Sausio pabaigtuvėse C lygos favoritai nemalonumų neprisidarė

Plasta-Sostinės C lygos pirmenybėse 5 varžybomis baigėsi pirmas 2016-ųjų mėnuo - sausis. Savaitgalį vykusiose dvikovose susitikimų favoritai sau problemų neprisidarė bei iškovojo reikiamas pergales.

Policijos šuolis

Antrą pergalę iš eilės G grupėje iškovojo vis geresnį žaidimą demonstruojanti "Vilniaus aps. VPK" (4-2) ekipa, penktadienį svečiuose be jokio vargo 83:49 sutriuškinę vienus grupės autsaiderių "Elektros idėjų" (1-4) ekipą. Puikiai pastaruoju metu žaidžianti VPK ekipa jau dabar praktiškai užsitikrino patekimą tarp keturių stipriausių G grupės ekipų, o užtikrinta pergalė prieš "Tornadą" leidžia tikėtis ir aukščiausių pozicijų.

Penktadienį 14 rungtynių minutę rezultatas dar buvo 17:19, svečių naudai, tačiau kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo viskas, ką "Elektros idėjos" sugebėjo sukurti tą vakarą: likusį rungtynių laiką "VPK" ekipa laimėjo tiesiog dvigubai - 64:32, ir tendencingai didino pranašumą iki pat finalinės rungtynių sirenos.

Nugalėtojų gretose galingu dvigubu dubliu išsiskyrė A.Bračas - nors puolėjas dažnai šaudė pro šalį (9/28 met.), tačiau surinko 20 taškų ir atkovojo net 20 kamuolių, 13 taškų prie pergalės pridėjo F,Subatovič, ekipos vidurio puolėjo K.Garunkšties indėlis (9 tšk., 8 atk.kam., 5 rez.perd.) ir 18 naudingumo balų taip pat buvo pastebimas.

"Elektros idėjoms" G.Kazlauskas surinko 20 taškų, G.Gilys - 12.

Kitoks "BC Dugnas"

Šio sezono C lygps debiutantė "BC Dugno" (3-2) ekipa yra žinoma kaip komanda, kuri paprastai remiasi penkių žaidėjų paslaugomis, talentinga sudėtis "ant popieriaus" nieko nereiškia, kai į rungtynes atvyksta negausios pajėgos.

Vis dėlto, šį tendencija, panašu, kad keičiasi: sekmadienio rungtynėse "BC Dugnas" savo gretose turėjo net 9 krepšininkus (daugiausiai šiame sezone) ir be jokio vargo 82:59 sutriuškino  "Monferano" (1-4) krepšininkus, kuriems tai buvo trečia nesėkmė iš eilės, po kurios galimybės patekti tarp 4 pajėgiausių grupės komandų tapo labai miglotos. Savo ruožtu "BC Dugnas" pakilo į antrą poziciją F grupėje.

Rungtynių likimas sekmadienio vakarą išsisprendė jau po pirmų 10 mačo minučių, kuomet namuose žaidę "Dugno" atstovai surinko 28 taškus įgijo triuškinantį pranašumą (28:8). Nors svečiams pavyko aplyginti žaidimą likusių trijų kėlinių metu, atkruti intrigos ir galimybės pakovoti dėl pergalės jau nepavyko.

Nugalėtojų gretose vėl geriausias buvo L.Baškys: rezultatyviausias lygos žaidėjas šį kartą surinko 17 taškų (7 rez.perd., 27 naud.bal.), 16 taškų pridėjo J.Andriuška, po 12 - T.Balčiūnas ir D.Rudokas.

Po susitikimo komandos papildymu džiaugėsi "BC Dugno" vadovas N.Rutkauskas: "Šiandien tikrai neįprastai gausiai susirinkome, buvo net keista vos tilpti ant suoliuko. Per pastarąsias savaites labai vykusiai pasipildėm sudėtį, todėl dabar esam vėl neblogos komplektacijos komanda. Jeigu vėl neužklups traumos ir negandos, galima bus galvoti ir apie rimtesnius pasiekimus šiame sezone. Šiandien pirmą kartą gal per du sezonus bandėm diktuoti aukštą tempą, kadangi mūsų buvo daugiau, nei varžovų, tad rungtynes praktiškai laimėjome jau pirmame kėlinyje. Labai plėšytis ir stengtis toliau jau motyvacijos nebuvo, todėl likusius kėlinius sužaidėme ramiai, o persvarą padidinome tik keliais taškais. Dėkui varžovams, džiaugiamės geromis rungtynėmis ir stengsimės toliau tobulėt."

"Monfereno" ekipos vadovas I.Čiginskas taip pat pripažino, kad visi klausimai buvo atsakyti dar pirmame kėlinyje: "Pralaimėjome per pirmą kėlinį, kai varžovai pataikė viską iš visur, o mes beveik nepataikėm nieko. Nuo antro kėlinio pradėjom geriau gintis, varžovai taip gerai nepataikė ir ir skirtumas taip nebekilo. Susirinkome vos 6, todėl kažką pakeisti nebebuvo jėgų. Ačiū komandos draugams, kurie atidavė visas jėgas, o su varžovais dar susitiksim, ir tikiuosi, rezultatas bus kitoks."

"A komandos" bangos

Antrajame varžybų etape "A komandos" (2-3) sezonas amerikietiškus kalnelius - pergales keičia skaudūs pralaimėjimai, o pralaimėjimus - vėl pergales. Šį kartą "KK Aedilis" (2-3) namuose pataikė ant "blogos" varžovų bangos šventė įtikinamą pergalę 79:60 taip nutraukdamas 3 pralaimėjimų kiekį bei pakildamas iki 3 vietos grupėje.

Šeimininkai pirmavo visą rungtynių laiką, ir nors antro kėlinio viduryje ekipas skyrė tik taškas (26:25), perlaužti mačo eigos svečiam nepavyko, ir geras rungtynes žaidę "KK Aedilio: vyrai iškovojo užtikrintą ir labai svarbų tašką. Pralaimėjimas šeimininkams būtų galutinai sukomplikavęs padėtį grupėje, todėl akivaizdu, kad į rungtynių svarbą buvo pažiūrėta rimtai.

"KK Aediliui" 17 taškų surinko E.Urkis, 15 A.Gricius, 13 - Ą.Čekanavičius.

"A komandai" kone pusę taškų surinkęs D.Butkus (27) pasigedo kitų komandos draugų pagalbos.

Nugalėtojų ekipos vadovas S.Nasalis buvo nusiteikęs pozityviai: "Sužaidėm tikrai neblogai. Pagaliau pradėjom pataikyti savo metimus. Kaip visada, labai daug klaidų, bet varžos jomis retai pasinaudodavo. Realiai - laimėjom varžybas kurias ir turėjom laimėti. Toliau reikės stengtis, kad ištaisytumėme nesamones, kurių pridarėme pirmame rate. Tikrai bus daugiau pergalių!"

Tuo tarpu "A komandos" vadas P.Likša buvo nekalbus: "Nesinori ieškoti priežasčių, kodėl pralošėm. Geros varžybos su pajėgiu priešininku."

G.Kulbio sugrįžimas

Eilę rungtynių praleidęs G.Kulbis pagaliau grįžo į "Širvėnos" (2-2) gretas ir savo naudingu žaidimu padėjo pasiekti  užtikrintą pergalę svečiuose.

Sekmadienio vakarą "Širvėna" rezultatu 79:51  susitvarkė su "Žalių" (3-2) komanda bei nutraukusi dviejų pralaimėjimų seriją atsiplėšė nuo paskutinių dviejų grupės vietų bei įgavo šansą I rato kovas baigti net antroje pozicijoje.

Žinoma, norint būti antriems ar net pirmiems, reikės dar ne vienos pergalės prieš tiesioginius persekiotojus. "Žali" savo ruožtu pralaimėjo antrą kartą iš eilės ir iš pirmos pozicijos nusmuko į trečią. Vargu, ar atsirado grėsmė nepatekti tarp 4 stipriausių grupėje, bet du pralaimėjimai - rimtas signalas.

Sekmadienio rungtynėse šeimininkai palūžo trečio kėlinio pradžioje, kuomet prie lygaus rezultato (34:34) pralaimėjo atkarpą net 17:0 ir rungtynių likimas išsisprendė vos per keletą minučių. M.Plungė ši spurtą pradėjo pataikydamas du tolimus metimus iš eilės, G.Kulbio reidai persvarą tik didino, o visą spurtą vainikavo ir trečias M.Plungės tolimas šūvis. "Žali" atsigauti nepajėgė, ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Ekipos lyderio sugrįžimu džiaugėsi ir komandos vadovas M.Jozėnas: "Po ilgo laiko komanda vėl grįžo į pergalių kelią. Išsprendėme vidines bėdas ir veikiama kaip darnus kolektyvas - komanda. Šiose rungtynėse i aikštelė po ilgo periodo sugrįžo mūsų "vairininkas" G.Kulbis, nors jautėsi komandinio susižaidimo stygius, bet buvo puikus postūmis į priekį tiek psichologiškai tiek taktiniais aspektais darniam komandos darbui aikštelėje. Džiaugiamės nuveiktu darbu, turėjome laiko padirbėti treniruotėse, o dabar liko nesižvalgant atgal eiti pirmyn, siekti pergalių kiekvienose rungtynėse, nes mes tai galim."

Nugalėtojams G.Kulbis surinko 16 taškų (8 atk.kam., 9 rez.perd.), 15 pridėjo M.Plungė, 12 - A.Zaloga.

"Žalių" gretose 14 pelnė M.Nyderis (4/13 trit.), 12 T.Ratkevičius, 10 - D.Danielius.

Pirmi prieš paskutinius

Vienintelėse pirmo diviziono kovose susitiko iki šiol pralaimėjimo skonio B grupėje nepatyrusi "Gealan" (4-0) ir "Ilgas ir co." (0-4) ekipos.

Savo aikštėje žaidę grupės autsaideriai po pirmo kėlinio dar pirmavo 19:17, o po antro ekipas skyrė tik 3 taškais (29:32), vis dėlto gerą gynybą demonstravę susitikimo ir visos grupės favoritai neleido intrigai išsilaikyti ilgai: atkarpa 10:0 trečio kėlinio pabaigoje - ketvirto pradžioje  padidino "Gealan" pranašumą iki 55:41 ir rungtynių likimas tapo aiškus: šeimininkai pavojingai  priartėti nesugebėjo bei pralaimėjo 52:64.

"Gealan" ir toliau lieka vienvaldžiais grupės lyderiais, ir labai panašu, kad tokiais liks ir po II rato kovų. "Ilgas ir co" ekipa pirmame rate dar žais vienerias rungtynes, tačiau realiausias scenarijus - pamatyti šią komandą atrankos su II diviziono klubais, atrankoje.

"Gealan" komandai 21 tašką surinko be keitimų rungtyniavęs R.Viščinis, 15 taškų, tiek pat atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvius perdavimus pridėjo T.Lukoševičius (38 naud.bal.) 14 - M.Jonušo sąskaitoje.

"Ilgas ir co." ekipoje 12 taškų pelnė J.Kausteklis, 11 pridėjo T.Drevinskas, 10 - A.Laurutis.