Lyderių pergalės ir vidutiniokų nervų karai - C lygos aktualijos (foto)

Net 16 ekipų stojo į kovą trečiadienio vakarą Plasta-Sostinės C lygos čempionate. Stipriausiųjų diviziono dvikovose pergales šventė favoritai, tuo tarpu silpnesniajame divizione netrūko permainingų kovų, kuomet ilgai pirmavusios komandos galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Atsitiesė

Stipriausiųjų diviziono kovas skaudžia nesėkmę pradėję "JSK Gulbinai" (1-1) trečiadienį žaidė antrąsias D grupės rungtynes ir  sėkmingai atsitiesė, namuose 63:51 nugalėję "Irsanos.lt" (1-3) ekipą ir aplenkę pastarąją turnyrinėje rikiuotėje.

Nors svečiai rungtynes pradėjo pelnydami iš karto du taškus su pražanga, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo vienintelė akimirka rungtynėse, kuomet priekyje buvo "Irsanos.lt" atstovai. Į priešininkų pirmą rezultatyvų antpuolį spurtu 12:0 atsakę šeiminikai gretai nutolo (12:3) ir pirmavo iki pat susitikimo pabaigos. Nors "Irsanai" ir pavyko trečio kėlinio pradžioje rezultatą išlyginti (29:29), šį kartą atkarpą 9:0 (38:29) bei užtikrino saugumą "Gulbinams" kurie iškovojo pirmą tašką pirmame divizione.

Nors šeimininkai silpniau atakavo iš dviejų taškų zonos ir prastai atakavo nuo baudų metimo linijos (9/21), juos gelbėjo labai dažni ir labai netaiklūs "Irsanos" tolimi metimai (2/28).

"JSK Gulbinams" 15 taškų surinko M.Valteris, po 11 pridėjo A.Lacitis ir A.Plikusas.

"Irsanai.lt" galingą dvigubą dublį surinko A.Jankovskis (16 tšk., 17 atk.kam.), 10 taškų pelnė K.Ruselevič (4/17 metimų "iš žaidimo").

Lyderiai

Pirmą ratą A grupėje baigė "Dussmann" (4-1) ekipa, namuose be didesnio vargo 69:48 nugalėjusi vos šešiese susirinkusius "Stiklopaslapties.lt" (1-3) krepšininkus.

Nors apsaugininkai trečiame ture patyrė pralaimėjimą, tačiau užtikrintas ekipos žaidimas leido pasiekti antrojo etapo pusiaukelę būnant lyderių pozicijoje.

Antrame rate išbandymu bus ne vienas, tačiau situacijos šeimininkai lieka vieni lygos favoritų. Visiškai priešingoje situacijoje atsidūrė "Stiklopaslaptis.lt" - pasyviai į rungtynes besirenkanti ekipa yra grupės dugne, ir nepakeitus požiūrio - ten gali ir likti, nors pirmame sezono etape demonstravo visai kitą žaidimą ir nusiteikimą.

Trečiadienio susitikime šeimininkai dominavo visų rungtynių metu, iniciatyvos neperleido oponentams nei akimirkai ir didindami pranašumą iškovojo dar vieną pergalę. "Dussmann" surinko daugiau nei dvigubai daugiau naudingumo balų (88 prieš 41) ir tik silpnesnis pataikymas iš trijų taškų zonos (4/21) neleido laimėti dar didesniu skirtumu.

"Stiklopaslaptis.lt" ekipos vadovas T.Žukovas pripažino, kad komandos demonstruojami rezultatai - dėsningi: "Komanda yra nemažoje duobėje, vakar vėl laikas nesutapo keliems žaidėjams dėl darbų, Ž.Grušas vis dar yra traumuotas, o jis yra didelė komandos dalis, nes turi daug patirties, ir kartu mūsų aukštaūgiams padeda su rotacija bei taktika. Na, kaip komanda žaidžia, tokie ir rezultatai. Vakar rungtynės buvo tikrai prastos. Mes esam vidutiniškai kokiais 8 metais jaunesni už varžovus, o jie dauguma savo taškų pelnė greitomis atakomis, po mūsų žioplų klaidų. Iš kitos pusės, mums tikrai pritrūko kvapo, ir šešiese tokių varžybų tikrai nepatepsim. Aišku, ir varžovai tai matydami žaidė viena koja. Bet iki svarbiausių kovų, dar daug laiko, todėl asmeniškai pažadu, kad viskas pasikeis, ir jeigu ir bus pralaimėjimų, tai ne 20 taškų, o su kova."

Į pergalę "Dussmann" klubą atvedė 14 taškų pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs P.Kaminskas, 13 taškų pridėjo J.Jurgo, 11 - A.Naruševičius.

"Stiklopaslapties.lt" ekipos gretose išsiskyrė I.Vaičys (20 tšk.) jam talkinęs T.Narkun pridėjo 17, tačiau realizavo vos 3 dvitaškius iš 18.

Patrankų mėsa

Pastaruoju metu "Capital City" (0-3) rungtyniauja be ryškiausio savo krepšininko D.Montvydo ir renka vieną pralaimėjimą po kito.  Šį kartą svečiuose žaidęs "miestiečių" kolektyvas du kėlinius dar laikėsi svečiuose prieš "Agmeką" (2-2), kuomet didžiosios pertraukos metu rezultatas dar buvo 25:23, tačiau antroje susitikimo dalyje galiausiai kapituliavo bei turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Puiki gynyba ir agresyvus puolimas lėmė, kad aikštės šeimininkai laimėjo trečią kėlinuką 21:4 bei nusitiesė kelią į galutinę pergalę, kurią iškovojo rezultatu 64:35.

Įdomu tai, jog "Capital City" ekipa antroje rungtynių dalyje surinko vos 12 taškų.

Visus dešimt krepšininkų rungtynėse panaudojusi "Agmeka" iš visų žaidėjų gavo grąžos - kiekvienas pelnė taškus bei rungtyniavo 15-25 minutes. Rezultatyviausias buvo E.Galkevičius (10 tšk., 5 rez.perd.), V.Dobrovolskis pridėjo 9 taškus, po 8 - Ž.Palaitis ir A.Biveinis.

"Capital City" ekipai 13 taškų pelnęs Č.Bieliauskas taiklumu nepasižymėjo (2/6 dvit., 2/12 trit), 10 taškų pridėjo A.Kazbaras.

Dramatiška pergalė

Svečiuose žaidusi "BC KSP" (3-2) komanda tik po labai atkaklios kovos 54:47 palaužė kovingai žaidusią "Monfereno" (1-3) ekipą ir užsitikrino mažiausiai trečią vietą F grupėje po pirmo rato akistatų.

Savo ruožtu "Monferenas" susikomplikavo savo situaciją - paskutiniame ture dvikova su "BC Dugnu" bus labai svarbi, nes pralaimėjimas turnyrinės lentelės kaimynams nublokštų ekipą į grupės apačią ir galimybės patekti tarp 4 geriausių grupės komandų taptų miglotos.

Nors "KSP" laikė iniciatyvą savo rankose ir po ilgosios pertrauko pirmavo jau 14 taškų skirtumu (37:23), šeimininkai suprasdami dvikovos svarbą kilo į šturmą ir likus žaisti 2 minutes E.Matulevičius tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 3 taškų (45:48), po sėkmingų epizodų gynyboje "Monferenas" turėjo dar dvi progas tolimai metimai rezultatą išlyginti, tačiau nei M.Baigio, nei Š.Žiegždrinio tolimi metimai tikslo nepasiekė, o tiksliai baudų metimus metę "KSP" įsirašė trečią pergalę grupėje.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė be keitimų rungtyniavęs S.Semaško (14 atk.kam., 50% taiklumas), po 9 pridėjo K.Katcyn (1/10 trit.) ir P.Masevic.

"Monferenui" 16 pelnė M.Baigys (4/16 trit.), 11 - A.Matulevičius.

SKM pralaimėjimai tęsiasi

Nors "SKM-99-1" (0-3) ekipa tiksliai atakavo iš toli (6/13) tačiau ir jaunimo derbyje pirmos pergalės iškovoti nepajėgė - puikiai paskutiniame ketvirtyje rungtyniavusi "Š.Marčiulionio KA-2000" (4-0) komanda iškovojo pergalę rezultatu 79:58 ir įsitvirtino pirmoje I grupės vietoje.

Svečiai pirmavo visas rungtynes, tačiau pirmų trijų kėlinių metu užtikrinto pranašumo jiems įgyti taip ir nepavyko: laimėti visi kėliniai, bet 2-6 taškų skirtumu, kas teikė vilties, kad bus atkakli susitikimo pabaiga. Vis dėlto to nebuvo, nes "SKM" jaunimas sustojo, ir pelnė vos 9 taškus per lemiamą kėlinį, tuo tarpu tempą puolime padidinę "marčiulioniukai" surinko 24 taškus bei džiaugėsi ketvirta pergale iš 4 galimų.

Abi ekipos pavydėtinai tiksliai atakavo iš toli (šeimininkai 46, svečiai - 50 procentų taiklumu ), o pergalę "KA-2000" ekipai garantavo tiesiog dvigubai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių: 44:22

"Š.Marčiulionio KA-2000" gretose 18 taškų surinko E.Jermolajevas, 16 pridėjo G.Urbonavičius, 13 - D.Vilys.

"SKM-99-1" ekipoje išsiskyrė E.Kulikovskis, surinkęs 16 taškų, 12 pridėjo R.Žarkauskas, 11 - A.Zemlevičius.

VKM pareiškimas

Savo aikštėje žaidusi "Vilniaus KM-2000" (2-2) ekipa kiek netikėtai rezultatu 64:53 nukovė "Grigiškių-plasta.lt" (2-2) komandą ir įnešė šurmulio į I grupės turnyrinę lentelę. Įsitikinimas, kad dvi paskutinės vietos rezervuotos grupės jaunimo komandoms bliūkšta, todėl antras ratas žada būti dar įdomesnis.

Tik prasidėjus antram kėliniui grigiškiečiai pirmavo 18:8 ir atrodė, kad viskas vyksta pagal iš anksto numatytą planą. Tačiau tada prasidėjo kitas, jau krepšinio mokyklos sudaryto plano vykdymas: atkarpa laimėta 17:0, ir 10 taškų deficitas virto 7 taškų pranašumu (25:18) Svečiai taip ir neatsitiesė: antrą kėlinį pralaimėjo 20 taškų skirtumu (12:32), ir nors po ilgosios pertraukos sugebėjo priartėti iki 4 taškų, perlaužti rungtynių eigos savo naudai taip ir nepavyko.

Į svarbią pergalę šeimininkus atvedė komandinis žaidimas: taškus pelnė 10 krepšininkų, o rezultatyviausias buvo vos 14 minučių rungtyniavęs P.Mackevičius (12 tšk.), 10 pridėjo U.Mickus, po 8 M.Stankevičius ir K.Miklajūnas.

"Grigiškių-plastos.lt" ekipos gretose pasižymėjo 18 taškų tolimai metimai pelnęs A.Baltinis (6/17 trit.), po 8 taškus surinko V.Urbanovič (2/12 trit.) ir A.Kičula.

Lemtingas "Vilrufo" spurtas

Savotiška C lygos klasika tampa susitikimai tarpt "Vilrufo" (5-0) ir "Mamutų" (2-2) ekipų. Šį kartą savo aikštėje rungtyniavusi pirmoji ekipa buvo atsidūrusi nepavydėtinoje situacijoje, tačiau sugebėjo sausa išlipti iš balos bei šventė saldžią pergalę.

Likus žaisti 6 minutes 51:41 pirmavo "Mamutai" ir buvo labai arti trečios pergalės grupėje. Vis tik per likusį laiką svečiai prametė visus metimus "iš žaidimo", o tiksliai atakavę "Vilrufo" krepšininkai likus pusantros minutės jau pirmavo minimaliu skirtumu (55:54).

Visus taškus ant "i" šiose rungtynėse sudėjo J.Korvel, pelnęs savo vienintelius, tačiau svarbiausius taškus rungtynėse tolimu metimu ir atnešdamas savo ekipai pergalę rezultatu 58:54.

Po susitikimo "Vilrufo" idėjinis vadas J.Mendus pasidalino savo mintimis: "Priešininkams mums puikiai žinomas, vien pernai rungtyniavome keturis kartus, tad ir mes, ir jie žino, kas ką gali. Mums "Mamutai" - nepatogi komanda, daug aukštų, judrių žaidėjų, daug fizinės jėgos. Tiesiog fortūna šį kartą buvo mūsų pusėje. Gerai pradėjom rungtynes, ir gerai pabaigėme. O visa kita buvo nervų karas. Sėkmės "Mamutams", dar susitiksim."

Tuo tarpu "Mamutams" rungtynių metu vadovaujantis L.Kervys pridėjo: "Vakar susitiko dvi panašaus pajėgumo komandos, todėl kova vyko tikrai atkakli ir kieta. Galbūt šiek tiek iš ritmo mus išmušė ilga pertrauka be rungtynių. Pradžia, kaip mums nutinka paprastai, susiklostė nesėkmingai ir leidome priešininkams atitrūkti apie 10 taškų. Antrame kėlinyje grįžome į kovą ir turėjome visus šansus nugalėti, tačiau pritrūko jėgų ir koncentracijos gynyboje. Taip pat varžovams leidome puolime atsikovoti per daug kamuolių. Pralošėme "lentą" ir suteikėme daug antrų šansų, kuo priešininkas ir pasinaudojo. Sveikiname varžovus ir ruošiamės kitoms kovoms."

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė 15 taškų surinkęs T.Girnius, 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių pridėjo A.Kovalevskij.

"Mamutams" 11 taškų pelnė R.Ambrocius, 10 - T.Jurkus, 9 - R.Krejeras.

22:0

Savo aikštėje žaidusi "Society" (3-1) ekipa tik po labai atkaklios kovos rezultatu 49:45 nugalėjo jau ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyrusius "Oaks-2" (1-4) krepšininkus bei įsitvirtino antroje I grupės vietoje.

Svečių ekipa ne tik pralaimėjo šias rungtynes, bet ir sulaukė nepalankios grigiškiečių nesėkmės, kas dar labiau sukomplikavo ekipos situaciją - dabar "ąžuolai" penkti, o iki ketvirtos pozicijos bei galimybės žaisti dėl aukštesnių vietų juos skiria jau dvi pergalės.

Antrą dieną iš eilės rungtyniavę "Oaks-2" atstovai į gilią duobė pateko antro kėlinio pradžioje, kuomet pirmaudami 23:13 per 16 rungtynių minučių pelnė vos vieną tašką, tuo tarpu atkarpą 22:0 laimėję "Society" atstovai antro kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (37:24).

Nors vėliau aikštės šeimininkai sustojo, o radę savyje jėgų "ąžuolai" sugebėjo grįžti į rungtynes bei persverti rezultatą savo naudai (45:42, 36 min.), tačiau net 10 (!) paskutinių pramestų metimų rungtynėse neleido svečiams nutraukti nesėkmių serijos.

"Society" antras rungtynes iš eilės puikią sportinę formą demonstruojantis J.Kupinas šį kartą surinko 18 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, 15 taškų pridėjo bei taip pat 15 kamuolių atkovojo T.Martinkus.

"Oaks-2" ekipai žaidžiantysis treneris A.Norgėla pelnė 18 taškų, O.Ratkus pridėjo 9.