė Paulius Losunovas, 11 - Juozas Miškinis

Beveik

Puikią progą pirmą pergalę sezone iškovoti turėjo "Capital City" (0-7) ekipa, namuose be priėmusi be lyderio atvykusį "Širvėnos" kolektyvą (7-2). Vis dėlto nors ir kovėsi lygiai bei savo varžovų, kaip dažnai nutikdavo iki šiol sezone, į priekį pabėgti nepraleido, "Capital City" mačo pabaigoje kontroliuoti situacijos nepajėgė, ir pralaimėjo 65:69.

"Širvėnos" kolektyvas pakilo į pirmą vietą grupėje, tiesa, ją išlaikys tik laimėjęs visas rungtynes ir sulaukęs "Penktuko" nesėkmės. "Capital City", natūralu, viltis išvengti atrankos turnyro lieka labiau teorinės.

Nors svečiai pirmavo praktiškai visą susitikimo laiką, pranašumas niekada nebuvo triuškinantis, ir dažniausiai komandas skyrė 3-6 taškai.  Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes po E.Kazbaro tolimo metimo "Capital City" priartėjo iki 3 taškų (61:64), ir rungtynių likimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Viltis, pasiekti pirmą pergalę, buvo gyva, tačiau grupės lyderiai to nenorėjo - V.Bončkus pelnė dvitaškį, M.Jozėnas pridėjo du taškus ir taiklią baudą, o puolime lemtingu metu užstrigę šeimininkai sensacingos pergalės iškovoti nepajėgė.

"Širvėnai" 17 taškų surinko Vilmantas Bončkus, 14 - Aurimas Bagdonavičius (10 atk.kam., 7 rez.perd.)

Česlovas Bieliauskas "Capital City" pelnė 19 taškų, Donatas Montvydas - 13.

Ne namie

Praktiškai identiški susitikimai vyko E ir F grupėse, kur svečiuose rungtyniavę vienvaldžiai lyderiai tiesiog dominavo prieš savo aikštelėse žaidusius silpnesnius priešininkus. E grupėje be pralaimėjimų žengiantys "Vilniaus KM I" (8-0) jaunimas "ACO.LT" vyrams leido surinkti vos 29 (!) taškus per visas rungtynes, ir nors patys nežibėjo puolime, pergalę pasiekė daugiau nei užtikrintai - 55:29

Po rungtynių "ACO.LT" ekipos gynėjas M.Vaglis skėsčiojo rankomis: "Labai norėjome apsiginti prieš jų uraganinį puolimą. Ir apsigynėme. Bet visiškai pamiršome užpulti patys... Neatvyko du pagrindiniai gynėjai - va ir rezultatas."

Jaunimo gretose 13 taškų surinko Domantas Jasionis (25 naud.bal.), "ACO.lt" pasižymėjo Paulius Kasiulis - 11.

F grupėje toliau smaginasi "Vilrufas" (8-0), priešpaskutinėse grupės rungtynėse svečiuose be didelio vargo, laimėjęs visus 4 kėlinius 79:55 susidorojo su "BC KSP" ekipa. "Vilrufas" užsitikrino mažiausiai antrą vietą grupėje, bet ir iškritimas iš pirmos - labai mažai tikėtinas. "KSP" ekipa lieka trečia, ir turi visas galimybes ten likti iki pat grupės etapo pabaigos.

"Vilrufui" galingą dublį surinko Andrej Kovalevskij - 27 taškai ir 17 atkovotų kamuolių.

"KSP" gretose išsiskyrė Justinas Naidzinavičius - 16 taškų.

Netikėtai daug

Paskutinėse dienos rungtynėse "Grigiškių-plasta.lt" (5-2) ekipa namuose kiek netikėtai lengvai 83:61 susidorojo su turnyrinės lentelės kaimynais "Society" (4-2) ir pakilo į antrą vietą I grupėje bei turi visus kozirius savo pusėje, siekiant šią poziciją išlaikyti.

Nuo pat susitikimo pradžios rungtynių kontrolę perėmę šeimininkai neleido suabejoti savo sėkme: jau po pirmo kėlinio jie pirmavo 30:14, ir nors svečiams pavyko aplyginti žaidimą, prisileisti arčiau varžovų kovingi "Grigiškiečiai" nebuvo nusiteikę ir iškovojo 3 pergalę iš eilės bei patvirtino tobulėjančios ekipos reputaciją.

Į pergalę šeimininkus atvedė Saulius Švetkauskas, surinkęs 18 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių. "Society" ekipai Karolis Žižys pelnė 17 taškų.