VKM-98-II pramušė sieną, "Oaks-2" vėl į ją atsimušė (foto)

Naujos krepšinio savaitės pradžia Plasta-Sostinės krepšinio lygoje paženklinta šešiais mačais. Pirmąsias nesėkmes čempionate patyrė ambicingus planus brandinusi VKSK bei "Taurus". Ir toliau sėkmingai K grupės žemę drebina pavojingieji "Mamutai". "Oaks-2" kolektyvas nerado pergalių kelio ir vaistų nuo brolių Mikailų tandemo.

Intriguojančioje naujokų ir jaunimo dvikovoje "Honda Training Crew" (1/2) E grupėje namuose nusileido Vilniaus KM-98-II  (1/2) 63:69. Pastariesiems tai buvo pirmoji pergalė čempionate. Susitikimo būta labai atkaklaus. Pirmaujanti komanda keitėsi net 15 kartų, o tai byloja apie nuožmią kovą. Antroje mačo dalyje vis tik Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai laikė nedidelę 1-2 metimų persvarą savo rankose, kurią ir išlaikė iki pat susitikimo pabaigos. Verta paminėti, kad pralaimėjusi komanda itin tragiškai atakavo krepšį iš visų nuotolių, net nuo baudos metimo linijos. Sunku net įsivaizduoti, kaip ekipa sugebėjo pramesti net 28 laisvus metimus.

VKM-98-II klubui Tautvydas Vyšniauskas pelnė 23,  Arūnas Kuosa - 18 taškų.

"Honda Training Crew" ekipai  Tautvydas Pečiulis (10 atk.kam. 2/10 baud.met.) surinko 20, Audrius Kazlauskas - 17 punktų.

Prieš F grupės rungtynes tarp VKSK (2/1) bei "Nuts" (2/1) lažybų bendrovės tikėjo Kupiškio ekipos pergale ir vienodas koeficientas kvepėjo karteliniu susitarimu -  1,5 prieš 1,9. Susitikimas gavosi toks klampus ir nenuspėjamas, kad šioje dvikovoje nugalėtojomis galėjo tapti abi komandos.

Pirmoji mačo dalis priminė Lietuvos partizanų bėgimą nuo okupantų pelkėtais girios keliais. Abu klubai nežibėjo krepšinio kokybe, sunkiai rinko taškus ir laikėsi susikibusios už rankučių. Po dviejų kėlinių VKSK turėjo kuklią persvarą 25:23. Ilgoji pertrauka nieko nepakeitė. Kamuolys ir toliau drebindavo krepšinio lanką nei skrosdavo tinklelį. Trečiajame kėlinuke "Nuts" įmetė keliais metais daugiau ir jau svečių klubas turėjo vieno metimo pranašumą. Taip abu klubai vargo iki pat mačo pabaigos, kol galų gale teisėjos Evelinos Kazinos švilpukas nutraukė abiejų ekipų kančias. Pergalę ištraukė "Nuts" pokerio meistrai 51:50 ir pasivijo VKSK turnyrinėje F grupės lentelėje. Šioje grupėje darosi įdomu, kadangi net trys klubai dalijasi pirmąją vietą, o artimiausi persekiotojai tikrai turi savų planų.

VKSK ekipos idėjinis vadas Giedrius Kubilius liejo apmaudą: "Aš irgi tikėjau, kad laimėsim. Bet vėl mus pradeda kamuoti įsisenėjusios bėdos. Nors daugelį mėgėjų komandų kamuoja problemos su priekine linija, bet mus dažniausiai kamuoja lygiai toks pat galvos skausmas kaip ir Lietuvos rinktinės trenerį  J. Kazlauską. Dažniausiai neturim įžaidėjo. Tai ir vakar varžovai puikiai pasinaudojo mūsų
achilo kulnu".

"Šios rungtynės nebuvo patrauklios akiai, bet su trilerį primenančia pabaiga, kuri baigėsi mums tragiškai. Bet verta konstatuoti, kad varžovai pergalės nusipelnė. Varžovai nuo dvikovos pradžios buvo užsivedę, kovojo ir labai norėjo šios pergalės. Ir tas davė vaisių. O mes po šventinio savaitgalio atėjom atlakstyti 40 minučių ir įsidėti dar vienos pergalės. Bet nebuvo nei užsivedimo, nei žaidimo. Šventinis savaitgalis padarė savo. Dar nesuvirškintos salotos, kažkur tabaluojantys karbonadai trukdė žaidėjams net bėgti. Ketvirtame kėlinuke net ištvermingiausi mūsų žaidėjai vos vilko kojas. Toks vaizdas buvo, kad žaidėme ne pirmas, bet trečias rungtynes iš eilės. Ketvirtame kėlinuke žaidėm be jokios logikos. Ji buvo paprasta - svarbu mesti, o metant kamuolys gal pats įkris. Bet jis, deja, nekrito".

"Nors sutelkę paskutines jėgas dvikovos pabaigoje buvom kiek atitrūkę nuo varžovų ir jau buvom patikėję sunkiai išvargta pergale. Bet varžovai dar kartą įrodė, kad krepšinis žaidžiamas keturiasdešimt minučių. Neatkovotas kamuolys, nepataikyti baudos metimai, padovanotas kamuolys aikštės viduryje ir, suma sumarum, per dvidešimt sekundžių išbarstyta keturių taškų persvara. Belieka nulenkti galvas prieš varžovus ir pasveikinti juos su puikia pergale, kuria jie džiaugiasi labiau nei kai kurios komandos laimėję C lygos čempionatą. O mums belieka griaužti nagus susikomplikavus padėtį dėl patekimo tarp stipriausių komandų", - vylėsi VKSK ekipos idėjinis vadas G.Kubilius.

Nugalėtojams  Mantas Bagočius surinko 21 tašką. Jonas Mikelkevičius pratęsė savo tradiciją ir aikštės be dvigubo dublio nepaliko ir šį kartą - 14 punktų,  13 atkovotų kamuolių.

VKSK Darius Kuzmickas "įkalė" 17,  Dainius Stanionis - 11 "akių".

K grupėje "Taurus" (2/1) iki vakar vakaro dar buvo nepralaimėjęs ir tikėjosi pratęsti pergalingą seriją akistatoje su "Biovelos Group" (3/1) kolektyvu. Praėjusį sezoną B lygos plutą graužusi mėsininkų komanda paėmė rungtynių kontrolę nuo pat pradžių. Pirmojo kėlinuko viduryje svečiai spurtavo atkarpą 10-0 ir pabėgo dviženkle persvara. Efektyvus ir komandinis mėsininkų puolimas varė į neviltį aikštelės šeimininkus, kurie rimtesnio atsako negalėjo suduoti. Antrajame ketvirtyje persvara priartėjo iki 20 punktų, ir tik susitikimo pabaigoje keli metimai iš eilės leido "Taurus" vyrukams sumažinti atsilikimą iki 14 taškų. Didžioji pertrauka neįnešė naujų vėjų. "Biovelos Group" smogiamoji jėga J.Garšva ir L.Pacenka ir toliau daužė į šipulius "Taurus" gynybinę sieną. "Biovela Group" atitrūko per 20 "akių" ir rungtynėse praktiškai viskas tapo aišku. Galutiniai susitikimo skaičiai - 84:61. "Mėsininkams" tai jau trečiasis taškas ir K grupėje liko tik vienas susitikimas su Savivaldybės administracija. Tuo metu "Taurus" patyrė pirmąją nesėkmę, o skaudus taškų skirtumas turėtų užminti ne vieną mįslę ekipos treneriams.

"Biovela Group" vadas Jonas Garšva nepagailėjo laiko išsamiam komentarui: "Džiaugiamės lyg ir nesunkiai iškovota pergale, tačiau taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiokie tokie nesklandumai pačioje varžybų pradžioje nuteikė tikrai kovai. Patiko, kad šį kartą visi mūsų komandos vyrai buvo nusiteikę rimtoms varžyboms nuo pirmų pirmo kėlinuko sekundžių".

"Visi žinojome, kokia yra svarbi ši pergalė. Nenusileidome varžovams nei vienoje aikštės vietoje. Manau, treneris irgi liko patenkintas jo duotų nurodymu vykdymu. Padėjo ir tai, kad į šias varžybas susirinkome beveik visa komanda, trūko tik kelių žaidėjų. Tai jau rodo mūsų komandos nusiteikimą C lygos varžyboms, kurio stokojome pradžioje. Tikiuosi, kad ir toliau taip sėkmingai rinksimės į visas varžybas. Šį kartą ypatingai prie pergalės prisidėjo mūsų pagrindinis komandos įžaidėjas Aurimas Lacitis, kuris šiandien tiesiog varė į neviltį varžovus savo reidais po krepšiu. Taip pat šį sezoną stabiliai žaidžia Algirdas Plikusas, Vaidotas Bagdonas, labai gerą fizinę formą demonstruoja Mantas Valteris, teliko turbūt tik vienas žaidėjas, kuris dar nepademonstravo, ką gali, iš kurio mes daug tikimės. Tai Donatas Celešius. Linkime varžovams sėkmės ir tikimės, kad jie mums padės tapti grupės lyderiais, nugalėję "Mamutų" komandą", - optimizmu tryško "Biovela Group" vadovas J.Garšva.

"Taurus" vadovas Mantas Bielinskas išvardino pralaimėjimo priežastis: "Priešininkai prieš atvykdami į varžybas turbūt žinojo, kad pralaimėjimo atveju jie greičiausiai į stipresnį divizioną nepatektų, todėl varžybas pradėjo labai ryžtingai, privertė mus pasimesti ir žaisi jiems priimtiną žaidimo stilių. Vakar buvo sunkus vakaras, žaidėme labai prastai - praradom daug kamuolių, pralošėm lentą, nepataikėm į krepšį, prastai vykdėm trenerio nurodymus. Tikiuosi, pasisėmėm pakankamai patirties tolesnėms grupės varžyboms, dabar reikia laimėti visas likusias varžybas ir tikėtis palankių rezultatų priešininkų tarpusavio rungtynėse, nes į stipresnį divizioną mums papult dabar tapo labai sunku".

"Biovelą Group" gretose Jonas Garšva (9 rez.perd., 8 atk.kam.) surinko 16 taškų ir prigrybavo 10-tyje momentų.  Algirdas Plikusas pridėjo 15 taškų.

"Taurus" ekipai po 10 "akių" iškapojo Justas Laužadis ir Arūnas Mačiulis.

Kitoje K grupės dvikovoje "Mamutai" (3/1) įrodė savo jėgą prieš "Stiklopaslaptis.lt" (1/3) klubą 77:61. Susitikimo pradžioje "stikliukai" šauniai laikėsi prieš didesnio raumens turinčius "Mamutus". Komandos ėjo greta ir nė vienai nepavyko suregzti įtikinamo spurto. Trečiojo ketvirčio pradžioje aikštelės šeimininkai vedė 4 punktais, kai surengė tris atakas be atsako ir perlipo 10 taškų. "Stiklopaslaptis.lt" stengėsi remtis T.Narkun sugebėjimais, tačiau tai neturėjo įtakos "Mamutų" spurtui. Prieš lemiamą kėlinuką komandas jau skyrė 14 "akių". Paskutinį ketvirtį svečiai pradėjo dviem taikliais metimais ir galėjo kabintis. Tačiau "Mamutai' nesutriko, smeigė iš toli, pridėjo iš arčiau ir nuleido varžovui garą. Su trim pergalėm ir nuliu "barankų" "Mamutai" yra vienvaldžiai K grupės lyderiai. Trečioji nesėkmė nubloškė "Stiklopaslaptis.lt" ekipą į antrąjį divizioną.

"Mamutus"  į pergalę atvedė Robertas Krejaras, kurio taupyklėje - 21 taškas ir 10 atkovotų kamuolių. Tadas Jurkus pridėjo 13 taškų.

Stiklo dirbinių meistrų gretose T.Narkun  nė per žingsnį neatsiliko nuo "mamutų" lyderio surinkdama tuos pačius skaičius - 21 taškas ir 10 atkovotų kamuolių. Marius Letukis pridėjo 15 "akučių".

"Stikliukų" vadas Tomas Žukovas nukėlė kepurę prieš pajėgesnį priešininką: "Jie yra fiziškai stipresni, taiklesni ir aukštesni nei mes. Nieko čia daug nepasišakosi prieš stipresnę komandą. Pradžioje kiek laikėmės, nes taktiškai buvome geriau pasiruošę, tačiau vėliau priešininkas prisitaikė prie visų sistemų ir nugalėjo mus per 15 taškų. Panašiai jie ir buvo verti".

Niekaip pergalingo vingio nesuranda "Oaks-2" (0/2) ir "GS centro" (2/1) klubai. Pirmadienį "Oaks" dubleriai išvykoje nukentėjo nuo "Kumščio" 91:81. Mačo pradžia svečiams buvo tikrai nuvilianti. "Oaks-2" kaip lygus su lygiu kovojo pirmąsias 7 minutes, kai "Kumščio" smogikai pridėjo anglių, atlaisvino riešus ir truktelėjo priekin. Antrajame ketvirtyje skirtumas išaugo iki maksimalaus - 21. Atrodė, kad svečiai nebeatsigaus, tačiau kitokių planų turėjo svečių treneris A.Norgėla. Suradę tinkamus žmones aikštelėje, "Oaks-2" davė kovą atsipalaidavusiam varžovui. Deficitas tirpo kaip pavasario ledynai, sumažėjo iki vienženklio skaičiaus. Vis tik rungtynių pabaiga priklausė "Kumščiui", kurį į priekį tradiciškai traukė broliai Mikailos. Iki  susitikimo pabaigos likus nepilnoms dviems minutėms ekipas skyrė vos 4 taškeliai. Tačiau tuomet vėl darbo ėmėsi broliai, "tėškė" varžovui į veidą 6 "akis" be atsako ir nulėmė rungtynių baigtį. "Kumštis" išlieka kovoje dėl pirmojo diviziono, "Oaks-2", galima sakyti, krenta į antrąjį.

Nugalėtojams Giedrius Mikaila "pritaškė" 29, Giedrius Mikaila - 28 taškus.

"Oaks-2" kompanijai Augustinas Liandsbergis surinko 22, Marius Sarana - 16 punktų.

"Oaks-2" ekipos vyr. treneris Arnoldas Norgėla labai neliūdėjo: "Rungtynes, aišku, pralaimėjome ir tai nėra gerai. Tačiau galiu pasakyti, kad nauja komanda po truputį eina teisingu keliu, susižaidimas gerėja, atsiranda tarpusavio supratimas. Šiai dienai tikrai nesame verti pirmojo diviziono, nes dirbame po truputį, bet tikslingai.  Jei pirmoje rungtynių pusėje atrodėme tikrai nekaip, tai po pertraukos vaizdas aikštelėje mane nuteikė optimistiškai. Gaila, kad išsibaudavo mūsų pagrindinis vidurio puolėjas ir mes nebegalėjom kovoti dėl pergalės. O šansas buvo. Tikiuosi, kad žaidėjai nesureikšmins pralaimėjimų, toliau rinksis, treniruosis, nes pergalės ateina tik sunkiai dirbant".

Jau trečiąją nesėkmę patyrė ir kitas varniukas nelaimėlis "GS centras" (0/3), šį kartą namuose nusileidęs  "plasta-Linksmai" (1/1) kompanijai 58:77. Susitikimo pradžioje gaisrinės saugos ekspertai turėjo net 11 taškų persvarą. Tačiau šaltas dušas "plasta-Linksmai" ekipos nepaskandino. Pakilusi į kovą svečių ekipa perėmė iniciatyvą. Antrajame ketvirtyje komanda įgijo dviženklį pranašumą, kurį vėliau tik padidino. "GS centras" įklimpo klaidų marmale ir nieko padaryti nebesugebėjo. H grupėje "GS centras" tūno giliai duobės dugne, tuo tarpu jų oponentai dar pakovos dėl 2-3 vietų.

"plasta-Linksmai" klubui Aleksandras Karčmit surinko 14, Robertas Begun - 11 taškų.

"GS centrui" Karolis Radzevičius "prišaudė" 19,  Ugnius Stulginskas - 12 taškų.