Favoritų pergalės įnešė papildomos intrigos

Antradienio vakarą "EMSI-Spring 15" čempionate buvo sužaistos net ketverios rungtynės, kuriose pergales šventė favoritėmis laikytos ekipos. Nors rezultatai tikrai nieko nenustebino, tačiau jie įnešė dar daugiau sumaišties turnyrinėje lentelėje. Kokios intrigos laukia reguliariojo sezono pabaigoje ir kokią dilemą spręs vicečempionai skaitykite tradicinėje sostineskl.lt svetainės parengtoje turo apžvalgoje.

Visiškai atsipalaidavo

Trečią dieną iš eilės žaidusi "Legiono" (5-3) komanda pasiekė trečią pergalę iš eilės ir įgyvendino tikslą minimum - patekti į A taurės atkrintamąsias. Tiesa, trūko labai nedaug, jog savo aikštėje žaidę "legionieriai" būtų skaudžiai nusvilę pirštus bei pralaimėję "Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubo" (VJVJK) (3-4) atstovams.

Sužaidus tris su puse minutės svečiai pirmavo rezultatu 10:4, tačiau netrukus "Legiono" ekipa įjungė aukščiausią pavarą ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (27:14).

Atitrūkę į priekį "legionieriai" nemažino apsukų, o trečiojo kėlinuko pabaigoje susikrovė triuškinamą 18 taškų pranašumą (77:59). Įtikinamą persvarą aikštės šeimininkai išlaikė iki pat pagrindinio laiko pabaigos, o likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes jie dar pirmavo rezultatu 100:88.

Visgi tuomet "Legiono" atstovai visiškai atsipalaidavo, leido varžovams pelnyti keletą taškų be atsako bei patikėti, jog gali pasiekti pergalę. Tad VJVJK ekipai teliko pasinaudoti varžovų dovanomis ir likus žaisti 40 sekundžių... išlyginti rezultatą (102:102)!

Tarsi to būtų negana į greitą puolimą nėrę "legionieriai" prarado kamuolį, o jį perėmę svečiai nepataikė dvitaškio metimo, tačiau puolime atkovojo kamuolį, išprovokavo varžovų pražangą ir gavo puikią progą išsiveržti į priekį.

Deja, abu Arturo Tysevič metimai skriejo pro šalį, tuo tarpu kamuolį atkovoję aikštės šeimininkai savo ataką užbaigė sudėtingu tolimu metimu (105:102).

Per likusį dvikovos laiką pasižymėti nepavyko nė vienai komandai, tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 105:102 šventė "Legiono" ekipa.

Nugalėtojų komandos vadovas Gintaras Pavalkis vos galėjo šypsotis: "Dar komanda manęs klausia: "Gintarai, iš kur pas jus tiek žilų plaukų?". Kur nebus, kai sugebame iššvaistyti solidžią persvarą ir susitikimo pabaigoje reikia kovoti dėl pergalės. Suprasčiau, jei tai būtų pirmas kartas, bet dabar visą turnyrą persekioja panašios bėdos. Žinoma, labiausiai koją kiša krepšininkų netinkamas nusiteikimas ir požiūris gynyboje, tad belieka tikėtis, jog atėjus svarbiausių kovų metui viskas stos į savo vietas ir mes sugebėsime apginti pastaruosius dvejus metus iškovotą titulą".

"Legionas": Ričardas Prybylskis (6 rez.perd., 8 kld.) 26, Tautvydas Paliukėnas 24, Ugnius Luneckas (11 atk.kam.) ir Paulius Leščinskas (8 rez.perd., 6 per.kam.) po 21.

"Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubas": Mantas Kazlauskas 24, Paulius Mičėnas 22.

Nenuleido rankų

Sunkią pergalę šventė ir kita turnyrinės A grupės lentelės viršuje esanti komanda - savo aikštėję žaidę "Lynx" (6-2) krepšininkai tik po dramatiškos kovos rezultatu 88:83 įveikė be pergalių šiame turnyre likusius "Ginio pajėgų" (0-8) atstovus.

Po apylygės susitikimo pradžios aikštės šeimininkai pirmieji perėmė iniciatyvą ir antrojo kėlinuko pradžioje susikrovė dviženklį pranašumą (32:20).

Tačiau svečiai nenuleido rankų. Anaiptol, pademonstravę išskirtinį kovingumą jie ne tik pavijo varžovus, bet trečiojo ketvirčio viduryje  net patys įgijo apčiuopiamą persvarą (56:48).

Netikėtai šaltą dušą patyrę "Lynx" atstovai sugebėjo atsitiesti, tad lemiamame kėlinuke atmosfera aikštėje virė tikras mūšis. Likus žaisti pusantros minutės iki pagrindinio laiko pabaigos rezultatas dar buvo lygus 81:81.

Visgi tuomet aikštės šeimininkų lyderiai Gediminas Povilauskas ir Deimantas Pavlovskis pelnė dvitaškius (85:81) ir nors Dominykas Rakauskas kiek sušvelnino rezultatą (83:85), tačiau D.Pavlovskis pridėjo baudą, o Pavelas Braknys taikliu metimu galutinai užtvirtino "Lynx" pergalę.

"Lynx": P.Braknys (10/12 dvit.) 35, D.Pavlovskis (11 atk.kam., 7 rez.perd.) 19, G.Povilauskas (16 atk.kam.) 14.

"Ginio pajėgos": Domantas Žičkus (10 atk.kam.) 21, Valdemar Lodziato (16 atk.kam.) 20.

Tinkamas penketukas

Svečiuose žaidusi "Teltonikos" (4-3) ekipa be didesnio vargo rezultatu 74:53 įveikė "Oro navigacijos" (1-5) atstovus ir padarė viską, kas padėtų žengti į A taurės atkrintamąsias, tačiau nepaisant to, vis tiek dar yra priklausoma nuo varžovų.

Nors aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių buvo priekyje rezultatu 16:13. Vis tik po trumpos pertraukėlės savo sąlygas jau diktavo "Teltonikos" krepšininkai. Svečiai laimėjo antrąjį kėlinuką rezultatu 23:3 ir dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (35:19).

Antroje susitikimo dalyje "Teltonikos" atstovai tęsė savo spurtą ir vienu metu buvo įgiję net 31 taško persvarą (71:40). Tiesa, pagrindinio laiko pabaigoje "navigatoriai" kiek priartėjo, tačiau tai tapo tik menka paguoda aikštės šeimininkų komandai. Galutinis rezultatas - 74:53 svečių ekipos naudai.

Nugalėtojų komandos vadovas Mykolas Mankevičius džiaugėsi lengva pergale: "Pradėjom sunkiai, bet paskui pertvarkėm gynybą ir pabėgom nuo varžovų. Tiesiog, nuo antrojo kėlinuko pradėjome žaisti tinkamu penketuku, tapome mobilesni, greitesni bei gana greitai įgijome solidų pranašumą. Šiandien pasiekėme pergalę, žaidė visi, kurie atvyko į rungtynes, tad dvikova esu labai patenkintas. Vis tik dabar būtų gerai pasiekti tikslą minimum bei kovoti dėl A taurės. Gaila, kad ne viską laikome savo rankose, tačiau dėl to patys esame kalti. Kita vertus, nematau nieko bloga, jie tektų kovoti ir su silpnesniąją grupe, nes tuomet turėtumėm daugiau šansų pakovoti dėl aukščiausių vietų".

"Teltonika": Antanas Šegžda (11 atk.kam.) ir Gediminas Idzelis 17, Tadas Mankevičius 13.

"Oro navigacija": Giedrius Giedra (14 atk.kam., 5 rez.perd.) 23, Remigijus Deveika (13 atk.kam.) 14.

Solidžiausia pergalė

Bene solidžiausią pergalę antradienio vakarą šventė "ReBALT-Autošalna" (4-2) kolektyvas savo aikštėje rezultatu 77:50 palaužęs "Vilniaus KM-98" (1-5) atstovus bei užsitikrinęs vietą A taurės atkrintamosiose varžybose.

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir dar pirmoje jų dalyje pasiuntė jaunimą į lengvą nokdauną (48:22). Nors VKM atstovai sugebėjo pakilti ant kojų ir po didžiosios pertraukos kiek pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį, tačiau tai buvo viskas ką svečiams pavyko padaryti.

Įdomu tai, jog šiandien "ReBALT-Autošalna" egzaminuos kitą jaunimo ekipą - "SKM-Leovirą", o nuo šių rungtynių baigties priklausys, kurioje taurėje A ar B kovą tęs "Teltonikos" vyrai.

"ReBALT-Autošalna": Kęstutis Bagdanavičius 18, Marius Taparauskas (7 rez.perd., 5 per.kam.) 16, Svajūnas Matulėnas 12.

"Vilniaus KM-98": Tadas Kararinas (11 atk.kam.) ir Motiejus Cibulskas po 8.

Atkrintamųjų dėlionė

Likus vos kelioms rungtynėms iki reguliariojo sezono pabaigos pamažu aiškėja abiejų taurių atkrintamųjų varžybų kontūrai. Jei nenutiks nieko stebuklingo A grupėje pirmi turėtų likti "BC Vilkai", antri - "Lynx", treti "Dussmann", o ketvirti - "Legiono" krepšininkai. Tad didžiausia intriga - ar B grupės lyderiai "Moscow 121" bei VTDK stengsis iškovoti pergalę tarpusavio dvikovoje? Laimėjimas garantuotų pirmąją vietą grupėje ir akistatą su turnyro favoritais jau ketvirtfinalyje.

Tad yra pakankamai nemaža tikimybė, jog praėjusio sezono finalininkai "Legiono" ir VTDK krepšininkai šį pavasarį ginklus surems jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Reikia pripažinti, jog vicečempionų reguliariojo sezono finiše laukia tikrai sudėtingas sprendimas.

Tuo tarpu kovoje dėl B taurės intrigų kiek mažiau, bent jau pirmajame atkrintamųjų etape. Favoritais čia bus laikomi titulą ginantys "ISM universiteto" studentai, kuriems iššūkį bandys mesti visa eilė lygiaverčių varžovų - "SPA", VJVJK, "SKM-Leovira" arba "Teltonika".

Tikrosios intrigos tik prasideda, todėl pirmosiomis vasaros savaitėmis nepamiškite savo draugų, kolegų bei ateikite palaikyti jų svarbiausiose turnyro kovose.