Šv. Valentino d. vakaras: kai norėjo šeši, o gavo tik trys

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) lygoje vasario 14-ą įvyko trys pasimatymai. Visi šeši klubai vakar narsiai siekė pergalės, tačiau galiausiai džiaugėsi tik trys: Teltonika, Naresta ir KK Grigiškės. Čia verta prisiminti gerb. R. Kurtinaičio ištartą frazę, jog krepšinyje abiems gerai nebus. Tokia linksma nata pasitinkame savaitgalį, kurio metu gausiausioje sostinės krepšinio lygoje ir vėl virs kovos dėl vietos po saule.

TOP divizionas

Tornadas (1-7) - Teltonika (4-4) 88:98 (A grupė)

Šio susitikimo nuotraukas rasite mūsų Facebook paskyroje. „Teltonikai“ tvarkaraštis susidėliojo įtemptas, tad po dramatiško mačo su „Sormedica“ - jau kitą vakarą teko vykti į „Tornado“ teritoriją. Pirmasis ketvirtis priklausė šeimininkams, kai Andrius Skauda, Tomas Karvelis bei Haroldas Dovydėnas kartu pažėrė net 5-is taiklius tritaškius metimus ir po 10-ies minučių kovos rezultatas tapo 33:21. Tokia įvykių pradžia tarsi ir turėjo neraminti svečių gerbėjus, nes po rungtynių maratono - nuovargio faktorius taip pat suvaidina savo rolę. Visgi, čia jau namų darbų neatliko šeimininkai, kurie patys į susitikimą atvyko vos penkiese! Galbūt neišleido antrosios pusės, galbūt kiti niuansai, žinoma - yra ir traumuotų žaidėjų. Ką jau čia dabar padarysi „post factum“.

Antrajame kėlinyje būtent „Tornado“ vyrukams pritrūko kvapo bei nepavyko išlaikyti savo pačių padiktuoto tempo. Tuo tarpu, „Teltonika“ siautėjo ir kėlinį baigė su trenksmu - atkarpa 13:31 bei 12-os „akių“ šeimininkų pranašumas pavirto 6-ių taškų deficitu. Antroje pusėje svečiai pagautos laimės paukštės jau nepaleido ir kontroliavo susitikimo eigą. Liūto dalį taškų jiems surinko bei puikiu pataikymu iš žaidimo pasižymėjo šis trio: Gediminas Idzelis, Žilvinas Rubliauskas ir Antanas Šegžda, o play-maker’is Tadas Brazys sumaniai organizavo žaidimą. „Teltonikai“ liko vienas mačas grupėje - ši komanda tikrai išliks lentelės vidurinėse pozicijose. „Tornadas“ pergalės atveju paskutiniame ture gali pakilti į 8-ą A grupės vietą bei iškovoti savo aikštės pranašumą pirmame „play-off“ etape.

Tornadas“: Andrius Skauda 25, Tomas Karvelis 21, Dovydas Grigalionis 20, Haroldas Dovydėnas 12, Erikas Augūnas 10

„Teltonika“: Gediminas Idzelis 26, Žilvinas Rubliauskas 25, Antanas Šegžda 24, Tadas Brazys 11

Mykolas Mankevičius („Teltonika“):

„Džiaugiamės ne tik, kad laimėjom varžybas, taip pat - ir baigtu rungtynių maratonu. Kai kam tai buvo ketvirtos varžybos iš eilės ir visos įtemptos.

Malonu, kad ir mūsų žavios sirgalės tokią dieną gausiai susirinko ir padarė šventę. Ačiū!“

Naresta (6-2) - Kiementas (4-3) 80:76 (B grupė)

Prieš susitikimą klausėme, ar tarp šių ekipų yra lygių skirtumas - pirmajame kėlinyje šeimininkai garsiai pareiškė, jog yra. 30:8 - tokie iškalbingi skaičiai degė VTDK krepšinio salės švieslentėje ir mažai čia ką pridursi. Likusius tris kėlinius „Kiemento“ žaidėjų šešetukas stengėsi paneigti teoriją, jog ženkliai atsilieka meistriškumu nuo oponentų bei kantriai juos vijosi. Po naudingiausio ir rezultatyviausio susitikimo žaidėjo Aurimo Butkaus eilinės tolimos bombos - likus žaisti vos dviems minutėms ketvirtajame ketvirtyje „Narestos“ persvara sumenko iki 76:73. Arūnas Pranevičius ir Rimas Sakavickas neklydo metant nuo baudų metimų linijos bei užgesino pavojaus signalą.

„Naresta“ triumfavo 80:76 bei išlaikė viltis baigti B grupės batalijas pirmoje pozicijoje. Komandinės statistikos eilutės byloja apie kiek skirtingą ekipų žaidimo stilių. Šeimininkai dominavo kovoje po krepšiais, o svečiai rečiau klydo bei dažniau rėmėsi tolimais metimais. Šįkart tritaškių pataikymo procentas buvo vidutinis - tai sutrukdė mesti dar rimtesnį iššūkį rungtynių favoritams. „Naresta“ šauniai dalinosi minutes aikštelėje - rotacijai panaudota net 11-a ekipos narių. Lyderiai nepervargo, tad bus pasiruošę kitiems iššūkiams gausiausioje sostinės krepšinio lygoje.

Naresta“: Otas Majeras 18, Arūnas Pranevičius 16

„Kiementas“: Aurimas Butkus 33, Justinas Sakalauskas 22, Andrius Putna 12

Antrasis divizionas

Penktukas (3-4) - KK Grigiškės (4-4) 75:77 (C grupė) (po pratęsimo)

Šio susitikimo nuotraukas taip pat rasite mūsų Facebook paskyroje. Antrojo diviziono C grupės vidutiniokų mūšis virto tikru trileriu. Pirmame etape ekipos jau buvo susitikusios ir tada iš Grigiškių pergalę išsivežė svečiai. Revanšo noras bei galimybė pakovoti dėl pozicijos atkrintamųjų varžybų batalijose į priekį stūmė „KK Grigiškių“ kolektyvą. Tuo tarpu, „Penktuko“ nuotaikos taip pat buvo kovinės, nes ir jiems šio taško itin reikėjo. Pirmojo kėlinio pabaiga nusisekė šeimininkams, kurie įgijo 5-ių taškų pranašumą. Antrajame ketvirtyje pavyko atitrūkti ir dviženkle persvara, o Remigijus Untulis (28 taškai, 16 atk. kam., 4 rez. perd., 44 n.b.) rungtyniavo fenomenaliai, tačiau svečiai nebuvo linkę pasiduoti. „KK Grigiškių“ pastangas puolime dažnai vainikuodavo Mantas Viliušis bei Algirdas Gaidys - deficitas sparčiai tirpo.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje žaidžiantysis svečių ekipos treneris (A.Gaidys) surengė tikrą tritaškių lietų bei svečiai pagaliau išsiveržė į priekį. „Penktuko“ laivą ėmėsi gelbėti Laisvidas Paknys, kurio atsakomasis šūvis iš perimetro atstatė „status quo“: 68:68. Šeimininkai apsigynė bei turėjo privilegiją paskutinei atakai, bet pergalę padovanoti galėjęs metimas - skriejo pro šalį. Pratęsime sėkmingai startavo Grigiškių atstovai bei po dar vienos nerezultatyvios „Penktuko“ atakos paskutinėmis sekundėmis - išsaugojo trapią persvarą. Šis revanšas „KK Grigiškių“ vyrams yra dvigubai saldesnis, nes kilstelėjo komandą į išsvajotą 6-tą poziciją C grupės turnyrinėje lentelėje, kai „Penktukas“ šiai akimirkai krenta į 7-ą - už „play-off“ zonos. Viltis čia yra praradusi tik „A komanda“, o visi kiti klubai turi pagrįstų ambicijų bei galimybių, kuriomis reikia pasinaudoti.

Penktukas“: Remigijus Untulis 28, Sergejus Kochanenko 17, Laisvidas Paknys 11

„KK Grigiškės“: Algirdas Gaidys 26, Mantas Viliušis 20, Tomas Urbanavičius 10

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Vasario 15 d. Vilniaus KM-2002 - Agmeka: Bus sunku sugaudyti jaunimą?

2) Vasario 15 d. Pabradės Intersurgical - Santa.lt: Imam dar vieną, ar medikai priešnuodžių turės?

3) Vasario 16 d. SKM-Eurosportas.lt - Agmeka: Liko jėgų antroms rungtynėms?

4) Vasario 17 d. Uniclub Casino - Kirviai: Kurie išsaugos „play-off “ viltis?

5) Vasario 17 d. Gealan - Sormedica: Kaip jūs iš po vakar - pasilinksminam?

6) Vasario 17 d. Miražas - KK Riešė: Kam sėkmingiau susiklostys mūšis dėl pozicijų grupės viršuje?

7) Vasario 17 d. 2Gen - Kaefer - JSK Gulbinai: Kurie norės labiau dar pakilti aukštyn?