Aiškios trys iš keturių IT lygos pusfinalio dalyvių

Vilniaus krepšinio sąjungos (VKS) organizuojamame IT lygos turnyre - finišo tiesioji. Pastarąją savaitę įvyko net aštuoni ketvirtfinalio susitikimai, po kurių paaiškėjo beveik visos pusfinalio dalyvės. "Atea", "Barclays Bank" ir "Teltonika" serijas laimėjo "sausu" rezultatu 2-0, tuo tarpu "Asseco" ir "Adform" komandoms prireiks trečiųjų rungtynių tam, kad išsiaiškintų kuri vertesnė žaisti tarp keturių geriausių IT lygos ekipų.

Favoritai - nejuokauja

Panašu, jog atėjus svarbiausiųjų kovų metui IT lygos favoritai nejuokauja ir žaidžia demonstruodami geriausią savo žaidimą. Pirmieji, kone lenviausiu keliu, pusfinalį pasiekė "Atea-HP" (1) atstovai ketvirtfinalio serijoje be didesnio vargo kone identiškais rezultatais įveikę "iTree" (8) krepšininkus.

Pirmąsias rungtynes savo aikštėje žaidę "ateaininkai" pradėjo galingai ir sužaidus dešimt minučių jau turėjo dviženklį pranašumą (22:11). Nors antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai kiek sumažino apsukas, tačiau vis tiek sugebėjo kiek padidinti turėtą persvarą, tad prieš didžiąją pertrauką jų pranašumas jau pasiekė septyniolikos taškų ribą (41:24).

Po didžiosios pertraukos didesnių pokyčių rungtynių scenarijuje nebuvo, tad abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus. Galutinis rezultatas - 81:66 "Atea-HP" komandos naudai.

"Atea-HP": Mantas Radvilas 27, Vitoldas Vidžiūnas (14 atk.kam.) 25, Algis Buivydas (13 atk.kam., 5 per.kam.) 16.

"iTree": Dovydas Virbickas 17, Artūras Samas 14.

Atsakomojoje akistatoje, kuri vyko "iTree" ekipos aikštėje nieko naujo nebuvo. Nors pirmajame kėlinuke aikštės šeimininkai dar bandė priešinti varžovams, tačiau po trumpos pertraukėlės svečiai sužaidė kone idealią atkarpą ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė triuškinamą persvarą (46:25).

Antroje susitikimo dalyje "Atea-HP" komanda nemažino apsukų, tad nugalėtojas paaiškėjo gerokai anksčiau, nei pasigirdo finalinė sirena. Lengva svečių pergalė rezultatu 81:56.

"Atea-HP": M.Radvilas 21, A.Buivydas 19, Povilas Duchovskis 15.

"iTree": Edgaras Paluckas 16, A.Samas 13.

Čempionato favorite pelnytai vadinama "Atea-HP" komanda laimėjo ketvirtfinalio seriją rezultatu 2-0 ir jau laukia varžovų pusfinalyje. Jais pretenduoja tapti "Asseco Lietuva" arba "Adform" garbę ginantys krepšininkai.

Prireikė pratęsimo

Sužaidus pusę rungtynių atrodė, jog svečiuose žaidę "Teo" (7) vyrai arti sensacijos - jie pirmavo prieš ambicingąją "Barclays Bank" (2) ekipą rezultatu (40:27). Tačiau po didžiosios pertraukos "bankininkai" tarsi atsibudo: aikštės šeimininkai padidino rungtynių spartą, ėmė kiečiau gintis ir likus dešimčiai minučių jau turėjo keturių taškų pranašumą (55:51).

Tačiau tai, dar buvo ne viskas. Lemiamame kėlinuke turnyre debiutuojanti "Teo" komanda parodė, jog nėra nusiteikusi būti lengvu grobiu ir fantastiškai sužaidusi dvikovos pabaigą išplėšė lygiąsias (72:72). Papildomų penkių minučių metu aikštėje vyko tikras karas. Abi ekipos puikiai puolė ir su kiekvienu metimu vis labiau kaitino atmosferą. Nors progų laimėti turėjo tiek viena, tiek kita komanda, visgi sėkmė šįkart nusišypsojo savo aikštėje žaidusiems "bankininkams", kurie galiausiai šventė pergalę rezultatu 88:82.

"Barclays Bank": Liudvikas Aukštikalnis (11 atk.kam.) 26, Gediminas Šumyla (5 rez.perd.) 15, Mantas Leonavičius (13 atk.kam.) 14.

"Teo": Audrius Karnišauskas (11 atk.kam.) 23, Mindaugas Vilutis (6 per.kam.) 16.

Atsakomojoje akistatoje, taip pat vykusioje "bankininkų" aikštėje nugalėtojas paaiškėjo greičiau, tačiau intrigos buvo ne ką mažiau. Svečiai vėl geriau pradėjo rungtynes ir visą pirmą kėlinuką buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje. Tačiau, aikštės šeimininkai nebuvo linkę rizikuoti. Jau antrojo ketvirčio pradžioje "Barclays Bank" ekipa suderino stygas bei išsiveržė į priekį. Atsidūrę pirmaujančiųjų vaidmenyje aikštės šeimininkai sulig nemažino apsukų ir sulig kiekviena minute didino savo pranašumą.

"Teo" vyrai lemiamame kėlinuke sugebėjo atkurti intrigą, tačiau pergalės pasiekti tai nepadėjo. Galutinis rezultatas - 70:65 aikštės šeimininkų naudai.

"Barclays Bank": L.Aukštikalnis (14 atk.kam.) 23, G.Šumyla 21, M.Leonavičius (13 atk.kam.) 14.

"Teo": Tadas Mačėnas 23, Tadas Jucys (13 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Marius Virbickas po 14.

Tiesiausiu keliu

Dviejų pastarųjų metų IT lygos čempionai "Teltonikos" (3) atstovai pusfinalį taip pat pasiekė tiesiausiu keliu vos dviejų rungtynių serijoje palauždami MEZON (6) komandą. Tiesa, pergalės nebuvo tokios lengvos, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Į pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes čempionai delegavo kone pajėgiausią savo sudėtį ir tai pasiteisino. "Teltonika" jau pirmajame ketvirtyje įgijo dviženklį pranašumą, kuri prieš pat didžiąją pertrauką dar labiau padidino (39:27).

Visgi svarbiausias tapo trečiasis kėlinukas, kurio metu savo aikštėje žaidę čempionai pademonstravo nepriekaištingą gynybą ir per dešimt minučių susikrovė triuškinamą persvarą (56:35), tad lemiamame ketvirtyje abi komandos jau galėjo spręsti savas užduotis. Lengva "Teltonikos" pergalė rezultatu 73:54.

"Teltonika": Antanas Šegžda 16, Gediminas Idzelis (12 atk.kam.) 15, Mantas Vanagas (12 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Šarūnas Noreika po 14.

MEZON: Aurimas Raišuotis 21, Rapolas Valutis 9.

Atsakomojoje dvikovoje čempionų kelias buvo kiek sudėtingesnis. Savo aikštėje žaidę MEZON pirmajame kėlinuke surengė spurtą, po kurio įgijo devynių taškų pranašumą (24:15). Visgi antrajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom. "Teltonikos" vyrai visą dėmesį sutelkė į gynybą, o apgynus savojo krepšio prieigas atsivėrė platesni keliai varžovų krepšio link. Tai padėjo svečiams gerokai apkarpyti turėtą deficitą, tad prieš didžiąją pertrauką čempionai jau alsavo varžovams į nugaras (35:36).

Trečiajame kėlinuke aikštėje užvirė tikras nervų karas. Abi komandos itin aršiai gynėsi, tad rezultatas augo labai lėtai. Toks žaidimo stilius gerokai palankesni pasirodė svečiams, kurie sugebėjo persverti rezultatą ir likus dešimčiai minučių įgyti trapią persvarą (44:42).

Kaip ir dera lemiamame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. MEZON vyrai dar bandė griebtis šiaudo ir iš paskutiniųjų stengėsi išplėšti pergalę, tačiau svarbiausiomis rungtynių akimirkomis gerokai pavyzdingiau žaidė "Teltonikos" atstovai, kurie galiausiai šventė dramatišką pergalę rezultatu 65:59.

Kelia aukščiausius tikslus

Komentuodamas prabėgusią ketvirtfinalio seriją "Teltonikos" komandos vadovas A.Šegžda davė išsamų interviu: "Antrųjų varžybų tikslas buvo -  bet kokia kaina laimėti, kad išvengti trečių varžybų. Kadangi mūsų ekipa žaidžia tiek IT lygos atkrintamosiose, tiek "Iššūkio taurėje" bei abiejuose turnyruose kelia sau aukščiausius tikslus, tai norime sumažinti varžybų kiekį kiek tik įmanoma. Tą patį sieksime padaryti ir su "Barclays Bank" komanda, tad tegu pasiruošia kautis iki paskutinio prakaito lašo", - atkaklią kovą varžovams žadėjo A.Šegžda.

"MEZON ekipa šį kartą buvo geriau pasirengusi bei geriau sukomplektuota, tuo tarpu mes neturėjome poros svarbių žaidėjų ir tai stipriai apribojo mūsų keitimus. Jau nebe pirmą kartą leidžiame varžovams pabėgti rungtynių pradžioje ir taip patys sau susikomplikuojame situaciją. Pusantro kėlinio teko atlošinėti varžovų įgytą persvarą ir tai išeikvojo nemažai jėgų.

"Antroje susitikimo dalyje darėme per daug klaidų puolime, ypač nesisekė atakuoti iš toli, o veržtis po krepšiu neretai trukdė ne tik varžovų gynyba, bet ir ne laiku bei ne vietoje įkertantys komandos draugai. Vis tik dėka pasiaukojančios gynybos pavyko iškovoti pergalę ir išvengti dar vieno nervų karo", - džiaugėsi "Teltonikos" komandos vadovas.

"Noriu padėkoti komandos nariams atidavusiems daug jėgų šiose varžybose. Svarbiausia, jog aiškiai matome kokias problemas/klaidas reikia ištaisyti, tad neabejoju, jog dvikovai su "Barclays Bank" komanda mes busime dar geriau pasirengę, bei laimėsime seriją 2:0. O kaip ten bus pamatysime jau sekančią savaitę. Telaimi stipriausi!", - pakiliai komentarą baigė "Teltonikos" komandos vadovas A.Šegžda.

"Teltonika": Mindaugas Žukauskas (5 per.kam.) 22, M.Vanagas (1/11 trit.) 15, Mykolas Mankevičius (11 atk.kam.) 11.

MEZON: Evaldas Kocys (11 atk.kam.) 20, Skirmantas Ketvirtis 13.

Prireiks trečiųjų rungtynių

Reguliariajame sezone "Asseco Lietuva" (4) komanda liko ketvirta, o "Adform" (5) vyrai - penkti, tad daugelis tikėjosi, jog atkakliausia kova vyks būtent šioje ketvirtfinalio serijoje. Ir neklydo, sužaidus dvi rungtynes rezultatas lygus 1-1, tad jau kitą ketvirtadienį abiems komandoms teks žaisti trečiąsias, lemiamas rungtynes po kurių ir paaiškės, kuri vertesnė žengti tolyn.

Pirmosios rungtynės vyko "Asseco Lietuva" atstovų aikštėje, tačiau namų sienos šeimininkams nebuvo svetingos. Veikiau atvirkščiai, "Adofrm" atstovai jau nuo susitikimo pradžios kontroliavo rungtynes, geriau gynėsi ir pamažu didino savo pranašumą. Rungtynių pusiaukelėje svečių pranašumas dar nebuvo pernelyg didelis (20:15), tačiau vėliau "Adform" padidino apsukas bei nutolo nuo savojo [aidimo nerandančių aikštės šeimininkų.

Nuaidėjusi finalinė sirena tik oficialiai įtvirtino svečių pergalę rezultatu 54:45.

"Adform": Gediminas Eglinskas 16, Deivydas Šabaras (7 rez.perd.) 13, Arūnas Stonis 12.

"Asseco Lietuva": Vitalij Podgaiskij (14 atk.kam.) 14, Rytis Krušinskas 11.

Atsakomosios šių komandų rungtynėse viskas buvo atvirkščiai. Šįkart svečiuose žaidę "Asseco Lietuva" vyrai varžovų aikštelėje jautėsi it žuvys vandenyje ir nuo pirmųjų minučių vis labiau didino savo persvarą. Pirmoje rungtynių dalyje "Adform" dar bandė priešintis, tačiau po didžiosios pertraukos svečiai numynė akceleratoriaus pedalą iki dugno bei per keletą minučių įgiję solidų pranašumą užsitikrino ramų gyvenimą likusio dvikovos laiko metu. Galutinis rezultatas - 68:48 "Asseco Lietuvos" komandos naudai.

Komentuodamas abejas rungtynes "Asseco Lietuva" ekipos vadovas Tadas Savičius seriją prilygino sulig jausminga drama: "Pirmosios rungtynės tai aplamai kažkokia nesąmonė. Gedas ir Mindaugas supainiojo komandas ir primėtė taškų į "Asseco" krepšį. Mums užpulti nesisekė, lankai išspjaudavo visus kamuolius, teisėjai švilpė kartu su grįžusiais pavasariniais paukščiais (ta prasme - nešvilpė). Žodžiu, totali tragedija. Antrosios - visiška sąmonė. Mindaugas tritaškius mėtė taip, kaip reikia - kamuoliai lanko nelietė, susiprato vadinasi. Gedas irgi nepersistengė. Mums užpulti sekėsi, lankai surydavo didelę dalį kamuolių, teisėjai švilpė ilgėdamiesi pavasario (ta prasme - normaliai). Žodžiu, totali džiaugsminga drama. Visa tai susumavus, trečiosios rungtynės kaip ir dera - bus lemiamos. Palinkėsime sau, kad jas laimėtų komanda, kurioje žaidžia vyresni žaidėjai", - sėkmės savo komandai lemiamose rungtynėse linkėjo "Asseco Lietuva" ekipos vadovas T.Savičius.

Tuo tarpu "Adform" komandos vadovas Mindaugas Staneliūnas pridūrė: "Kaip ir buvo galima tikėtis, serija vyksta atkakliai. Pirmosios varžybos buvo labiau fizinės, netrūko kontakto ir aršios kovos, todėl turbūt šaltesni tą dieną nervai lėmė, kad mums geriau sekėsi atlaikyti visus išbandymus. Antrosiose rungtynėse varžovai susirinko pilna sudėtimi, o patys, deja, sužaidėme labai prastai, tiek gynyboje, tiek puolime, kas ir lėmė pralaimėjimą dideliu skirtumu. Žodžiu, kad ir kaip nenorėjome, bet teks dabar kitą savaitę (labai jau ankstyvu laiku) išsiaiškinti santykius galutinai ir tikiuosi pavyks įvykdyti planą minimum, t.y. pakartoti praeitų metų rezultatą", - kovingai nusiteikęs buvo "Adform" komandos vadovas M.Staneliūnas.

"Asseco Lietuva": Benas Razmus 24, V.Podgaiskij (13 atk.kam., 5 per.kam.) 23, Tadas Savičius ir Jonas Kupinas po 7.

"Adform": D.Šabaras 17, Mindaugas Staneliūnas 10.