Spring D pirmenybėse beliko 8 pretendentai į čempionų titulą (papildyta)

Spring D pirmenybėse beliko 8 pretendentai į čempionų titulą (papildyta) 5747

Praėjusią savaitę finišavo Spring D pirmenybių aštuntfinaliai, kuriems pasibaigus paaiškėjo 8 stipriausio šio čempionato komandos jau šiandien vakare pradėsiančios kovas ketvirtfinaliuose.

Staigmenų nepašykštėję Didžiosios taurės aštuntfinaliai iš tolimesnės kovos eliminavo net kuris klubus reguliariame sezone laimėjusius visas žaistas akistatas savo grupėse. Mažosios taurės batalione siurprizų užfiksuota mažiau, o pirmuoju pusfinalio dalyviu vakar tapo "Oaks Acorns" kolektyvas.

Saulėtą antradienio vakarą atsukime laiką atgal ir prisiminkime Spring D aštuntfinalių batalijas. Pirmąją dalį galite rasti paspaudę ČIA.

DIDŽIOJI TAURĖ

Karti realybė

2015/2016 metų sezone D lygos čempionais tapę "Juoda-Raudona" krepšininkai šiemet taip ir nesugebėjo pademonstruoti viso savo potencialo. D lygos pirmenybėse jų pasirodymas baigėsi ketvirtfinalyje, o Spring D čempionato aštuntfinalyje namuose pralaimėta (62:67) "Užgesusiems talentams". Įdomu, jog grupių varžybose "Juoda-Raudona" laimėjo visus 4 žaistus susitikimus.

Varžovų aikštelėje rungtyniavę "Užgesę talentai" prieš prasidedant mačui neturėjo ko džiūgauti: ekipai dėl patirtos traumos šiose rungtynėse negalėjo padėti vienas iš kertinių komandos žaidėjų Edgaras Ivanovas. Nepaisant svaraus praradimo svečiai 3 kėlinius dominavo aikštelėje, o vienu metu jų persvara siekė 20 taškų ribą (37:57).

Ketvirtajame kėlinyje "Juoda-Raudona" kolektyvui pagaliau pavyko pabusti iš letargo miego (spurtas 25:4) ir ne tik prisivyti, bet ir aplenkti priešininkus (62:61). Vis tik, "Užgesę talentai" sugebėjo atkusti ir išplėšė bilietą į ketvirtfinalį, kuriame jų laukia akistata su "Vilko brolija".

"Juoda-Raudona": Aleksas Neniškis (2PT - 8/12, 3PT - 3/11, 9 atk.kam. 5 kl. 4 per.kam. 29 EFF) - 28, Valerij Četovič (11 atk.kam. 9 išpr.praž.) - 12.

"Užgesę talentai": Povilas Vilkas (3PT - 6/10, 9 atk.kam.) - 23, Gytis Grinius (8 rez.perd. 5 kl.) - 13, Adolfas Žygas (3PT - 0/9) - 12, Žilvinas Šadreika (15 atk.kam.) - 10.

Pirma pusė

Šiemet C lygos "Iššūkio taurės" pusfinalį pasiekę "Monfereno" krepšininkai Spring D čempionate kalnų nenuvertė. Aštuntfinalio varžybose jie namuose turėjo pripažinti "Vilko brolijos" pranašumą - 49:61.

Pirmoje rungtynių pusėje nepralaužiamus gynybos barikadus "pastatę" vilkai pasibaigus 2 kėliniams džiaugėsi užtikrintu pranašumu (15:35). Kiek per anksti atsipalaidavę Lietuvos miškų valdovai ketvirtojo kėlinio pradžioje leido priešininkams priartėti (39:47), tačiau netrukus jų persvara gerokai išaugo (41:59), o "Monfereno" žaidėjams teliko garbingai užbaigti sezoną.

Pasibaigus rungtynėms pakalbintas "Vilko brolijos" simbolis Ignas Vilkelis išskyrė komandos veiksmus gynyboje: "Svarbiausias pergalės faktorius buvo nusiteikimas ir žinojimas, kad tik pergalės atveju patenkame į sekantį etapą ir nebaigiame savo pasirodymo Spring D čempionate."

"Labai padėjo tai, kad pirmą kartą į rungtynes susirinkome gausiai, galėjome atlikti daug keitimų, žaisti labai energingai bei kovingai. Būtent labai kibi ginyba pradžioje rungtynių ir leido atsiplėšti nuo varžovų, kurie mano manymu nesitikėjo tokios agresijos ir buvo sutrikę. Jiems sunkiai sekėsi rinkti taškus, tai puikiai atspindi vos 15 įmestų taškų per pirmus du kėlinius, o mes puikiai išnaudojome galimybes po perimtų ar atsikovotų kamuolių."

"Trečiajame kėlinyje truputį atsipalaidavome, bet rungtynių eigos nepaleidome ir susikrautą solidų pranašumą išlaikėme iki rungtynių pabaigos. Dėkoju varžovams už vyrišką kovą."

"Ketvirtfinalio prognozių pateikti negaliu, nes varžovų visiškai nepažįstame. Eisime, kausimės, o tikslas tik vienas - patekti į finalinį ketvertą.

"Monferenas": Mantas Bielinskas - 12, Paulius Karūnas (8 išpr.praž. 5 rez.perd.), Vitold Voitukovič ir Eduardas Gebenis (11 atk.kam.) - po 10.

"Vilko brolija": Lukas Lemežis (3PT - 4/10) - 20, Arūnas Rakauskas (16 atk.kam., 6 išrp.praž.) - 9.

Šiandien startuosiančių Didžiosios taurės ketvirtfinalių poros:

1. KK "Gladiator" (A1) - VKSK-2 (C1)

2. "Užgesę talentai" (F2) - "Vilko brolija" (G1)

3. "Visi kartu-2" (B1) - KK "Alkani" (C2)

4. "Citco" (E2) - DXC (G2)

MAŽOJI TAURĖ

Be tritaškių negerai

Vakar Senvagės gimnazijos sporto salėje paaiškėjo pirmieji Spring D Mažosios taurės pusfinalio dalyviai: išvykoje rungtyniavę "Oaks Acorns" krepšininkai laimėjo visus 4 mačo kėlinius ir šventė pergalę (55:71). Pusfinalyje "gilių" lauks dvikova prieš I.B.M. ir "Ad Modum" ketvirtfinalio poros laimėtojus.

Trečiajame rungtynių kėlinyje svečiai turėjo vos 6 taškų pranašumą (34:40), tačiau lemiamas susitikimo minutes užtikrinčiau sužaidė didesniu patirties bagažu galintys pasigirti "Oaks Acorns". Jaunimui šiame susitikime nepavyko pasinaudoti tradiciškai vienu iš pagrindinių savo ginklu: tikslo nepasiekė visi 16 mestų tritaškių.

Vos 2 taškus ir net 33 naudingumo balus(!) šiame mače surinkęs nugalėtojų komandos aukštaūgis Mykolas Mankevičius pasidalino savo mintimis apie pergalingas rungtynes: "Vienas kolega apie rungtynes vakar sakė “kaip tėvas mokino vaikus” (juokiasi). O jei rimčiau kalbant, patiko mūsų komandos nusiteikimas. Ypatingai startas. Jau pirmomis minutėmis varžovams pasiuntėm žinutę, kad esam nusiteikę pergalei ir šovėm į priekį."

"Jaunimas turi kelis individualiai gerus žaidėjus ir skirtumą pirmam kelinuke apmažino. Puolime turėjom Mantą Vanagą, kuris vieną po kito siuntė taiklius metimus į varžovų krepšį. Jaunimas vis palikdavo jį laisvą. O gynyboje susitarę buvom neduoti laisvų tritaškių ir leisti “lipti į medį” , kur jaunimo laukiau aš."

"Vėlgi jaunimas turėjo problemų. Didesnį skirtumą būtumėm pasiekę anksčiau, tačiau koją kišo klaidos puolime. Po ilgosios pertraukos labiau branginom kamuolį ir skirtumas pasiekė saugią ribą. Manau, pelnytai laimėjom ir pusfinalyje lauks tik dar stipresnis varžovas."

"Apie galutinius tikslus labai negalvojame, malonu būtų gauti medalį už aikštelėje išlietą prakaitą, visgi bus kaip bus. Svarbu,kad komandoje gera atmosfera, o mes su Mantu, kaip vyresni, galim kažko pamokyti jaunimą. Pusfinalyje planuojam eit į aikštelę ir mėgautis žaidimu."

SKM-HOGS: Jules Mollard (1PT - 7/9, 8 išpr.praž. 5 kl.) - 17, Arnas Motiejūnas - 10.

"Oaks Acorns": Mantas Vanagas (2PT - 7/13, 3PT - 5/13, 16 atk.kam. 5 rez.perd. 37 EFF) - 30, Svajūnas Sinkevičius (5 kl.) - 15, Irmantas Daleckis - 10, Domantas Navickas - 9..... Mykolas Mankevičius (18 atk.kam. 9 bl. 6 rez.perd. 33 EFF) - 2.

Pavėlavęs lyderis

Kaip ir SKM-HOGS jaunimas, nė vieno tritaškio rungtynėse nepataikė ir LPK "Liberna-Gervėčių kraštas" ekipa, tačiau šis faktorius jiems nesutrukdė džiaugtis pergale (53:70) aštuntfinalio mače išvykoje prieš SKM-"Eurosportas.lt" ekipą.

Didesnė intriga šiame susitikime laikėsi tik pirmąsias 10 minučių (8:8). Antrajame kėlinyje svečių gretose pirmą kartą aikštėlėje pasirodė į rungtynes pavėlavęs ekipos lyderis Vilmantas Maslauskas. Regis, kad laisvalaikio praleidimo klubui tik to ir reikėjo: prasidėjus ilgajai pertraukai jų pranašumas jau buvo pasiekęs dviženklę ribą (17:28).

Antroje susitikimo pusėje jaunimui taip ir nepavyko priartėti iki kovinio atstumo: trečiajame kėlinyje svečių persvara jau niekam nekėlė abejonių (29:49), o likęs susitikimo laikas tebuvo mažytis formalumas.

LPK "Liberna-Gervėčių kraštas" ekipos narys Saulius Keina po mačo gyrė priešininkus ir pripažino, kad ketvirtfinalyje jų laukia pavojingas varžovas: "SKM-"Eurosportas.lt" komanda - tikrai šaunus jaunimas, agresyvūs ir labai kibūs. Varžovai susikurdavo geras progas metimams, bet jų nepataikydavo, o šiek tiek  į rungtynes pavėlavęs mūsų Vilmantas (V.Maslauskas - aut.past.) sutvarkė visus reikalus."

"Laukiantis varžovas bus rimtas riešutėlis, tikrai nesidomėjau kaip jiems sekesi, kas jų lyderiai, bet iš pavadinimo manau bus pirma 1999 metų gimimo "chebra". Tai jau pilnamečiai,greiti ir stiprūs. Jei susirinksim pilna sudėtimi bus kova, jei ne - tada manau užbaigsim sezoną."

SKM-"Eurosportas.lt": Kasparas Supranavičius (3PT - 6/15) - 24, Nerijus Užkurnis (3PT - 1/12, 5 per.kam.) - 13.

LPK "Liberna-Gervėčių kraštas": Vilmantas Maslauskas (2PT - 11/21, 13 atk.kam. 29 EFF) - 24, Gediminas Balčius (2PT - 8/16, 20 atk.kam. 6 išpr.praž. 35 EFF) - 19, Saulius Keina (6 rez.perd.) - 13.

Pilna troba

Sekmadienio vakarą Viršuliškių mokyklos sporto salėje vykusios Spring D Mažosios taurės aštuntfinalio rungtynės pasižymėjo mėgėjų krepšiniui nebūdingu lankomumu: į rungtynes atvyko net 23 abiejų komandų krepšininkai, o 19 iš jų spėjo pasižymėti pelnytais taškais. Vienu žaidėju mažiau savo sudėtyje turėjusi "Ad Modum" ekipą po permainingos kovos namuose įveikė (71:52) Vilniaus KM-2000-III komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėję Ričardo Žilio auklėtiniai greitai įgijo 7 taškų pranašumą (6:13), tačiau prasidėjus ilgajai pertraukai jau pirmavo "Ad Modum" (25:22). Prieš lemiamo ketvirčio pradžią aikštelės šeimininkai dar negalėjo jaustis pernelyg saugūs (45:37), tačiau būtent jie diktavo sąlygas ketvirtajame kėlinyje ir džiaugėsi pergale.

"Ad Modum": Dainius Valančius (3PT - 4/11, 10 atk.kam.) - 22, Tadas Burba - 11, Karolis Lentinas - 10.

Vilniaus KM-2000-III: "Robertas Dulko (3PT - 2/10) - 14, Žygimantas Dagys (3PT - 3/6) - 11.

Be gailesčio

Likusios dvi Spring D čempionato Mažosios taurės aštuntfinalio varžybos intrigos nepadovanojo. Visas rungtynes sėkmingai rotavę BKK "Vėjas" krepšininkai namuose nesunkiai susidorojo (86:56) su "Atea" kolektyvu.

Net 13 tolimų metimų pataikę aikštelės šeimininkai šiame mače dar atliko ir 24 rezultatyvius perdavimus bei sugebėjo laimėti visus 4 susitikimo kėlinius. Šiandien ketvirtfinalyje BKK "Vėjas" kausis prieš aštuntfinalyje Spring D lygos rekordus gerinusius "Tinto" krepšininkus.

BKK "Vėjas": Gvidas Šmatavičius (3PT - 3/5, 12 atk.kam. 4 per.kam. 29 EFF) - 19, Arminas Bakšys ir Domantas Kuras - po 10.

"Atea": Edvinas Šimkus (2PT - 7/16, 3PT - 1/7, 5 kl.) - 19, Linas Stepanauskas (1PT - 1/7, 10 atk.kam. 6 rez.perd. 6 kl.) ir Daroslav Bernat - po 12.

Lengva pergale aštuntfinalyje džiaugėsi ir I.B.M. kolektyvas išvykoje nepasigailėjęs (43:79) SKM-"Erelių". Šio mačo nugalėtojų ketvirtfinalyje lauks "Ad Modum" ekipos barjeras.

Prasidėjus ilgajai pertaukai svečiai džiaugėsi jau 17 taškų pranašumu (21:38). Trečiajame kėlinyje Pauliaus Kamarausko auklėtiniai sugebėjo įmesti vos 2 taškus, o švielentėje degę skaičiai (23:59) niekam nekėlė klausimų dėl susitikimo baigties.

Nugalėtojų komandos krepšininkas Karolis Mumgaudis nepagailėjo kritikos priešininkų ekipai: "Žaidėm prieš varžovus, kurie už mus dvigubai jaunesni. Tuoj ateis laikas, kai jie bus pačiame jėgų žydėjime, tačiau šiai minutei jiems dar trūksta elementariai ūgio ir jėgos. Mane kažkiek nuvylė, kad jų žaidimas yra gan padrikas ir lėtas."

"Mes, būdami jau ties sporto karjeros pabaiga, juos sugebėjome užbėgti ir padarėme krūvą taškų iš greitų kontraatakų. Ir čia negalima visų pasiteisinimų suversti jaunystei. Mano nuomone, net ir būdami jauni jie galėtų naudotis savo privalumais ir žaisti jaunyste paremtą krepšinį. Na bet čia jau krepšinio mokyklos reikalai. Iš tėvų pozicijų žiūrint aš nebūčiau patenkintas jei mano vaikas žaistų šioje komandoje."

"Iš rezultatų galime tikėtis, kad tai mūsų pajėgumo varžovai, todėl tikiuosi, kad vyks atkakli kova. Žaidžiame mažojoje taurėje, kuri kažkokios didesnės svarbos neturi, todėl pirmoje vietoje bus mėgavimasis krepšiniu. Tiesiog tikimės, kad varžybos bus atkaklios ir kad mūsų komanda sužais solidžiai. Šiame čempionate nepririnkom kažkokių žvaigždžių - stengiamės suteikti progą pasireikšti visiems, tame tarpe ir tiems, kas IT čempionato metu gavo mažiau progų pasireikšti."

SKM-"Ereliai": Ignas Rapkevičius (3PT - 3/4, 10 kl.) - 15, Tomas Bagočiūnas - 9.

"International Basketball Machines": Kazimieras Girdenis (2PT - 10/14, 1PT - 7/9, 10 atk.kam. 7 išpr.praž. 39 EFF) - 27, Modestas Bieliauskas (2PT - 10/15, 4 per.kam.) - 24, Giedrius Steponavičius - 12.

Visos Spring D Mažosios taurės ketvirtfinalių poros:

1. LPK "Liberna-Gervėčių kraštas" (A3) - SKM-99-1 (C3)

2. "Tinto" (E3) - BKK "Vėjas" (H4)

3. I.B.M. (B3) - "Ad Modum" (C4)

4. SKM-HOGS (F3) - "Oaks Acorns" (H3) 55:71


‹ atgal
SKL © 2017

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti