"TDSfinance.lt" laikinai išsigelbėjo, "Lynx" ir "Ilgas ir co." žengė į ketvirtfinalį (video)

Ketvirtadienio vakarą gausiausioje Vilniaus mieste GEALAN-Sostinės C lygoje įvyko trejos rungtynės, po kurių paaiškėjo dar dvi ketvirtfinalio dalyvės. Jomis tapo "Getstyle-Lynx" bei "Ilgas ir co." ekipos laimėjusios aštuntfinalio serijas rezultatu 2-1. Tuo tarpu "TDSfinance.lt" krepšininkai bent kuriam laikui išgelbėjo savo sezoną po pratęsimo įveikdami "VLI Timber" atstovus.

Pamiršo veteraną

Geriausią sezoną klubo istorijoje žaidžianti "VLI Timber" ekipa buvo per vieną mažytį žingsnelį nuo finalo ketverto, tačiau du kartus pamiršo varžovų komandos garbę ginantį veteraną, kuris padėjo "TDSfinance.lt" vyrams išplėšti pratęsimą, o vėliau ir pergalę rezultatu 71:69.

Tiek reguliariojo sezono dvikovose, tiek pirmosiose ketvirtfinalio starte šios komandos žengė petys į petį, o rungtynių nugalėtojas paaiškėdavo tik pačiose jų pabaigose. Tad vakar vėlai vakare vykusi akistata netapo išimtimi.

Nors didžiąją susitikimo dalį priekyje buvo svečiuose žaidę finansininkai, tačiau kovingieji "VLI Timber" vyrai nuolat mynė jiems ant kulnų ir išlaikė rungtynėse didžiulę intrigą.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje svečiai turėjo apčiuopiamą 5 taškų pranašumą (48:43), tačiau aikštės šeimininkai beregint jį apkarpė ir lemiamame ketvirtyje privertė varžovus žaisti pagal savo sukurtą scenarijų.

Likus žaisti 5 sek. "VLI Timber" metė kozirį ir po Rimgaudo Kuktos dvitaškio išsiveržė į priekį (62:60), tačiau aikštės šeimininkų euforiją akimirksniu numalšino "TDSfinance.lt" veteranas Mantas Radvilas, kuris kone sulig finaline sirena pataikė dvitaškį ir išplėšė pratęsimą (62:62).

Papildomų penkių minučių metu nervų karas tęsėsi toliau, tačiau padėtį kontroliavo "VLI Timber" jaunimas. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę aikštės šeimininkų puolėjas Gaudvinas Šniaukštas pataikė sudėtingą dvitaškį ir padėjo savo ekipai įgyti 3 taškų persvarą (69:66).

Tačiau kitoje atakoje svečių aukštaūgis Aurimas Kvietkauskas sušvelnino rezultatą (68:69), o likus žaisti 21 sek. dar kartą didvyriu tapo M.Radvilas, kuris smeigė šaltakraujišką tritaškį ir išvedė finansininkus į priekį (71:69).

Prie sienos priremti VLI atstovai netrukus paėmė minutės pertraukėlę, po kurios spėjo suorganizuoti visai padorią ataką. Tačiau nei G.Šniaukšto, nei Gyčio Griniaus tolimi metimai tikslo nepasiekė, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką "TDSfinance.lt" ekipos pergalę.

Apmaudžią nesėkmę patyrusios "VLI Timber" komandos vadovas Domantas Gudonis davė trumpą komentarą: "Labai skaudus pralaimėjimas, primenantis "Žalgirio" nesėkmę prieš "Maccabi" Eurolygoje. Atrodo jau išplėšėme bilietą į pusfinalį, o čia kelioms akimirkoms prarasta koncentracija ir bilietas į pratęsimą..."

"Tikrai buvome verti pergalės ir esame verti pusfinalio. Girdėjau, jog po rungtynių varžovai jau matavosi medalius, tai pirmadienį pasistengsime juos nukabinti."

O štai kaip atrodė paskutinės komandų atakos ketvirtajame kėlinuke (ačiū "VLI Timber" komandai už video medžiagą):

"TDSfinance.lt": Tomas Mackonis 22, Mantas Radvilas (11 atk.kam.) 21, Benas Steponėnas (11 atk.kam.) ir Aurimas Kvietkauskas po 10.

"VLI Timber": Justas Misiūnas 18, G.Šniaukštas 15.

Įgavo pasitikėjimo

Nervų karą laimėjusi "Ilgas ir co." ekipa antrą kartą įveikė "Grigiškių-plastos.lt" krepšininkus jų pačių aikštėje ir laimėjusi aštuntfinalio seriją rezultatu 2-1 pirmą kartą istorijoje pateko tarp 8 stipriausių C lygos komandų.

Nors dvikovą geriau pradėjo aikštės šeimininkai (5:0), tačiau svečiai greitai pavijo varžovus, o pirmojo kėlinuko pabaigoje galiausiai išsiveržė į priekį (16:13).

Perėmę iniciatyvą "Ilgas ir co." krepšininkai įgavo pasitikėjimo savo jėgomis, ėmė žaisti užtikrinčiau ir prieš pat didžiąją pertrauką susikrovė triuškinamą 15 taškų pranašumą (41:26).

Tiesa, Grigiškių vyrai nenuleido rankų ir sužaidus 27 min. priartėjo iki minimumo (45:46). Tačiau svečiai netrukus atsakė atkarpa 9:0 po kurios susigrąžino dviženklę persvarą (55:45).

Rankų nenuleidę aikštės šeimininkai likus kiek daugiau nei minutei dar kartą pavojingai priartėjo (66:67). Vis tik "Ilgas ir co." krepšininkai sugebėjo išvengti klaidų, kurias darė buvę grigiškiečių varžovai ir drausmingai sužaidę rungtynių pabaigą išplėšė pergalę rezultatu 72:68, kuri garantavo svečiams kelialapį į C lygos ketvirtfinalį.

Įdomu tai, jog "Ilgas ir co." tapo pirmąja komanda šio sezono C lygos atkrintamosiose, kuri pergale pradėjo seriją, vėliau patyrė nesėkmę ir sugebėjo laimėti trečiasias rungtynes.

Iki tol net 9 (!) iš eilės serijose lemiamas dvikovas laimėdavo tos ekipos, kurios jas pradėdavo pralaimėjimu.

"Ilgas ir co.": Lukas Jonkus (9/20 trit.) 32, Tomas Pribušauskas (11 atk.kam.) 13, Martynas Čereška (10 atk.kam., 6 per.kam.) 10.

"Grigiškės-plasta.lt": Andrius Baltinis 24, Saulius Švetkauskas 11.

Aukštai pakelta galva

Pirmosiose serijos rungtynėse netikėtą pralaimėjimą patyrę "Getstyle-Lynx" vyrai padarė išvadas ir kitose dvejose aštuntfinalio rungtynėse pasiekę triuškinamas pergales prieš "SkyGym" atstovus ir aukštai pakelta galva žengė į C lygos ketvirtfinalį.

Ketvirtadienio vakarą intriga laikėsi tik tris minutes, kuomet savo aikštėje žaidusios "lūšys" leido varžovams alsuoti joms į nugaras.

Tačiau vėliau aikštės šeimininkai išleido nagus, iššiepė iltis ir ėmė negailestingai doroti varžovų ekipą.

Sužaidus 10 minučių "Lynx" atstovai turėjo 12 taškų persvarą (25:13), o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (50:31).

Po didžiosios pertraukos "SkyGym" ekipa iškėlė baltą vėliavą, tad likusi rungtynių dalis abiems komandoms tebuvo tik formalumas.

Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė "Getstyle-Lynx" ekipos pergalę šiose rungtynėse rezultatu 94:56 ir aštuntfinalio serijoje 2-1.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Juozas Skara davė lakonišką komentarą: "Mums patiko "Skygym" komentarai prieš rungtynes, todėl rungtynės buvo kaip geras filmų vakaras su bokalu rankoje."

"Getstyle-Lynx": Edvinas Adomaitis 17, Vytautas Milius (11 atk.kam.) ir Justas Stankus po 13.

"SkyGym": Ernestas Varakauskas 20, Viktoras Asačiovas (15 atk.kam.) 13.