SKM-"Leovira" įstatė mėlynę "Tirolai"

Krepšinio savaitės pradžioje Plasta-Sostinės C lygoje įvyko vienerios atrankos rungtynės. "Tirola" Šv.Kristoforo gimnazijoje priėmė SKM-"Leovirą". Ant parketo sugrįžo Žilvinas Aleksandravičius, tačiau pergalės klubui jis nepadovanojo.

Laimėję per daug nesidžiaugė, pralaimėję  per daug nedejavo

"Tai reiškia, kad jaunimas turi ne vieną ginklą, sumanų trenerį ir visa kita, ko reikia pergalėms pasiekti. Kodėl aš prisiminiau "KK Aedilį", o gi būtent manau, kad šis klubas labai panašus į "Tirolą" ir šis rezultatas rodo, kad šioje poroje galime laukti staigmenų. Labiau patyrusios komandos turi pranašumą atkrintamosiose rungtynėse, kai sprendžiasi vienoks ar kitoks likimas, todėl statau už "Tirolą", nepaisant visų ekipą apipynusių negandų. Labai tikėtina, kad komanda susiims į kumštį ir lemtingose pavasario kovose parodys tikrąjį savo veidą bei potencialą", - štai taip buvo užbaigta SKM-"Leoviros" ir "Tirolos" poros prognozė. "Tirola", galima sakyti, susirinko, o SKM neliko skolinga ir nustebino.

Pirmojo šių komanda akistata buvo verta atkrintamųjų varžybų vardo. Kova aikštelėje vyko bekompromisė ir iki pat pabaigos. Šioje dvikovoje 13 kartų keitėsi pirmaujanti komanda ir net 10 kartų rezultatas buvo lygus.  Taigi, laimėti galėjo ir tie, ir anie, bet buvo viena aišku, kad pirmosios rungtynės pateiks daugiau klaustukų nei atsakymų.

Pirmajame ketvirtyje "Tirola" momentu pirmavo 8 taškais, bet viską išbarstė po dviejų minučių pertraukėlės. Antro kėlinuko viduryje šeimininkai dar pirmavo dviem taškais, kai "Leoviros" spurtas 8-0 pakreipė svarstykles į kitą pusę. Jaunieji krepšinio mokyklos auklėtiniai turėjo vieno kito metimo pranašumą ir prieš pat ilgąją pertrauką pirmavo 8 punktais. Tačiau SKM kareivėliai itin prastai sužaidė paskutines 30 sekundžių, prasileido net 5 taškus ir į rūbinę nusinešė jau tik 3 taškus viršaus (46:43).

Antroje susitikimo dalyje tęsėsi puolimu paremtas krepšinis. Komandos neblogai išnaudojo savo stipriąsias puses ir tai kėlė antakį tūlam krepšinio smalsuoliui.  Visą antrą rungtynių dalį ekipos žaidė taškas į tašką. Minimaliomis persvaromis pirmavo tai vieni, tai kiti ir pagrindiniai įvykiai nusikėlė į patį mačo galą. 37-ąją rungtynių minutę rezultatas dar buvo lygus 76:76, kai SKM-"Leoviros" branduolinis užtaisas Augustinas Venckus smeigė du tolimus metimus iš eilės. "Tirola" nesutriko, sudirbo gynyboje, "įrideno" kelias akis, pamažino deficitą iki 3 punktų, tačiau prasidėjus paskutinei mačo minutei SKM ekipos lyderis įpjovė dar vieną tritaškį ir atstatė 2 metimų nuotolį

Julius Kubertavičius atsakė viltingu tritaškiu ir "Tirola" atidirbo gynyboje. Šansas laimėti buvo,  bet komanda pasirinko kitą kelią ir žūt būt išplėšti pergalės nesistengė. Taškais iš po krepšio D.Oliferas pasirinko pralaimėjimą minimalia persvara ir serija keliasi į Radvilų gimnaziją. Pirmas raundas 87:86 SKM klubui išties pavyko ir jų šansai padvigubėjo, nes ankstyvas rungtynių laikas ir savos namų sienos bus parankios būtent jiems. "Tirola" dar nieko neprarado, viskas spręsis kitame mače.

SKM lebronas A.Venckus (33 tšk., 9 atk.kam., 9 rez.perd.) buvo arti trigubo dublio ir surinko 35 balus naudos. Žygimantas Gedžiūnas pridėjo 20 "akių" ir 12 atkovotų kamuolių.

"Tirolai" daugiausia naudos davė Mindaugas Zalatoris (21 tšk., 9 atk.kam.) ir Ž.Aleksandravičius (14 tšk.)

Nugalėtojų komandos strategas Gintaras Šerkšnas išliko santūrus: "Vieno taško persvara mums nieko negarantuoja. Varžovų komanda išties yra gera, turi ir didelių po krepšiu, ir mažų, neblogai subalansuota. Šį kartą mums pavyko įmesti vienu tašku daugiau, tačiau nereiškia, kad taip bus ir antrose rungtynėse. Mano komanda sužaidė neblogai ir tuo reikia pasidžiaugti.  Stengėmės, kovojom ir turim tai, ką užsitarnavom. Atsakomojoje akistatoje bus sunku ir jei laimėsim, tai bus, aišku, labai geras rezultatas. Kaip ir visų krepšinio mokyklų, pagrindinis tikslas mums yra grūdinamasis, tobulėjimas ir kaupimas patirties.

"Tirolos" ekipos vadas Tomas Burtilius gėrėjosi reginiu iš šalies: "Vakarykštės varžybos buvo labai gražios, rezultatyvios ir emocingos. Ir labai lygios. Net ir žvelgiant į statistikos protokolą, didesnio vienos ar kitos komandos pranašumo nėra. Mes praradome daugiau kamuolių, dažnai neatsitverdavome varžovų po savu krepšiu, leisdavome nusiimti kamuolius, taip suteikdami jiems papildomas galimybes pelnyti taškus. Ir neapsigynėme. Praleisti 87 taškus yra labai daug. Kita vertus, seniai bebuvom matę tokių fantastiškų tritaškių į savo krepšį. Sausame protokole to nesimato, tačiau kai varžovų snaiperis leidžia tritaškius iš 10-11 metrų ir pataiko, ir ne vieną kartą, tai yra įspūdinga ir belieka tik skėsčioti rankomis. Tikimės, kad tokie benefisai pasikartoja ne kiekvienose varžybose. Kol kas niekas serijos nelaimėjo ir niekas nepralaimėjo. Žinome savo klaidas ir tai ką reikia taisyti. Atsakomosioms varžyboms būsime pasiruošę".