(Ne)įtikėtini sugrįžimai ir kitos staigmenos

Ketvirtadienio vakarą C lygoje įvyko 6 susitikimai, kuriuose buvo visko: dramų iki paskutinės mačo minutės, neįtikėtinų "sugrįžimų" į rungtynes, debiuto lygoje ir, be abejo, užtikrintų persvarų.

Debiutavo

Ketvirtadienio vakarą "BC Pilaitės" ekipa sužaidė pirmąsias rungtynes Plasta-Sostinės C lygoje, o jos varžove buvo - jau ilgą laiką šiose pirmenybėse rungtyniaujanti ir kone didžiausią aptarnaujančio personalo sąrašą (tokio galėtų pavydėti ir profesionalūs klubai) turinti "Duonpelnio Basket" ekipa.

Pirmieji du susitikimo kėliniai buvo vienodi kaip du vandens lašai. Tiek abiejų komandų žaidimu - prastas pataikymas, klaidos, ilgos atakos, tiek ir pačiu rezultatu (10:10, 10:10). Trečiame kėlinyje "BC Pilaitės" ekipa atkuto ir po sėkmingos atkarpos įgijo, atrodytu, milžinišką tokiam nerezultatyviam susitikimui skirtumą (34:24, 28 min.). Visgi labiau patyrę aikštelės šeimininkai nesutriko, ir po kelių svarbių A.Martinaičio tritaškių bei suaktyvintos gynybos rezultatą išlygino (38:38, 33 min) bei užtikrintai sužaidę rungtynių pabaigą šventė pirmą pergalę sezone, rezultatu 51:43

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo dvigubą dublį surinkęs M.Nižauskas (11 tšk., 11 atk.kam.), po 9 taškus pridėjo T.Šilingis ir gyvybiškai svarbius tolimus metimus antroje rungtynių pusėje pataikęs A.Martinaitis (3/5 trit.).

Visus 14 tritaškių prametusių debiutantų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 16 taškų surinkęs D.Virbickas, naudingiausias buvo R.Šalci (15 tšk. ir 14 atk.kam.).

"BC Pilaitės: vadovas Š.Valinevičius, nepaisant pralaimėjimo, džiaugėsi komandos debiutu ir žadėjo geresnį pasirodymą netolimoje ateityje: "Įspūdžiai dvejopi. Labai laimingi, kad prasidėjo sezonas, tikrai patiko lygos teisėjai ir tvarka. Tačiau esame nusivylę pirmu pralaimėjimu, kitaip sakant "Pirmas blynas prisvilo". Tačiau labai stebėtis neverta - tikrai gavome stiprų priešininką, o patys pasiruošę gerai nebuvome. Jie tikrai mums yra įveikiami, bet dar ne šiandien. Priežasčių yra įvairių, bet svarbiausios dvi - trūksta treniruočių ir buvo juntamas didelis pasimetimas, ko pasekoje prametėm visus tritaškius, kuriuos paprastai mėtome pakankamai gerai. Stengsimės susigrąžinti savo žaidimą ir tikrai iškovoti dar ne vieną pergalę. Sveikinu priešininkus su pergale ir sveikinus savo komandą, nors ir pralaimėjom rungtynes, visgi startas yra puikus. Jau artimiausiose rungtynėse tikiu, kad iškovosim pirmą tašką".

Pritrūko jėgų

"Aco.lt" ekipą sezono atidarymo rungtynėse susirinko vos šešiese, ir tai pakišo koją siekiant rimčiau pasipriešinti 11 žaidėjų savo dispozicijoje turėjusiems "2Gen - Kaefer" krepšininkams.

Nors 28 rungtynių minutę šeimininkai dar aktyviai priešinosi (34:37), tačiau vėliau 16:0 atkarpą laimėję "2Gen - Keafer" atstovai perėmė iniciatyvą ir sėkmingai užbaigė rungtynes laimėdami užtikrintu rezultatu 63:45.

"Aco.lt" vadovas T.Kiallo pripažino, kad šešiese kovoti su priešininku per daug sudėtinga:" Šešiese ne taip paprasta. Atsilaikėm tris su trupučiu kėlinius, po to viena sėkminga varžovų atkarpa panaikino intrigą. Varžovai jauni, energingi, vertė dirbti visas rungtynes. Nepataikėm daug lengvų metimų, kas lėmė laisvesnį varžovų žaidimą. Džiugina, kad išlaikėm pakankamai kokybišką žaidimą tuos tris su trupučiu kėlinio, darėm mažai klaidų. Džiaugiamės naujų spalvų įnešusio "Big guy" Algio žaidimu (A.Vinciūnas) ir jo aikštelės matymu (4 rez.perd). Norim šį sezoną pakovoti dėl vietos 16-tuke. Visiems gero sezono, ir be traumų!"

"2Gen - Kaefer" žaidžiantysis treneris R.Mažeika džiaugėsi komandos kovingumu: "Rungtynės nebuvo sunkios, tačiau tikrai nebuvo geros. Kojos visų medinės, puolimas irgi medinis. Tačiau komanda labai noriai dirba gynyboje, o kai yra noras - turėtų sekti ir rezultatai. Žinoma, visi laurai šiandien siunčiami N.Urbelioniui, kuris ketvirtajame kėlinyje vyriškai "uždominavo", tačiau norėtųsi (švelniai pasakius norėtųsi - reikia) kitose rungtynėse turėti daugiau nei vieną gerą kėlinį. Šį sezoną norime laimėti viską, nesinori kurti tikslų, kuriuos būtų lengva pasiekti, taigi bandysime kopti kaip įmanoma aukščiau".

(Ne)įtikėtinas sugrįžimas

Jaunieji "Vilniaus KM-99-II" krepšininkai puikiai pademonstravo, ko yra vertas kovingumas ir tikėjimas savo jėgomis. Dvikovoje su "Kumščio" komanda 37 (!) minutes besivejančių vaidmenyje buvę, 21 taško skirtumu atsilikę ir ketvirtą kėlinį nepavydėtinoje situacijoje pradėję (39:59) jaunieji krepšininkai sukūrė kone stebuklą - P.Žalos vedini 1999 metai gimę vaikinai ketvirtąjį kėlinį pradėjo artėti prie savo varžovų, sukandę dantis vijosi priešininkus ir likus 10 sekundžių buvo apdovanoti sėkme.

Pačioje pagrindio laiko pabaigoje jau minėtasis P.Žala pelnė 25 tašką tritaškiu metimu bei išvedė savo ekipą į priekį, o pavykus apsiginti nuo paskutinės varžovų atakos užfiksavo puikią pergalę rezultatu 70:69.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo rungtynių didvyriu tapęs P.Žala. Nuo atsarginių žaidėju suolo pakilęs gynėjas pelnė 25 taškus (5/7 dvit., 5/9 trit.).

Apmaudžiai pralaimėję "Kumščio" krepšininkai daugiausia pagalbos sulaukė iš G.Mikailos (25 tšk. ir 8 atk.kam.).

"Kumščio" vadovas A.Jegelevičius sveikino jaunimą: "Visas varžybas nežaidėme gerai, tačiau pirmiems trims kėliniams užteko ir tokio žaidimo. Ketvirtame kėlinyje VKM jaunimas sugebėjo pakeisti savo žaidimą, o mes - ne. Jie pataikė didesnę dalį savo metimų, ypač iš toli, o mes neįmetėm nieko. Sveikinu jaunimą su pelnytai išplėšta pergale. Tikiuosi, mums tai bus šaltas dušas, ir kitose varžybose pavyks geriau nusiteikti, žaisti kitokį krepšinį ir kovoti iki galo".

Drama Nr. 2

"VLI Timber" ir "Agmekos" susitikimas taip pat vyko dramatiškai ir iki paskutinės rungtynių akimirkos. Skirtumas tik tas, kad "VLI Timber" savo turėtą pranašumą (15 tšk.) nors ir išbarstė, bet pergalę sugebėjo išsaugoti apsigynę nuo paskutinės varžovų atakos. Galutinis dvikovos rezultatas 59:58.

Trečiame kėlinyje varžovus paviję ir kėlinį užtikrinai laimėje (23:8), bet galutinės pergalės nepasiekę "Agmekos" krepšininkai buvo nusiminę: "Rungtynės buvo labai nervingos, daug klaidų darė abi komandos. Susikoncentravome tik antroje rungtynių pusėje, todėl rungtynių baigtį nukėlėme į pačią paskutinę ataką. Patys kalti. Deja, šį kartą nepasisekė. Gaila atiduoti svarbų tašką, tačiau tikimės reabilituotis ateinačiose rungtynėse" - konstatavo "Agmekos" vadovas E.Galkevičius

"VLI Timber" į pergalę vedė M.Staniulis (20 tšk.).

"Agmekai" daugiausia, 18 taškų surinko E.Galkevičius.

Užtikrintas "ąžuolų" startas

Nors galutinis rungtynių rezultatas (70:62) ir sufleruoja, kad turėjo vykti atkakli kova, vis dėlto "Oaks-2" ir "Lynx" ekipų dvikova vyko gana ramiai.

Savo aikštėje žaidę "ąžuolai" kontroliavo situaciją ir pirmavo praktiškai viso susitikimo metu (38 min.) ir tik trumpa atkarpa pirmo kėlinio viduryje buvo leidusi į prieki minimaliai išsiveržti varžovams (10:7). Tačiau tuomet šeimininkai iš karto spurtavo 8:0 (15:10, 8 min.) ir saugų atotrūkį išsaugojo iki pat susitikimo pabaigos.

"Oaks-2" gretose 18 taškų pelnė K.Baltuška, 13 pridėjo M.Lapėnas, 12 - T.Laurinavičiaus sąskaitoje.

"Lynx" ekipos neišgelbėjo fantastiškai rungtyniavęs N.Jonaitis - puolėjas pelnė 20 taškų ir atkovojo 18 kamuolių.

"Oaks-2" vadovas V.Indriliūnas džiaugėsi pergale ir vasaros darbais, tačiau nerimavo dėl komandos įžaidėjo sveikatos būklės: "Smagu sezoną pradėti pergale, o ypač prieš komandą, kuri nuolat patenka į C lygos atkrintamąsias ir ten nužygiuoja pakankamai toli. Džiugino ir faktas, kad treneris A.Nogėla surinko gana įdomią sudėtį, kuri pasiekus tinkamą formą gali nuveikti tikrai daug. Gerą nuotaiką apkartino įžaidėjo T.Laurinavičiaus trauma. po kurios, veikiausiai, jam sezonas baigėsi net neprasidėjęs. Kalbant apie žaidimą, taisytinų dalykų yra daug, tačiau noro ir potencialo pas vyrus yra dar daugiau, tad manau netrukus įsivažiuosime ir viskas bus gerai".

Likusiose ketvirtadienio rungtynėse sezoną pradėjo "Liveactive" ekipa, namuose gana nesunkiai 73:57 įveikusi "Nuts" krepšininkus.

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė Vilius Daubaris 16.

"Nuts" gretose pasižymėjo dvigubą dublį atlikęs Tomas Černeckis (21 tšk. ir 10 atk.kam.).