Pirmieji lyderiai ir pirmosios staigmenos

Vos prasidėjęs "15min.lt IT lygos čempionatas "Asseco" taurei laimėti" jau žarsto pirmąsias staigmenas ir sulig kiekviena diena įgauna vis didesnį pagreitį. Pirmąją kovų savaitę didžiausią staigmeną pateikė "Fimos" kolektyvas iškovojęs net dvi pergales paeiliui, kiek netikėtai solidžią pergalę šventė EIT vyrai nepasigailėję "1ClickFactory" atstovų.

Istorinis sezonas

Panašu, jog šiais metais senus gerus laikus nusprendė prisiminti "Fimos" (2-0) ekipa. Per pastaruosius tris metus vos tris pergales iškovojusi komanda šiame sezone jau per pirmąsias dvi rungtynes dukart kėlė rankas į viršų, taip tarsi prisimindama didingą 2009-2010 m. sezoną kuriame buvo pasidabinusi bronzos medaliais.

Pirmosiose savo rungtynėse Augusto Šuliausko vedami "Fimos" vyrai savo aikštėje egzaminavo "Affecto Lietuva-Nevda" (1-1) kolektyvą. Nors susitikimo pradžia susiklostė nesėkmingai, o A.Šuliauskas daugiau mėtė pro šalį nei pataikė, tačiau tai nepalaužė ambicingųjų aikštės šeimininkų.

"Fimos" vyrai antrajame ketvirtyje įjungė aukščiausią pavarą puolime, įgijo apčiuopiamą pranašumą ir išsaugoję jį iki susitikimo pabaigos šventė įtikinamą pergalę rezultatu 73:56.

"Fima": A.Šuliauskas 38, Simonas Šidlauskas 19, Andrius Mateika (12 atk.kam.) 8.

"Affecto Lietuva-Nevda": Mantas Bielinskas (10 atk.kam.) 14, Valdas Rapševičius 13.

Antroji akistata "Fimos" vyrams buvo gerokai sunkesnė. Svečiuose žaidę šio sezono sensacijos autoriai grūmėsi su "iTree" (1-1) atstovais. Tą patį sėkmės receptą naudoję svečiai fantastiškai sužaidė pirmąją rungtynių dalį, po kurios įgijo devynių taškų pranašumą (36:27).

Visgi po didžiosios pertraukos rungtynių scenarijus kiek pakito. Pasitikėjimą savo jėgomis atgavę "medžiai" sugebėjo apkarpyti turėtą deficitą ir atkūrė rungtynėse intrigą.

Dvikovos nugalėtojas paaiškėjo tik pačiose pagrindinio laiko pabaigoje, kurią sėkmingiau sužaidė svečiai. Galutinis rezultatas - 66:62 "Fimos" naudai.

"Fima": A.Šuliauskas (11 kld.) 37, S.Šidlauskas 23, Andrius Mateika (10 atk.kam.), Marius Mikolavičius ir Nerijus Sadauskas po 2.

"iTree": Regimantas Šeipūnas 26, Dovydas Virbickas 11.

Gera pradžia

Praėjusiame sezone vos 10 vietą užėmęs EIT (1-0) kolektyvas (buvusi "Jungtinės IT įmonių komanda") įspūdingai pradėjo naująjį sezoną svečiuose įveikdamas "1ClickFactory" (0-1) ekipą rezultatu 96:42.

Intriga rungtynėse laikėsi tik iki didžiosios pertraukos, kuomet EIT itin pamažu didino savo persvarą. Visgi antroje rungtynių dalyje viskas pasikeitė. Svečiai tiesiog užgulė varžovų krepšį, o tokio antpuolio palaužti "1ClickFactory" atstovai ne tik atvėrė visus kelius savojo krepšio link, tačiau tarsi pamiršo, kaip reikia pelnyti taškus.

Įdomu tai, jog šios komandos tarpusavyje yra žaidusios tris kartus, visus - "1ClickFactory" aikštėje ir visuomet aikštės šeimininkai pelnydavo po beveik tokį patį skaičių taškų (43, 43 ir 42).

Dar vienas įdomus dalykas - šiose rungtynėse net keturi svečių žaidėjai surinko dvigubus dublius!

EIT: Justas Sturis (11 atk.kam.) 33, Rolandas Razgūnas (14 atk.kam.) 18, Kazimieras Girdenis (10 atk.kam.) 16.

"1ClickFactory": Linas Gricius 11, Martynas Butrimanskas (10 atk.kam.) ir Richardas Paulavičius po 9.

Į atkakliausių savaitės rungtynių titulą pretenduoja savo aikštėje žaidusių CSC (1-0) vyrų bei "Mezon" (0-1) atstovų akistata. Naujojo lyderio (S.Rambyno, - aut.past.) vedami aikštės šeimininkai susitikimo pradžioje dar leido varžovams kontroliuoti situaciją, tačiau vėliau susigrąžino iniciatyvą į savo rankas.

Po didžiosios pertraukos kurį laiką žaidimas dar vyko taškas į tašką, tačiau lemiamame ketvirtyje CSC pabėgo į priekį ir įgyto pranašumo nebeišsvaistė. Galutinis rezultatas - 65:61 aikštės šeimininkų naudai.

CSC: Simonas Rambynas (14 atk.kam., 5 per.kam.) 25, Vilius Balčikonis (8 rez.perd., 5 per.kam.) 15, Robertas Alseika 8.

"Mezon": Evaldas Kocys 24, Aurimas Raišuotis (16 atk.kam.) 16.

Per pirmąsias dešimt minučių įmetę vos 5 taškus savo aikštėje žaidę "Insoft-IngeniousIT" (0-1) atstovai leido "iTree" ekipai įgyti solidų pranašumą. Visgi vėliau aikštės šeimininkai patys pademonstravo geležinę gynybą bei atstatė rungtynių svarstykles į pusiausvyros padėtį.

Tačiau tai dar buvo ne viskas. Pavyzdingai sužaidę trečiąjį kėlinuką "Insoft-IngeniousIT" atstovai susikrovė aštuonių taškų pranašumą (38:30) ir atrodė, jog pergalė yra ranka pasiekiama. Visgi "medžiai" lemiamame ketvirtyje tarsi atsibudo ir parodė visiškai kitokį savo veidą ne tik panaikino solidų deficitą, bet ir įgijo kelių taškų persvarą, kurios pakako pirmajam taškui IT lygos čempionate. Galutinis rezultatas - 53:49 svečių ekipos naudai.

"iTree": Edgaras Paluckas (13 atk.kam.) 22, Regimantas Šeipūnas 19, Romas Degutis 7.

"Insoft-IngeniousIT": Mantas Bondauskis (12 atk.kam.) 16, Saulius Norkaitis 12.

Kitose aikštelėse

Pavasarį čempionų sostą užleidę "Teltonikos" (1-0) vyrai jau nuo pirmųjų rungtynių parodė, jog darys viską, kad į jį sugrįžtų. Jau pirmojoje akistatoje savo aikštėje žaidę vicečempionai parodė savo jėgą ir nušlavė pirmenybių naujokę "BTT.lt" (0-1) komandą rezultatu 86:38.

Nugalėtojų komandos vadovas Antanas Šegžda atsiprašė varžovų už pernelyg didelę pergalę ir paaiškino galingo žaidimo motyvus: "Rungtynės nebuvo sunkios, o rezultatas pats kalba už save. Nežinia kaip "BTT.lt" ekipa žaistų turėdama savo gretose A.Palšio sūnų, kuris gan sėkmingai kaunasi Sostinės A lygoje, tačiau Vis tik manau, kad kalnų nenuverstų, nes varžovų lyderiai pritrūktų kitų žaidėjų pagalbos tiek puolime, tiek gynyboje",- teigė A.Šegžda.

"Mūsų tikslas šiose rungtynėse buvo pagerinti susižaidimą, bei pajausti žaidimo malonumą. Nors dvikovos baigtis buvo aiški jau pirmajame kėlinuke, mes nemažinom apsukų, nes tik rungtynių metu turime galimybę gerinti savo žaidimo kokybę".

"Tenesupyksta varžovai ant mūsų už tai, jog nedavėme atsikvėpti. Turime išsikėlę aukštus tikslus šiame sezone, tad kiekvienose varžybose sieksime gerinti savo žaidimą, net jei tai bus silpnesnis varžovas",- komandos tikslus ir planą, kaip jų sieks išdavė "Teltonikos" komandos vadovas A.Šegžda.

"Teltonika": Ridas Pulkauninkas (5 rez.perd.) 25, Antanas Šegžda (5 rez.perd.) 14, Mantas Vanagas 12.

"BTT.lt": Ervin Rizgelis (12 atk.kam.) 21, Tomas Kirchovas (11 atk.kam.) 8.

Svečiuose žaidę "Mokėjimai.lt" (0-1) atstovai pavyzdingai pradėjo rungtynes ir per pirmąsias dešimt minučių įgijo trijų taškų pranašumą (21:18). Tačiau to buvo negana. "Adform" (1-0) ekipa išsijudino jau antrojo kėlinuko pradžioje ir iki didžiosios pertraukos susikrovė aštuonių taškų pranašumą (37:29).

Pamatę visas varžovo silpnybes aikštės šeimininkai apsukų nemažino ir po ilgosios pertraukos, o galiausiai šventė solidžią pergalę rezultatu 85:56.

"Adform": Juozas Petravičius (16 atk.kam., 5 rez.perd.) 23, Arūnas Stonis 21, Deivydas Šabaras 17.

"Mokėjimai.lt": Justas Noreika 24, Daumantas Barauskas 9.

Pirmąją pergalę "Affecto Lietuva-Nevda" (1-1) kolektyvas iškovojo akistatoje svečiuose su "TIA Technology" (0-1) krepšininkais. Jau pirmajame kėlinuke svečiai uždarė beveik visus kelius savojo krepšio link ir beregint susikrovė dviženklį pranašumą (16:5). Nors vėliau čempionate debiutuojanti "TIA Technology" komanda buvo kiek pristabdžiusi varžovus,tačiau tai truko neilgai. Antroje rungtynių dalyje svečiai surengė dar vieną spurtą po kurio viskas tapo aišku. Galutinis rezultatas - 61:42 svečių komandos naudai.

"Affecto Lietuva-Nevda": M.Bielinskas 21, Audrius Pakalniškis (12 atk.kam.) 11, Rokas Ratkevičius (11 atk.kam.) 10.

"TIA Technology": Dmitrij Abolichin (5 per.kam.) 13, Vytautas Mereckis 12.