„Magnum-Dussmann-2“ pergalę atnešė metimas iš aikštės vidurio

Kiek neįprasta, kad GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate sekmadienį pralėkė vos vienerios rungtynės. Na, bet komandos šįkart galėjo pasimėgauti puikiu Lietuvos krepšinio reginiu – Karaliaus Mindaugo taure.

Vis tik „Magnum-Dussmann-2“ (5/2) šią dieną netingėjo plušėti ir namie 84:81 (24:17, 18:27, 17:18, 25:19) nugalėjo „Lentvarį“ (5/2) C grupės rungtynėse.

„Lentvaris“ laikė rungtynių vadžias savo rankose antroje rungtynių dalyje ir pirmavo kone iki pat pabaigos. Bet juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis – taip sakoma ne veltui.

„Magnum-Dussmann-2“ likus 2 minutėms atsiliko 71:76, bet tada visiškai surakino varžovų gynybą ir pati pasileido į priekį – 78:76. Taip per minutę situacija kardinaliai apsivertė aukštyn kojomis.

„Lentvaris“ bandė gelbėtis ir likus 24 sekundėms rezultatas buvo lygus po Arvydo Urbanovičiaus baudos (79:79), komandos jomis apsikeitė ir darkart – 81:81. Bet tada tolimą metimą smeigė Karolis Jovaiša, atnešęs pergalę šeimininkams.

„Magnum-Dussmann-2“ komandai 24 taškus pelnė būtent K.Jovaiša, 14 – Karolis Staniokas, 13 – Modestas Ulevičius, 10 rezultatyvių perdavimų padalijo Arnoldas Norgėla.

„Lentvariui“ 26 taškus pridėjo A.Urbanovičius (13 atk. kam.), 19 – Mindaugas Pukelevičius (8 atk. kam.), 13 – Vitalijus Rancovas, 10 – Aurimas Lukauskis.

„Magnum-Dussmann-2“ treneris Mindaugas Lapėnas pripažino, kad varžovai davė rimtą kovą.

„Mačas buvo dramatiškas kaip reta. Lentvaris atvažiavo su 6 pagrindiniais žaidėjais ir davė tokią kovą, kokios senai neturėjome. Galima pasakyti, kad visų rungtynių metu stipriai kankinomės gynyboj, darėm daug pozicinių klaidų, nusileidom kieta kova, todėl pralaimėjom ir kamuolius.

Antroje mačo dalyje padidėjo koncentracija į priešininko judėjimą, tačiau neveikiantys kai kurie ginklai neleido perlaužti susitikimo eigos. Ketvirtajame kėliny drama pasiekė kulminaciją. Abi komandos buvo vertos pergalės, tačiau fortūna šyptelėjo mums. Karolio Jovaišos metimas iš aikštės vidurio atnešė labai svarbų tašką. Kiek svarbų – parodys ateitis.

Tik gaila, kad energija nusileidom mažesnės rotacijos komandai. Aikštelėj buvom vangesni ir kamuoliai 50/50 atiteko varžovams. Kitu atveju galėjom pagalvoti apie 9 taškų deficito likvidavimą, kurį gavom Lentvaryje. Kita vertus, gynyboje nors ir darėme nemažai pozicinių klaidų, perėmėm ne vieną kamuolį ir privertėm varžovą suklysti net 26 kartus. Iš tokių rungtynių galima pasisemti daug. Gerai, kad viskas gerai baigėsi, bet varžovai tikrai kasdien neprames 21 baudos, todėl ta motyvacija ir koncentracija galėtų būti didesnė“, – sakė jis.