SKL Įmonių lygos savaitė: VMI žaidė lyg NBA, pergales šventė visi (papildyta)

Praėjusią savaitę įvyko trejos SKL Įmonių lygos rungtynės ir visose savo pėdsaką paliko VMI komanda. Pirmiausia ji svečiuose įveikė "Lietuvos geležinkelių" krepšininkus, po kelių dienų savo aikštėje jiems nusileido, o galiausiai po pratęsimo pralaimėjo "General Financing" atstovams.

Gaivaus oro gūsis

Savaitės kovų maratoną VMI (3-6) ekipa pradėjo rungtynėmis išvykoje su ambicingaja "Lietuvos geležinkelių" (4-3) komanda. Aikštės šeimininkai veikiausiai kiek nuvertino turnyrinės lentelės apačioje esančius varžovus į rungtynes delegavo vos šešis krepšininkus.

Susitikimo pradžioje dėl to didesnių problemų nekilo, o sužaidus dešimt minučių"geležinkeliečiai" pirmavo rezultatu 23:20. Visgi vėliau svečiai suaktyvino žaidimą, ėmė dažniau veržtis varžovų krepšio link ir likus kiek mažiau nei trims minutėms iki antrojo ketvirčio pabaigos atstatė dvikovoje pusiausvyrą (31:31).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus kurį laiką aikštėje vyko lygi kova, tačiau trečiojo kėlinuko viduryje viskas apsivertė aukštyn kojom. Pakiliai žaidusi VMI komanda laimėjo kėlių minučių atkarpą rezultatu 13:2, įgijo dviženklį pranašumą (51:38) ir iki pat susitikimo pabaigos nebesidariė atgal.

Lemiamame ketvirtyje aikštės šeimininkai dar buvo priartėję iki aštuonių taškų (52:60), tačiau tuomet VMI komanda akivaizdžiai pagerino gynybą, penkias minutes išlaikė savo krepšį "sausą" ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 66:52.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Tomas Sudintas pasidalijo mintimis: "Panaudojome aktyvią zonos gynybą, varžovai nepataikė iš toli (nors nelabai ir stengėsi mesti). Kadangi dar ir kamuolius susirinkome neblogai, tad jiems neliko jokių šansų laimėti".

VMI: Kęstutis Kadonas 18, Tomas Jarutis (5 rez.perd.) 16, Kęstutis Balčiauskas (13 atk.kam., 7 rez.perd.) 13.

"Lietuvos geležinkeliai": Algimantas Akulavičius 23, Eimantas Leipus 9.

Įdomu tai, jog tašką svečiai iškovojo nepaisant itin prasto baudų metimo procento 28,5%.

Saldus revanšas

Progos revanšui "Lietuvos geležinkeliams" teko laukti neilgai, nes vos po kelių dienų, bet jau VMI aikštelėje, komandos surėmė ginklus antrąkart.

Šįkart rungtynių scenarijus buvo visiškai kitoks. Aikštės šeimininkai tęsė pradėtą darbą ir susitikimo pradžioje auklėjo varžovus kibia gynyba bei tikslių metimų serijomis. Tai padėjo įgyti apčiuopiamą persvarą, o trečiojo ketvirčio pradžioje net įgyti dviženklį pranašumą (36:23).

Visgi svečiai nenuleido rankų ir rungtynių eigoje sustygavę savo žaidimą ėmė pamažu artėti prie varžovų. Tikslą "Lietuvos geležinkeliai" pasiekė lemiamo kėlinuko pradžioje kuomet pirmą kartą rungtynėse pavijo varžovus (44:44). Nors aikštės šeimininkams dar buvo pavykę atitrūkti, tačiau žaidimo ritmą pagavę svečiai netrukus galutinai perėmė iniciatyvą, išsiveržė į priekį ir dvikovos pabaigoje įklampinę varžovus gynybos liūne galiausiai pasiekė saldų revanšą rezultatu 58:53.

Pasibaigus dvikovai kalbintas VMI ekipos vadovas T.Sudintas paaiškino pralaimėjimo priežastį: "Rungtynes pradėjome taip, lyg būtų ankstesnių rungtynių su "Lietuvos geležinkeliais" tęsinys. Aktyvi zona ir geras kamuolių susirinkimas po krepšiu lėmė, kad iki trečiojo kėlinio vidurio pirmavome gana užtikrintai".

"Tačiau aikštės šeimininkams pradėjus agresyviau gintis pradėjome prarasti kamuolius (net 31 prarastas kamuolys per rungtynes). Rungtynių laimėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis, o šįkart šaltesni nervai buvo pas varžovų komandą", - dėl pernelyg didelio klaidų skaičiaus apgailestavco VMI ekipos vadovas T.Sudintas.

"Lietuvos geležinkeliai": A.Akulavičius 22, Žilvinas Mikelionis (5 per.kam.) 10, Mindaugas Miliauskas (11 atk.kam.) ir Gedas Liugas po 9.

VMI: Andrius Klimas ir K.Kadonas po 12.

Įdomu tai, kad šįkart ypatingu taiklumu metant "iš žaidimo" nepasižymėjo "Lietuvos geležinkelių" ekipa pataikiusi vos 23/85 metimų!

Prireikė pratęsimo

Antrąją pergalę iš eilės SKL Įmonių lygoje šventė savo aikštėje žaidęs "General Financing" (3-3) kolektyvas, kuris antradienio vakarą, tik po pratęsimo, rezultatu 68:64 palaužęs trečias rungtynes per šešias dienas žaidusią VMI komandą.

Pirmų septynių minučių atkarpą rezultatu 13:3 užtikrintai laimėjo aikštės šeimininkai. Tačiau svečiai netrukus atsigavo, pavijo varžovus ir iki pat pagrindio laiko pabaigos abi komandos žengė koja kojon. Apie rungtynėse tvyrojusią įtampą puikiai nusako faktas, jog pirmaujanti ekipa keitėsi 6 kartus, dar 8 rezultatas buvo lygus, o likusio laiko metu komandas skyrė vos keli taškai.

Tad visiškai nieko nuostabaus, kad 40 minučių kovos rungtynių dalyvėms nepakako tam, jog išsiaikšintų, kuri yra geresnė. Pratęsimo metu drama tęsėsi toliau, o viskas išsisprendė tik pačioje papildomo laiko pabaigoje.

Likus žaisti 5 sekundes VMI atstovas Tomas Jarutis prasižengė prieš Tadą Gaurilčiką. Šis stojo mesti dviejų baudos metimų ir šaltakraujiškai realizavo juos (66:64). Netrukus, Kęstutis Balčiauskas prarado kamuolį, tad VMI ekipai neliko nieko kito, kaip bandyti stabdyti varžovus greitai pražanga. Neleistinai sustabdytas buvo tas pats T.Gaurilčikas, kuris pridėjo dar du taiklius baudų metimus ir išplėšė savo komandai dramatišką pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Kęstutis Janulis braukė prakaitą nuo kaktos: "Išnešėm sveiką kailį. Buvo sunkios, klampios ir kupinos daug metimų rungtynės. Dėkui varžovams, kurie sukovojo. Dėkui komandai, kuri nenuleido rankų ir sužaidė iki galo. Ketvirto kėlinuko paskutinėmis sekundėmis varžovai padovanojo pratęsimą, kai nepataikė iš po krepšio, tad papildomo laiko metu negalėjome nepasinaudoti tokia kalėdine dovana".

"Matėsi, kad varžovams trūko vieno iš lyderių, tuo tarpu mūsiškis, kaip visada reikiamu momentu, komandą trukteldavo priekin. Smagu, kad pavyko pasiekti pergalę ir mes džiaugsmingai baigiame metus, tad ir visas Įmonių lygos komandas sveikiname su ateinančiomis šventėmis. Na, o ateinančiais metais visiems palinkėsiu mažiau traumų ir daugiau atkaklių rungtynių", - džiugiu tonu išsamų komentarą baigė "General Financing" komandos vadovas K.Janulis.

Savo žodį tarė ir VMI ekipos vadovas T.Sudintas: "Visos rungtynės vyko "taškas į tašką". Rungtynių pabaigoje galėjome išplėšti pergalę, tačiau paskutinėmis sekundėmis VMI mestas kamuolys, deja tikslo nepasiekė. Na, o pratęsimą ramiau ir tiksliau sužaidė varžovų komanda".

"General Financing": Tadas Gaurilčikas (12 atk.kam., 11 išpr.praž.) 32, Modestas Ignatavičius (16 atk.kam.) ir Rolandas Budrikis (11 atk.kam.) po 12.

VMI: Aurimas Gadeikis (12 atk.kam., 5 rez.perd.) 25, K.Balčiauskas 19.

Įdomu tai, jog nugalėtojų komandos lyderis T.Gaurilčikas pataikė vos 5 tlimus metimus iš 21!