Siurprizų kupinas Asseco-IT lygos reguliaraus sezono finišas

Šį pirmadienį, po sužaistų paskutiniųjų antrojo etapo rungtynių, baigėsi kone penkis mėnesius trukęs Asseco-IT lygos reguliarusis sezonas. Po paskutinės savaitės rezultatų paaiškėjo, kurioms komandoms jau artimiausiu metu teks stoti į kovą aštunfinalio etape, o kurios gali ramiai laukti savo konkurentų tolimesniuose etapuose.

Pergalių nepakako

Pergalingai reguliarųjį sezoną užbaigė CSC (5-4) ekipa, kuri kiek netikėtai 78:74 palaužė reguliariojo sezono nugalėtoja tapusia "Danske Bank" (7-2) komandą.

Vis tik tiek šios pergalės, tiek pirmadienio dvikovoje iškovoto taško su "Western Union" (2-7) ekipa "baltai-raudoniems" nepakako. Penkias pergalės pasiekusi CSC ekipa liko penktoje turnyrinės lentelės vietoje ir tik dėl tarpusavio dvikovoje patirtos nesėkmės į priekį praleido "Teltonikos" klubą.

Savoje aikštėje žaidę bankininkai ilgą rungtynių laiką buvo priekyje. Nors jų pranašumas tik kartą buvo išaugęs iki 13 taškų, atrodė kad susitikimo eiga priklauso būtent nuo bankininkų norų ir pastangų.

Vis tik lemiamame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė - CSC krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą. Kur kas sėkmingiau pradėję žaisti puolime, svečiai ketvirtajame kėlinyje ne tik panaikino turėtą deficitą, tačiau ir išsiveržė į priekį. Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, CSC jau buvo priekyje penkiais taškais ir pergalės iš savo rankų nepaleido.

Nugalėtojams Vytautas Pūras ir Tomas Kutra pelnė atitinkamai 20 ir 16 taškų.

"Danske Bank" komandos gretose Tadas Gelžinis ir Dangiras Čėsinas surinko 20 ir 18 taškų.

Reguliariojo sezono finiše "baltai-raudoni" savoje aikštėje itin lengvai susitvarkė su negeriausius laikus išgyvenančia "Western Union" ekipa. Jei pirmuosius du kėlinius aikštėje dar matėme gana atkaklią kovą, tai antroje mačo dalyje CSC tiesiog dominavo. Antrąją mačo dalį aikštelės šeimininkai laimėjo net 48:18 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 88:50.

Nugalėtojams Simonas Rambynas pelnė 26 taškus. Vytautas Pūras pridėjo 23 taškus.

"Western Union" gretose Justas Naruševičius ir Mantas Puidokas surinko atitinkamai 17 ir 15 taškų.

Šešiais pralaimėjimais sezoną baigusi "Western Union" komanda jau aštunfinalio etape kovos su Igno Rylos vedama "Payseros" ekipa.

Malonus siurprizas

Prasidedant antrojo etapo kovoms ko gero mažai kas tikėjo, kad "Oro navigacijos" (6-3) krepšininkai finišuos aukštoje antroje turnyrinės lentelės vietoje. Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse jie susitvarkė su titulą ginančia "Teltonikos" (5-4) komanda 77:71 ir reguliarųjį sezoną baigė keturiomis pergalėmis iš eilės.

Savoje aikštėje žaidusi Mykolo Mankevičiaus trenriuojama "Teltonikos" komanda jau nuo pat rungtynių pradžios buvo priversta vytis varžovus. Puikiai išnaudodami savo lyderį Giedrių Giedrą, "navigatoriai" po truputį tolo nuo priešininkų ir trečiojo kėlinio pabaigoje įgijo rekordinį 19 taškų pranašumą.

Svečiai tą akimirką patikėjo ankstyvu atliktu darbu ir vos neprisižaidė. "Teltonikos" krepšininkai ketvirtajame kėlinyje turimą deficitą ėmė sparčiai mažinti. Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes, skirtumas tebuvo 7 taškai. Vis tik "Oro Navigacijos" komanda visos persvaros neiššvaistė ir šventė pelnytą pergalę.

Nugalėtojams G.Giedra pelnė 27 taškus ir atkovojo 21 kamuolį. Andrėjus Golubevas pridėjo 12 taškų.

"Teltonikos" gretose išsiskyrė Antanas Šegžda ir Mantas Vanagas, pelnę atitinkamai 26 ir 14 taškų.

Arti stebuklo

Daug kam netikėtai "Payseros" (5-4) ekipa antrajame etape finišavo tik aštuntoje vietoje. Tokiems komandoms rezultatams įtakos turėjo ne tik reti Igno Rylos pasirodymai aikštėje, bet ir techninis pralaimėjimas "Visma Lietuvos" komandai. Tačiau praėjusią savaitę IT lygos gerbėjai galėjo stebėtis ne "Payseros" padėtimi turnyrinėje lentelėje, bet šios ekipos krepšininkų daromais stebuklais aikštėje. Bene šešiolika minučių kovoję keturiese prieš penkis, jie vos nepatiesė "Teltonikos" (5-4) atstovų. Čempionams išsigelbėti pavyko tik pačioje mačo pabaigoje - 83:82.

Iki tos akimirkos, kol aikštelę dėl penkių asmeninių pražangų buvo priverstas palikti Daumantas Barauskas, "oranžiniai" užtikrintai kontroliavo mačo eigą ir pirmavo 61:49. Atrodė, kad po tokios įvykių eigos "Teltonikos" krepšininkams beliks tinkamai sustatyti žaidimą ir pergalė bus ranka pasiekiama. Tačiau nieko panašaus neišvydome.

Nors turimą deficitą aikštelės šeimininkai gana greitai panaikino, "Payseros" krepšininkai neleido jiems atitrūkti ir kovėsi iki paskutinių akimirkų. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, "Teltonikos" komanda buvo priekyje minimalia persvara 83:82. Po finalinio teisėjų švilpuko buvo užfiksuotas toks pat rezultatas. Per likusį laiką komandos keitėsi klaidomis ir netaikliais metimais. Likus žaisti vos keletą sekundžių. Gediminas Idzelis blokavo varžovų bandymą sukurti stebuklą rungtynėse ir išsaugojo savo ekipai pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Mykolas Mankevičius buvo dvejopos nuotaikos: "Viena vertus, smagu, kad pasiekėme pergalę, kita vertus - nėra labai smagu žaisti keturi prieš penkis. Vienu metu net norėjosi varžovams duoti papildomą krepšininką, kad jėgos būtų lygios."

"Aišku, mano žodžiai gali skambėti keistai, žinant, jog pergalę pasiekėme kone sulig finaline sirena. Vis tik, žaidžiant tokiomis aplinkybėmis sunkiausiai yra susikaupti, o kai varžovai pirmoje rungtynių dalyje itin aukštu procentu atakuoja iš toli, kartais taip jau būna, kad tenka juos ilgai vytis."

"Ši akistata buvo puikus mūsų dabartinio žaidimo, kuriame dažnai trūksta nusiteikimo ir noro pavyzdys, tad belieka tikėtis, kad atkrintamųjų metu viskas susitvarkys, o mes vėl demonstruosime tą žaidimą, kurio iš mūsų visi tikisi."

"Teltonikos" komandai G.Idzelis ir Mantas Vanagas surinko atitinkamai 28 ir 26 taškus.

"Payseros" komandoje nesulaikomai rungtyniavo Mantas Jankūnas, pelnęs net 42 taškus ir atkovojęs 16 kamuolių. Šarūnas Broga pridėjo 20 taškų.

Antrose savaitės rungtynėse "Payseros" krepšininkai neturėjo daug vargo. Susitikime su "Insoft-IgeniousIT" (1-8) komanda buvo pasiekta įtikinama pergalė rezultatu 105:72.

Nugalėtojams M.Jankūnas pelnė 32 taškus. Justas Noreika pridėjo 24 taškus.

Svečių gretose Vytenis Vainušis ir Mantas Beniušis atitinkamai surinko 21 ir 18 taškų.

Be lyderio

Be vieno iš savo lyderių žaidusi "Visma Lietuvos" (4-5) komanda dvikovoje svečiuose nesugebėjo pasipriešinti "Asseco Lietuva" (6-3) ekipai.

Aikštelės šeimininkai po puikiai sužaisto pirmojo kėlinio šventė įtikinamą pergalę 71:50 ir reguliarųjį sezoną baigė trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

"Asseco Lietuva" nuo pat pirmos atakos išsiveržė į priekį ir atgal daugiau nebesižvalgė. Per pirmąsias dešimt minučių Jaroslav Klimaševski auklėtiniai įgijo 15 taškų pranašumą.

Nors antrajame kėlinyje svečiams kiek pavyko pristabdyti aikštelės šeimininkų puolimą ir skirtumas sumažėjo iki vienženklio, tai tebuvo laikinas "Asseco Lietuvos" komandos stabtelėjimas. Antroje mačo dalyje rungtynių favoritai dar kartą spurtavo ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Tadas Savičius po rungtynių džiaugėsi, kad komanda turės poilsio: "Varžovai sužaidė taktiškai - neatsivesdami M.Šeduikio sugriovė visą mūsų trenerio paruoštą žaidimo planą. Tai net pasimetėme. Bet paskui atsipalaidavome - vis dėl to vieno lyderio šiai komandai nepakanka, reikia, kad būtų abu. Bent jau tam, kad kova būtų kiek sąžiningesnė. Na taip, kovojo jie, draskėsi, bet kažkaip visą laiką jautėm, jog pergalė yra mūsų. Ir saldi ta pergalė - pradėjome reguliarųjį sezoną prieš juos pergale, ir pabaigėme pergale irgi prieš juos. Tai leido užsitikrinti vietą stipriausiųjų ketvertuke ir ramiai laukti ketvirtfinalio kovų. Kas jau bus mūsų varžovas ten - bus matyt. Dabar poilsis ir mini traumų laižymasis."

Nugalėtojams Laurynas Žilinskas ir Jonas Kupinas atitinkamai surinko 19 ir 16 taškų.

Svečių komandos gretose Ignas Lukošius ir Tadas Leiga pelnė atitinkamai 16 ir 12 taškų.

Nepasisekė

Paskutinėse rungtynėse "BTT Group" (7-2) padarė viską, kas priklausė nuo jų, tačiau net ir pergalės 70:61 prieš "TIA Technology" (4-5) nepakako, kad ekipa užimtų vieną iš dviejų pirmųjų vietų grupėje. Penkiomis pergalėmis sezoną baigusi ekipa tik dėl blogesnio taškų santykio į priekį praleido "Teo" ir "Adform" klubus.

Savoje aikštėje žaidusi "BTT Group" jau pirmoje mačo dalyje įgijo 16 taškų pranašumą ir ramiai kontroliavo susitikimo eigą iki ketvirtojo kėlinio vidurio. Paskutiniojo ketvirčio viduryje svečiai deficitą buvo sumažinę iki vieno metimo, tačiau galutinai palaužti varžovų jiems nepavyko.

Aikštelės šeimininkams Donatas Lesnik pelnė net 32 taškus. Ervin Rizgelis pridėjo 17 taškų.

Svečių komandos gretose Vytautas Vaičiulis ir Paulius Zdanavičius surinko atitinkamai 16 ir 12 taškų.

Nesėkmingas finišas

Dviem pralaimėjimais reguliarųjį sezoną baigė ir su viltimis patekti į atkrintamąsias varžybas atsisveikino "Affecto Lietuva-Nevda" (5-4) komanda. Savo aikštėje žaidusi ekipa neprilygo "Blue Bridge" (4-5) komandai ir turėjo pripažinti pastarosios pranašumą 50:55.

Kiek netikėtai šiame susitikime eigą diktavo svečiai. Vos penkiese į mačą susirinkę Antano Daukanto auklėtiniai besibaigiant antrajam kėliniui turėjo net 13 taškų pranašumą ir iniciatyvą savo rankose.

Po pertraukos aikštelės šeimininkų žaidimas ženkliai pagerėjo. Ypač kalbant apie pastarųjų puolimą. Per pirmąsias 20 minučių Jovario Večkio treniruojama ekipa buvo pelniusi viso labo 20 taškų, kai vien per trečiąją atkarpą jų pelnė 21.

Tačiau vieno gero kėlinio aikštelės šeimininkams nepakako. Lemiamame kėlinyje iniciatyvą vėl priklausė "mėlyniesiems", kurie sėkmingai atlaikė varžovų spurtą ir šventė pergalę.

Įdomus faktas, kad šių ekipų keliai šį sezoną dar susikirs. Komandos jėgas dar kartą išmėgins "Mažosios taurės" turnyre.

Nugalėtojams Ramūnas Zigmantas ir Aivaras Liutvinas atitinkamai pelnė 15 ir 13 taškų.

Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Modestas Kievinas, pelnęs 14 taškų. Andrius Samas ir Mantas Bielinskas pridėjo po 10 taškų.

Triuškinami rezultatai

Dviem triuškinamais rezultatais reguliarųjį sezoną baigė "Barclays-2" (4-5) ekipa. Pirmoje dvikovoje "mėlynieji" be didesnio vargo 76:41 įveikė IBM (2-7) atstovus.

Šiame susitikime nugalėtojams Deividas Rukas ir Laimonas Antanaitis pelnė atitinkamai 16 ir 14 taškų.

Svečių gretose Kazimieras Girdenis pelnė 19 taškų.

Antrose rungtynėse "Barclays-2" krepšininkams jau patiems teko patirti pajėgesnės ekipos jėgą. Svečiuose žaidę Karolio Griškaus auklėtiniai neturėjo vilčių su "Teo" (7-2) ekipa, kurie grupėje finišavo antroje vietoje, ir nusileido jiems 42:85.

"Teo" gretose Valerijs Ancevskis surinko 21 tašką. Audrius Karnišauskas prie pergalės pridėjo 16 taškų.

"Barclays-2" komandoje Liudas Širvydas surinko 10.

Užtikrinta pergalė

Pergalė rezultatu 100:38 prieš "1ClickFactory" (0-9) ir pirma vieta grupėje. Taip reguliarųjį sezoną baigė "Adform" (7-2) ekipa. Rekordinę pergalę antrajame etape pasiekusi komanda pateko į atkrintąmasias varžybas, kuriose susigrums su "Barclays" atstovais.

"Adform" komandai Gytis Sušinskas pelnė 23 taškus. Deivydas Šabaras pridėjo 21 tašką.

"1ClickFacotry" gretose Ignas Stočkus pelnė 14 taškų.