Lyderiai sulaukė pasipriešinimo, tačiau šventė pergales

Antradienio vakarą buvo sužaistos trejos Plasta-Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamo "Spring'16" čempionato rungtynės, kuriose turnyro lentelės lyderiai šventė sudėtingas pergales. Savo aikštėje žaidusi "SKM-Agotos gryčia" palaužė "Lynx" vyrus, "Sportinis įgūdis" tik susitikimo pabaigoje ant menčių paguldė "Dailės akdemiją", o VTDK po didžiosios pertraukos apibėgo Vilniaus KM I atstovus.

Sudėtinga pergalė

Vieni iš čempionato favoritų "Sportinio įgūdžio" (4-1) krepšininkai dvikovoje svečiuose egzaminavo "Dailės akademijos" (1-3) ekipą ir šventė sudėtingą pergalę rezultatu 76:71.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurie sužaidus kiek daugiau nei aštuonias minutes jau turėjo dviženklį pranašumą (23:11). Vis tik baltos vėliavos nekėlę "dailininkai" sugebėjo prigauti varžovus ir pelnę net 9 taškus be atsako antrajame ketvirtyje atkūrė dvikovoje intrigą (20:23).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus aikštėje vyko apylygė kova, tačiau iniciatyvą savo rankose laikė "Sportinio įgūdžio" ekipa. Tiesa, lemiamame kėlinuke Arūno Grigo treniruojami aikštės šeimininkai dar kartą spurtavo ir net sugebėjo išsiveržti į priekį (58:56). Tačiau netrukus svečiai atsakė ne ką prastesnė atkarpa, susigrąžino tai, ką buvo praradę bei išsaugoję trapią persvarą galiausiai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Adomas Žiukas davė trumpą komentarą: "Pergalė nebuvo lengva, nes susirinkom tik septyniese, be to ir varžovai atrodė neblogai, pataikė metimus, pagirtinai kovojo."

"Sportinis įgūdis": Deividas Kumelis (10 atk.kam., 7 rez.perd.) 24, Tomas Galeckas (9 rez.perd.) 16, Gediminas Žygelis 12.

"Dailės akademija": Giedrius Bielskis (13 atk.kam.) 22, Edgaras Kordiukovas (1/7 trit., 16 atk.kam.) 18.

Penkiese prieš vieną

Kiek lengvesnę pergalę šventė čempionės titulą ginanti VTDK (4-0) ekipa dvikovoje savo aikštėje rezultatu 85:63 įveikusi "Vilniaus KM I" (0-4) atstovus.

Pirmoje susitikimo dalyje abi komandos žengė petys į petį, o įpusėjus dvikovai studentai turėjo kuklią šešių taškų persvarą (42:36). Vis tik ilgosios pertraukos metu aikštės šeimininkų treneris Deividas Aukštuolis išdėstė savo auklėtiniams naują žaidimo planą, kurį pritaikę realybėje VTDK atstovai pamažu ėmė didinti savo pranašumą, kuris dvikovos pabaigoje tapo triuškinamas.

Toli ieškoti studentų pergalės priežasčių nereikia, nes, galima sakyti, aikštės šeimininkai žaidė penkiese prieš vieną. Žinoma, VKM lyderis Tautvydas Vyšniauskas žaidė daugiau nei fantastiškai (46 tšk.), tačiau likę svečių ekipos krepšininkai neperžengė 5 pelnytų taškų ribos.

Nugalėtojų komandos treneris Deividas Aukštuolis džiaugėsi pergale ir išskyrė paprastą varžovų žaidimą: "Vakar susirinkome negausiai, kadangi komanda turėjo sunkų turnyrą Rygoje. Iš jo tik neseniai grįžome. Truputėli traumuoti, ne visi sveiki. Vakar jaunimas žaidė nepasakyčiau, kad labai gerai, kadangi rėmėsi tik vieno žaidėjo individualiais sugebėjimais. Kiti krepšininkai liko lyderio šešėlyje. Mums nuo to tik geriau, kadangi vienas lauke ne karys. Mes išnaudojome savo komandinio krepšinio privalumus ir šventėm užtikrintą pergalę."

"Likusiose reguliariojo sezono rungtynėse tikslai yra šlifuoti ir gerinti žaidimą. Gilintis į smulkias detales, mažas klaideles koreguoti į teigiamą pusę ir tinkamai pasiruošti ketvirtfinalio barjerui. Prieš ką žaisime nėra svarbu, kadangi A grupėje 1-4 komandos, manau, bus panašaus pajėgumo."

VTDK: Aurimas Davidonis (12 atk.kam.) 18, Robertas Jasilionis 15, Mindaugas Pukelevičius (13 atk.kam., 6 per.kam.) 14.

"Vilniaus KM I": T.Vyšniauskas 46, Linas Einikis 5.

Įspūdinga atkarpa

Tarp A grupės lyderių esanti "SKM-Agotos gryčios" (3-1) komanda veikiausiai nesitikėjo, jog pirmąsias rungtynes žaidę "Lynx" (0-1) krepšininkai gali mesti jiems rimtą iššūkį. Tačiau svečiuose žaidę "lūšiukai" parodė iltis ir parodė, jog "Spring'16" čempionate nėra nusiteikę būti tik statistais.

Dvikovos pradžioje svečiai diktavo savo sąlygas, o vienu metu turėjo triuškinamą 14 taškų pranašumą (20:6). Tačiau šaltą dušą patyrę SKM treneriai laiko atsitokėjo ir pakeitę savo požiūrį į rungtynes greit pakreipė įvykių tėkmę visai kita linkme.

Antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai apkarpė turėtą deficitą iki minimumo (24:25) bei atkūrė rungtynėse intrigą. Tiesa, kovingoji "Lynx" komanda kovojo tiek, kiek leido jėgos ir iki dvikovos pusiaukelės sugebėjo išlikti pirmaujančiosios vaidmenyje.

Visgi po didžiosios pertraukos SKM trenerių kolektyvas sužaidė įspūdingą dešimties minučių atkarpą (29:9), įgijo triuškinamą persvarą (68:51) ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą aikštės šeimininkų pergalę rezultatu 87:79.

"SKM-Agotos gryčia": Marius Vaškys (14 atk.kam., 46 naud.balai) 30, Tomas Urbelionis 18, Nerijus Urbelionis 14.

"Lynx": Giedrius Noreika 27, Martynas Rimkus (16 atk.kam., 5 rez.perd.) 24.