"Kirviai" pasinaudojo suteiktu šansu

Pirmadienio vakarą gausiausioje miesto lygoje įvyko tik trys susitikimai. "Kirvių" ekipa pasinaudojo jiems suteiktu šansu ir po pratęsimo įveikė "Prelude force" komandą. "Grigiškių SK" vyrai tik ketvirtame kėlinuke įrodė pranašumą prieš VKSK atstovus. OKC-VMKS krepšininkai antroje rungtynių pusėje nepaliko šansų "Be šansų" ekipai.

Po pratęsimo

"Prelude force" (1/1) krepšininkai nepasinaudojo jiems lemiamo kėlinuko gale suteiktu šansu iškovoti pergalę ir po pratęsimo turėjo pripažinti "Kirvių" (1/0) ekipos pranašumą 61:57. Namuose rungtyniavę "Kirviai" sėkmingai pradėjo rungtynes ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo šešių taškų persvarą 18:12. Antrajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojomis. Šį kartą svečiai per dešimt minučių sugebėjo pelnyti aštuoniolika taškų ir pristabdę varžovus puolime išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką turėdami minimalia persvara 30:29. Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino ir abi komandos žengė viena šalia kitos. Visgi likus trims sekundėms iki dvikovos pabaigos svečiai turėjo puikų šansą išplėšti pergalę, bet abu baudos metimai skriejo pro šalį, tad abiems ekipoms teko žaisti pratęsimą. Pratęsimo metu šeimininkai suteikta dovanėle pasinaudojo ir perėmę rungtynių vairą į savo rankas pergalingai užbaigė susitikimą.

Nugalėtojų komandos žaidėjas Giedrius Noreika džiaugėsi sėkmingu antrojo etapo startu: "Smagu pradėti antrojo etapo kovas pergale - dabar situacija tokia, kad visus varžovus galima įveikti, nėra monstriukų, kurie turbūt beveik visi žaidžia I divizione. Visgi lengvų kovų antrame etape irgi nesitikime, nesitikėjome ir vakar - varžovų komanda gana gerai subalansuota. Visas varžybas vyko lygi kova, niekas neturėjo dviženklės persvaros, mes gal šiek tiek dažniau kontroliavome situaciją. Visgi likus 3 sek. teko sugalvoti mintyse norą ir pasikliauti Kalėdų Senelio gerumu, kai varžovai stojo prie baudų metimų linijos esant lygiam rezultatui, o mums jau nubuvo likę minutės pertraukėlių. Laimei "Kirvių" žaidėjai visus metus buvo labai geri ir sulaukė dovanos - abi baudos skriejo pro šalį, o per pratęsimą įrodėme savo pranašumą. Ačiū varžovams už gerą kovą ir sėkmės toliau abiem komandoms",- komentaro pabaigoje sėkmės abiems komandoms linkėjo G. Noreika.

"Kirvių" ekipą į pergalę vedė Evaldas Obelienius pelnęs 16 taškų, Giedrius Noreika surinko 14 taškų.

"Prelude force" komandoje išsiskyrė Arūnas Navickas pelnęs 22 taškus, atkovojęs 17 kamuolių ir surinkęs 29 naudingumo balus. Žydrūnas Kuodis pridėjo 9 taškus.

Lemiamame kėlinuke

Namuose rungtyniavusi "Grigiškių SK" (1/0) ekipa tik ketvirtame kėlinuke sugebėjo įrodyti savo pranašumą prieš VKSK (0/2) atstovus ir nugalėjo juos rezultatu 71:58 . Nors pirmojo kėlinio pradžioje kiek tiksliau žaidė ir pirmavo svečiai, antroje jo pusėje žaidimas išsilygino ir po pirmųjų dešimties minučių tablo rodė lygybę 16:16. Po trumpos pertraukėlės šeimininkai bandė perimti iniciatyvą pakeisdami gynybos sistemą, bet tris tolimas bombas iš eilės paleidę kupiškėnai privertė juos prašyti minutės pertraukėlės. Minutės pertraukėlė svečių žaidimo neišderino ir jie mažais žingsneliais susikrovė vienuolikos taškų persvarą. Paskutinėmis antrojo ketvirčio akimirkomis Arvydo Urbanovičiaus paleistas tolimas metimas iš devynių metrų sumažino grigiškiečių atsilikimą iki vienženklio 30:38. Po didžiosios pertraukos šeimininkai suaktyvino žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje. Išnaudodami aukštaūgius ne tik pasivijo varžovus bet ir persvėrė jį savo naudai. Vėliau kelis kartus dar keitėsi pirmaujanti ekipa. Tačiau vėl paskutinėmis akimirkomis Arvydo Urbanovičiaus pelnyti du taškai iš po krepšio leido šeimininkams prieš lemiamą ketvirtį pirmauti minimalia persvara 52:51. Paskutiniame ketvirtyje VKSK žaidimas puolime išsiderino ir tuo netrukus pasinaudoję šeimininkai  sužaidė solidžią atkarpą puolime ir susikrovė septyniolikos taškų persvarą. Ir tik dvi sėkmingos aukštaičių atakos pačioje rungtynių pabaigoje sumažino deficitą iki trylikos taškų.

VKSK komandos vadovas Giedrius Kubilius po rungtynių teigė:"Kadangi prieššventinis laikotarpis pakoregavo daugelio žaidėjų planus, tad neturėdami aštraus įžaidėjo nesitikėjome pasipriešinti vieniems iš mūsų grupės favoritų. Bet kaip parodė rungtynės ir su tokia grėsminga komanda galime žaisti kaip su lygiaverčiais varžovais. Tris kėlinukus demonstravome tikrai neblogą krepšinį ir tik ketvirtame kėlinuke pritrūkome šaltakraujiškumo ir jėgų. Belieka varžovus pasveikinti su pergale ir palinkėti jiems sėkmės. Pasinaudodamas galimybe norėčiau pasveikinti žaidėjus, sirgalius ir visus kupiškėnus su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis ir palinkėti jiems turtingo ir dosnaus Kalėdų senio",- komentarą baigė G. Kubilius.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Arvydas Urbanovičius pelnęs 23 taškus, atkovojęs 12 kamuolių ir surinkęs 35 naudingumo balus. Vitalijus Rancovas įmetė 17 taškų.

Varžovų gretose pasižymėjo Justinas Mikšys pelnęs 18 taškų, Donaldas Kručas įmetė 16 taškų.

Neišbrenda

Niekaip iš nesėkmių liūno neišbrenda "Be šansų" ekipa (0/2) kurie vakar savo aikštėje pralaimėjo OKC-VMKS (1/0) ekipai ir patyrė jau septintą pralaimėjimą iš eilės. Nors taikliai atakuodami varžovų krepšį, iš peties dirbę gynyboje, šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes, bet vėliau savo žaidimą pradėję žaisti "OKC-VMKS" vyrai įpusėjus dvikovai atstatė pusiausvyrą 39:39. Visgi po didžiosios pertraukos svečiai sutvarkė savo žaidimą gynyboje, pradėjo labiau išnaudoti savo lyderius ir lyg ant sparnų nusklendė pirmojo laimėjimo link. Nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė įtikinamą OKC-VMKS vyrų pergalę rezultatu 76:62.

OKC-VMKS: Vytautas Kasperavičius (10 atk. kam., 30 naud. bal.) - 23 tšk., Gintaras Matkevičius - 15 tšk.

"Be šansų": Benas Razmus (11 atk. kam., 34 naud. bal.) - 33 tšk., Laurynas Diržys - 10 tšk.