"Hanse Trailer" paskutinę akimirką žengė tolyn

Keturios dvikovos papuošė Plasta-Sostinės C lygos trečiadienį. Pati įdomiausia kova šį kartą vyko II divizione, kuomet "Hanse Trailer" ekipa kone su rungtynių sirena pasiuntė "A komandą" į iššūkio taurę. Ne tokios dramatiškos, tačiau labai išskirtinės rungtynės vyko ir kovoje tarp "JSK Gulbinų" bei JBR klubų.

Taškas į tašką

Dramatišką pergalę  praktiškai paskutinę dvikovos sekundę išplėšė "Hanse Trailer" (5-5) ekipa, po A.Zinkevičiaus tritaškio rezultatu 66:65 įveikusi "A komandos" (3-6) krepšininkus bei patekusius į kitą varžybų etapą. Sezonas nesibaigė ir "vežėjų" varžovams, kuriems liko kovos "Iššūkio taurėje", tačiau apmaudas yra, nes pergalė ir žaidimas su stipresniais varžovais buvo visa prie pat.

Nuo pirmos iki paskutinės minutės vyko kova taškas į tašką - svečiuose žaidusi "A komanda", kiek geriau pradėjo susitikimą (23:18 po pirmo kėlinio), tačiau šeimininkai neleido atitrūkti, ir komandos greta buvo visą laiką - niekas nepirmavo daugiau nei 7 taškų skirtumu, o pirmaujanti komanda spėjo pasikeisti net dešimt kartų per rungtynes.

Prasidėjus paskutiniai ketvirto kėlinio minutei "A komandos" krepšininkas I.Cibulskas realizavo vieną baudą iš dviejų ir svečiai turėjo 3 taškų pranašumą (64:61). Po "Hanse Trailer" minutės pertraukėle iniciatyvos į savo rankas ėmėsi A.Zinkevičius, ir  tai buvo pats geriausias sprendimas: nors pirmas gynėjo dvitaškis buvo netikslus, kitos atakos metu kamuolį po netikslaus priešininkų tolimo metimo  atkovojęs kitas ekipos lyderis A.Bielevičius jį tiksliai perdavė A.Zinkevičiui, ir jo dvitaškis sustiprino intrigą (63:64, 30 sek.), o antrą baudos metimą prametęs D.Butkus suteikė "Hanse trailer" šansą, kuriuo A.Zinkevičius pasinaudojo maksimaliai - tikslus tolimas metimas ir jau "Hanse Trailer" priekį. Paskutinėmis sekundėmis šeimininkams užteko apsiginti nuo D.Savickio tritaškio, ir vieta kitame etape - iškovota.

Po pergalės džiaugsmo neslėpė "Hanse Trailer" vadovas ir vienas lyderių A.Bielevičius: "Puiki pergalė ir kelialapis toliau. Susitiko dvi lygios komandos, varžovai gerai pasistiprinę, turi atletišką lyderį, o mes žaidėm savo stiliumi. Rungtynės vyko labai apylygiai, pirmavo abi komandos, buvo kova iki pat pabaigos. Noriu pagirti Aurelijų, kuris gavo puikią progą išmesti tolimą metimą, ir - plius vienas. Tiesa, pats vėliau pripažino, jog manė, kad atsiliekame 3 taškais. Jis mūsų rezultatyviausias žaidėjas ir dėsninga, kad būtent taip ištraukė komandą. Puikiai užbaigtas etapas, laukiame kitų kovų, žaisim be įtampos ir nieko neprarasdami, tad po dviejų rungtynių sezonas gali ir nesibaigti."

"A komandos" vadovas P.Likša buvo priešingos nuotaikos: "Tikrai labai apmaudžiai pralaimėjome. Ir ne tiek dėl turnyrinės padėties, kiek dėl to, kad buvom favoritai. Bet nepavyko nei varžybų plano įgyvendinti, nei apsiginti. Atrodo, kontroliavome didelę dalį varžybų, bet taip ir nepavyko atitrūkti reikšmingesniu skirtumu, kad galėtume ramiai pabaigti. Pabaigoje buvo loterija."

Nugalėtojams Almantas Bielevičius (9 atk.kam.) pelnė 21 tašką, A.Zinkevičius - 16 taškų.

"A komandai"  Ignas Cibulskas pelnė 20 taškų ir atkovojo net 19 kamuolių, 18 pridėjo Domas Savickis.

Pro šalį

Įdomiai vyko I diviziono D grupės dvikova tarp "JSK Gulbinų" (4-5) ir JBR (2-7) ekipų. Abi komandos žaidė antras rungtynes iš eilės,ir pergalės kaina buvo svarbi. Nerezultatyviose ir netaiklių tritaškių lietumi pasižymėjusiose rungtynėse triumfavo "Gulbinai", tiksliau sužaidę susitikimo pabaigą ir laimėję rezultatu 57:45.

Aikštės šeimininkams pergalė garantavo vietą atkrintamosiose, tuo tarpu JBR pralaimėjimas nubraukė visas viltis - komanda nepakils iš šeštos pozicijos grupėje.

Susitikimą svečiai pradėjo tiksliau, ir jau antrą minutę įgijo, kaip paaiškėjo vėliau, didžiausią persvarą rungtynėse - 6:2. Į tai J.Garšvos vedini šeimininkai atsakė atkarpa 10:0 ir perėmė kontrolę į savo rankas (12:6). Nerezultatyviai vykusiose rungtynėse komandos greta viena kitos buvo iki 32 minutės, kuomet skirtumas buvo minimalus (41:42, šeimininkai atsiliko)

Vis dėlto JBR sustojo, toliau šaudė pro šalį iš toli, o tuo pasinaudoję "Gulbinai" spurtavo 9:0 ir likus žaisti 5 minutes jautėsi kur kas komfortiškiau (50:42). Galų gale "pramušę" priešininkų krepšį, JBR pataikė iš toli ir pabandė gražinti intrigą (45:50), bet visus taškus ant i šioje dvikovoje sudėjo J.Garšva, smeigęs esminį rungtynių tritaškį: 53:45. Laiko dar buvo, ir JBR atkakliai bandė laimę iš toli, o "Gulbinai" realizavo geriausiu atvejų vieną baudos metimą iš dviejų, tačiau pergalei įtvirtinti to buvo užtektinai.

Ši dvikova pasižymėjo ir dar vienu įdomiu akcentu - tolimais metimais. Abi komandos iš toli atakavo 68 (!) kartus iš kurių svečiai metė 38 tritaškius (nors krepšinyje nėra skaičiuojama, kiek procentaliai viena ar kita komanda laiko valdo kamuolį, bet darant prielaidą, kad tai truko vienodai - JBR metė beveik po 2 tritaškius per minutę, kuomet turėjo kamuolį), o aikštės šeimininkai iš toli laimę bandė 30 kartų. Tiesa, dažni tolimi metimai negarantavo gero pataikymo - abi komandai atakavo bendru 16% taiklumu.

Po susitikimo "Gulbinų" lyderis J.Garšva sakė: "Dėkui JBR, mūsų gerai pažįstamai komandai, su kuria jau n metų susitinkame krepšinio aikštelėje įvairiose lygose. Su jais lengva niekada nebūna. Revanšas pasiektas - tikslas įvykdytas. Tikimės, kad jie laimės paskutines rungtynes ir mes liksim treti. Tikrai, pažiūrėjus į statistiką - keistos rungtynės, labai daug išmestų ir pramestų tritaškių, seniai taip nebuvo. Manau, noras greičiau paimti varžybas į savo rankas prie to prisidėjo. Kova visas varžybas vyko apylygiai, bet ketvirtame kėlinyje mums pavyko įgauti šiokį tokį pranašumą. Pergalė nulėmė atkovoti kamuoliai ir geresnis pataikymas.

Džiaugiuosi už komandą - žaidėme antrą dieną iš eilės, beveik be keitimų. Didžiuojuosi vyrai, kurie atlaikė pakankamai nemažą spaudimą ir laimėjo svarbias rungtynes."

JBR vadovas P.Kapšys  paklaustas apie tritaškių lietų sakė: "Nebuvo plano mėtyti traškius, bet "Gulbinų" žinoma aikštės gynyba, plius jų salės krepšiai, neleido mums arčiau prasibrauti. Rungtynės buvo svarbios abiem komandoms, nors priešininkų "atskrido" tik šeši, mums to pakako. Vyrai po darbų šiandien matyt pyko dėl neišmokėtų premijų, todėl gavosi ne krepšinis, o šioks toks chaosas. Reikia pripažinti, kad šį vakarą mūsų buvo net 10. Panašu, į paskutinių trijų sezonų rekordą. Nieko, liko paskutinės varžybos, tikiuosi garbingai kovosim ir revanšas bus. Sėkmės priešininkams."

"Gulbinų" gretose išsiskyrė  antras rungtynes per dvi dienas bei kitimų žaidęs Jonas Garšva : 15 taškų, 17 atkovotų kamuolių (karjeros rekordas), 8 rezultatyvūs perdavimai. 13 taškų pridėjo Aurimas Vaičelėnas (40 min., 10 atk.kam.).

JBR ekipai  Antonij Krasko surinko 17 (3/20 trit.), Edgaras Matusevičius pridėjo 9 (16 atk.kam., 1/7 trit.)

Skirtingos pusės

Kovą tarp "HL531" (3-5) ir "Kirvių" (6-2) ekipų galima suskirstyti į dvi dalis: pirmoje namuose žaidę "HL531" kovojo garbingai ir net pirmavo prieš favoritus (29:25), tačiau po pertraukos viskas buvo "Kirvių" pusėje - dominavę svečiai antrą mačo pusę laimėjo net 31:7 ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 54:36.

Šis taškas "Kirviams" leido išlikti kovoje dėl pirmos vietos grupėje, ir tapo aišku, kad ekipa nenukris žemiau antrosios. Tuo tarpu "HL531" komandai liko du susitikimai, ir juos abu privaloma laimėti, norint tikėtis išvengti Iššūkio taurės. Šansai dideli nėra, nes viena iš laukiančių dvikovų - su grupės lyderiais "VU Fizikais".

Po susitikimo savo mintimis apie rungtynes dalinosi "Kirvių" atstovas spaudai K.Lizdenis: "Varžovai pradėjo rungtynes labai aktyviai, agresyviai gynėsi, puolime daug judėjo ir dalinosi kamuoliu. Laimei, sugebėjome pirmą spaudimą atlaikyti, ir nors atsilikome, pamažu prisitaikėme prie jų kieto žaidimo stiliaus. Patys tapome agresyvesnis, ir pradėjome lyginti rezultatą.

Visgi sekėsi sunkiai - trečiame kėlinyje abi komandos kartu vos sukrapštė 10 taškų, todėl žaidėjai vis labiau nervinosi. Ketvirtame kėlinyje pagaliau kelis kartus iš eilės užpuolėme, pataikėme tritaškius, rungtynių įtampa pratrūko techninėmis pražangomis ir per trumpą laiką truktelėjome į priekį. Dabar stengiamės pasiruošti principinei dvikovai šiandien."

"Kirviams" Justinas Noreika pelnė 15,  Žymantas Baušys - 12 taškų.

"HL531"  Darius Šiurna surinko 13, Šarūnas Ramoška pridėjo 11 taškų.

Už borto

Jeigu menkos viltys dar buvo, tai po trečiadienio rungtynių jos "Patikimai praktikai" (1-7) žlugo galutinai. Pergale grupės etapą pradėjusi ekipa patyrė jau 7 pralaimėjimą iš eilės ir dabar tik laukia Iššūkio taurės. Šį kartą "Patikima Praktika" svečiuose neturėjo jokių galimybių prieš "Kuršėnus", ir pralaimėjo 50:83.

Intrigos mače nebuvo nei akimirką: šeimininkai pradėjo susitikimą spurtu 11:0, pirmą kėlinį baigė pirmaudami 26:6, o likusį susitikimo laiką savo pranašumą tik didino. Svečiai prasčiau atakavo iš visų pozicijų, padarė 23 klaidas ir neturėjo jokių galimybių pasipriešinti oponentams.

Nugalėtojams Mindaugas Mockevičius pelnė 18,  Benediktas Jonuška surinko 16, Aidas Norvaišas pridėjo 15, o Benas Klapatauskas išsiskyrė galingu dubliu (13 tšk. ir 18 atk.kam.).

"Patikimos praktikos" ekipoje rezultatyviausias buvo  Kazimieras Girdenis - 12 taškų, Martynas Alenskas pridėjo 10.

Panašu, jog "kovingieji žemaičiai" susiėmė pačiu laiku: laimėjo tris susitikimus iš paskutinių keturių bei užsitikrino vietą kitame varžybų etape.