G.Kazlauskas: "KK Aedilis - toli galinti eiti komanda" (interviu)

"KK Aedilio" (2-3) ekipa 2015-2016 metų C lygos sezoną pradėjo dviem pralaimėjimais iš eilės, ir po tokio starto ekipa nutarė pasistiprinti - komandai pradėjo vadovauti buvęs jos žaidėjas Gasparas Kazlauskas. Apie paskutines turo rungtynes, pasikeitimus ekipos žaidime ir tolimesnius tikslus - interviu su ekipos naujuoju treneriu.

Kaip vertini rungtynes, ir ko labiausiai pritrūko, kad būtų įveikti grupės nugalėtojai ?

Rungtynes vertinu gerai, net sakyčiau - labai gerai. Šiandien negalėjo dalyvauti mūsų pagrindinis įžaidėjas Andrius Peteraitis, kuris yra šios komandos variklis. Visgi, Andrių sau neįprastoje pozicijoje  pavadavęs Edvinas Urkis atliko milžinišką darbą ir puikiai pakeitė savo kolegą. Turint omeny, kad Edvinas pirmame kėlinyje po kontakto su varžovu pametė vieną lęšį ir beveik 2 kėlinius žaidė realiai matydamas viena akimi - jam galima pasakyti tik "bravo".

Jeigu kalbant apie tai, ko pritrūko, tai manau pritrūko vieno dalyko - šalto proto. Tik dėl savo perskubėjimo leidom varžovams prisivyti ir ištraukti pratęsimą, nors jo net neturėjo būti. Maža to, pratęsime, kurį pradėjome labai blogai, sugebėjom atsitiesti ir grįžti į rungtynes. Bet situacija pasikartojo, ir komanda nepasiėmė to, kas jai pelnytai priklausė vertinant žaidimo kokybę viso susitikimo metu.

Manau, ir aš priėmiau neteisingų sprendimų su keliais keitimais, o lemiamus metimus, galbūt, turėjo išmesti kiti žaidėjai, bet įvyko taip, kaip įvyko. Žinoma, būtina paminėti ir tai, kad varžovų spurtui antroje rungtynių dalyje didelę įtaką turėjo mūsų pagrindinio vidurio puolėjo Igno Kazlausko trauma, išvedusi jį iš rikiuotės visam kėliniui. Beje, po rungtynių teko važiuoti į ligoninę ir siūti Igno alkūnę.

Kaip pasikeitė komandos žaidimas, kai pradėjai ją treniruoti ?

Kaip pasikeitė žaidimas - nežinau, galiu tik spėti,matydamas skaičius. Vis gi didžiąją komandos žaidėjų dalį puikiai pažįstu, žaidėm kartu nemažai sezonų ir puikiai žinau, ką ir kaip jie daro. Turint omeny, kad visas žaidimo gijas savo rankose laikė naujas komandos įžaidėjas Andrius Peteraitis, spėju, kad pirmose dvejose rungtynėse, kurias "KK Aedilis" pralaimėjo, man dar jų netreniruojant, buvo toks daugiau ar mažiau "bardakas". Panašią betvarkę mačiau ir pirmų savo rungtynių prieš "Krepšinio mėgėjus" kėlinyje: bėgimas be tikslo, lipimai "į medį", laisvų komandos draugų ignoravimas ir neturėjimas jokios minties.

Atėjęs į komandą jokių kardinalių pokyčių nesiėmiau, tiesiog stengiausi kiek įmanoma apraminti žaidimą, priversti žaidėjus pagalvoti, prieš atliekant vieną ar kitą veiksmą. Manau, tai pavyko, nes pradedant nuo antro kėlinio mano pirmose rungtynėse, žaidimas pasikeitė į gerąją pusę.

Tiesa, pradžioje net teko duoti komandas, kada pradėti derinius, nes kantrybės trūkumas tiesiogiai įtakojo net ir elementarių derinių atlikimo kokybę. Kol kas dar labai trūksta savitarpio supratimo ir tiesiog šnekėjimo gynyboje. Dažnai keičiantis gynamaisiais yra tiesiog tylima, o taip daryti jokiu būdu negalima. Gintis aikšte kol kas privengiam, nes neturim treniruočių - tik žaidžiam varžybas, o aikštės gynybai reikia bent minimalaus judėjimo atidirbimo ir vienas kito klausymo.

Kokius tikslus keliat antroje sezono dalyje ?

Nežinau, ar kokius nors tikslus yra iškėlę komandos rėmėjai, tačiau iš esmės tai visiškai nėra svarbu. Tikslas visada yra tik vienas - laimėti tos dienos rungtynes. Negalvoti apie rungtynes kitą savaitę, negalvoti apie tai, kaip puikiai sužaidei prieš dvi dienas, bet žaisti ir mąstyti esamuoju laiku.

Šiaip, komanda smagi, man patinka, ką matau, ir dar labiau patinka, kaip komanda reaguoja į mano reikalavimus. Komplektacija, kaip tokiam lygiui, yra tikrai gera, visos pozicijos užpildytos, ir užpildytos tikrai gerai. Prieš savaitę laiko prisijungęs Adomas Gricius dar praplėtė komandos veiksmų arsenalą. Adomas puikiai ginasi, ir teisingai mąsto aikštelėje, žinoma, jam dar reikia laiko priprasti prie kolektyvo, bet jau dabar jis yra labai svarbi "KK Aedilio" dalis.

Norėtųsi didesnio stabilumo iš komandos lyderių, ypač iš Sauliaus Jesino, kuris C lygoje, pagal savo sugebėjimus, yra vienas geriausių žaidėjų, tačiau elementarus nusiteikimas žaidimui jam kiša koją ir labai stipriai. Yra visiškai nenormalu, kai tas pats žaidėjas vienose rungtynėse tempia savo komandą į priekį ir renka 40+  naudingumo balų, o jau po savaitės tas pats žaidėjas išeina iš aikštelės su 0 taškų.

Ir taip yra ne todėl, kad varžovai itin gerai gina Saulių, tai yra paties žaidėjo problema. Reikia suvokti, kas tu esi komandoje ir kiek komanda yra priklausoma nuo tavęs ir tavo veiksmų. Apibendrinant galiu pakartoti, kad komanda sukomplektuota tikrai gerai ir jeigu rinksis į rungtynes sąžiningai ir gausiai - gali eiti toli. Būtų gerai pasidaryti bent porą treniruočių apsišlifuoti keliems esminiams dalykams, o ne treniruotis varžybų metu.

Komanda gera, žaidėjai geri, jeigu klausys ir žais galva pridėdami savo asmeninius sugebėjimus - viskas bus gerai, o rezultatai ateis savaime.