Spalvingas C lygos savaitgalio paveikslas

Penktadienio ir sekmadienio C lygoje įvyko 7 susitikimai. Kol vieni skina pergales ir artėja link žaidimo aukštesniame divizione, kiti pralaimi vienas rungtynes po kitų ir viltis patekti į stipresnę grupę - bliūkšta. Bet apie viską - iš pradžių.

Penktadienį - nesvetingi šeimininkai

Giedraičiai. Vieta, kur rungtyniauti labiausiai mėgsta "Kiemeto" komanda. Maža ir puikiai jiems pažįstama salė, gausiai susirinkę žiūrovai.

"JSK Gulbinai" atvyko laimėję pirmus du susitikimus, ir tikėjosi tik pergalės ir penktadienį. Vis dėlto sezono atidarymo rungtynes žaidę šeimininkai nebuvo nusiteikę atiduoti svarbaus taško.

Jau pirmomis susitikimo minutėmis svečiai lyg nesuprato, kur pateko, ir tik stebėjo, kai priešininkai nardo jų baudos aikštelėje, atmeta kamuolį laisviem komandos draugams ir renka taškus atakuodami netrukdomai: 7:0 (3 min.) 22:4 po pirmo kėlinio.

Vis dėlto "JSK Gulbinai" susikaupė, sustygavo gynybą ir sukandę dantis per 19 žaidimo minučių varžovus ne tik pavijo, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (44:46., 29 min.) Paskutinis kėlinys vyko taškas į tašką, ir likus 3 minutėm iki ketvirčio pabaigos rezultatas buvo 64:63, šeimininkų naudai.

Ir būtent kai to reikėjo labiausiai, "Kiemetas" sumetė svarbius metimus, apsigynė nuo varžovų išpuolių ir laimėjęs atkarpa 9:2 įsirašė pirmąją pergalę sezone 73:65.

"Kiementui" 23 taškus surinko A.Putna, 19 - Š.Putna, 17 ir 12 atkovotų kamuolių - be keitimų rungtyniavęs A.Drublionis.

"JSK Gulbinų" nuo pirmos nesėkmės neišgelbėjo komandą paskui save traukęs ir 26 taškus pelnęs S.Vilčinskas, 10 taškų ir 17 atkovotų kamuolių - A.Vaičelėno sąskaitoje.

"Stiklopaslaptis.lt" ekipa įsitvirtino pirmoje G grupės vietoje penktadienį namuose 78:44 nepalikę vilčių "Grigiškių-plasta.lt" ekipai. Nors svečiam ir pavyko pelnyti pirmuosius taškus, tai ir buvo vienintelis momentas rungtynėse, kai jie pirmavo. Šeimininkai nutolo ir kryptingai didino persvarą, kol pasiekė užtikrintą pergalę.

"Antra pergalė yra geras dalykas, malonu sezoną pradėti dviem pergalėm prieš aukščiau reitinguotas komandas. Kaip vertinu varžybas? Na, 22 klaidos, daug lengvų praleistų taškų, antroje pusėje daug žaista po viena, manau, šie dalykai yra taisytini. Priešininkams tai buvo pirmas mačas sezone, todėl jų forma dar tikrai toli nuo idealios. Aš pats manau, kad jie prieš susitikimą mūsų gal kiek neįvertino, nors turi talentingų žaidėjų, panašu, kad šiandien jie visi nesusirinko. Kas liečia kitus grupės mačus, kol kas negalvojam, kad kažkas gali būti lengvesnio ar sunkesnio. Kiekvieną komandą deramai vertiname ir tikrai stengsimės pateikti kažkokių staigmenėlių. Čia yra krepšinis - vieną dieną gali laimėti sausai - kita gauti į skudurus", - pasakojo "Stiklopaslapties.lt" strategas T.Žukovas.

Šeimininkus į pergalę vedė 22 taškus pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs T.Narkun, 17 taškų pridėjo I.Vaičys. Grigiškių ekipai po 10 taškų pelnė A.Karčmit ir J.Alekna.

"Aedilio" košmarai

"KK Aedilis" ekipai ketvirtieji rungtynių kėliniai, po šio savaitgalio rungtynių, gali tikrai pradėti sapnuotis košmaruose. Jau pirmose sezono rungtynėse "KK Aedilio" ekipai paskutinis kėlinys buvo lemtingas (pralaimėtas 12:19, o rungtynės 63:68), o šis sekmadienis tapo tikru košmaru. Namuose dvikova prieš taip pat pirmą mačą suklupusius "Irsanos.lt" krepšininkus vyko sklandžiai tris kėlinius - "KK Aedilis" kovojo dėl kiekvieno kamuolio, pasinaudojo priešininkų netiksliais metimais, patys rinko taškus ir prieš ketvirtą kėlinį buvo dideliu žingsniu arčiau pergalės - pirmavo 55:45.

Sunku patikėti, bet paskutiniame kėlinyje šeimininkai sukrapštė 2 (!) taškus, pralaimėjo pirmų 3 minučių atkarpą 10:0, o 8 - net 22:0 ir viskas rungtynės pasibaigė. galutinis rezultatas - 73:57 "Irsana.lt" ekipos naudai.

"Irsana.lt" vadovas M.Šilobrit  buvo patenkintas ekipos susikaupimu ir svarbia pergale: "Na ka, jau antras rungtynes iš pradžių leidžiame varžovams įsivažiuoti, patys nepataikom laisvi.. šį kartą irgi nepataikėme laisvi iš po krepšio gal 10 kartų, lankai išspjaudavo kamuolį. O varžovai labai gražiai žaidė per savo ketvirtą numerį. Po trijų kėlinių turėdami minus 10 pagaliau susikaupėm ir spėjom laikų grįžti į žaidimą, atkarpa 22:0 tikrai parodo, kad galim gintis, kai norim. Ačiū varžovams už tikrą gerą bei kietą kovą. Iš savo žaidėjų norėčiau išskirti Marių Bukauską, kuris į varžybas atvažiavo po 90 minučių bėgiojimo futbolo varžybose ir įnešė gaivos į mūsų žaidimą. Jis spėdavo visur aikštelėje, šaunuolis senukas" - naudingai nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilusį ir 8 taškus surinkusį gynėją liaupsino komandos vadovas.

"Irsanai.lt" daugiausiai taškų pelnė ketvirtame kėlinyje dominavęs V.Narkevič (18), 17 ir 14 atkovotų kamuolių - A.Jankovskio sąskaitoje.

"KK Aediliui" 22 taškus pelnė ir 13 kamuolių atkovojo S.Jesinas, 16 - A.Peteraičio sąskaitoje. Labai nesėkmingai susitikimas susiklostė pirmose sezono rungtynėse 27 taškus pelniusiam E.Urkiui - gynėjas prametė visus 10 metimų "Iš žaidimo" ir rungtynes baigė pelnęs vos 2 taškus.

Sėkmingas startas

"Infoeros" ekipa sekmadienį iškovojo antrą pergalę sezone bei įsitvirtino pirmoje E grupės vietoje. Visus reikalus šį kartą "Infoera" išsprendė antrame kėlinyje, kurį laimėjo 14:2, o kartu ir rungtynes 64:51 išvykoje palauždama "Miražo" klubą.

M.Bielinskas ("Infoera"): "Antras sekmadienis - antra pergalė, sunku mūsų komandoms nusiteikti varžyboms sekmadienį, tačiau sugebam įsivažiuoti, šį kartą antrame kėlinyje, kurį laimėjome užtikrintai, o kartu ir rungtynes. Aišku liūdina mūsų pasirodymas antroje rungtynių pusėje, bet gal tai reikia sieti su per ankstyvu atsipalaidavimu bei patikėjimu pergale ? Vienaip ar kitaip, išlindo taisytini dalykai, reikės juos aptarti per treniruotes ir gerini žaidimą. Šį sezoną neturime ryškių individualiai stiprių lyderių, kurie galėtų mus tempti, todėl pergalių ieškosime komandiniame žaidime. Keliame tikslus patekti į stipresnįjį divizioną ir gerinti žaidimą. "Miražą" laikėme viena stipriausių grupės komandų, pergalė prieš juos buvo labai reikalinga. Priešininkai pajėgūs, manau kitas rungtynes prieš mus sužaistų geriau. Grupės lyderiais laikėme "Vilrufą", bet jie neįvertinę varžovų pralošė prieš "United". "Vilrufas" labai norės atgauti prarastus taškus todėl laukia atkakli kova, kuriai bandysime pasiruošti"

"Infoerai" 13 taškų pelnė J.Pinkevičius, "Miražui" 12 - P.Stefanovič.

Kiti susitikimai - trumpai

Pergalę sezoną atidarė "Vilniaus KM I" ekipa, išvykoje 22:3 rungtynes pradėję jaunieji O.Dindaitės-Mukienės auklėtiniai išsaugojo persvarą iki galo ir 55:49 įveikė "Penktuko" klubą.

Jauniesiems krepšininkams 17 taškų pelnė E.Dremaitis, 14 - D.Jasionis.

"Penktukui" 12 taškų surinko L.Paknys.

"United" namuose netikėtai 65:57 nukovė "Vilrufą" ir reabilitavosi po pirmo beviltiško pralaimėjimo "Infoerai", tuo tarpu "Vilrufui" tai buvo pirmasis pralaimėjimas sezono atidarymo rungtynėse.

"United" E.Plynius surinko 30 naudingumo balų (10 tšk., 13 atk.kam., 8 rez.perd.).

"Vilrufui" 20 taškų pelnė T.Grinius.

"Gealan" sezoną taip pat pradėjo sekmadienį, namuose užtikrintai 81:55  susitvarkė su pirmose sezono rungtynėse gerokai Pabradės krepšininkams nervus patampiusius "Š.Marčiulionio KA-PZU" krepšininkus.

"Gealan" į pergalę atvedė 21 tašką pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs E.Ročys.

"Š.Marčiulionio KA-PZU" ekipoje 17 taškų surinko J.Vieversys.