Pratęsime dominavęs "LHV bankas" nukovė Pabradę

Per pastarąsias dienas Plasta-Sostinės C lygos pirmenybėse vyko trejos rungtynės. Pabradės "Intersugical" paskutinėmis akimirkomis išplėšė pratęsimą, tačiau jame taškų nepelnė ir pralaimėjo antrą kartą iš eilės. Kituose mačuose intrigos buvo nepalyginamai mažiau.

Sulaužyta pratęsimo taisyklė

Savo aikštėje žaidęs "LHV bankas" (6-2) pirmadienį pratęsė pergalių seriją iki keturių laimėjimų iš eilės, kai po dramatiškos kovos ir pratęsimo 80:70 nugalėjo antrą nesėkmę paeiliui patyrusią Pabradės "Intersugical" ekipą.

Įveikę pabradiškius "bankininkai" pakilo į pirmą turnyrinės lentelės vietą, tačiau joje gali ir neužsibūti - tarpusavio rungtynių balansas liko "Intersurgical" pusėje ir jeigu ši ekipa laimės likusius tris susitikimus, grupes varžybas baigs pirmoje vietoje.

Visas rungtynes vyko lygi ir bekompromisinė kova tarp dviejų vienas kito vartų priešininkų. Pirmoje susitikimo dalyje kiek tikslesni buvo svečiai, ir po dviejų kėlinių Pabradės atstovai pirmavo 37:31, o pirmomis trečio kėlinio akimirkomis įgijo ir rekordinę, 9 taškų persvarą - 40:31. Vis dėlto kėlinio viduryje 2 minučių atkarpą 8:0 laimėję šeimininkai santykį sugebėjo išlyginti (45:45), bei nuo to momento kova vyko taškas į tašką. P.Martinkonis paskutinėmis kėlinio sekundėmis smeigė tritaškį, ir prieš lemiamą atkarpą "LHV bankas" pirmavo 50:48.

Paskutinis kėlinys vėl pateikė daugiau klausimų, nei atsakymų: nors šeimininkai pirmavo beveik visą laiką, jų persvarą nebuvo didesnė nei keturi taškai, tad natūralu, kad viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Po puikiai rungtyniavusio G.Pikturnos dvitaškio su pražanga "LHV Bankas" likus žaisti pusę minutės buvo per žingsnį iki pergalės - 70:67.

Pabradės ekipa bandė laimę iš toli, tačiau S.Kaušinio tolimas metimas tikslo nepasiekė. Vis dėlto, kamuolys atiteko svečiams, o su juo - ir dar vienas šansas. Taip iki galo ir neapsisprendę, ar prasižengti, ar gintis, šeimininkai leido dar kartą iš toli atakuoti priešininkų snaiperiui, ir šį kartą metimas buvo tikslus - likus 5 sekundėm rezultatas tapo lygus. Po minutės pertraukėlės B.Steponėnas dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet metimas buvo netikslus ir ekipos žaidė pratęsimą.

Per papildomas 10 minučių šį kartą nepasitvirtino taisyklė, kad pratęsimą išplėšusi ekipa jį ir laimi. "LHV Bankas" dominavo viso pratęsimo metu, o jo pabaigoje net turėjo galimybę laimėti didesne persvara, nei buvo pralaimėjęs Pabradėje (12 taškų), tačiau "Intrsugical" išsaugojo bent jau tarpusavio rungtynių pranašumą, nes daugiau kuo džiaugtis, pralaimėjus pratęsima 0:10, turbūt nėra.

Po susitikimo "LHV banko" ekipos vadovas M.Kulvinskas paklaustas, ar ekipa neturi problemų dėl traumų, nes rungtyniauja kone vis kiti krepšininkai, sakė: "Geras pastebėjimas, esam kiek pabyrėję. Šiuo metu iškritę 4 žaidėjai. Bet mes nenykstantys dinozaurai. Už Lietuvą!"

"LHV Banko" ekipai Paulius Martinonis pelnė 25 taškųs,  Giedrius Pikturna surinko 22 (10 atk.kam.) , Benas Steponėnas - 16.

"Intersugical" klubui 17 taškų pelnė Robertas Vainickas, 16 - Edgaras Turica, 13 ir 16 atkovotų kamuolių pridėjo Mindaugas Šliumpa

Dugno ir LiveActive serijos

Taip pat keturias pergales iš eilės iškovojo, ir panašu, kad nuo dugno gerokai atsispyrė "BC Dugno" ekipa, šventinę Vasario 16-ąją svečiuose 70:65 privertę kapituliuoti antrą nesėkmę paeiliui patyrusius "Mamutus" (4-4). "Dugnas" įsitvirtino atroje F grupės pozicijoje, tuo tarpu "Mamutai" - ketvirti, ir jeigu neįvyks nieko stebuklingo, šioje vietoje ir liks po grupės etapo pabaigos.

Nors šeimininkai šį kartą vertėsi  tik šešiais žaidėjais, du kėlinius kovojo kaip lygūs su lygiais, bei po dviejų kėlinių pirmavo 33:27. Neketino šeimininkai mažinti apsukų ir po didžiosios pertraukos, bei 26-tą minutę pirmavo 44:36. Tačiau jėgos nebuvo begalinės - per likusias ketvirtojo kėlinuko minutes "Mamutai" taškų pelnyti nesugebėjo, o tuo pasinaudoję "Dugno" vyrai pelnė 10 taškų be atsako ir prieš ketvirtą kėlinuką jau pirmavo 46:44.

Lemiamą ketvirtį L.Baškys pradėjo dviem tolimais metimais iš eilės ir svečiai truktelėjo į priekį - 56:46, o "Mamutai" taip ir nerado jėgų priešininkams pavyti - likus žaisti minutę ir 15 sekundžių ekipas skyrė tie patys 10 taškų (69:59), ir nors per likusį laiką šeimininkai deficitą sumažino, realios grėsmės varžovams sukurti jau nepavyko.

"BC Dugnui" be keitimų žaidęs ekipos lyderis Lukas Baškys pelnė 28 taškus, Tomas Balčiūnas pridėjo 18, Karolis Daukša - 11.

"Mamutams"  dvigubą dublį surinko Tadas Jurkus (17 tšk., 10 atk.kam.), 15 taškų pelnė Robertas Krejaras, 14 ir 13 atkovotų kamuolių - Bernardas Čiapas.

Dar įspūdingesnę, jau  8 pergalių iš eilės seriją G grupėje pasiekė "LiveActive" (8-0) ekipa, svečiuose be didesnio vargo 91:68 susidorojusi su "Krepšinio mėgėjais" (2-7). "LIveActive" lygių G grupėje kol kas neranda, tuo tarpu lygos debiutantams pergalėmis pasidžiaugti tenka labai retai.

Svečiai iniciatyvą perėmė antrame kėlinyje, kuomet esant rezultatui 20:20 sugebėjo laimėti atkarpą 10:0 ir nuo to memento, tik didinti savo pranašumą. Po dvikovos "LiveActive" vadovas G.Žukas pripažino, kad grupė teko kiek per silpna, ir atskleidė komandos tikslus: " Sunku nusiteikti varžyboms ir žaisti visa jėga, kai žinai, kad varžovas nėra pats stipriausias. Leido pažaisti visiems, kas matosi pažvelgus į protokolą - visi žaidė po 20 minučių. Kadangi grupė nėra pati sudėtingiausia, užsibrėžėme tikslą iškovoti visas 12 pergalių."

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Vilius Daubaris, 19 - Arnold Reut, 15 -Laurynas Šveistys.

"Krepšinio mėgėjų" gretose išsiskyrė ekipos lyderis Vilmantas Karnickas - 27 taškai, 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Edgaras Mickevičius, 12 - Paulius Losunovas.