Po nesėkmių serijos - "Vilkų" revanšo vakaras

Dar keturi susitikimai įvyko Plasta-Sostinės C lygos reguliariojo sezono antrame etape. Trečiadienį trijų pralaimėjimų seriją nutraukė "BC Vilkai", namuose nugalėję "Intersugical". Revanšą taip pat pasiekė "Širvėna", o "SK Ardras" ir "Monferanas" savo oponentus įveikė po antrą kartą.

Rokiruotė

Trijų pralaimėjimų iš eilės išvykoje seriją nutraukė "BC Vilkai" (4-4) namuose 73:65 nugalėję Pabradės "Intersugical" (5-3), ir dabar jau ji atsidūrė analogiškoje situacijoje - pralaimėjo tris kartus iš eilės, nors C grupės kovas ir buvo pradėjusi 5 pergalėmis paeiliui. "Vilkams" ši pergalė buvo labai svarbi ne tik emociniu aspektu - dabar ekipai atsirado galimybės pakilti ir iki 2-3 vietos grupėje, žinoma, tam reikės eilės palankių rezultatų. Svarbiausias "Vilkų" mūšis laukia jau ateinantį pirmadienį, kuomet dėl tiesioginio kelialapio į atkrintamąsias vyks kovo su "Kumščio" ekipa. Nors Pabradės atstovai liko antri, pralaimėjimų seriją šios ekipos gerbėjams turėtų kelti nerimą.

Aikštės šeimininkai užtikrinai pradėjo rungtynes (5:0, 13:2) prieš kukliai susirinkusius priešininkus ir atrodė, kad intrigos šį kartą nebus.

Antrą kėlinį taikliu dvitaškiu užbaigę "Vilkai" įgijo rekordinį, 19 taškų pranašumą (45:26), o kadangi skirtumas didėjo kone su kiekviena minute, atsirado galimybė ir pasiekti revanšą didesniu skirtumu, nei buvo pralaimėta svečiuose. Tačiau tam reikėjo pranašumą didinti dar didesniu tempu, nes svečiuose patirtas pralaimėjimas - net 45 taškų skirtumu. Kita vertus, tikimybė, kad ekipos turės vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį, yra menka.

Vis dėlto visas sąmokslo teorijas greitai išsklaidė "Intersugical", trečia rungtynių kėlinį sužaidusi kaip iš natų, bei jo pabaigoje sugebėjusi praktiškai panaikinti šeimininkų turėta didelę persvarą (46:50, 29 min.) Tačiau po minutės pertraukėlės šeimininkai suprato, kad dar vienas pralaimėjimas gali kainuoti labai brangiai, laimėjo atkarpą 9:0 ir kiek lengviau atsikvėpė - 59:46.

Tačiau atsipalaidavimas, galbūt, buvo per didelis - Pabradės ekipa dar kartą pademonstravo pavydėtiną kovingumą, ir likus žaisti pusantros minutės  ne tik priartėjo iki 60:64, tačiau rezgė ataką kuri galėjo dar labiau sumažinti deficitą. Visgi ataka pasibaigė klaida, o likus minutei iš toli pataikęs S,Kaušinis po metimo, kuris galėjo sumažinti persvarą iki 3 taškų, džiaugti negalėjo, nes teisėjas fiksavo užmintą šoninę liniją, ir dvikovas likimas tapo aiškus.

Po susitikimo "BC Vilkų" atstovas spaudai Mikas Smeigė Jnr. tradiciškai išsamiai komentavo situaciją: "Pergalė. Labai svarbi pergalė "Vilkams" turnyrinėje lentelėje. Patys žaidėjai treneris puikiai suvokė, kad patys, o ne kas kitas prisidirbo iki ausų per pastarąsias trejas rungtynes, todėl trauktis neturėjo kur ir su tokiu nusiteikimu išėjo į rungtynes. Pirmi du kėliniai sužaisti kaip iš natų. 19 taškų persvara iki ilgosios pertraukos kiek užmigdė jaunuosius "vilkiukus", todėl treneriui teko šiek tiek "pastūgauti", kad pabustų. Prasiraivę trečią kėlinį susiėmė lemiamame ir jį sužaidę dorai pasiėmė pelnytą pergalę. O tai, kad varžovai atvyko nepilna sudėtimi, galvojo, kad apvaikščios "Vilkus" ar tai, kad papuolė iš nešildomo angaro į aukštos klasės sporto areną - niekam neįdomu. Pergalė yra pergalė ir nugalėtojai neteisiami. O ypač smagu, kad šis vakaras "BC Vilkai" krepšinio klubui ypatingas - pergales šventė abi komandos: "Volfas Engelman" ir "BC Vilkai". Kaip sakant "Vilkai - double!" Super."

"Vilkų" gretose išsiskyrė geriausią sezono mačą sužaidęs Paulius Kavaliauskas, kurio sąskaitoje 13 taškų, 19 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balai. Tradiciškai dvigubu dubliu pasižymėjo ir Vidas Karpičius (16 tšk., 12 atk.kam.), 14 - Karolis Bagdonas sąskaitoje.

"Intersugical" gretose išsiskyrė Mindaugas Šliumpa, nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs puolėjas surinko 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, 11 taškų pridėjo Paulius Kamarauskas

Revanšas

Savo aikštėje žaidę "Širvėnos" (6-2) krepšininkai pasiekė revanšą rezultatu 65:57 prieš "Penktuko" (6-1) atstovus bei nutraukė net šešių iš eilės varžovų pergalių seriją. Maža to, biržiečiai įveikė varžovus didesniu skirtumu, nei buvo patirta nesėkmė pirmame rate.

Permainingai vykusiame susitikime pirmoji pusė geriau klostėsi svečiams, kurie sužaidus 20 minučių pirmavo didžiausiu rungtynėse, 7 taškų skirtumu (34:27). Šeimininkai nenorėjo su tuo sutikti, ir antrą rungtynių dalį pradėjo galinga atkarpa - 11:0, ir persvėrė rungtynių svarstykles savo naudai - 38:34. Tragiško (pelnyti vos 4 taškai) kėlinio pabaigą "Penktukas" sužaidė geriau gynyboje, pelnė du taškus ketvirto ketvirčio pradžioje  ir priartėjo iki 40:42, tačiau tada pralaimėjo atkarpą net 13:0 (40:55) ir tada viskas tapo aišku. Nors svečiai dar sugebėjo priartėti, bet patikimai rungtyniavę "Širvėnos" atstovai iškovojo svarbią pergalę, kuri buvo penktoji iš eilės.

Po dvikovos "Penktuko" vadovas  V.Monikailo sakė: "Buvo kietos ir fizinių kontaktų paremtos rungtynės. Teisėjai tai leido, o varžovai tuo pasinaudojo. Nors ir mums nesvetimas toks krepšinis, bet pritrūkom jėgų, pritrūko kelių žaidėjų, kurie nepasirodė dėl asmeninių priežasčių. Trečias kėlinys, kuomet pelnėm vos 4 taškus, buvo kertinis. Ketvirtame dar bandėm kabintis, ir pralaimėti mažesniu skirtumu, nei buvom laimėję, tačiau to plano pasiekti nepavyko. Stengsimės daugiau nepralaimėti ir likti pirmi grupėje."

"Širvėnos" gretose pasižymėjo ekipos lyderis Giedrius Kulbis (17 tšk., 11 atk.kam.), jam sėkmingai talkinęs Audrius Zaloga pridėjo 15 taškų.

"Penktukui" 19 taškų pelnė Laisvidas Paknys, 17 - Modestas Čereškevičius.

Net ir patyręs pralaimėjimą "Penktukas" ir toliau lieka pirmoje grupės vietoje, ir viską turi savo rankose - pergalės likusiuose turuose pirmą poziciją garantuotų.

Svarbi pergalė

Po poros nesėkmių iš eilės atsitiesė "SK Ardo" (4-3) krepšininkai, kurie stabilizavo savo žaidimą ir antrą kartą rezultatu 67:50 be didesnio vargo, nugalėjo "Kuršėnų" (2-5) ekipą.

Likus trims turams, "Ardo" padėtis užtikrinta - užimama trečioji vieta J grupėje, ir tik virtinė pralaimėjimų išstumtų šį klubą į paguodos taurę. "Kuršėnų" padėtis - priešinga. Iš likusių 3 susitikimų, 2 - prieš grupės lyderius, tad viltys žengti toliau - minimalios.

Trečiadienio susitikime "Ardui" užteko 7 minučių atkarpos, kad įrodytų pranašumą prieš savo varžovus.  Antro kėlinio viduryje šeimininkai dar laikėsi (19:20), tačiau trečio kėlinio antrą minutę, ekipas skyrė jau praraja (45:27). Laimėję atkarpą 7:0 "Kuršėnai" dar bandė kabintis, bet tiksliai atakavę svečiai nesuteikė jiems net galimybių pagalvoti, kad dar būtų galima sulaukti intrigos šiose rungtynėse.

Po mačo "SK Ardo" ekipos treneris K.Klimas sakė: "Džiaugiamės iškovoję svarbią pergalę, ypač varžovų aikštelėje. Pergalę lėmė du faktoriai: tinkamas nusiteikimas ir geras pataikymo procentas. Taip pat išskirčiau, kad komanda šiandien buvo vieninga, susirinko beveik visi. Gera pradžia, ir antrame kėlinyje pakeista gynybos sistema leido susikrauti solidų pranašumą ir jį išlaikyti iki varžybų pabaigos. Laimėjom stipriai lentą po krepšiu. Tačiau neišvengėm sau tapusių įprastų vaikiškų klaidų. Penktadienį laukia dar viena svarbi akistata su "Patikima Praktika", norim baigti savaitę džiugiomis nuotaikomis. Ačiū varžovams už gerą kovą, nors ir negausiai jie buvo susirinkę."

"Ardo" gretose dvigubu dubliu pasižymėjo Kęstutis Semėnas (21 tšk., 10 atk.kam.), 11 taškų pridėjo Tomas Jarutis, 9 - Kęstutis Klimas.

"Kuršėnams" Martynas Daujotas pelnė 20, Domas Simonovičius - 14 taškų.

Nieko naujo

Gausiausios miesto lygos F grupėje vyko dviejų silpniausių komandų akistata. "Monferanas" (2-6) namuose, kaip ir tikėtasi rezultatu 70:52 susitvarkė su "SKM-Safety Style" (0-7) komanda ir paliko jaunimą be pergalių šiame sezone.

Abiem komandom šios rungtynės turnyrinės lentelės požiūriu jau nieko nereiškia - realių galimybių prasibrauti iki ketvirtos vietos neturi nei vieni, nei kiti. Teoriškai gali susiklostyti taip, kad "Monferanas" įšoktų į nutolusį traukinį, bet realybė yra tokia, kad tokia situacija praktiškai neegzistuoja.

Trečiadienio dvikovoje jaunimas išsilaikė iki pat trečio kėlinio vidurio, kuomet ekipas skyrė vos keturi taškai (48:52), bet tada kone 8 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o atsisukę į švieslentę pamatė skaičius 68:48, ir likus žaisti pusantros minutės pelnytas dvitaškis, faktas, jau nieko nebereiškė. Pergalės viltys, dar kartą, nukeltos į kitas rungtynes.

Nugalėtojams Mantas Baigys pelnė 20 taškų, Vitold Voitukovič - 15, Artūras Romanovskis - 14.

SKM komandai 14 taškų surinko Nikita Arkušin, 10 - Tomas Biekša.