"Gealan" ir "Lynx" žengė tarp 8 stipriausių C lygos ekipų

Septynmyliais žingsniais pabaigos link artėja Plasta-Sostinės C lygos aštuntfinalio etapas. Antradienį ir trečiadienį dar dvi ekipos žengė tarp 8 stipriausiųjų - "Lynx" neleido įsismaginti "Aprangos" snaiperiams ir eliminavo juos serijoje 2-0, lygiai tokiu pačiu rezultatu "Gealan" perlipo "Miražo" barjerą.

Vos neprisižaidė

Per anksti patikėjusi pergale "Gealan" ekipa vos neprisižaidė su kovingai ir pagirtinai kovojusia "Miražo" komanda, tačiau sugebėjo išnešti sveiką kailį, laimėjo 62:57 ir kaip jau tapo tradicija aštuntfinaliuose, seriją užbaigė greičiausiu būdu, laimėdama ją 2-0.

Labai rezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse nesužaidus 3 minučių ekipos jau buvo surinkusios virš 20 taškų, "Gealan" priekyje 12:9. Ir nors aikštės šeimininkai persverti rezultato ir nesugebėjo, iki pat antro kėlinio ekipas skyrė nedidelis 3-6 taškų skirtumas, o antro kėlinio pradžioje rezultatas buvo lygus (23:23).

Vis tik būtent tada, kai to reikėjo labiausiai, "Gealan" įjungė aukščiausią pavarą, laimėjo atkarpą net 19:0 ir praktiškai 10 minučių taškų nepelnę rungtynių šeimininkai trečio kėlinio pradžioje jau buvo gilioje duobėje - 23:42.

Tačiau visas įdomumas dar buvo prieš akis. Šeimininkai nepalūžo, o priešingai - surengė galingą spurtą ir trečio kėlinio paskutinę minutę priartėjo iki 41:47.

Nors serijos favoritai reagavo žaibiškai ir dar kartą atsakė smūgiu priešininkams (61:43, 34 min.) kai atrodė, kad rungtynių baigti jau aiški, kiek primigusius "Gealan" krepšininkus "Miražas" užbūrė ir po atkarpos 16:0 priminė, kad serija - dar nebaigta (57:61), ekipas skyrė jau tik 4 taškai. Iki rungtynių pabaigos buvo likusi vos minutė, ir "Miražas" gelbėjosi tolimais metais, vis dėlto, tiek T.Sereičiko, tiek G.Žiuko tritaškiai tikslo napasiekė, ir taiklia bauda T.Lukoševičius įtvirtino savo ekipos pergalę serijoje.

"Gealan" ekipos gretose išsiskyrė Tomas Lukoševičius, pelnęs 15 taškų ir atkovojęs 16 kamuolių, 13 taškų pridėjo Eligijus Ročys (8 atk.kam.), 10 - Mindaugas Jonušas (8 atk.kam., 4 rez.perd.)

"Miražo" ekipoje pasižymėjo Žygimantas Žiukas (10 atk.kam.) surinkęs 22 taškus, Irmantas Šiupienius (8 atk.kam.) pridėjo 10, Pavel Stefanovič (11 atk.kam.) į savo sąskaitą įsirašė 9 taškus.

Uždarius snaiperius

Fantastiškai žaidusi "Lynx" ekipa pegerino geriausią klubo rezultatą C lygos istorijoje ir pirmą kartą pateko tarp aštuonių stipriausių lygos ekipų.

Geros gynybos ties tritaškiais dėka "Lynx" sugebėjo eliminuoti vieną pagrindinių "Aprangos" ginklų, tolimus metimus, ir serijoje iki dviejų pergalių triumfavo "sausu" rezultatu, 2-0. Antrose rungtynėse "Lynx" laimėjo 69:58 . O viso sezono metu tolimais metimais rėmęsi "Aprangos" vyrai svarbiausioje serijoje realizavo tik 10 tolimų metimų iš 63 ir sezoną baigė anksčiau, nei norėjo.

Antradienio susitikime "Lynx" jau pirmo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį, ir didžiausią pranašumą dvikovoje (20:9). tačiau kur kas aktyviau nei pirmose serijos rungtynėse žaidę "Aprangos" vyrai jau antro kėlinio viduryje rezultatą persvėrė savo naudai (35:32). Vis dėlto, kaip paaiškėjo vėliau, 3 taškų pranašumas ir buvo didžiausias skirtumas, kuriuo šios serijos metu pirmavo ši ekipa.

Nors nuo trečio kėlinio pradžios iki pat susitikimo pabaigos pirmavo "Lūšys", saugūs dėl pergalės jie negalėjo jaustis, nes pranašumas balansavo ties 1-5 taškų riba praktiškai visą laiką. 34-tą minutę ekipas skyrė taškas (56:55), o likus žaisti 2 minutes po netikslios antros A.Barono baudos skirtumą iki metimo galėjo sumažinti A.Kovalevskis, tačiau netikslus pastarojo dvitaškis ir labai svarbus "Lynx" krepšininko D.Lybos metimas leido formaliai namuose žaidusiems "Lynx" pajusti, kad pergalė - jau čia pat (65:58).

Beveik pusantros minutės ekipos nesugebėjo pelnyti taškų, ir tai buvo labai nenaudinga "Aprangai" - priešininkai užtikrintai išsaugojo pranašumą, ir tiksliais baudų metimai užbaigė dvikovą.

Po rungtynių seriją komentavęs "Lynx" atstovas G.Noreika džiaugėsi ekipos darbu gynyboje: "Džiaugiamės, laimėję seriją, kuri pareikalavo daug jėgų. Pagarba varžovams. Pergalė lėmė mūsų noras. Per dvi varžybas leidome jiems įmesti vos 10 tritaškių, nors tai tritaškinininkų komanda, kurios vidurkis iki šios serijos buvo po 10 tolimų metimų per vienerias rungtynes (9,7). Dabar koncentruojamės į būsimą seriją su gerai pažįstamu "LHV Banku", nes turim aiškų tikslą - finalinį ketvertą."

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo ekipos lyderis Nerijus Jonaitis , surinkęs eilinį dvigubą dublį (18 tšk., 15 atk.kam.), po 12 taškų pridėjo Paulius Balčiūnas ir Justas Stankus, 10 - Vytautas Milius (11 atk.kam.).

"Aprangos" gretose išsiskyrė Vytautas Gedminas (2/4 trit., 9 atk.kam.) surinkęs 14 taškų, puikiai serijoje rungtyniavęs Arūnas Baronas pridėjo 13 taškų ir 14 atkovotų kamuolių, Mariaus Juškevičiaus (3/8 trit.), pasižymėjo įmesdamas 9 taškus.