Netikėtas IBM iššūkis čempionams ir „Teltonikos" šimtukas

Netikėtas IBM iššūkis čempionams ir „Teltonikos" šimtukas 5909

IBM komandai pritrūko vos poros žingsnių, jog pasiektų istorinę pergalę GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) IT čempionate prieš „Danske Bank" kolektyvą, tačiau tris dienas iš eilės SKL rengiamose pirmenybėse žaidę bankininkai spėjo išnešti sveiką kailį.

Čempionų vargai

„Danske Bank" (3/0) ekipa gali džiaugtis, jog savo sudėtyje turi daug krepšinį norinčių bei galinčių žaisti įmonės darbuotojų, nes priešingu atveju po šios savaitės kovų ne vienam iš jų būtų tekę montuotis naujas kojas. Pirmadienį bankininkai džiaugėsi pergale C lygoje, o sekančias dvi dienas jų laukė prakaito pareikalavusios akistatos prieš IT lygos komandas. 

Antradienį čempionai tik antroje rungtynių pusėje išvykoje sugebėjo įrodyti savo pranašumą (52:71) prieš „Barclays" (1/2) ekipą. 

Užtikrintai rungtynes pradėję aikštelės šeimininkai greitai įgijo dviženklį pranašumą (19:8), tačiau svečiai dar iki ilgosios pertraukos pradžios spėjo persverti svarstykles į savo pusę (27:29). Trečią kėlinį spurtu 19:5 pradėję bankininkai atitolo (32:48), o panašus skirtumas tarp ekipų išsilaikė iki pat mačo pabaigos.

„Barclays": Artūras Karapetian (2/15 dvit., 3/17 trit., 8 atk.kam.) – 15, Lukas Šukutis (4/13 dvit., 9 atk.kam., 7 išpr.praž.) – 14, Edvardas Doroškevič (14 atk.kam., 4 bl.) – 7.

„Danske Bank": Liudvikas Aukštikalnis (9 atk.kam.) – 13, Tadas Gelžinis (9 atk.kam.) ir Rokas Niparavičius (6/12 dvit.) – po 12.

Dar daugiau vingiuotų posūkių link pergalės bankininkų laukė vakar, nors rungtynės ir vykų jų aikštelėje – Sigmos sporto centre. Praėjusiame sezone vos vieną pergalę iškovoję IBM (0/3) turėjo realų šansą įkasti čempionams ir nusileido jiems vos 4 taškų skirtumu (70:66)

Teisinga nata susitikimą pradėję svečiai dar pirmojo kėlinio viduryje įgijo 8 taškų pranašumą (11:19) ir nors bankininkams pavyko greitai išlyginti rezultatą (23:23), ramybės akimirkų šiame mače jiems buvo nedaug. 

Įdomu, jog tris pirmus kėlinius priekyje dažniau buvo IBM, o aikštelės šeimininkams tik 4 kėlinio viduryje pagaliau buvo pavykę kiek atitrūkti (67:59), tačiau kovingai žaidę svečiai spėjo sumažinti šį atsilikimą perpus.

Ilgametis „Danske Bank" krepšininkas Liudvikas Aukštikalnis po šios savaitės rungtynių sutiko pasidalinti savo pastebėjimais: „Šios savaitės rungtynės nebuvo lengvos, prieš „Barclays" pradžioje labai sunkiai rinkome taškus, krepšys buvo užrištas net mums atakuojant laisviems. Antroje dalyje sutvarkėme savo gynybą, puolime atakavome agresyviau, o ir varžovai atrodė nebe tokie aktyvūs kaip pradžioje. Susitikimą apkartino Simo ganėtinai kraupi trauma, tačiau atrodo, kad jo akis sugis ir ilgalaikių pasekmių nebus. Rungtynėse prieš IBM nedalyvavau, bet Marius Letukis minėjo, kad komandą išgelbėjo zoninė gynyba, tad reikės dažniau ją įtraukti į mūsų meniu."

„Kalbant apie darbus nuveiktus vasaros metu, tai darbovietė mus nuskriaudė ir nesugebėjo išlaikyti kelių labai gerų krepšininkų, o panašaus lygio naujokų, deja, irgi nepasamdėme, tad jaučiamės susilpnėję. Tikslai IT lygoje ambicingi – laimėti auksą ir tapti vienintele komanda tai padariusia 3 kartus iš eilės. Tai atlikti bus labai sunku, nes „Teltonika" nestokoja ambicijų kautis finale, o „Payseros" ir BTT susijungimas kelia nemenką nerimą. Manau finalo ketvertas bus atkaklus kaip niekad." – apie mūsų visų laukiančias intrigas IT lygoje kalbėjo L.Aukštikalnis.

IBM ekipos veidas Helmutas Brakis džiaugėsi savo komandos pasirodymu: „Įdomiai čia viskas susiklostė: per pirmą kėlinį imetėme tiek pat taškų kiek anksčiau įmesdavome per visas rungtynes su „Danske Bank". Gal jie atėjo mis iš anksto nuvertinę, o mes žaidėme atsipalaidavę, nes tikrai nemąstėme apie pergalę. Bet kai laimi tris su puse kėlinio tai ta mintis atsiranda ir gal tai pakišo mums koją. Varžovai pradėjo naudoti zoną prieš kurią sunkiai sekėsi užpulti, o priešininkams pasisekė pataikyti pora tolimų metimų. Likus minutei turėjome realius šansus išlyginti rezultatą, bet suklydome, o varžovai įtvirtino pergalę baudų metimais. Po rungtynių nuotaika nebuvo bloga, nes pavyko sužaisti lygiai su galingesne komanda. Bet, aišku, po pergalės būtų buvę dar smagiau."

„Danske Bank": Tomas Martinkus (2/10 trit., 14 atk.kam., 25 naud.bal.) – 17, Povilas Grikštas (4/10 trit.) – 14, Saulius Eivydas (5/9 dvit.) – 13, Rokas Niparavičius – 11.

IBM: Donatas Gruodis (7/13 dvit., 5/12 trit., 26 naud.bal.) – 31, Kazimieras Girdenis (9 atk.kam., 6 išpr.praž.) – 18, Aurimas Danilevičius (8 atk.kam., 5 kl.) – 7.

Šimtukininkai

Žymiai lengvesniu trečiadienio vakaru IT lygoje galėjo pasimėgauti „Teltonikos" (3/0) krepšininkai, kurie namuose nepasigailėjo „Fimos" (0/2) – 100:52.

Vos penkiese į šias rungtynes atvykę svečiai buvo pasmerkti tapti patrankų mėsa ir neturėjo jokių galimybių rimčiau pasipriešinti varžovams. Sunkiai rasdami opcijų puolime „Fimos" krepšininkai savo laimę dažniau bandė nuo tritaškio linijos (10/41) nei iš artimesnės distancijos (10/36).

Nepaisant solidžios pergalės ir pasiektos 100 taškų ribos „Teltonikos" vadas Mykolas Mankevičius neliko patenkintas rungtynėmis: „Jei priskaičiuotume ir C lygą, tai jau 3 kartas kai šiemet pelnome 100 ir daugiau taškų. Rungtynės su „Fima" gal ir nebuvo pačios sunkiausios, bet jos buvo blogiausios šį sezoną. Žaidimo prasme. Mūsų sudėtis buvo labai gera, turėjome netgi 13 žaidėjų, todėl teko vieną paaukoti.. Tuo tarpu „Fima" susirinko tik penkiese, todėl jau apšilimo metu komandinė nuotaika buvo labiau treniruočių pobūdžio."

„Man, kaip treneriui, sunku buvo motyvuoti žaidėjus bėgti tiek į gynybą, tiek ir į puolimą. Atlikti paprastus, kokybiškus perdavimus, kurie garantuoja taškus, o ne pro nugarą ar „alley-up" stiliumi, kurie dažniausiai pasibaigdavo klaidomis. Tikiuosi kitose rungtynėse žaisime rimčiau. Visgi iš pozityviosios pusės – 31 rezultatyvus perdavimas, visi žaidėjai atsižymėjo pelnytais taškais, palakstėme ir bent jau trumpam atsijungėme nuo darbo reikalų."

„Teltonika": Vytenis Petkus (8/11 dvit.) – 20, Gediminas Idzelis (9/11 dvit., 3 bl., 25 naud.bal.) – 18, Antanas Šegžda (4/8 trit.) – 16, Mantas Vanagas (1/6 trit., 11 rez.perd., 8 atk.kam., 25 naud.bal.) – 11.

„Fima": Nerijus Sadauskas (3/10 dvit., 7/21 trit., 8 kl.) – 27, Mažvydas Kairys (2/11 dvit., 2/13 trit., 9 kl.) – 10, Matas Gudauskis (3/9 dvit., 8 atk.kam.) – 9.

Ambicingos viltys

Telekomunikacijų rykliai „Telia" (1/0) šiemet paskutinieji iš visų IT lygos dalyvių pradėjo kelią link čempionato sosto. Pirmasis blynas iškepė be didesnių problemų – namuose nesunkiai įveikti (77:49) lygos debiutantai KSTT (0/2).

Aikštelės šeimininkai pabėgo toli į priekį dar pirmoje susitikimo pusėje (40:19) ir galėjo ramiai laukti rungtynių pabaigos, o ir laiko aikštėje turėjo užtekti visiems, kaip ir pelnytų taškų protokole.

Praėjusiame sezone „Telia" ekipai ketvirtfinalio serijoje iki 2 pergalių prieš „Teltoniką" pritrūko vos vieno žingsnio (1:2) iki finalo ketverto ir, anot, Mindaugo Vilučio ši komanda šiemet yra nusiteikusi jį žengti: „Kaip ir kiekvienais metais tikimės patekti į finalo ketvertą, o ten pakliuvus būtų galima pakovoti ir dėl apdovanojimų. Lyginant su praėjusiais metais mūsų komandoje neįvyko jokių rimtų pokyčių ir esame pasirengę žaisti ta pačia sudėtimi. Rungtynėse prieš KSTT buvome nusiteikę laimėti ir mus tenkino tik pergalė."

 

Savo debiutinio sezono tikslais pasidalino ir KSTT treneris Jonas Švilpa: „Mūsų komanda šiais metais pirmą kartą žaidžia IT lygoje, tad pagrindinis tikslas yra komandinis žaidimas. Net ir pralošus rungtynes, eiti į priekį, daryti išvadas, mokytis iš geriau žaidžiančiųjų, išnaudoti kiekvieno žaidėjo stipriąsias puses, o silpnąsias paversti stipriosiomis, siekiant komandos pergalės. Vasara buvo skirta ir poilsiui ir darbui. "Verdant savo sultyse" didelių sudėties darbų nenuversi, tačiau buvo sutelktas dėmesys į asmeninį fizinį pasirengimą."

„Telia": Vytenis Kunčiūnas (6/9 dvit., 4 per.kam., 24 naud.bal.) – 19, Valerijs Ancevskij (8/12 dvit.), Aurimas Raišuotis (5/13 dvit., 14 atk.kam.) – 12, Darius Balžekas ir Kęstutis Lizdenis – po 10.

KSTT: Mantas Marozas (3/8 trit., 9 atk.kam., 9 kl.) – 15, Aleksandras Pliadis (9 atk.kam.) – 12, Irmantas Ambrazevičius – 11.


‹ atgal
SKL © 2017

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti