„Teltonika" neklumpa, „Cognizant" užėmė pirmą vietą II divizione

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) IT lygos čempionato II etape belieka sužaisti vos keturias rungtynes ir prasidės lemiamos pirmenybių kovos atkrintamose varžybose.

Dominuoja

Šiame sezone vos kartą suklupę „Teltonikos“ (4/0) krepšininkai I divizione tęsia savo pergalingą žygį šiame IT lygos sezone.

Šįkart po čempionato favoritų kojomis krito „Telia“ (2/3) – 98:73.

Savo namų aikštelėje rungtyniavę I diviziono lyderiai, kaip ir įprasta, gausiai susirinko į rungtynes. Nepaisant to, kad jos vyko sekmadienio vakarą „Teltonikos“ ekipos garbę gynė 11 žaidėjų.

Aikštelės šeimininkai pirmavo visas 40 žaidimo minučių ir stabiliai didino savo pranašumą. „Telia“ ekipai šiame susitikime taip ir nepavyko rasti priešnuodžių tradiciškai užtikrintai veikusiam varžovų puolimui ir jų galingai priekinei linijai.

„Teltonika“ pataikė net 15 tritaškių (iš 34) ir dominavo po krepšiais laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių 52-34.

Iš jų net 17 atkovojo Mykolas Mankevičius, taip pat dar 5 kartus blokavęs varžovų metimus. Po rungtynių jis kalbėjo trumpai:

„Buvome pakiliai nusiteikę – keli žaidėjai po traumų grįžo, turėjom ilgą suoliuką ir gausų palaikymą. Pridėkim pakritusius tritaškius ir gavosi puikus sekmadienis"

„Teltonika“: Antanas Šegžda (6/7 dvit., 3/10 trit., 25 naud.bal.) 25, Vytenis Petkus (5/9 dvit., 4/9 trit.) 24, Lukas Černiauskas (5/9 trit.) 19, Gediminas Idzelis (11 atk.kam.) 13.

„Telia“: Vilius Balčikonis (5/9 dvit., 3/6 trit.) 20, Aurimas Raišuotis (9/22 dvit., 13 atk.kam., 7 kl.) 19, Vytenis Kunčiūnas (5/10 dvit.) 15, Valerijs Ancevskij (5/11 dvit., 0/6 trit.) 11.

Vos kartą šiame sezone suklupę „Teltonikos" krepšininkai paskutinį kartą pralaimėjo lapkričio 19 dieną!

„Cognizant" triumfas

Sekmadienį Jėzuitų gimnazijos salėje paaiškėjo stipriausia II diviziono komanda.

Pirmoje sezono pusėje strigę „Cognizant" (6/0) krepšininkai pastaruoju metu demonstruoja pavydėtiną formą ir skina vieną pergalę po kitos.

Dvikovoje dėl pirmosios vietos II divizione jie varžovų aikštelėje nepasigailėjo (40:91) „TIA Technology-CGI" (5/1) ekipos.

Aikštelės šeimininkai šiame susitikime atsilaikė tik pirmajame kėlinyje, kuriam pasibaigus svečiai pirmavo 18:23. Vėliau „Cognizant" pabėgo toli į priekį ir iškovojo nesunkią pergalę. Net šeši šios ekipos žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių.

Po rungtynių pakalbintas „TIA Technology-CGI" krepšininkas Egidijus Aidukas tikino, jog prastą jo komandos formą galėjo įtakoti ilga pertrauka be krepšinio:

„Sužaidėme prasčiausias sezono rungtynes. Panašu, kad dviejų savaičių pertrauka po paskutinės dvikovos padarė savo. Tai itin gerai matosi žiūrint į mūsų pataikymo procentą. Metimų atlikome beveik tiek pat, kiek ir „Cognizant" komanda, tačiau gerokai geresnis jų pataikymo procentas labai gerai atsispindi galutiniame rezultate.

Labai jautėsi, kad „Cognizant" atėjo pasiryžę pasiimti pirmą vietą grupėje. Panašu, kad jie susirinko stipriausios sudėties ir buvo itin susikaupę. Jie sužaidė tikrai geras rungtynes. Linkime jiems sėkmės ketvirtfinalyje!"

Tuo metu „Cognizant" vedlys Marius Valantiejus pusiau juokais kalbėjo apie galimą priešininkų pergalės atidavimą:

„Esame nustebę dėl tokios gana lengvos pergalės. Galbūt varžovai jau rinkosi oponentus ketvirtfinaliui – nenorėjo žaisti su „Paysera,-BTT Group". Pas mus komandoje buvo pajuokavimų prieš rungtynes, kad gal reikėtų pralaimėti ir išvengti „Payseros", nes istoriškai smarkiai pralaimime jiems, tai gal varžovai užbėgo mums už akių.

O jei rimtai, tai ne kartą jau buvau sakęs, o dabar tai ir įrodėme – surinkus bent pusę geriausių žaidėjų, II diviziono marškinėliai mums per ankšti. Antrajame divizione žaidėme tik dėl nedėkingo tvarkaraščio – su pagrindiniais oponentais dėl žaidimo pirmame divizione teko rungtyniauti iki Kalėdų, kai neturėjome daugumos pagrindinių žaidėjų dėl komandiruočių, darbų derinimo su mokslais, traumų ir tt.

Užtat dabar, surinkus beveik visą sudėtį, antrajame divizione įveikėme visas komandas bent 19 taškų skirtumu, nors tikrai nesistengėme bet kokia kaina triuškinti varžovų ar gerintis statistikos - niekas aikštėje nepraleisdavo daugiau nei 20-25 minučių. Ne išimtis buvo ir rungtynės su „TIA Technology-CGI", skirtumas buvo tik tas, kad varžovas buvo taip pat nepralaimėjęs, vyrai jautė artėjančių atkrintamųjų kvapą, buvo papildomai užsivedę ir norėjo pasiųsti rimtą žinutę būsimiems oponentams iš pirmojo diviziono.

Šiek tiek neramina tik tai, kad T. Kazulėnas, kuris buvo tapęs vienu pagrindinių žaidėjų, patyrė traumą, ir neaišku, ar spės atsigauti iki atkrintamųjų. Bet apskritai, dabar komandos forma ir atmosfera yra pasiekusi piką, visi užsivedę ir laukia atkrintamųjų, svarbiausia, kad niekam netektų vėl išvykti į komandiruotes, bei būtume sveiki."

„TIA Technology-CGI": Rokas Ratkevičius ir Edgaras Tkačenka (2/12 dvit., 0/8 trit., 11 atk.kam., 7 išpr.praž.) po 8.

„Cognizant": Vytautas Dzindulis (5/8 dvit., 18 atk.kam., 2 bl., 29 naud.bal.) 15, Justas Baranauskas (6/10 dvit., 10 atk.kam., 6 išpr.praž., 25 naud.bal.) 14, Marius Valantiejus (4/11 trit., 5 rez.perd.) 13, Šarūnas Žala (3/5 trit.,) 11, Linas Lukoševičius (5/11 dvit., 0/6 trit., 15 atk.kam.) ir Gustas Tauperis po 10.

Tai buvo jau aštuntoji iš eilės „Cognizant" komandos pergalė. Ketvirtfinalio serijoje jų laukia akistata su antrąją vietą I divizione užimsiančia ekipa, veikiausiai „Paysera-BTT Group" (4/2).

Tuo metu „TIA Technology-CGI" teks kovoti prieš stipriausią I diviziono komandą. Beveik nėra abejonių, jog tai bus „Teltonika".

Skirtinga istorija – vienoda baigtis

Dvi rungtynes per dvi dienas sužaidusi „Fima" (1/5) patyrė skirtingas istorijas, tačiau abi jos pasibaigė taip pačiai.

Sekmadienį šiai komandai pavyko sugrįžti į rungtynes ir gerokai patampyti nervus (76:72) IBM (3/3) ekipai.

Namuose rungtyniavusi IBM komanda antro kėlinio viduryje dar turėjo 20 taškų pranašumą (37:17), tačiau ramaus gyvenimo jis negarantavo.

„Fima" rado jėgų savyje atsitiesti ir likus žaisti pusantros minitės ekipas skyrė tik 4 taškai (71:67). Vis tik, IBM pavyko išlaikyti persvarą savo pusėje.

Nugalėtojų komandos krepšininkas Helmutas Brakis pripažino, jog ekipa per anksti atsipalaidavo:

„Praeitą savaitę turėjome dvi panašias rungtynes. Po pirmo kėlinio prieš „Fima" turėjome nemažą persvarą, todėl atrodė lengvai pasivaikščiosime ir to užteks pergalei pasiekti. Vėliau gynyboje atsipalaidavome ir leidome varžovams mus pasivyti ketvirtame kėlinyje. Gerai kad pavyko susikaupti, pataikyti pora svarbių metimų bei apsiginti.

Gaila, bet šio sezono pabaigoje turime nemažai susitraumavusių žaidėjų, dėl to susirenkame tik 6-7 žmonės į rungtynes, bet smagu, kad paskutinės dvi akistatas pavyko laimėti ir įvykdyti planą minimumą.

Aišku gaila, kad nepavyko sužaisti geriau su „TIA Technology-CGI" bei laimėti prieš „Adform", kai turėjome realių šansų nugalėti net ir neturėdami kelių pagrindinių žaidėjų."

Tuo tarpu „Fima" lyderis Simonas Šidlauskas sielojosi dėl prasto starto rungtynėse:

„Mano požiūriu komandos yra išties panašaus pajėgumo, tačiau sužaidėme  tragišką pirmą kėlinį ir įkritome į duobę. Laimei, pabudome ir kibome priešininkams į atlapus. Prisivijome varžovus ir ketvirtą kėlinį pradėjome jau tik su nedideliu 5 tašku deficitu ir tikrai galėjome persverti rezultatą.

Gaila, pabaigoje šiek tiek pritrūko sėkmės, o gal ir jėgų, eilinį kartą sezone koją pakišo trumpas suolelis. Priešininkai tuo tarpu susmeigė kelis svarbius tritaškius. Tai ir lėmė varžybų baigti. Bet žaidėme smagiai, visi komandos nariai gana sėkmingai įsitraukė į rungtynes ir buvo efektyvūs."

IBM: Kazimieras Girdenis (3/8 trit., 11 atk.kam., 6 išpr.praž.) ir Aurimas Danilevičius (6/11 dvit., 14 atk.kam., 6 per.kam., 6 išpr.praž., 29 naud.bal.) po 20, Donatas Gruodis (3/10 trit.) 16.

„Fima": Simonas Šidlauskas (7/15 dvit., 6/6 baud., 8 atk.kam., 6 išpr.praž.) 20, Andrius Mateika (6/17 dvit., 0/5 trit., 14 atk.kam., 5 kl.) 15, Nerijus Sadauskas (3/8 trit., 8 atk.kam., 7 kl.) 14, Matas Gudauskis 13.

Sekančią dieną „Fima" namuose nė iš tolo neprilygo „Adform" (3/2) kolektyvui ir patyrė triuškinančią nesėkmę 53:92.

Sunku patikėti, bet jau antrojo kėlinio pradžioje svečių persvara (7:39) niekam nekėlė abejonių ir šios rungtynės labai greitai prarado visą savo intrigą.

Abi komandos vangiai rinkosi į susitikimą: aikštelės šeimininkai turėjo šešis žaidėjus, svečiai – vos penkis.

„Adform" ekipa buvo reali pretendentė pakliūti į atkrintamąsias varžybas, tačiau nesusirinko į rungtynes su „TIA Technology-CGI" ir patyrė techninį pralaimėjimą.

Tačiau pernelyg liūdėti neverta – „Adform" dar turės galimybę laimėti Mažąją taurę ir užbaigti sezoną pergalinga gaida.

„Fima": Mažvydas Kairys (6/14 trit.) 22, Nerijus Sadauskas (6/16 dvit., 1/11 trit., 12 atk.kam., 6 kl.) 16.

„Adform": Simonas Rambynas (5/9 trit., 20 atk.kam., 8 rez.perd., 7 kl., 35 naud.bal.) 23, Povilas Kačinskas (11/15 dvit., 12 atk.kam., 32 naud.bal.) 22, Donatas Uziela (7/12 dvit., 4 per.kam., 26 naud.bal.) 20, Vytautas Jakštys (5/11 dvit., 9 atk.kam.) 16, Donatas Grinkas (5 rez.perd.) 11.