"Vilrufo" šansai vis dar neblogi, "Projector" baigė be pralaimėjimų

Vis mažiau nežinomųjų lieka C lygoje. Jau drąsiai galima sakyti, kad prie gausos išrinktųjų į stipriausiąjį divizioną jungiasi jau ir geriausi trečiąsias vietas užėmę klubai. Tvirtai galima pareikšti, kad į išrinktųjų ratą keliaus "Mamutai", "Ginio pajėgos". "Wienerberger", "Plasta-Linksmai", "Irsana.lt" nebeturi šansų pasikapoti su kiečiausiais.

Pralaimėjo, bet daug neprarado 

Trečiadienį A grupėje sužaistos dvejos rungtynės. Pirmojoje akistatoje "Vilrufas" (3/2) stipriai nepralaimėjo galingai einančiai C lygos vieškeliu Vilniaus KM-95-Žaibas (6/0) komandai 72:90. Greitaeigė jaunimo puolimo mašina ir vėl sukosi kaip patrakusi. Agresyvi gynyba ir greitis puolime leido Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniams diktuoti savas madas. Įpusėjus antrajam ketvirčiui "Vilrufas" jau atsilikinėjo dviženkle persvara. Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai dar pridėjo anglių ir skirtumas perlipo dvidešimt taškų. Paskutiniu ketvirčiu mėgavosi mažiau žaidžiantys krepšininkai. Vilniaus KM-95-"Žaibas" baigia grupės varžybas nepralaimėjęs. "Vilrufas" su dviem pralaimėjimais lieka trečioje vietoje. Paskutinėse grupės rungtynėse pastariesiems reiks įveikt "Ambicinguosius vilkus" kone trisdešimties taškų skirtumu. Tai garantuotų patekimą į stipriausiųjų divizioną. 

Nugalėtojų tarpe kylanti krepšinio žvaigždutė Dominykas Gružinskas "pridrėbė" 29 taškus. Žygimantas Kosarevas pridėjo 19.

"Vilrufui" Tadas Girnius surinko 23 (9/19 baud.met.), Andrej Kovalevskij - 16 taškų.

"Vilrufo" ekipos galva Jurijus Mendus įvertino geriausią jaunimo komandą C lygoje: "Nu, ką pasakyti, susitikom su tikrai gera jauna komanda. Kol pripratom prie jų spaudimo, tai jau ir rungtynių baigtis buvo aiški. Šiandien atakavom mes nelabai taikliai, jeigu būtume pataikę  bent baudos metimus, skirtumas būtų kitoks ir tikrai dar neaišku kaip viskas pasibaigtų. Aišku, kas būtų, jeigu būtų... Nepasiteisinimas, juoda diena buvo, žiauriai daug prametėm laisvi iš po krepšio".

"Jeigu jaunimas išlaikys tokį didelį ir greitą tempą per visą sezoną ir taip pat puikiai pataikys iš visų pozicijų, tai tarp 8 stipriausių komandų tikrai atsidurs. Tikrai kol kas susitikom su stipriausia komanda, su kuria teko žaisti šį sezoną. Bet tikrai yra daugiau labai gerų komandų C lygoje. Palinkėsiu jaunimui, kad jie išlaikytų tokį gerai sustyguotą ir komandinį žaidimą iki pat finalo. O potencialo ir rezervo tikrai turi", - štai tokį potencialą jaunimo ekipoje įžvelgė patyręs J.Mendus.

Tiesiog silpnesni 

Antrose grupės rungtynėse dėl reitingo taškų "Olimpiečiai-Alobera mediena" (3/3) be vargo ištaškė "Radvilus" (1/5) 80:52.  Apylygis žaidimas šiame mače truko kone dešimt minučių. Antrajame ketvirtyje išryškėjo geresnis "olimpiečių" ekipos individualus meistriškumas. Šeimininkai pabėgo dviženkle persvara, o "Radvilų" tragiškas pataikymas iš įvairiausių padėčių neleido nė akimirkai pagalvoti apie sugrįžimą į rungtynes. Komandos baigė pasirodymą A grupėje ir pratęs kovas antrajame divizione.

"Olimpiečiams" Eimantas Leipus (27 tšk., 12 atk.kam.) surinko "dvigubą dublį". Sigitas Nasalis "įkalė" 15 "akių".

"Radvilų" kompanijoje Raimondas Pažemeckas kovojo kaip liūtas, sukaupęs 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

"Olimpiečių" ekipos žodžio genijus Raimondas Kliukas šį kartą buvo konkretus: "Iš tikro, šįkart nėra ką daug ir komentuoti. Laimėjome ir tiek. Varžovai buvo silpnesni net už mus, tad viskas išsisprendė labai greitai. "Radvilai"  visai moliūgai. Jei mes prieš juos laimėjom, tai galite įsivaizduoti, kas per varžovas".

Planuoti taškai

Kai iš karto susiplanuoji  pergalę iš anksto, dažnai būna, kad komanda atsipalaiduoja ir neparodo geriausio savo žaidimo. Tą  galima pasakyti apie dvejas vakar vykusias rungtynes. Atrodo, visus sunkiausius darbus F grupėje jau atlikusi "Saveksta" (4/1) atidavė du kėlinukus "Išvien" (0/6) kolektyvui. Tačiau dovanos nebuvo tokios gausios, kad nulemtų galutinį rungtynių rezultatą. Užsiautusi antrajame ketvirtyje "Saveksta" panaikino minimalų šeimininkų pranašumą bei išsiveržė apčiuopiama persvarą į priekį. Nors komandos laivas ir pasvyravo iškart po pertraukos, tačiau galingesnės priekinės linijos dėka svečiai nušuoliavo iki galutinės pergalės 69:56.

"Savekstos" stovykloje ir vėl kovingumu išsiskyrė Dovydas Lukšas (27 tšk., 10 atk. kam.). Povilas Tamulionis sužaidė dviprasmiškai (19 tšk., 12 klaidų).

"Išvien" orkestrui neprastai dirigavo Donatas Montvydas, kurio sąskaitoje - 17 punktų. Ramūnas Armonas pridėjo 12 "akučių".

Kitame panašaus likimo susitikime "Gealan" (5/0) išvykoje patiesė Vilniaus KM-96 (1/4) jaunimą 96:83. Iš lėto puškuodami tikslo link "langininkai" augino persvarą pernelyg nepersistengdami. O kai antroje rungtynių pusėje rezultatas jau nekėlė abejonių, pažaist gavo ir visas atsarginių žaidėjų suoliukas. "Gealan" baigė pirmojo etapo kovas nepralaimėję.

"Langininkų"  rikiuotėje 25 taškus "prišaudė" Ramūnas Viščinis, 23 - Paulius Radzevičius.

Vilniaus KM-96 būryje išsiskyrė Arūnas Kuosa su 22, Laurynas Jasionis su 16 punktų.

Lyderių susirėmimas

G grupės viršūnių rungtynėse "Projector" (6/0) atskleidė visą savo potencialą, nunešę iš kelio "Avia-United" (5/1) 78:64. Šis mūšis abiems komandos buvo gera praktika, neblogas  jėgų patikrinimas. Susitikimas prasidėjo atkakliai ir įdomiai ir, rodėsi, sulauksime intriguojančios rungtynių pabaigos. Tačiau po lygios pirmosios rungtynių dalies, jau trečiajame ketvirtyje "Projector" oranžinio kamuolio meistrai pademonstravo neįtikėtiną puolimą nuo gynybos. Sunku patikėti, bet per vieną kėlinuką įgyta dvidešimties taškų persvara atskleidė laukinį ekipos potencialą. Susitikimas buvo nulemtas. "Projector" baigia pirmąjį etapą be pralaimėjimų. "Aviatoriai" suklupo pirmą kartą.

Nugalėtojams Paulius Balčiūnas pelnė 18, Ovidijus Trukšinas - 14 taškų.

"Avia-United" gretose Rokas Kondrotas surinko 20,  Rimvydas Subačius - 13 punktų.

Nugalėtojų komandos atstovas Juozas Skara buvo patenkintas: "Tai nebuvo rungtynės, kuri komanda įmes daugiau taškų, nes abi ekipos iki tų rungtynių pelnydavo po 97 taškus. Tai buvo mačas, kurio nugalėtoją nulems kova dėl kiekvieno kamuolio, agresyvi gynyba ir pasiaukojimas".

"Varžovai rėmėsi keliais gynėjais, todėl gindami savo krepšio prieigas galėjome susikoncentruoti ties perimetru, o tai gerokai palengvino mūsų užduotis",- žaidimo planą atskleidė J.Skara.

"Antrajame kėlinuke pajutome savo žaidimą, jį pratęsėme trečiajame. Pradėjome žaisti dar plačiau, kas suteikė erdvės mūsų vidurio puolėjui žaisti vienas prieš vieną. Jei aikštėje bus patenkintas tik vienas žaidėjas, tada keturi likę rungtyniaus nukabinę nosis. Vakar radome bendrą vardiklį, visi žinojome savo užduotis ir tiesiog mėgavomės žaidimu. Pademonstravome žaidimą, kurio siekti turėtumėme kiekvienose rungtynėse. Džiugu, kad naujas aprangas aplaistėme pergale. Tikėkimės, jos ir toliau neš sėkmę", - gero komandos žaidimo tikėjosi "Projector" ekipos atstovas J.Skara.

Tuo tarpu "aviatorių" treneris Karolis Griškus krimtosi dėl trečiojo kėlinuko kracho: "Mano galva, susitiko panašaus pajėgumo komandos ir varžybų nugalėtojas turėjo spręstis pačioje rungtynių pabaigoje. Pradžioje viskas taip ir buvo. Trečio kėlinio košmaras yra nepaaiškinamas. Suprantu, kad rungtynėse niekada neišvengsi duobių, bet tokios atkarpos 10-32 tiesiog nedovanotinos. Kai susitinka panašaus kalibro komandos, laimi ta, kuri tą dieną labiau nori pergalės. Akivaizdu, kad "Projector" krepšininkai buvo labiau užsivedę, labiau motyvuoti, be abejo jie turėjo daugiau tokių varžybų patirties. O mes atrodėme  nesusikoncentravę, išsigandę, neužsivedę...Pralaimėjom dvikovą psichologiškai ir tuo pačiu - visas varžybas. Tikiuosi, kad nieko rimto nenutiko mūsų pagrindiniam įžaidėjui R. Šeštokui ir jo vakar patirta trauma nėra rimta. Reziumuojant visą I etapą, 5-1 balansas tikrai rezultatas geras. Labai gerai, kad patenkame į stipresnių divizioną, kur tokiu dvikovų kaip vakar turėsime ne vieną ir ne dvi, būtent to mums ir reikia, kad užsigrūdintumėme atkrintamosiose".

Painiava išliko

Paskutinėje vakaro akistatoje D grupėje ISM universitetas (4/1) nurungė "BC Versus" (2/4) 65:52. Įtemptose rungtynėse komandos žengė koja kojon iki pat didžiosios pertraukos. Antroje rungtynių dalyje studentai atrodė žvaliau ir energingiau. Surengęs nedidelį spurtą ISM universitetas truktelėjo per kelis metimus į priekį, tačiau toli nepabėgo. Patyrę "BC Versus" vyrai bandė naudotis savo koziriais, tačiau tos pastangos nebuvo realizuotos taikliais metimais. Studentai iškovojo labai svarbią pergalę, o artimiausia akistata su galingais šuorais lekiančia SKM-96 ekipa turėtų kelti nemažai nerimo. ISM universitetui reikalinga tik pergalė, kitu atveju gali tekti ristis ir į antrąjį divizioną. 

Studentams Arnas Arlauskas surinko 17, Donatas Šova - 12 taškų.

"BC Versus" draugijai nenuilstantis Mindaugas Lastauskas "prišaudė"  21 "akį". Tadas Abišala pridėjo 9.