„Vaikinai“, Pabradė ir „ąžuolai“ - dar trys laimingieji!

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) dar trys klubai prasimušė į kitą etapą. „Vaikinai“ tik po dramos pratęsime eliminavo „LabasPasauli.lt“ kolektyvą. „Pabradės Intersurgical“ pirmoje rungtynių dalyje turėjo problemų rungtynėse prieš žemaičius, tačiau vėliau susiėmė bei užtikrintai iškovojo lemtingą pergalę. Tuo tarpu, „Oaks-2-Tirola“ fantastiškai sužaidė antrą kėlinį bei ramiai žengė tolyn, kur jų jau laukia „Taurus“ barjeras - šios poros mūšiai gausiausioje sostinės krepšinio lygoje turėtų tapti tikra 1/8 finalo etapo puošmena!

LabasPasauli.lt - Vaikinai 83:90 po pratęsimo (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 0:2)

Dar antro kėlinio pabaigoje pratęsimu čia net nekvepėjo bei atrodė, jog komandoms liko tik formalumai - „Vaikinai“ pirmavo serijoje rezultatu 1:0, o antrame mače susikrovė 15-os taškų pranašumą. Visgi, po ilgosios pertraukos „LabasPasauli.lt“ vyrukai suprato, jog nenori be kovos pasiduoti ir tokia niūria nata baigti savo sezono SKL C lygoje. Trečio kėlinio „pasiutpolkė“ vyko pagal šeimininkų norus, o Ignas Stanislovaitis, Paulius Jasukaitis, Valdas Jonavičius ir Dovydas Lukšas tempė ekipos puolimo garvežį pirmyn.

Trečio ketvirčio pabaigoje „LabasPasauli.lt“ netgi išsiveržė į priekį. Nuo to momento aikštėje virė tikras nervų karas, o rezultatas buvo apylygis. Pratęsimą tritaškiu išplėšė šeimininkai, o „Vaikinų“ atsakomasis šūvis buvo netikslus, tad „ekstra“ periodas viską išsprendė. Net 4-is tritaškius jo metu įliejo taikliarankiai svečiai, tad „Vaikinai“ keliauja tolyn! Žudančiais metimais iš perimetro viso vakaro metu pasižymėjo šie nugalėtojų ekipos žaidėjai: Mindaugas Kraujalis (4 taiklūs tritaškiai), Žilvinas Bendoraitis (3 taiklūs tritaškiai), Paulius Borkys, Julius Didžgalvis bei Vaidas Petrulionis (po 2 taiklius tritaškius), Tomas Brataščiukas ir Mantas Leišis (po 1 taiklų tritaškį). Beliko sulaukti savo oponento aštuntfinalyje - jais taps „KK Riešė“ arba „Lynx“.

LabasPasauli.lt“: Ignas Stanislovaitis 24, Paulius Jasukaitis 17, Dovydas Lukšas 15, Valdas Jonavičius 10

„Vaikinai“: Mantas Leišis 19, Paulius Borkys 16, Mindaugas Kraujalis 15, Julius Didžgalvis 14, Žilvinas Bendoraitis 10

Valdas Jonavičius („LabasPasauli.lt“):

„Mačas buvo geras. Pradžioje pralaiminėjome, bet kai 6-is kėlinius jie suka tuos pačius derinius - jau kažkaip ne tik pripranti, bet ir randi būdų, kaip tuos derinius perlaužti. Tai trečiam kėlinyje tą ir padarėme. Radome tinkamą penketą, kurie puikiai apsigynė, ir puolime blizgėjo.

Ketvirtame kėlinyje pirmavome, o vėliau rezultatas 66:66 laikėsi gal 3-is minutes. Atrodė, lyg mes vis dar labai gerai ginamės, bet užpulti neišeina. Šiaip ne taip ištraukėme pratęsimą. Ketvirto kėlinio pabaigoje abi komandos turėjo vienodai metimų, bet dauguma mūsų metimų atrodė neužtikrintai - lyg mes metame, tačiau netikime, kad galime iškovoti pergalę. Pratęsime jie drąsiai metė savo tritaškius ir, deja, jie įkrito.

Sezoną vertinčiau 5-tu dešimties balų sistemoje. Gal jei turėtume treniruočių ir trenerį - rezultatas būtų geresnis. BOTTOM divizionas mums buvo per silpnas, bet iki TOP diviziono pritrūko, nes nesusirinkdavome. Man atrodo, kad individualiais gebėjimais mes galime parodyti ir geresnį rezultatą, tačiau komandinį rezultatą matome faktiškai. Sveikinu varžovus su pergale ir linkiu jiems nužygiuoti iki TOP-4.“

Mindaugas Kraujalis („Vaikinai“):

„Po dviejų kėlinių turėjome dviženklį pranašumą, matyt, atsipalaidavome ir sugebėjome jį iššvaistyti. Gerai, kad rungtynių pabaigoje užtikrinčiau sužaidėm, nors teko žaisti ir pratęsimą. Jeigu pirmose tarpusavio rungtynėse daugumoje komandinės statistikos grafų laimėjome, tai vakar vyko labai lygi kova.

Ačiū varžovams už abejas rungtynes ir džiaugiamės patekę į kitą etapą. Visos komandos yra stiprios, lygiavertės, visas reikia gerbti ir žaisti su maksimaliu nusiteikimu - todėl nesvarbu, kas bus kiti varžovai, ar tai „KK Riešė“, ar „Lynx“ - su abiem žaisime iš visų jėgų.“

Kuršėnai - Pabradės Intersurgical 60:81 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 0:2)

Šio susitikimo startas buvo emocingas bei daug žadantis. Visų pirma, svečiai dėl ginčų su arbitrais žaibiškai neteko startinio penketo žaidėjo, o kai „Kuršėnai“ antrajame kėlinyje įgijo 9-ių taškų persvarą - atrodė, jog jie tikrai gali nukelti seriją į lemiamą mūšį. Visgi, tuomet „Pabradės Intersurgical“ atskleidė tikrąjį savo veidą bei puikiai dirbo tiek puolime, tiek gynyboje bei visiškai dominavo likusio laiko metu. 48% tritaškių pataikymas, žinoma, taip pat padėjo, tad iškilmingai skelbiame, jog turime dar vieną aštuntfinalio dalyvį - „Pabradės Intersurgical“! Tuo tarpu, antroje mačo dalyje atsako varžovams neradę „Kuršėnai“ turėjo neblogą sezoną, o kitais metais galima bus užsibrėžti dar aukštesnį tikslą ir jo siekti. Juk kai žemaičiai kažko panori - tai jau traukitės jiems iš kelio! Pabradės vyrai dabar laukia savo oponento SKL C lygos 1/8 finalo etape - ar tai bus „Agmeka“, o gal „2Gen - Kaefer“?

Kuršėnai“: Gražvydas Mockus 19, Aidas Norvaišas 11

„Pabradės Intersurgical“: Marekas Komaiško 20, Paulius Kamarauskas ir Mindaugas Šliumpa po 14, Evaldas Urbanavičius 10

Darius Eberson („Kuršėnai“):

„Sezonas baigtas - nors pralaimėjome nemenku skirtumu, bet nevertinčiau blogai baigties ir pačių rungtynių. Du su puse ketvirčio kovėmės lygiai, buvome įgiję ir 9-ių taškų persvarą - tiesiog šiai dienai dar nesam pasirengę išlaikyti koncentracijos visas keturiasdešimt minučių prieš tokio lygio varžovą.

Varžovas tikrai pajėgus, matėsi. Pasinaudojo mūsų gynybos spragomis ir sugebėjo ne tik per kelias atakas panaikinti susikrautą pranašumą, bet ir įgyti patys persvarą, kai mes ėmėm strigti puolime, kas labai apmaudu. Toliau jau psichologiškai neatlaikėm tempo, bet kokiu atveju sveikiname Pabradę patekus toliau, o mes sužaidę dar pavasario turnyrą, kabinsim sportbačius vasarai ant vinies.

Vertinant patį sezoną, rašyčiau 7-is balus. Tikslas - patekti į atkrintamąsias pasiektas. Buvo gerų momentų, buvo labai apmaudžių rungtynių, kurios galėjo pakelti reitingą. Visos komandos su mumis atvykdavo žaisti maksimaliai susikoncentravusios, na o blogiausias dalykas, tai motyvacijos stoka rinktis į treniruotes, ties kuo reiktų kiek padirbėt. Komandos meistriškumas nėra blogas, o C lyga šiemet labai pastiprėjus, tad kaip komandai, beveik visada susitinkančioje tik rungtynėse - rezultatas dėsningas ir visai neblogas. Tobulėti tikrai yra dar kur, ką kitiems metams ir bus galima pagalvoti.“

Paulius Kamarauskas („Pabradės Intersurgical“):

„Antras mačas prasidėjo gan nervingai ir labai kovingai. Vėl nepasimokėme iš pirmų rungtynių ir gavom net tris technines pražangas, bet svarbiausia - praradom vieną žaidėją, kurio trūko rotacijoje, norint išlaikyti tinkamą energiją.

Gerai, kad priešininkai tuo nepasinaudojo. Varžybose mums gan neblogai sekėsi pataikyti, nors ir ne į „legendinius“ lankus (šypsosi - aut. pastaba). Komandos žaidybinė forma kyla ir tas džiugina. Laukiam kitų priešininkų ir žiūrėsim, kaip seksis.“

Aesculap - Oaks-2-Tirola 64:98 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 0:2)

„Aesculap“ startavo visu pajėgumu bei stengėsi, kiek tik galėjo - pirmas kėlinys laimėtas minimalia persvara. Visgi, oponentas galingas ir prieš tokią jėgą anksčiau ar vėliau teko nusileisti. Antrą bei trečią ketvirčius Valdo Paukšto sumaniai treniruojama „Oaks-2-Tirola“ gvardija laimėjo rezultatais 30:11 bei 30:15 - klausimų neliko, o didžiausia 1/8 finalo etapo intriga, matyt, taps mūšis miško tankmėse: tarp „ąžuolų“ bei „taurų“. Nors tauras - jau išnykęs raginių žinduolių būrio, jaučių pošeimio gyvūnas, tačiau „Taurus“ krepšinio klubas ir jo viltys dar gyvos, o šias svajones bandys numarinti būtent „Oaks-2-Tirola“ kolektyvas. Į šiuos mačus atėję, tikrai nepasigailėsite, nes laukia tikras krepšinio spektaklis! „Aesculap“ sezonas baigtas, o jis, be abejonės, buvo geras - šiems vyrams verta paploti už jų pastangas bei tobulėjimą.

Aesculap“: Edgaras Kochas 20, Gediminas Kazlauskas 17, Andrius Čižikas 11

„Oaks-2-Tirola“: Andrius Predkelis 24, Robertas Vainickas ir Arnas Šavėla po 14, Audrius Drabavičius 13, Povilas Kaminskas 11, Karolis Baltuška 10

Valdas Paukštas („Oaks-2-Tirola“):

„Seriją pabaigėm užtikrinta pergale, atėjom susikaupę, laikėmės plano - tai buvo pagrindinės pergalės priežastys. Ačiū varžovams už kovą.

Kitame etape laukia rimtas varžovas - kai pagalvoji, kad jau 1/8 finalo etape gauni tokį varžovą, tai tik parodo C lygos lygį. Varžovas yra žinomas, paskutiniu metu nebuvo susitikę keliai, bet ankstesniais sezonais esam žaidę. Ruošiamės šioms rungtynėms ir eisim kovoti, o tikslai šiam etapui lieka tie patys, kaip ir nuo sezono pradžios - einam laimėti kiekvienų rungtynių.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Kovo 14 d. Penktukas - VLI Timber: 35/65 - 1:1 ar 0:2?

2) Kovo 14 d. Miražas - Naresta: 30/70 - 1:1 ar 0:2?

3) Kovo 14 d. Tornadas - Santa.lt: 40/60 - 1:1 ar 0:2?