Titanų dvikova, lyderių nesėkmės ir triuškinami rezultatai

Praėjusią savaitę 15min.lt-IT lyga "Asseco" taurei laimėti lūžo nuo dvikovų gausos - per pastarąsias aštuonias dienas buvo sužaista net 15 susitikimų. Rekordinis rungtynių skaičius ne tik suteikė galimybę pamatyti daug gražaus krepšinio, bet ir gerokai pakoregavo turnyrinę lentelę, kurioje pamažu pradėjo ryškėti tikrieji lyderiai ir autsaideriai. Tačiau tradiciškai apie viską iš eilės.

Savaitės rungtynės

Kaip ir buvo galima tikėtis daugiausiai intrigos būta B grupės lyderių akistatoje, kurioje savo aikštėje žaidę "iTree" (3-1) atstovai priėmė iki tol be pralaimėjimų žengusius "Barclays" (5-1) vyrus. Nors rungtynių favoritais buvo laikomi "bankininkai", tačiau aikštės šeimininkai įrodė, jog yra verti pagarbos ir iškovojo netikėtą pergalę.

Galingai dvikovą pradėję "iTree" atstovai, jau per pirmąsias dešimt minučių pasiuntė varžovus į nokdauną ir įgijo dviženklį pranašumą (23:13). Visgi svečiai netrukus atsigavo. Pakilę ant kojų "Barclays" vyrai suderino savo veiksmus puolime ir pademonstravę pavyzdingą gynybą dvikovos pusiaukelėje jau alsavo varžovams į nugaras (25:28).

Maža to, svečiai fantastiškai pradėjo trečiąjį kėlinuką ir likus dešimt minučių įgijo apčiuopiamą keturių taškų pranašumą (42:38). Kai jau atrodė, jog "bankininkai" švęs eilinę pergalę, aikštės šeimininkai atsibudo ir viską apvertė aukštyn kojom. Sužaidę kone geriausią atkarpą rungtynėse "iTree" krepšininkai susigrąžino iniciatyvą, persvėrė rezultatą savo naudai ir galiausiai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 60:57.

Pasibaigus dvikovai "Barclays" atstovas Gytis Leitonas nedramatizavo nesėkmės: "Rungtynes pradėjome vangiai. Nors vėliau, antrojo kėlinuko pabaigoje, pavyko atsitiesti, o trečiajame įgyti 5-6 taškų pranašumą, tačiau lemiamas ketvirtis buvo sėkmingesnis varžovams.

"Su tokiu tragišku pataikymu (27,9%) iš vidutinių būtų nesąžininga laimėti rungtynes. Šiuo mūsų trūkumu puikiai pasinaudojo "iTree" vyrukai, kurie sužaidė rungtynių pabaigą kovingiau ir labai šauniai mus pamokė", - varžovams komplimentų negailėjo "Barclays" atstovas G.Leitonas.

"iTree": Edgaras Paluckas (12 atk.kam.) 23, Regimantas Šeipūnas 12, Darius Linga 8.

"Barclays": Arnas Golubickas 11, Gytis Leitonas ir Giedrius Mackevičius po 10.

Netikėtumai

Pokštą savaitgalio proga savo varžovams iškrėtė "BTT.lt" (2-4) komanda sekmadienio rytą savo aikštėje įveikusi "Asseco Lietuva" (5-1) kolektyvą rezultatu 71:59.

Ankstyvą rytą vykusi akistata buvo intriguojanti ir įdomi. Abi komandos ilgą laiką žengė koja kojon, o skirtumas tarp jų buvo vos keli taškai. Įdomu tai, jog pirmaujančiųjų vaidmenyje buvo ne pirmoje turnyrinės lentelės vietoje buvę "Asseco Lietuvos" vyrai, o kuklų taškų kraitį turinti aikštės šeimininkų komanda.

Likus dešimčiai minučių atrodė, jog svečiai netrukus spurtuos ir sudėlios visus taškus ant "i", tačiau viskas buvo atvirkščiai. Lemiamame kėlinuke į priekį šovė "BTT.lt" atstovai, kurie per keletą minučių susikrovė solidų pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė netikėtą pergalę.

Netikėtą nesėkmę patyrusios "Asseco Lietuva" ekipos vadovas Tadas Savičius nenuleido ausų: "Reikėjo laukti šio pralaimėjimo - sekmadienio rytas visgi ne tas laikas, kai mes kažką nuveikti galime. Nors ir delegavome jauniausius žaidėjus, bet vis tiek per ankstyvas metas. Susirinkome vos septyniese, o trečiame kėlinyje mūsų "centriukas" dar ir traumą gavo".

"Viso to pasekoje likome su smarkiai pralaimėta lenta... O dar ir varžovai tritaškiais užmėtė. Žodžiu, scenarijus panašus į "Prienų" - "Žalgirio" dvikovą. Primetė tritaškių ir viskas. Tik lentą "Prienai" irgi laimėjo. Bet tikėsimės, kad šis pralaimėjimas taps šaltu dušu prieš ateinančias rungtynes su "Teltonikos" atstovais", - teigiamos svarbiausios pirmojo etapo dvikovos baigties tikėjosi "Asseco Lietuva" ekipos vadovas T.Savičius.

"BTT.lt": Ervin Rizgelis (20 atk.kam.) 23, Dominykas Palšis (6 rez.perd., 12 kld.) 22, Edvinas Pimpė 19.

"Asseco Lietuva": Laurynas Žilinskas 20, Simas Inokaitis 13.

Prie didžiausių savaitės staigmenų drąsiai galima priskirti "Affecto Lietuva-Nevda" (2-2) pergalę dvikovoje savo aikštėje akistatoje prieš "Adform" (3-1) atstovus.  Aikštės šeimininkai rungtynių pradžioje įklampino varžovus į neišbrendamą gynybos liūną ir leidę svečiams per kėlinuką įmesti vos 4 taškus įgijo apčiuopiamą pranašumą (10:4). Nors vėliau "Adform" puolimas kiek atsigavo, tačiau savąjį žaidimą pajutę aikštės šeimininkai nemažino apsukų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 71:47.

"Affecto Lietuva-Nevda": Rokas Ratkevičius 22, Audrius Pakalniškis (12 atk.kam.) 14, Mantas Bielinskas 11.

"Adfrom": Arūnas Stonis 27, Saulius Skeirys (11 atk.kam.) 8.

Užtikrintos pergalės

Tvirtą žingsnį stipriausiųjų grupės link žengė CSC (4-1) komanda praėjusio pirmadienio vakarą savo aikštėje sutriuškinusi "BTT.lt" atstovus rezultatu 81:51.

Aikštės šeimininkai savo galią parodė jau pirmajame ketvirtyje, kurį laimėjo net 25:9. Nors svečiai individualiomis savo lyderio E.Rizgelio pastangomis dar bandė priešintis, tačiau tai CSC krepšininkams buvo nė motais. Aikštės šeimininkai tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose ir galiausiai šventė triuškinamą pergalę.

CSC: Vilius Balčikonis (5 rez.perd.) 17, Simonas Rambynas 13, Tomas Kutra 10.

"BTT.lt": Ervin Rizgelis (21 atk.kam., 5 per.kam.) 32, Edvinas Pimpė 11.

Algirdas Rakšnys surinko beveik pusę savo ekipos taškų, o IBM (2-4) svečiuose palaužė "1ClickFactory" (0-6) atstovus. Didžiąją reikalų dalį svečiai sutvarkė jau pirmajame ketvirtyje, kurį laimėjo net 21:9. Nors vėliau aikštės šeimininkai kiek išlygino žaidimo ritmą, tačiau to pergalei buvo daugiau nei maža. Galutinis rezultatas - 83:64 IBM komandos naudai.

IBM: Algirdas Rakšnys (13 atk.kam.) 37, Nerijus Verseckas (12 atk.kam., 5 rez.perd.) 16, Martynas Alenskas 11.

"1ClickFactory": Richardas Paulavičius (5 per.kam.) 19, Martynas Butrimanskas (16 atk.kam.) 16.

B grupės dugne esančių komandų akistatoje didesnė intrigos nebuvo. Nors pirmajame kėlinuke arčiau pergalės buvo svečiuose žaidęs "TIA Technology" (0-5) kolektyvas, tačiau vėliau "Insoft-IngeniousIT" (2-4) ekipa spurtavo, įgijo solidų pranašumą ir trečiojo ketvirčio pabaigoje jau mėgavosi žaidimu. Įtikinama aikštės šeimininkų pergalė rezultatu 62:45.

"Insoft-IngeniousIT": Saulius Norkaitis 23, Vytenis Vainušis 19, Mindaugas Lieponis 10.

"TIA Technology": Vytautas Mereckis (10 atk.kam.) 14, Vytautas Vaičiulis (11 atk.kam.) 15.

Lyderis neišgelbėjo

Unikalusis "Fimos" (2-4) talentas Augustinas Šuliauskas  vėl metė beveik pusę savo komandos metimų, tačiau tai nepadėjo pasiekti pergalės. Komandinį žaidimą pademonstravę "Mokėjimai.lt" (3-2) atstovai greitai įgijo apčiuopiamą  pranašumą, kurį išsaugoję iki pagrindinio laiko pabaigos šventė pergalę rezultatu 79:67.

"Mokėjimai.lt": Justas Noreika 32, Rytis Sabas (5 rez.perd.) 13, Liudas Kanapienis (17 atk.kam.) 12.

"Fima": Augustas Šuliauskas (9 kld.) ir Simonas Šidlauskas po 24.

Viskas, ko reikia pergalei, tai galingas puolimas ir puikus lyderio žaidimas. Šį sėkmės receptą ne pirmą kartą panaudoję "Asseco Lietuva" atstovai praėjusios savaitės pabaigoje svečiuose palaužė "Mezon" (1-5) ekipą bei iškovojo eilinę pergalę.

Du kėlinukus aikštėje dar vyko apylygis žaidimas, tačiau po didžiosios pertraukos Vitalijaus Podgaiskio vedami svečiai nutolo nuo varžovų ir nemažino apsukų net įgiję triuškinamą pranašumą. Galutinis rezultatas - 103:58 "Asseco Lietuva" komandos naudai.

Nugalėtojų komandos vadovas Tadas Savičius nenurašė varžovų: "Na, rungtynių rezultatas gal kiek ir nepadorus, bet nedalyvaujant E.Kociui ir išsibaudavus A.Raišuočiui komandų pajėgumas tapo skirtingas".

"Jei iki jų "centro" išsibaudavimo dar vyko atkakli kova, tai po to prasidėjo žaidimas į vienus vartus. Lyg to būtų maža, dar ir jų įžaidžiantis kamuolį gavo traumą. Žodžiu, varžovas su pilna sudėtimi būtų visai rimtas, bet traumų/pražangų išretintas pasipriešinti negalėjo. Mes gi, atvykome surinkę vieną stipriausių savo sudėčių, tad ir gavosi taip, kad 100 taškų primetėm", - teigė "Asseco Lietuva" komandos vadovas T.Savičius.

"Asseco Lietuva": Vitalij Podgaiskij (11 atk.kam., 55 naud.balai) 40, Laurynas Žilinskas (5 rez.perd.) 11, Rytis Krušinskas ir Arminas Lapinskas po 10.

"Mezon": Aurimas Raišuotis (12 atk.kam.) 18, Emilis Umbrasas 14.

Kitokios emocijos

"Barclays" ekipai prireikė vos kelių dienų tam, kad atsigautų po skaudžios nesėkmės prieš "iTree" komandą. Ketvirtadienio vakarą "bankininkai" išvykoje be didesnio vargo įveikė "Mokėjimai.lt" atstovus rezultatu 89:59.

Aikštės šeimininkai priešinosi tik pirmąsias dešimt minučių, tačiau vėliau leido varžovams diktuoti savo sąlygas, o galiausiai patyrė skaudų fiasko. Pergalė leido "Barclays" komandai išlikti turnyrinės lentelės viršuje bei galvoti apie I diviziono kovas.

Saldi pergalė paskatino nugalėtojų komandos atstovą Gytį Leitoną duoti trumpą komentarą: "Nauja salė. Kitokios emocijos. Susirinkome dešimt žaidėjų. Nesitikėjome lengvų rungtynių, nes po pirmo kėlinuko turėjome tik dviejų taškų pranašumą. Visgi įsižaidę antrajame kėlinuke ir įgiję dviženklę taškų persvarą jos nepaleidome ir vedėme visas rungtynes".

"Varžovai savo aikštelėje nepakartojamai metė tritaškius, bet mūsų perimti kamuoliai ir greitos atakos palaužė juos iškart po didžiosios pertraukos. Džiaugiamės iškovotu tašku ir laukiame sekmadienio bei dar vienos pergalės", - išlikti teisingame kelyje tikėjosi "Barclays" komandos atstovas G.Leitonas.

"Barclays": Vladimiras Popovas 18, Šarūnas Kažukauskas ir Paulius Malinauskas po 17.

"Mokėjimai.lt": Daumantas Barauskas (5 rez.perd., 10 kld.) 19, Liudas Kanapienis (10 atk.kam., 7 rez.perd.) 16.

Kovoje dėl garbės EIT (4-2) vyrai ilgą laiką priešinosi aukso medalius vėl besimatuojantiems "Teltonikos" (5-0) krepšininkams, tačiau itin prastai sužaistas lemiamas kėlinukas neleido "jungtinei komandai" pasiekti išsvajotos pergalės.

Po fantastiškai sužaisto trečiojo kėlinuko EIT vyrai buvo priekyje (58:54), tačiau susitikimo pabaigoje pirmenybių favoritai pademonstravo neįtikėtiną puolimą bei per dešimt minučių pelnę net 32 taškus išplėšė pergalę rezultatu 87:80.

"Teltonika": Mantas Vanagas (13 atk.kam.) 26, Ridas Pulkauninkas 23, Antanas Šegžda (6 rez.perd.) 18.

EIT: Valentinas Givėliušas (8 rez.perd.) 25, Justas Sturis (6 rez.perd.) 24.

Titanų dvikova

Tiesa, ilgai "jungtinei komandai" liūdėti neteko. Jau po kelių dienų vykusioje akistatoje išvykoje su IBM komanda EIT atstovai atsitiesė ir iškovojo aukso vertės tašką. Svečiai geriau atrodė pirmoje susitikimo dalyje, kurią laimėjo rezultatu 42:36. Visgi trečiajame ketvirtyje aikštės šeimininkai atkuto ir po dešimties minučių jau buvo priekyje (64:63).

Tačiau tuomet darbo ėmėsi nesulaikomai rungtyniavęs EIT atstovas J.Sturis. Svečių lyderis sustygavo komandos žaidimą, leido jai susigrąžinti iniciatyvą ir galiausiai atvedė "jungtinės komandos" atstovus į dar vieną pergalę. Galutinis rezultatas - 84:74 EIT ekipos naudai.

Įdomu tai, jog abiejų komandų lyderiai J.Sturis ir A.Rakšnys aikštelę paliko surinkę trigubus dublius, o titanų solo dvikovą, kaip ir dera, laimėjo nugalėtojų komandos lyderis.

EIT: J.Sturis (18 atk.kam., 11 rez.perd.) 32, Valentinas Givėliušas 17, Rolandas Razgūnas 10.

IBM: A.Rakšnys (11 atk.kam., 10 išpr. praž.) 36, Laimonas Rasalas (8 rez.perd.) 19.

Sportišką savaitę "Barclays" užbaigė iškovodami antrąją pergalę per trejas rungtynes sekmadienio vakarą svečiuose palaužę "TIA Technology" atstovus rezultatu 75:41. Didžiausią darbo dalį svečiai padarė antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo net 22:8. Po didžiosios pertraukos "bankininkai" apsukų nė kiek nemažino, tad nuaidėjus finalinei sirenai šventė dar vieną įspūdingą pergalę.

"Barclays": Vladimiras Popovas 20, Paulius Peseckas 12, Šarūnas Kažukauskas ir Vytautas Mikna po 8.

"TIA Technology": Gintaras Jakimavičius (10 atk.kam.) 11, Mindaugas Kairys 8.

Bene lengviausią savaitės pergalę pasiekė CSC atstovai savo aikštėje sutrypę "1ClickFactory" ekipą rezultatu 90:37. Aikštės šeimininkai žymiai taikliau atakavo krepšį tiek iš žaidimo, tiek nuo baudų metimo linijos, geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių, dalijosi kamuoliu, tad nenuostabu, jog gana greitai įgijo triuškinamą persvarą, o susitikimo pabaigoje iškovojo saldžią pergalę.

CSC: Simonas Rambynas (11 atk.kam.) 20, Robertas Alseika 15, Saulius Grigas 13.

"1ClickFactory": Richardas Paulavičius (13 atk.kam.) 21, Linas Gricius 9.

Ambicingoji "Insoft-IngeniousIT" komanda dvikovoje savo aikštėje pasinaudojo tuo, jog "Fima" atvyko be savo lyderio A.Šuliausko ir privertė varžovus patirti ketvirtą nesėkmę iš eilės. Aikštės šeimininkai leido varžovams dominuoti aikštėje trisdešimt minučių, tačiau lemiamame kėlinuke spurtavo ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 64:53.

"Insoft-IngeniousIT": Vytenis Vainušis (10 atk.kam., 5 rez.perd., 8 per.kam.) 18, Mindaugas Lieponis 16, Saulius Norkaitis 13.

"Fima": Simonas Šidlauskas 20, Andrius Mateika (13 atk.kam.) 16.

Savaitę galingu akordu užbaigė tie, kurie laukia čempionams skirtos melodijos. Savo aikštėje žaidę "Teltonikos" atstovai leido siautėti "Mezon"ekipos lyderiui, tačiau patys žaisdami lyg vienas kumštis greitai įgijo triuškinamą pranašumą ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 100:66.

"Teltonika": Antanas Šegžda 24, Ridas Pulkauninkas 22, Šarūnas Noreika (12 atk.kam.) 18.

"Mezon": Aurimas Raišuotis (15 atk.kam., 36 naud.balai) 27, Evaldas Kocys (11 atk.kam.) 20.