Įdomiausioje dienos akistatoje JBR triumfas paskutinę sekundę

Rungtynių sirena jau buvo nuaidėjusi, kamuolys - ore, o nugalėtojas - neaiškus. Tokiu epizodu baigėsi įdomiausios Plasta-Sostinės C lygos antradienio rungtynės, kuomet M.Matulevičiaus mestas tritaškis su sirena tikslo nepasiekė ir JBR išsaugojo viltį. Įdomių įvykių netruko ir kitose arenose, tad apie viską - dienos apžvalgoje.

Iki paskutinės sekundės

Savo aikštėje žaidusi "UniClub" (3-7) ekipa turėjo puikią galimybę nutraukti prakeiksmą ir 5 pralaimėjimų iš eilės seriją, tačiau ja nepasinaudojo, ir suklupo šeštą kartą iš eilės, paskutinę sekundę 60:63 nusileidę JBR (2-6) kolektyvui.

Nepaprastai lygiai ir atkakliai vyko visa dvikova, kurioje netrūko daug sutapimų. Pirmaujanti ekipa keitėsi net 11 kartų, didžiausią pranašumą, kuris siekė vos 6 kartus, buvo įgiję ir vieni, ir kiti. Identiškai susiklostė ir geriausios atkarpos: abi komandos savo laiku sugebėjo laimėti identiškus spurtus (9:0). Pirmavo abi ekipos praktiškai taip pat vienodą laiko tarpą - po 17-18 minučių.

Nieko keisto, kad viską sudėjus ir atėmus likus žaisti dvi su puse minutės rezultatas buvo lygus (57:57), o po greitos A.Krasko atakos JBR persvėrė rezultatą į savo pusę (59:57), tačiau džiaugsmas truko trumpai - M.Budreckis jau po 20 sekundžių smaigė tritaškį, ir likus pusantros minutės jau šeimininkai buvo arčiau tikslo, tačiau jo pasiekti taip ir nepavyko: "JBR" surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės, o svarbiausia buvo likus žaisti 1,3 sekundės, kuomet dvitaškį pelnė ekipos lyderis E.Matusevičius. "UniClub" išsigelbėjimui liko vos 1,3 sekundės. Ir nors po minutės pertraukėles ataką suregzti, ir atakuoti iš toli pavyko, tačiau ekipos lyderio M.Matulevičiaus tolimas tritaškis tikslo nepasiekė, ir rankas į viršų kėlė svečių ekipa.

Po susitikimo JBR vadovas P.Kapšys džiaugėsi pergalės ir laukė šios dienos dvikovos su "Gulbinais": "Pagaliau fortūna atsisuko į mūsų pusę, tikėkimės - ne vienam kartui. Pralošėm labai daug kartų 3-7 taškų skirtumu.. Liko dvejos varžybos, kurios mums - lemiamos. Kas palankiausia, kad abi komandos nėra mūsų grupės favoritės - su abiem klubais galime ir kovosime tik dėl pergalės. Tad jau šį vakarą bandysim įveikti "Kovinguosius neišskridusius Gulbinus".

"UniClub" vadovas ir lyderis M.Matulevičius buvo priešingos nuotaikos: "Taip, gaila.. Pagrindinis aukštaūgis pradėjo nedalyvaut rungtynėse ir pasipylė pralaimėjimai. Sunku, kai sezono pradžioje startavome pilna sudėtimi, o dabar tapome gynėjų komanda.. Kita vertus - gal taip ir įdomiau, laukiam kovos dėl patekimo į atkrintamąsias."

JBR ekipai  Antonij Krasko surinko 17 taškų, Andrius Montvydas pelnė 11 ir atkovojo tiek pat kamuolių, Edgaras Matusevičius pridėjo 10 ir 14 atkovotų kamuolių.

"UniClub" gretose išsiskyrė  Martynas Matulevičius - 27 taškai, 13 pridėjo Marius Budreckis.

Teoriškai, net ir dabar "UniClub" gali likti ketvirti (jeigu JBR ir "Gulbinai" grupės etapą baigs turėdami po 3 pergales), tačiau realiai tokia situacija yra sunkiai tikėtina. Savo ruožtu "juodai-baltai-raudoni" turi geresnius šansus - šiandien reikia nukauti "Gulbinus", o paskutiniame ture pasiekti reikiamą revanšą prieš "Irsaną.lt" atstovus.

Laiku susiemė

Labai svarbią pergalę iškovojo "Irsana.lt" (4-5) krepšininkai, kuomet rezultatu 79:69 pranoko "JSK Gulbinų" ekipą. Vis dėlto kartėlis po dvikovos nugalėtojams turėjo likti: likus žaisti šešias minutes šeimininkai pirmavo net 26 taškų persvara (75:49), tačiau per likusį rungtynių laiką praleido net 20 taškų ir iššvaistė didžiulį pranašumą bei laimėjo mažesniu skirtumu, nei buvo patyrusi nesėkmę pirmame ture.

Tad dešimtojo turo rungtynėse "Irsana.lt" susigrums su "juodai-baltų-raudonų" ekipa, kuri iki dvikovos jau žinos - ar rungtynės, bus svarbios, ar tik formalumas, tad viskas priklausys nuo šios dienos susitikimo tarp "Gulbinų" ir JBR. Jeigu laimės "Gulbinai" - "Irsana" bus ketvirtoje vietoje, jeigu JBR - komandoms teks kovoti tarpusavyje, ir skaičiuoti taškus.

Po susitikimo "Irsanos" ekipos vadovas M.Šilobrit sakė: "Turėjome užduotį laimėti daugiau nei pralaimėjom varžovų aikštelėje, rungtynes pradėjome greitu tempu, nes priešininkų buvo tik 6. Didinom persvarą ir bėgom tikslo link. Varžovai beveik kiekvieną ataką turėjo priekaištų teisėjams, už ką pelnytai buvo nubausti. Paskutiniam kėlinį pirmaudami užtikrintai padarėme per daug keitimų, ir nespėjus pagaut ritmo varžovai mus skaudžiai nubaudė. Nors paskutinę sekundę pataikėm labai reikalingą metimai - teisėjai nusprendė, kad jau po laiko.. Ačiū varžovams už gerą pamoką ir sveikinu vyrus su pergale. Taip pat sveikinam savo žmonas ir drauges su Kovo 8-ąja."

Tuo tarpu "JSK Gulbinų" senbuvis J.Garšva teigė: "Nuotaikos ne pačios geriausios, bet kai sugebėjom tiek atlošt paskutinėmis sekundėmis, tai labai neblogai, nes turim plius porą taškelių tarpusavio susitikimuose. Pradėjom miegodami, ne pirmas kartas - sunkiai sekasi nusiteikti. Tikiuosi, kad šiandien bus kitaip. "Irsana" tikrai nebloga komanda ir turėjom kovoti, bet pirmus 3,5 kėlinio jie buvo žingsniu greitesni. Algirdas Plikusas žaidė fantastiškai, visi atidavė daug jėgų aikštelėje, ar bendraudami su arbitrais (pvz. aš)."

"Irsanai.lt"  Artūras Bajevas pelnė 22, po 16 pridėjo Karol Ruselevič ir Artur Dolgovič.

"JSK Gulbinams"  Algirdas Plikusas pelnė net 30 taškų, Vaidotas Bagdonas pridėjo 12 ir net 18 atkovotų kamuolių.

Pirmas kartas

Svečiuose žaidusiai "Vilrufo" (9-1) ekipai nepavyko išlaikyti tobulo rezultato ir II etapo kovų užbaigti pirmose reitingo pozicijose, nepatyrus pralaimėjimo skonio. Pirmadienio vakarą F grupės lyderiai po permainingos kovos 51:59 nusileido "Mamutu" (6-4) ekipai.

Aikštės šeimininkai pirmavo praktiškai visą susitikimą, ir ne pilnos sudėties susirinkę "Vilrufo" atstovai į pergalę dantimis ir nagais, panašu,kad nesikabino. Nors ketvirtame kėlinyje svečiai sugebėjo priartėti iki 5 taškų, po D.Bukelio tolimos bombos likus minutei, jau kitoje atakoje T.Jurkus atsakė lygiai tuo pačiu ir rungtynių likimas tapo aiškus.

Po mačo menką komandos nusiteikimą pripažino ir "Vilrufo" ekipos vadovas J.Mendus: "Varžybos išėjo treniruotės pobūdžio: niekas per daug nesistengė, susirinkom ne visi, nes buvo Kovo 8-oji.: ne visi galėjo ateiti. Gaila tik, kad pats gavau traumą pačioje susitikimo pradžioje. Gal ir gerai, kad pralaiėjom - priešininkai žaidė užsivedę, dėl to ir laimėjo užtikrintai ir pelnytai. Sveikiname varžovus su pergale ir linkime geros kovos ateityje."

"Mamutams"  Tadas Jurkus pelnė 21, Robertas Krejaras - 14, Nerijus Ramutis - 12 taškų ir pridėjo 11 atkovotų kamuolių.

"Vilrufui"  14 taškų pelnė ir 17 kamuolių atkovojo Andrej Kovalevskij, 13 pridėjo Darius Bukelis, 11 - Martynas Jančiauskas.

Ši pergalė "Mamutams" sustiprino galimybės užimti antrą vietą, tuo tarpu "Vilrufo" pirmos vietos grupėje, akivaizdu, jau niekas neatims.

Skirtingai

Dvi Krepšinio Mokyklos užbaigė dieną. Tiesa, rezultatai buvo priešingi. "Vilniaus KM-1" ekipa svečiuose pasismagino su "GS Centro" kolektyvu, ir sutriuškino varžovus 105:58 . "KM-1" komanda laimėjusi visas grupės kovas užsitikrino pirmą poziciją bendrame II diviziono komandų reitinge, ir atrankos etape kovos taip pat su II diviziono ekipa, 16 reitingo pozicija. Žinoma šiai dienai nuspėti, kokia ekipa bus numeris 16, yra neįmanoma, bet faktas, kad tai bus II diviziono komanda - didina "KM-1" galimybes žengti toliau.

Po susitikimo  kalbintas "GS centro" ekipos vadovas A.Indriūnas apie būsimas planus iššukio taurėje kalbėjo trumpai: "Konkrečių planų nėra. Tiesiog norime stabilumo, nes sužaidžiam po 2-3 kėlinius gerai, norim sužaisti visas 40 minučių."

Jaunimui  Tautvydas Vyšniauskas surinko 28 taškus (10 atk.kam.), 17 pridėjo Rokas Urbelis (10 atk.kam.), 14 - Andrej Tichonov (10 atk.kam.).

"GS centrui"  Kazimieras Lubys surinko 16, Karolis Radzevičius - 13 taškų.

Kitose rungtynėse scenarijus tai pačiai krepšinio mokyklai jau buvo priešingas. Savo aikštėje žaidę "Vilniaus KM-2000" (3-5) auklėtiniai nuo pat mačo pradžios leido į priekį pabėgti "Society" (6-2) ekipai. Tad svečiams beliko pasinaudoti varžovų dovanomis ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti įtikinamą pergalę rezultatu 80:60.

"Society"  Karolis Žižys pelnė 24, prieš jaunimą dominuojantis Jonas Kupinas pridėjo 23 taškus ir 13 atkovotų kamuolių.

"Vilniaus KM-2000" gretose  po 11 taškų surinko Mykolas Astrauskas ir Mantas Stankevičius.

Antrajame varžybų etape jaunimui liko du turai, kuriuose laukia dvikovos su pirmaujančiomis grupės ekipomis, tad išvengti "Iššūkio taurės" bus sudėtinga. Tuo tarpu "Society" ir toliau tęsią kovą dėl pirmos vietos.