Gausus sniegas jaukė komandų planus

Savaitgalį įvyko šešios dvikovos. Iškritęs gausus sniegas sujaukė komandų planus ir beveik visos komandos turėjo nuostolių, kurie tik dar labiau išlygino komandų pajėgumus, tad atkaklių kovų per tris dienas nestigo. Paprakaituoti dėl pergalės turėjo "Borgos-Merkurijaus", "VU Fizikų", "Ginio pajėgų 2", "Savekstos" ekipos. Kiek lengviau pergales pasiekė "VSC-Elteros projektų" ir "LK Gijonos" komandos.

Permainingos dvikovos

Pergalių serijos iki dviejų antrame etape nepavyko pratęsti "Lietuvos lenkų sąjungos" (1/1) krepšininkams. Išvykoje rungtyniavę Lietuvos lenkai po dramatiškos kovos turėjo pripažinti "Borgos-Merkurijaus" (1/0) komandos pranašumą. Visų rungtynių metu svyravęs rezultatas galiausiai tapo palankus "Borgos-Merkurijaus" pusėje - 86:82.

Pirmajame kėlinuke vienu žingsneliu priekyje žengė šeimininkai, kurie po dešimties minučių buvo priekyje 21:19. Antrajame kėlinuke svečiai pristabdė varžovų puolimą ir po dviejų kėlinukų turėjo dviejų taškų persvarą 37:35. Trečiajame kėlinuke komandos keitėsi sėkmingai sužaistomis atkarpomis, kurios vis laikė rezultatą apylygį ir po trečiojo ketvirčio tai puikiai atsispindėjo švieslentėje 68:68. Lemiamame kėlinuke abi komandos nesivargino gynyboje ir įspūdingai atakavo varžovų krepšį. Panašu, jog "bėk ir mesk" taktika šįkart parankesnė buvo šeimininkams, kurie sugebėjo įgyti kelių taškų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti sunkią pirmąją pergalę antrame etape.

Po rungtynių "Lietuvos lenkų sąjungos" vadovas Vladimir Seniut apgailestavo, kad dėl gamtos išdaigų nepavyko susirinkti komandai:"Dėl blogų oro sąlygų, negalėjo susirinkti komanda, taigi mūsų buvo septyni žmonės, Darjuš Vladimir patyrus čiurnos traumą, žaidėme šešiese, buvo labai sunku žaisti be keitimų. Savo sporto salėje pabandysime laimėti didesniu skirtumu. Didelis ačiū komandos draugams už kovingumą",- komentaro pabaigoje už kovingumą komandos draugams dėkojo V. Seniut.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Laurynas Ralys pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 13 kamuolių, Evaldas Jonkus surinko 20 taškų.

"Lietuvos lenkų sąjungos" komandoje nesulaikomai rungtyniavo Viktoras Azarkovas kurio sąskaitoje 31 taškas ir net 35 naudingumo balai. Nikolajus Majevskis pridėjo 17 taškų ir sugriebė 10 atšokusių kamuolių.

Neišgelbėjo. Fantastiškas Justino Meidaus žaidimas neišgelbėjo "Bandžių" (0/2) ekipos nuo pralaimėjimo. "Bandžiai" po permainingos kovos išvykoje nusileido "VU Fizikų" (1/0) vyrams rezultatu 84:80. Pirmoje rungtynių dalyje Vilniaus universiteto krepšininkai diktavo savo sąlygas varžovams ir įpusėjus dvikovai susikrovė dviženklį pranašumą 43:33. Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino ir trečiajame kėlinuke svečiai sumažino atsilikimą nuo varžovų iki vienženklio 63:55. Lemiamame kėlinuke "fizikai" sugebėjo atlaikyti "Bandžių" šturmą ir solidžiai dvikovos pabaigą sužaidę "VU Fizikai" pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pirmąją pergalę antrame etape.

"VU Fizikų" gretose išsiskyrė Artūras Karpetian pelnęs 20 taškų, Justas Laužadis pridėjo 18 taškų.

"Bandžių" ekipoje fantastiškai rungtyniavęs Justinas Meidus pelnė 36 tšakus, atkovojo 17 kamuolių, išprovokavo 11 pražangų ir surinko 53 naudingumo balus. Neblogai jam talkino Deividas Milius, kurio sąskaitoje 15 taškų.

Palaužė. Net dešimt tritaškių įmetę "Ginio pajėgų 2" atstovai po atkaklios kovos svečiuose palaužė "IKI-BSMS" (0/1) ekipos pasipriešinimą 64:56. Pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygė kova. Nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Po dviejų kėlinukų svečiai turėjo dviejų taškų pranašumą 32:30. Po didžiosios pertraukos svečiai sugebėjo atitrūkti ir įgyti septynių taškų pranašumą 50:43. Lemiamame ketvirtyje kova vėl išsilygino, tačiau aikštės šeimininkams taip ir nepavyko priartėti prie įsibėgėjusių varžovų.

"Ginio pajėgos 2": Justas Aršauskas - 14 tšk., Rokas Malikas - 13 tšk.

"IKI-BSMS": Edgaras Gumauskas - 15 tšk., Giedrius Oliškevičius (11 atk. kam.) - 14 tšk.

Nepavyko. Savo aikštėje žaidusiems "Miražo" (0/1) vyrams nepavyko sėkmingai startuoti antrame etape ir teko pripažinti "Savekstos" (1/0) atstovų pranašumą. Pirmame kėlinuke įmestų trylika taškų šeimininkams pakako, kad po pirmųjų dešimties minučių būtų priekyje 13:11. Visgi svečiai antrame ketvirtyje puolime įjungė aukštesnę pavarą ir į "miražiečių" vėl  sukrapštytus trylika taškų, atsakė net dvidešimt trimis taškais ir įpusėjus dvikovai pirmavo 34:26. Po didžiosios pertraukos įsivažiavę "savekstiečiai" nesirengė sustoti ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė trylikos taškų persvarą 53:40. Nors lemiamame kėlinuke šeimininkai beveik sustabdė varžovų puolimą, bet išsiderinęs taikiklis ypač nuo baudų metimo linijos neleido perlaužti rungtynių sau naudinga linkme ir teko pripažinti varžovų pergalę rezultatu 63:55.

"Saveksta": Povilas Tamulionis - 20 tšk., Denisas Oliferas - 14 tšk.

"Miražas": Marius Bankauskas - 13 tšk., Eimantas Kirkliauskas - 9 tšk.

Gana lengvai

Pergalingai. Toliau pergalingai žingsniuoja "VSC-Elteros projektų" (1/0) ekipa, kuri pirmose antrojo etapo rungtynėse namuose pranoko "Lynx - SM Arsenalo" (0/2) komandą rezultatu 76:59. Sėkmingai varžovų atakas stabdę "elteriečiai" jau pirmoje rungtynių pusėje susikrovė dviženklį pranašumą 31:19. Po didžiosios pertraukos svečiai puolime įsibėgėjo ir minimalia persvara laimėję trečiąjį kėlinuką, kiek aptirpdė šeimininkų turėtą persvarą 52:41. Visgi lemiamame kėlinuke šeimininkai pademonstravo pavyzdingą puolimą ir nusklendė dar vienos pergalės link.

Nugalėtojų komandos vadovas Ignas Kalesnykas džiaugėsi iškovota pergale:"Nors keltų tikslų prieš varžybas - laimėti susitikimą 18 taškų ir neįvykdėm, bet pergale vis tiek džiaugiamės. Varžovai pirmame etape užėmė antrąją vietą grupėje, jei neklystu, tai tikėjomės įtemptesnės kovos. Nors varžovai visas varžybas vijosi mus, manau koją jiems pakišo per didelis kalbėjimas su teisėjais ir noras pasistumdyti su mumis. Taip pat matosi, kad varžovams šiame sezone tikrai trūksta vieno iš lyderių Viliaus Aleksandravičiaus, kuris visada patempia komandą į priekį. Džiaugiuosi, kad šiandien laimėjome būdami nepilnos sudėties, nes turime keletą traumuotų žaidėjų, kurie tikimės grįš į rikiuotę iškart po naujų metų. Todėl esame pasiruošę neatsipalaiduoti ir šiame etape, nors ir turime vietą atkrentamosiose varžybose. Linkime varžovams kuo geriausios kloties tolimesnėse kovose".

"Kadangi iki naujų metų jau nepasimatysime aikštelėse, tai visa "VSC - Elteros projektų" komanda sveikina visus varžovus, VKS administraciją, teisėjus ir sekretorius su artėjančiomis šventėmis ir linkime gerų darbų ir garbingų kovų iškart po naujų metų. Aišku kaip visada sveikiname Edgarą Žilinską vedus"-sveikinimais pokalbį baigė I. Kalesnykas.

"VSC-Elteros projektai": Žilvinas Bendoraitis - 20 tšk., Agnius Savičiūnas - 17 tšk.

"Lynx - SM Arsenalas": Mantvydas Kupstys - 18 tšk., Ignas Nedzinskas - 15 tšk.

Be didesnio vargo. Net dvidešimt du kamuolius iš varžovų perėmusi "LK Gijonos" (1/0) ekipa be didesnio vargo išvykoje nugalėjo "VLI Timber" (0/1) atstovus rezultatu 80:56. Lentvariečiai nuo susitikimo pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pirmus tris kėlinukus palaipsniui didino pranašumą, ketvirtame kėlinuke svečiai atsipalaidavo ir pradėjo žaisti savo malonumui. Nors lemiamą kėlinuką trijų taškų skirtumu laimėjo šeimininkai, bet dvikovos baigčiai tas įtakos nebeturėjo ir "LK Gijonos" komanda iškovojo įtikinamą pergalę dvidešimt keturių taškų persvara.

"LK Gijona": Vitalijus Danilovas (16 atk. kam., 44 naud. bal.) - 28 tšk., Justyn Stachovski (8 per. kam.) - 16 tšk.

"VLI Timber": Domantas Vitkus (10 atk. kam.) - 19 tšk., Domantas Gudonis - 16 tšk.