Principingieji „Vilkai“, „VU Fizikų“ laboratorija, „Pilaitės“ dilemos ir „liberniečių“ problemos

Stipriausiųjų divizione GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C pirmenybėse įvyko dar vienas špagų surėmimas, kuriame „Vilkai“ (1/0) savo tvirtovėje parodė savo iltis „Miražo“ (0/1) ekipai – 86:53 (29:13, 28:14, 18:18, 11:18).

„Vilkams“ tai buvo jau septintoji pergalė šiame sezone iš eilės. Kaip sako jie patys – „Vilkai drasko“!

Šeimininkai savo gūžtoje ėmė jaustis karaliais nuo pat pradžių. Jei prieš mačą buvo galima numanyti, kad „Vilkai“ – favoritai, tai šį vardą jie pateisino su kaupu. Skirtumas greit pasiekė 20 taškų, vėliau – 30, o „Miražas“ šansų neturėjo. Greitose atakose vilkų letenėlės bėgiojo taip greit, kas jas sustabdyti buvo kone nerealu.

„Vilkai“ turėjo kelis vadus: Deividas Dimbelis pridėjo 20 taškų, Rytis Žarkauskas – 16, Simas Žičkus – 15, po 11 – Saulius Žukauskis ir Ugnius Stulginskas.

Šarūnas Sliesoraitis pasižymėjo puikia kova po krepšiais (15 atk. kam.).

„Miražui“ 14 taškų surinko Gediminas Žiukas, 8 – Tomas Sereičikas, po 6 – Marius Bankauskas, Pavelas Stefanovičius bei Irmantas Šiupienius.

Ištikimasis „Vilkų“ atstovas Mikas Smeigė buvo plepus kaip visuomet.

„Vilkai nėra pikta menantys – tiesiog jie pikti ir viską puikiai atsimena!  Dar šių metų pradžioje, pradedant antrąjį etapą 2016–2017 metų sezone, „Vilkai“ apmaudžiai pralaimėjo „Miražui“ paskutinėmis sekundėmis prasileidę tritaškį. O tokių „miražų“ „Vilkai“ labai nemėgsta.  Todėl papildomos motyvacijos žaidėjams prieš šio vakaro mačą nereikėjo. Dar pirmame kėlinuke „Vilkai“ vožtelėjo rimtą „smūgį dešine letena“, po kurio varžovai taip ir neatsipaipaliojo.

Antrame pridėjo smūgį kita letena ir ilsėtis išėjo esant 30 taškų skirtumui.  Taigi antra pusė tebuvo tik formalumas ir galimybė „Vilkams“ doroti grobį, leidžiant pažaisti visiems bei tobulinant atskirus žaidimo elementus.  Galutinis rezultatas daugiau nei įtikinamas. Smagu, kad į „Vilkų“ gaują grįžo dar vienas „sūnus paklydėlis“, kuris gavo progą pasireikšti ir net įrideno taškus.

Tokiomis pakiliomis nuotaikomis „Vilkai“ palydi 2017 metus ir žengia į antrąjį etapą iššiepę iltis:  „Vilkai – drasko!“

Slapta laboratorija

Kiti trys mačai vyko silpnesniame divizione.

G grupėje „Hanse Trailer“ (0/1) namuose neatsilaikė prieš „VU Fizikų“ laboratorijos „burtus“ – 67:100 (16:17, 12:25, 20:27, 19:31).

„Hanse Trailer“ prieš varžovus bandė kovoti tik pirmame kėlinyje, vėliau „VU Fizikai“ pasitelkė visą savo jėgą ir pabėgo. Jau po ilgosios pertraukos komandas skyrė triuškinantis taškų skirtumas ir „VU Fizikai“ neturėjo problemų mačą baigti sėkmingai.

„VU Fizikams“ 36 taškus pelnė, 9 kamuolius atkovojo ir 6 perdavimus atliko Jonas Nekrasovas, 22 taškus surinko ir 9 rezultatyvius perdavimus atliko Lukas Osipovičius, 21 tašką pelnė Jonas Kumža (10 rez. perd.), 17 – Konstantinas Kaliatka (8 atk. kam.).

„Hanse Trailer“ 19 taškų surinko Almantas Bielevičius, po 9 – Aurelijus Zinkevičius (10 rez. perd.), Donatas Krasickas, Tadas Matiliūnas ir Justinas Paužas.

Libernos fronte nieko naujo

Tuo tarpu „LPK Liberna – Gervėčių kraštas“ (0/1) patyrė nesėkmę F grupėje, kur svečiuose 53:66 (16:18, 8:8, 13:18, 16:22) nusileido „Gulbinams“ (1/0).

Svečių komanda liko ištikima savo tradicijoms, kurios, deja, nėra jiems palankios. „LPK Liberna – Gervėčių kraštas“ mačą pradėjo neblogai, bet lūžo ties ilgąja pertrauka. „Gulbinai“ gavo auksinę progą atitolti, ja pasinaudojo ir nuskuodė pergalės link be vargo.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Aurimas Vaičelėnas, 13 – Vaidotas Bagdonas (14 atk. kam.), po 11 – Jonas Garšva ir Algirdas Plikusas.

„LPK Libernai – Gervėčių kraštui“ 24 taškus surinko Vytautas Venckus, po 7 – Edvinas Viršila ir Edvardas Vinogradovas.

Saulius Keina iš „LPK Libernos-Gervėčių krašto“ tvirtino, jog gaila antrą etapą pradėti nesėkme.

„Du pirmus kėlinius sekėsi neblogai, apsigindavome ir užpuldavome, bet po ilgosios pertraukos varžovai „įšjungė“ įžaidėją, prasidėjo padrikas puolikas, po kurio sekė greitos atakos ir lengvi jų taškai. Varžovai drūti, davė mūsų „centrams“ – „mergaitėms“ į kaulus.

Norėčiau pasisakyti ir apie vieną žaidėją - Vytautas yra šaunuolis. O mes, tikiuosi, po Naujųjų džiaugsimės pergale. Gražių švenčių visiems SKL dalyviams ir darbuotojams“, – optimistine gaida pokalbį baigė jis.

Svarbus „Gulbinų“ žaidėjas Jonas Garšva gyrė savo komandos narius.

„Varžovas nebuvo pats stipriausias šį sezoną, bet rungtynės gavosi pakankamai sunkios. Pradžioje kažkaip nebuvo nusiteikimo kovoti, kol pamatėme, kad viskas taip lengvai nepraeis. Antroje pusėje pradėjom šiek tiek agresyviau gintis, pakovoto dėl kamuolio, kas leido susikrauti šiokį tokį pranašumą. Gal rungtynės ir ne pačios gražiausios, bet pergalė pasiekta ir tai yra svarbiausia.

Džiugu, kad susirinkom jau 7, laukiam grįžtant mūsų vieno iš pagrindinių žaidėjų Aurimo Lacičio. Taip pat labai džiugina mūsų aukštaūgių žaidimas, ypatingai Aurimo Vaičelėno, kuris šiais metais demonstruoja tikrai gera formą. Vaidotas Bagdonas savam stiliui, atkovoti kamuoliai šiose rungtynėse labai pravertė pasiekti pergalę.

Šaunuoliai visi mano komandos vyrai“, – kalbėjo J.Garšva.

Intriga atgaivinta

Toje pačioje grupėje „Pilaitė“ (0/1) tik neženkliai 82:84 (14:22, 27:28, 23:19, 18:15) namie nusileido „Grigiškėms-plastai.lt“ (1/0).

Taip, skirtumas labai mažas, bet „Grigiškės-plasta.lt“ buvo priekyje 98 proc. laiko rungtynėse. „Pilaitė“ sugebėjo panaikinti dviženklį deficitą ir grąžino intrigą ketvirtame kėlinyje, kai persvėrė rezultatą 70:69.

„Pilaitę“ gelbėjo tolimi metimai, tik baudų išnaudoti iki galo nepavyko. Likus 45 sekundėms Edgaras Paluckas pataikė vieną (80:83), Žilvinas Grušas po varžovų klaidos pelnė dvitaškį (82:83), o baudos metimu atsakė ir „Grigiškės-plasta.lt“. Vidmantas Dedėla dar pabandė šauti iš toli, bet metimas tikslo nesiekė.

Nugalėtojų gretose penki žaidėjai iš šešių surinko dviženklį taškų skaičių. Julius Alekna – 21 (8 atk. kam.), Aleksandras Karčmitas – 17 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), Saulius Švetkauskas – 16, Andrius Kurecas – po 15 (8 rez. perd.), Vadimas Cechanovskis – 13 (8 atk. kam.).

„Pilaitės“ vedliu būti stengėsi Žilvinas Grušas (20 tšk.), Edgaras Paluckas ir Marius Ditkevičius pridėjo 14 taškų, Liucijus Viščinis – 10.

„Pilaitės“ atstovas Tomas Žukovas pripažino, kad mačas jam paliko daug klaustukų.

„Tikėjomės, kad laimėsime lengviau, užbėgsime priešininkams už akių, nes jų buvo tik šeši, o mūsų – 11. Gavosi atvirkščiai, turėjome problemų su koncentracija, tad sekė žioplos klaidos ir priešininkai mums metė lengvus taškus greitomis atakomis. Buvo atkarpų žaidimas: 4 minutes žaidžiame gerai ir panaikiname 8 taškų deficitą, o vėliau per 2 minutes gauname atkarpą 0:10.

Ketvirtame kėlinyje prisivijome varžovus, turėjome šansą perlaužti mačo eigą, bet nepavyko, turėjome dar paskutinę ataką. Tiesa, ji buvo nieko neverta, nes žmonės, kurie galėjo imtis iniciatyvos, pabijojo. Metėme vieną prastesnių metimų, koks tik galėjo būti.

Kalbant juokais, jei būtų penktas kėlinys, būtume laimėję. O jei rimčiau, esu nekaltas, kad iš 80 metimų pataikome tiek mažai, bet dėl komandos nusiteikimo galėjau padaryti daugiau. Varžovus sveikinu su pergale, jų komanda – mobili, įdomi ir fiziškai stipri“, – sakė jis.