K.Ambrazaičio šou sugniuždė "Aktyvią veiklą", "X komanda" pagaliau laimėjo Grigiškių derbį (foto)

Ketvirtadienio vakaras GEALAN-Sostinės C lygoje buvo ganėtinai įdomus, nes visose šešeriose rungtynėse galima rasti daugybę įdomių akcentų. Net 47 naudingumo balus surinkęs Karolis Ambrazaitis padėjo "Miražui" nutraukti nesėkmių seriją, "X komanda" palaužė principinius varžovus, o "Tornadas" po pratęsimo įveikė puikią formą pastaruoju metu demonstruojančią "Infoeros" komandą.

Padarė išvadas

Daugiausia intrigos kėlė dviejų I diviziono A grupės komandų akistata, kurioje ginklus surėmė savo aikštėje žaidęs "Miražas" (3-3) ir "Aktyvios veiklos" (2-4) krepšininkai.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Kaip ir dera, dviejų lygiaverčių varžovų dvikova susiklostė pagal itin įdomų scenarijų. Susitikimo pradžioje abi komandos žengė koja kojon, tačiau antrajame kėlinuke iniciatyvos ėmėsi svečiai kurie prieš pat didžiąją pertrauką atitrūko bei įgijo solidų 9 taškų pranašumą (50:41).

Visgi, kuomet jau atrodė, kad "Aktyvios veiklos" atstovai perėmė rungtynių kontrolę viskas apsivertė aukštyn kojom. Ilgosios pertraukos metu padarę išvadas "Miražo" vyrai pakeitė gynybą ir netikėtai atrado aukso gyslą, o trečiojo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkai jau buvo likvidavę visą turėtą deficitą ir mėgavosi pirmaujančiųjų vaidmeniu (53:52).

Pamatę, kad rungtynių kontrolė slysta iš rankų svečiai bandė gelbėtis atakuodami iš toli, tačiau šis žaidimo komponentas šįkart nesuveikė, tad K.Ambrazaičio vedami "Miražo" vyrai sulig kiekviena minute tolo nuo varžovų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 95:78.

Įdomu tai, kad nugalėtojų komandos lyderis K.Ambrazaitis šioje dvikovoje pasiekė net 3 (!) karjeros rekordus - atkovojo daugiausia kamuolių (18), atliko daugiausia rezultatyvių perdavimų (4) ir surinko daugiausia naudingumo balų (47).

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Tomas Sereičikas turėjo kuo pasidžiaugti: "Kaip ir planuota rungtynės buvo labai įtemptos. Varžovų lyderis Mindaugas Markevičius mums kėlė didžiausią grėsmę aikštelėje, laimei ieškodami kelių link pergalės pasirinkome teisingus sprendimus."

"Iškovojome labai svarbų tašką, nes nesekmės atveju būtume kritę per vieną poziciją žemyn, todėl dabar esame saugūs. Džiaugiamės iškovota pergale. Tikimės, kad tai nebuvo trumpalaikė sėkmė ir bandysime geru žaidimu užbaigti grupės varžybas."

"Miražas": Pavel Stefanovič 27, K.Ambrazaitis (18 atk.kam., 47 naud.balai) 22, Marius Bankauskas 16.

"Aktyvi veikla": Mindaugas Markevičius 37, Dangiras Šulnius (5 rez.perd.) 13.

Gudrus derinys

Reto grožio pergalę ketvirtadienio vakarą pasiekė savo aikštėje žaidęs "Tornado" (2-3) kolektyvas tik po pratęsimo rezultatu 73:70 įveikęs "Infoeros" (3-2) vyrus.

Nors aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes, tačiau svečiai greitai perėmė iniciatyvą, nutolo nuo varžovų, o trečiojo kėlinuko pabaigoje net įgijo dviženklį pranašumą (49:38).

Vis tik nepavdėtinoje padėtyje atsidūrę "Tornado" vyrai nepalūžo ir kantriai tęsė kovą dėl pergalės. Pastangos davė saldžių vaisių, nes likus žaisti 42 sek. po taiklaus Pauliaus Kamaičio tritaškio aikštės šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą (58:58).

Tiesa, kitoje atakoje svečių naujokas Ignas Urbonas taip pat smeigė tolimą metimą (61:58) palikdamas varžovams vos 20 sek.

Tačiau minutės pertraukėlės metu "Tornadas" sugalvojo gudrų derinį, kuris suklaidino "Infoeros" vyrus ir leido P.Kamaičiui visiškai laisvam atidurti prie tritaškio linijos, tad aikštės šeimininkų gynėjas smeigė dar vieną šūvį iš toli ir vėl išlygino rezultatą (61:61). Per likusį laiką niekam pasižymėti nepavyko, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomų penkių minučių metu iniciatyvą savo rankose jau laikė "Tornado" vyrai, kurie žaidė gerokai užtikrinčiau, puikiai realizavo susikurtas progas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę.

"Infoeros" komandos vadovas Mantas Bielinskas atrodė susikrimtęs: "Rungtynių pabaigoje turėjome pranašumą, kurį ištirpdė du varžovų tritaškiai, o paskutinio išmesto tritaškio metu dar mūsų žaidėjas lietė kamuolį."

"Po tokio smūgio buvo sunku atsitiesti, todėl pratęsimo metu žaidėme nesusikaupę, krito žaidimo kokybė, darėme klaidas tiek puolime tiek gynyboje. Mums, turbūt, rungtynių metu reikia žaisti dar solidžiau, kad pabaigoje varžovams neliktų šansų išsigelbėti, nes tai jau ne pirma dvikova, kai pralaimime rungtynes, kuomet jų pabaigoje rezultatas būna apylygis."

"Tornadas": P.Kamaitis 19, Aidas Bacevičius 17, Linas Stripinis (13 atk.kam.) 13.

"Infoera": I.Urbonas 18, Julius Pinkevičius 16.

Nauji karaliai

Dvi rungtynės, du dramatiški pralaimėjimai. Tokia nedėkingą derbio statistiką iki ketvirtadienio vakarą turėjo "X komandos" (3-4) krepšininkai. Vis tik, sukaupę jėgas ir surinkę pilną sudėtį C lygos debiutantai pademonstravo kone idealų žaidimą bei šventė ilgai lauktą pergalę prieš "Grigiškių-plasta.lt" (4-3) kolektyvą rezultatu 81:67.

Savo aikštėje žaidę "Grigiškių" krepšininkai galingai pradėjo dvikovą bei sužaidus kiek mažiau nei keturias minutes pirmavo rezultatu 11:3.

Tačiau į nokdauną pasiųsti svečiai nepalūžo. Anaiptol, greit pakilę ant kojų "X komandos" vyrai atsakė dar įspūdingesne atkarpa rezultatu 12:2, po kurios patys atsidūrė pirmaujančiųjų vaidmenyje (15:13).

Nors aikštės šeimininkai keletą minučių dar spardėsi, tačiau iniciatyvą perėmę svečiai jau buvo įgavę pagreitį ir dar pirmoje susitikimo dalyje įgijo apčiuopiamą persvarą (40:33).

Po didžiosios pertraukos daugelis laukė tradicinės intrigos, tačiau ankstesnes nesėkmes tarsi prisiminę "X komandos" vyrai nė neketino mažinti apsukų ir trečiojo ketvirčio pabaigoje jau triuškino varžovus (65:45).

Lemiamas kėlinukas abiems ekipoms tapo tik formalumas, o jo pabaigoje pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas tik oficialiai karūnavo naujus Grigiškių karalius.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Viliušis buvo labai laimingas, tačiau nepuolė į euforiją: "Šįkart pavyko laimėti derbį, nes turėjome savo planą kurio laikėmės ir jis pavyko. Visgi komandai dar daug ko trūksta, tad toliau dirbsime treniruotėse."

"Verta pažymėti, kad varžovai nebuvo pilnos sudėties - šiandien jiems trūko keleto svarbių žaidėjų, su kuriais gal viskas būtų pasibaigę kitaip. Ačiū jiems už puikią dvikovą, galbūt dar susitiksime su jais kada nors."

"X komanda": Tomas Urbonavičius 26, Dominykas Makūnas (6 rez.perd., 6 per.kam.) 16, Dominykas Ramanauskas 15.

"Grigiškės-plasta.lt": Saulius Švetkauskas (8/10 dvit.) 16, Viktoras Urbanovič (9 rez.perd.) 14.

(Ne)tikėta pergalė

Lygioje vietoje suklupo "A komandos" (5-1) vyrai savo aikštėje žaistoje antrojo rato akistatoje turėję pripažinti "Vichy vandens parko" (2-3) atstovų pranašumą.

Iki šiol be kluptelėjimų antrajame etape žygiavę I grupės favoritai geriau pradėjo dvikovą (9:2), tačiau netrukus svečiai pavijo varžovus, o rungtynių svarstyklmės išsilyginus  - aikštėje užvirė tikras nervų karas.

Nors "A komandos" krepšininkai pirmavo didžiąją laiko dalį, tačiau Žilvino Grušo treniruojami svečiai išlaikė intrigą ir laukė progos išsiveržti į priekį.

Savojo šanso "Vichy vandens parko" ekipa sulaukė lemiamo ketvirčio viduryje, kuomet po eilės aikštės šeimininkų klaidų jai pavyko ne tik išsiveržti į priekį, bet ir įgyti didžiausią rungtynėse 6 taškų pranašumą (60:54).

Smūgį dešine praleidę "A komandos" vyrai dar buvo išlyginę rezultatą (64:64), vis tik netrukus svečių gynėjas Marius Letukis smeigė taiklų dvitaškį ir vėl išvedė  ekipą į priekį (66:64).

Aikštės šeimininkai dar turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau Roko Klabio tolimas šūvis skriejo pro šalį, o netrukus pasigirdusi finalinė sirena paskelbė netikėtą "Vichy vandens parko" ekipos pergalę rezultatu 66:64.

Pasibaigus dvikovai "A komandos" vadovas Povilas Likša davė trumpą komentarą: "Nesužaidėme. Nežiūrint to, kad neturėjom abiejų lyderių, didesnę dalį varžybų neradom savo žaidimo ir nesužaidėm pagal galimybes. Ypatingai ketvirtame kėlinyje kamuolys strigo ir metimai buvo neparuošti. Tikimės tai bus pamoka prieš kitas rungtynes."

"Vichy vandens parkas": M.Letukis, Žilvinas Grušas (10/10 baud.) ir Arnas Dausevičius po 14.

"A komanda": Tomas Nekrašas 14, Dovydas Butkus ir Rokas Rizgelis po 12.

Įjungė aukštesnę pavarą

Vos penkiese į rungtynes atvykę "SKM-Agotos gryčios" (3-3) krepšininkai išspaudė iš savęs viską ir sugebėjo įveikti D grupės dugne esančius "BC KSP" (0-5) atstovus rezultatu 85:78.

Tris su puse kėlinuko aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, kurios nugalėtojo niekas negalėjo prognozuoti. Tačiau vėliau svečiai įjungė aukštesnę pavarą, nutolo nuo varžovų ir įpusėjus lemiamam ketvirčiui jau mėgavosi dviženkle persvara (75:62).

Nors KSP atstovai dar buvo atkūrę intrigą (74:79, 76:81), tačiau tai buvo viskas, ką ketvirtadienio vakarą aikštės šeimininkams pavyko padaryti.

Nugalėtojų komandos vadovas Ignas Stanislovaitis atskleidė pergalės receptą: "Rungtynės buvo kovingos ir varginančios. Tačiau atsakingai žaisdami ir susikalbėdami gynyboje sugebėjome palaikyti pozityvų rezultato skirtumą iki pat rungtynių galo.

"SKM-Agotos gryčia": Nerijus Urbelionis 34, Vidas Svetikas 19, Simonas Norkūnas (16 atk.kam., 6 kld.) 13.

"BC KSP": Marius Verikas 26, Matas Dainorovičius 18.

Mėgavosi žaidimu

Lengviausią pergalę šventė II divizione lygiaverčių varžovų niekaip nerandanti "Rumidos-LLK" (7-0) komanda dvikovoje savo aikštėje nepasigailėjusi "Hanse Trailer" (3-4) atstovų ir įveikusi juos net 37 taškų persvara rezultatu 99:64.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinuke susikrovė triuškinamą persvarą (27:9), tad per likusį dvikovos laiką galėjo mėgautis žaidimu ir leisti pažaisti visiems į rungtynes atvykusiems krepšininkams.

Įdomu tai, kad Lentvario ekipa antrajame divizione varžovus triuškina vidutine 28,5 taško persvara.

"Rumida-LLK": Vitalijus Danilovas (4/6 dvit., 4/6 trit.) 21, Marius Atkočiūnas 17, Algirdas Tomas Venclovaitis (3/4 dvit., 3/4 trit.) 15.

"Hanse Trailer": Almantas Bielevičius 16, Andrius Kudarauskas 14.