"Barclays" nesėkmės ir išsvajota "1ClickFactory" pergalė

Praėjusią savaitę Asseco-IT lygoje buvo sužaista 11 susitikimų, kuriuose buvo ne tik daug gražaus krepšinio, bet ir visa eilė netikėtų rezultatų, istorinė pergalė ir keli rekordai. Tad apie viską iš eilės.

Savaitės rungtynės

Šįkart centrinių savaitės rungtynių titulas atitenka savo aikštėje žaidusios "Tieto Lietuva" (0-3) komandos ir "1ClickFactory" (1-3) ekipos akistatai. Kodėl? Todėl, kad svečiai įveikė varžovus rezultatu 59:53 ir iškovojo pergalę IT lygoje po... 682 dienų pertraukos.

Laukti euforijos "klikams" teko ilgokai, tad manome, jog tai puiki proga išsamiau paanalizuoti rungtynes ir kiek iš arčiau susipažinti su šio sezono komandos virtuve.

Pradžiai apie pergalę. Kovingai nusiteikusi "1ClickFactory" komanda dvikovą pradėjo spurtu 10:0. Nors netrukus varžovai atsigavo ir kiek atkūrė intrigą (6:12), tačiau svečiai sužaidė dar vieną nepriekaištingą atkarpą ir pirmojo kėlinuko pabaigoje susigrąžino tai, ką buvo praradę (20:10).

Maža to, atgavę jėgas "1ClickFactory" atstovai šovė į priekį ir po kelių minučių mėgavosi keturiolikos taškų persvara (26:12). Atrodė, jog "Tieto Lietuva" vyrai netrukus sudės ginklus, tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai tai buvo tik linksmybių pradžia.

Lyg spartiečiai pakilę į kovą aikštės šeimininkai ėmė tirpdyti turėtą deficitą, o trečiojo kėlinuko viduryje priarėtjo iki minimumo (39:40). Nors svečiai sugebėjo pakilti ant kojų ir laikinai pabėgti nuo varžovų, tačiau likus trims minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos "Tieto Lietuva" vėl alsavo "1ClickFactory" ekipai į nugaras (52:53).

Atmosferai įkaitus iki maksimumo abi komandos ėmė žaisti atsargiau, o tokia rungtynių taktika kiek naudingesnė buvo svečiams, kurie tiksliau sužaidė susitikimo pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė istorinę pergalę.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Tomas Stankevičius turėjo kuo pasidžiaugti: "Mūsų lyderis vis dar atlieka daugiau trenerio darbą nei žaidėjo. Šį kartą jis mus palaikė iš Belgijos. Tikimės kad greitai prisidės prie komandos pilna jėga ir tada skinsime daugiau pergalių".

"Pergalei prieš "Tieto" labiausiai padėjo visų žaidėjų vidinis užsidegimas siekiant pirmojo taško, vis dėlto žaidėme prieš komandą kuri pralaimėjo visus susitikimus (kaip beje ir mes iki tų rungtynių). Tai lėmė ir geresnį pataikymą. Be to, labai gerai pasisekė dvikovos pradžia, iš karto pabėgome 10 taškų į priekį ir toliau stengėmės išlaikyti persvarą", - teigė "1ClickFactory" komandos vadovas T.Stankevičius.

"1ClickFactory": Edgaras Vičius (13 atk.kam.) 23, Vytautas Saikalis 12, Richardas Paulavičius (10 atk.kam.) 11.

"Tieto Lietuva": Jonas Kabelka (23 atk.kam.) ir Paulius Kuras po 13.

Įspūdinga pergalė

Tiesa, džiaugtis sėkme "1ClickFactory" vyrams ilgai neteko, nes jau po kelių dienų jie patyrė skaudžią nesėkmę savo aikštėje dvikovoje su "Teo" (2-3) ekipa.

Šiose rungtynėse svečiai pratęsė savo geležinės gynybos epopėją ir per dvidešimt minučių praleidę vos 11 taškų dvikovos pusiaukelėje mėgavosi triuškinama persvara (32:11).

Po didžiosios pertraukos "Teo" krepšininkai leido varžovams laisviau pasijusti puolime, tačiau patys dar labiau padidino apsukas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 77:40.

"Teo": Mindaugas Vilutis (16 atk.kam.) 21, Algirdas Jasinskas 9, Audrius Karnišauskas (19 atk.kam.), Karolis Stančikas ir Tadas Mačėnas po 8.

"1ClickFactory": Vytautas Saikalis (16 atk.kam.) 15, Richardas Paulavičius 11.

Visgi net ir unikalią gynybą išradę "Teo" vyrai sugebėjo patirtį nesėkmę, kuomet savo aikštėje turėjo pripažinti CSC (3-1) atstovų pranašumą. Pusę rungtynių vyko dviejų lygiaverčių varžovų kova. Nors didžiąją laiko dalį priekyje buvo CSC atstovai, tačiau aikštės šeimininkai nuolat alsavo jiems į nugaras ir išlaikė dvikovoje intrigą.

Visgi viskas aukštyn kojom apsivertė trečiojo kėlinuko pradžioje. Fantastišką atkarpą sužaidę CSC krepšininkai pelnė 15 taškų be atsako ir per septynias minutes įgijo triuškinamą pranašumą (56:37).

Nokdauną patyrę "Teo" atstovai dar bandė pakilti ant kojų, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti - tai sumažinti deficitą ir garbingai pabaigti rungtynes. Galutinis rezultatas - 68:53 svečių komandos naudai.

CSC: Simonas Rambynas (10 atk.kam., 6 per.kam.) 16, Rimantas Ivoška 14, Tomas Kutra (6 rez.perd.) 12.

"Teo": Algirdas Jasinskas 14, Mindaugas Vilutis (11 atk.kam.) 11.

Kas nutiko "Barclays"?

Praėjusią savaitę "Barclays" (3-2) pirmoji komanda užbaigė pralaimėjimu "Fima" vyrams. Na, gerai, būna. Tačiau vos po kelių dienų vicečempionai gavo dar vieną antausį nuo "BTT.lt" ekipos. Šįkart savo aikštėje ir daug skaudesnį.

Jau rungtynių pradžioje matėsi, kad svečiai - kur kas labiau nusiteikę dvikovai ir žaidžia su karštesne liepsna akyse. Visgi aikštės šeimininkai, kurį laiką dar laikėsi, o sužaidus kiek daugiau nei aštuonias minutes dar pirmavo (10:9). Bet tada viskas netikėtai pakrypo kita vaga. Puikiai snaiperius ėmusi išnaudoti "BTT.lt" komanda pelnė 10 taškų iš eilės, perėmė iniciatyvą  įsavo rankas ir pradėjo pamažu tolti nuo varžovų.

Antrą kartą per kelias dienas nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę "Barclays" vyrai dar bandė pakilti į kovą, tačiau visos jų pastangos nuėjo perniek, o puikiai savo lyderį Dominyką Palšį išnaudoję svečiai susikrovė solidų pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pergalę rezultatu 78:47.

"Barclays" ekipos vadovas Liudvikas Aukštikalnis pernelyg nesielvartavo ir džiaugėsi gerėjančiu žaidimu: "Perdaug nesureiškiname šio pralaimėjimo, žinojome, kad bus nelengva, be to neturėjome kelių pagrindinių žaidėjų. Šioms rungtynėms buvom akcentavę šiek tiek kitus dalykus ir primiršom, kad reikia dar ir apsiginti bei laimėti dvikovą".

"Esam patenkinti, kad vaizdas gerėja, komanda vis labiau susišneka tarpusavyje. Šioms rungtynėms visgi reikėjo paruošti ir gynybos planą ir daugiau apie tai pašnekėti su komanda. Galiu pasakyti, kad varžovų lyderis Dominykas Palšis - tikrai patobulėjęs per tuos kelis metus kai paskutinį kartą teko su juo žaisti, be to jam tą dieną krito viskas, net ir sudėtingi metimai per rankas. Manau, kad jį tikrai galima sustabdyti ir laimėti prieš "BTT.lt" atstovus, tad nekantriai laukiu kitos akistatos su jais", - teigė "Barclays" ekipos vadovas L.Aukštikalnis.

"BTT.lt": D.Palšis (10 atk.kam., 62 naud.balai) 55, Aurimas Palšis (5 rez.perd.) 8, Donatas Zaveckas 6.

"Barclays": Dominykas Narkūnas 11, Darius Monkus ir Giedrius Paulauskas po 8.

Įdomu tai, kad aikštės šeimininkai pataikė vos 3 tolimus metimus iš 15 (20% taiklumas) ir metė vos 2 (!) baudas.

Ne ką geriau sekasi ir "Barclays-2" (1-5) ekipai, kuri pergale pradėjusi sezoną jau kurį laiką niekaip negali išbristi iš pralaimėjimų liūno. Dar skaudesnis faktas yra tas, jog praėjusią savaitę svečiuose nusileista taškų iki tol neiškovojusiai "Blue Bridge" (1-5) komandai.

Pusę rungtynių iniciatyvos nesugebėjo perimti nė viena komanda, o įpusėjus dvikovai aikštės šeimininkai turėjo kuklią trijų taškų persvarą (25:22). Tačiau po didžiosios pertraukos "mėlynieji" atsigavo, paragino arklius ir vos per dešimt minučių susikrovė dviženklį pranašumą (45:31).

Lemiamame kėlinuke "Barclays-2" kolektyvas taip ir neatgavo žado, tad nuaidėjus finalinei sirenai "Blue Bridge" šventė pergalę rezultatu 64:50.

"Blue Bridge": Julius Gregorauskas 20, Ramūnas Zigmantas 11, Mantas Skakauskas 8.

"Barclays-2": Vilius Milašius 15, Algirdas Jarošas 13.

Savo aikštėje žaidusi "Affecto Lietuva-Nevda" (5-0) kolektyvas įveikė be lyderio žaidusią "Visma Lietuva" (2-3) ekipą rezultatu 100:45 ir tapo vienintele komanda per pastarąsias septynias dienas, sugebėjusia pelnyti triženklį taškų skaičių.

Vieni iš A grupės favoritų solidžią persvarą susikrovė jau pirmajame kėlinuke (31:9), o nė kiek nemažindami apsukų per likusį laiką ją tik dar labiau padidino.

"Affecto Lietuva-Nevda": Andrius Samas (5 rez.perd., 5 per.kam.) 33, Mantas Bielinskas (10 atk.kam.) 19, Jovaras Večkys (7 per.kam.) 16.

"Visma Lietuva": Mindaugas Grigas (19 atk.kam.) 13, Evaldas Morkvėnas 12.

EIT benefisas

Turnyrinės lentelės laiptais pamažu aukštyn lipa EIT (4-1) kolektyvas pastarąją savaitę iškovojęs dar du taškus. Pirmiausia epinė komanda įveikė "Paysera" (0-6) atstovus, o kiek vėliau gana lengvai susitvarkė su "Visma Lietuva" atstovais.

Savo aikštėje žaidę "Paysera" krepšininkai įpusėjus dvikovai turėjo keturiolikos taškų pranašumą (46:32). Visgi trumpas atsarginių suolelis pakišo aikštės šeimininkams koją, o tuo pasinaudoję svečiai galingai sužaidė trečiąjį kėlinuką (28:9) perėmė iniciatyvą į savo rankas ir išsaugoję persvarą iki rungtynių pabaigos šventė pergalę rezultatu 83:80.

EIT: Valentinas Givėliušas (10 atk.kam.) 31, Mantas Seilius 30, Kęstutis Juškevičius (13 atk.kam.) 6.

"Paysera": Justas Noreika (9 rez.perd.) 25, Modestas Juonys (10 atk.kam.) 21.

Savo aikštėje žaidę "Visma Lietuva" atstovai įpusėjus dvikovai turėjo dviejų taškų pranašumą (32:30), tačiau trečiajame ketvirtyje pelnė vos 3 taškus, leido EIT atstovams surinkti 23 ir įgijo triuškinamą deficictą (35:53).

Lemiamame kėlinuke svečiai toliau puikiai gynė savo krepšio prieigas, neleido varžovams įsisiautėti ir galiausiai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 73:44.

Pasibaigus antrajai dvikovai kalbintas EIT atstovas spaudai davė išsamiausią IT lygos istorijoje komentarą: "Po patirto šoko ir "neplanuoto" pralaimėjimo pamažu viskas grįžta į savo vėžes. Privalėjom pasiekti abi pergales - taip ir nutiko".

EIT: Dovydas Drazdauskas (13 atk.kam.) 18, Valentinas Givėliušas 17, Mantas Seilius 14.

"Visma Lietuva": Mindaugas Šeduikis 24, Mindaugas Grigas (12 atk.kam.) 10.

Nemažina ambicijų

Tris kartus per pastaruosiu ketverius metus čempione tapusi "Teltonikos" (5-0) komanda nemažina ambicijų ir jau baigia pamiršti ką reikšia pralaimėti. Praėjusią savait nugalėtojų titulą ginanti komanda šventė dar dvi pergales, įveikdama varžovus vidutine 31,5 taško persvara.

Sekmadienio vakarą "Teltonikos" gvardija rezultatu 93:36 patiesė "TIA Technology" (2-3) ekipą, o pirmadienį - 79:73 susitvarkė su "Paysera" atstovais.

Pirmosiose rungtynėse čempionai daugiausia dėmesio skyrė gynybai ir per pirmuosius tris kėlinukus sugebėjo nepraleisti dviženklio taškų skaičiaus. Tai leido "Teltonikos" ekipai įgyti triuškinamą pranašumą (66:25) ir susitikimo pabaigoje leisti pažaisti savo atsarginiams krepšininkams.

"Teltonika": Antanas Šegžda 25, Mantas Vanagas 13, Mykolas Mankevičius (15 atk.kam.) ir Karolis Marma po 12.

"TIA Technology": Vytautas Vaičiulis (16 atk.kam.) 15, Vytautas Mereckis (12 atk.kam.) 8.

Atrdė, jog ir antrųjų čempionų rungtynių scenarijus bus panašus. Šįkart savo aikštėje žaidę "Teltonikos" atstovai greit pasiuntė "Paysera" komandą į nokdauną (13:2), o nemažindami apuskų trečiojo kėlinuko viduryje susikrovė įspūdingą persvarą (61:35).

Tačiau tuomet aikštės šeimininkai leido pasireikšti mažiausiai laiko aikštėje praleidžiantiems savo komandos nariams ir per likusią rungtynių dalį nedarė nieko kito kaip tik barstė turėtą persvarą.

Laimei, "Teltonikos" trenerių štabas laiku suiprato, kada reikia nustoti juokauti, išleido visą startinį penketą, sugebėjo atlaikyti įsibėgėjusių svečių šturmą ir galiausiai šventė gana sunkią pergalę.

"Teltonika": Mantas Vanagas (11 atk.kam.) 25, Ridas Pulkauninkas 17, Šarūnas Noreika 11.

"Paysera": Liudas Kanapienis 15, Justas Noreika 14.

Užsimezgusi intriga

Svarbią pergalę iškovojo "Insoft-InginiousIT" (2-2) ekipa savo aikštėje rezultatu 51:39 įveikusi IBM (1-3) komandą. Aikštės šeimininkai jau pirmajame ketvirtyje įgijo dviženkį pranašumą (19:9).

Nors po trumpos pertraukėlės svečiai pagyvino puolimą ir dvikovos pusiaukelėje sugebėjo pavyti varžovus (23:26), tačiau antroje rungtynių dalyje "Insoft-InginiousIT" atstovai dar kartą išjungė varžovų puolimo mechanizmą ir patys neblogai išnaudoję susikurtas progas susigrąžino turėtą persvarą (37:27).

Lemiamame ketvirtyje IBM vyrai nuleido rankas, žaidė padrikai, tad aikštės šeimininkams beliko ramiai užbaigti rungtynes iš švęsti dar vieną pergalę.

"Insoft-InginiousIT": Mantas Beniušis (14 atk.kam., 6 per.kam.) 17, Nerijus Adomaitis (5 rez.perd.) 15, Mantas Petkevičius 8.

IBM: Nerijus Verseckas (12 atk.kam., 7 per.kam.) 18, Algirdas Rakšnys (12 atk.kam., 5 rez.perd.) 8.

Svečiuose žaidę "Adform" (4-2) atstovai iškovojo lengvą pergalę ant menčių paguldydami "Barclays-2" ekipą rezultatu 65:41. Pirmoje rungtynių dalyje aikštės šeimininkai dar bandė priešintis varžovams, tačiau vėliau įklimpo jų gynybos pinklėse ir patyrė jau penktąją nesėkmę iš eilės.

"Adform": Arūnas Stonis 18, Mindaugas Staneliūnas ir Gediminas Eglinskas po 15.

"Barclays-2": Algirdas Jarošas 12, Deividas Rukas (6 per.kam.) 8.

Intriga buvo užsimezgusi savo aikštėje žaidusių "Blue Bridge" atstovų bei "Affecto Lietuva-Nevda" komandos rungtynėse. Sužaidus dešimt minučių aikštės šeimininkai pirmavo 15:10. Tačiau tuomet per du kėlinukus surinko vos 11 taškų ir leido varžovams įgyti solidų pranašumą (26:41).

Lemiamame ketvirtyje "mėlynieji" kiek priartėjo prie varžovų ekipos, tačiau pergalę šventė kokybiškesnį krepšinį pademonstravusi "Affecto Lietuva-Nevda" komanda. Galutinis rezultatas - 53:43 svečių komandos naudai.

"Affecto Lietuva-Nevda": Andrius Samas (6 per.kam.) 14, Audrius Pakalniškis ir Rokas Ratkevičius (5 per.kasm.) 10.

"Blue Bridge": Ramūnas Zigmantas 16, Julius Gregorauskas 15.