Paaiškėjo Pavasario čempionato ketvirtfinalio poros

Antradienio vakarą buvo sužaisti keturi Vilniaus krepšinio sąjungos (VKS) organizuojamo Pavasario čempionato susitikimai,po kurių paaiškėjo visos ketvirtfinalio poros tiek pagrindinėje, tiek Mini taurėje. Be jokios abejonės įdomiausiai klostėsi B grupės lyderių akistata. Nors abi komandos jau turėjo bilietus į stipriausiųjų aštuoneto kovas, tačiau noras iškovoti pirmąją vietą grupėje ir gauti sąlyginai silpnesnį varžovą kitame etape privertė abi ekipas kovoti iš paskutiniųjų.

Kova iki galo

Savo aikštėje žaidusi "Fokus pica-KK Aedilio" komanda į rungtynes delegavo beveik pajėgiausią sudėtį, tad natūralu, jog kovoje dėl pirmosios vietos B grupėje tikėjosi nesunkios pergalės. Visgi VKM 93 jaunimas taip pat pasirodė esąs nepėsčias bei užkūrė varžovams tikrą pirtį.

Nors rungtynių pradžioje žymiai geriau atrodė Mindaugo Sakalausko vedami aikštės šeimininkai, tačiau kovingasis VKM jaunimas netruko išlyginti žaidimo ritmo, tad sužaidus dešimt minučių pranašumą neįgijo nė viena komanda (12:12).

Po trumpos pertraukėlės rungtynių scenarijus pakrypo kiek kita linkme. Atidavę žaidimo vadžias savo lyderiui Ignui Rylai "Fokus picos-KK Aedilio" atstovai pamažu ėmė tolti, tad prieš pat dvikovos pusiaukelę aikštės šeimininkai susikrovė penkių taškų persvarą (31:26).

Tačiau tai, dar buvo ne viskas. Pajutę žaidimo ritmą trečiajame kėlinuke "fokusininkai" dar labiau padidino apsukas, o sužaidus dvidešimt aštuonias minutes įgijo solidų dvylikos taškų pranašumą (48:36). Tačiau, kuomet jau atrodė, kad aikštės šeimininkams tereikia ramiai užbaigti rungtynes, viskas apsivertė aukštyn kojom.

VKM 93 garbę ginantys krepšininkai suderino taikiklius ir užliejo varžovų krepšį taiklių tritaškių lavina. Tai padėjo svečiams ne tik apkarpyti turėtą deficitą, bet ir likus kiek daugiau nei minutei išlyginti rezultatą (65:65).

Laikrodžiui skaičiuojant paskutines pagrindinio laiko sekundes VKM atstovai dar turėjo progą persverti rezultatą, tačiau svečių metimai skriejo pro šalį, o visus taškus ant "i" sudėliojo taiklus M.Sakalausko tolimas šūvis sugrąžinęs "Fokus pica-KK Aedilis" komandai trijų taškų pranašumą (70:67), kurio aikštės šeimininkai neišbarstė iki pat susitikimo pabaigos. Galutinis rezultatas - 70:67.

"Fokus pica-KK Aedilis": Mindaugas Sakalauskas (10 atk.kam.) 24, Ignas Ryla (5 rez.perd., 6 per.kam.) 22, Vaidas Kazonas (13 atk.kam.) 12.

VKM 93: Rimgaudas Kukta (11 atk.kam., 5 rez.perd., 41 naud.balas) 25, Marius Staniulis (16 atk.kam.) 16.

Penki prieš penkis

Vėlų vakarą Antakalnyje vykusioje akistatoje komandos ryžosi mažai avantiūrai - žaisti be keitimų. Savo aikštėje žaidę "Majamio Šalčių" krepšininkai priėmė be pergalių žengusį "Gridonline.lt" kolektyvą ir jau nuo pirmųjų minučių šovė į priekį. Aikštės šeimininkai tiksliau realizavo susikurtas progas, gerai gynėsi ir palaikydami aukštą žaidimo tempą  dvikovos pusiaukelėjė įgijo triuškinamą pranašumą (42:20).

Po didžiosios pertraukos "Gridonline.lt"krepšininkai atgavo amą ir sugebėjo mesti iššūkį lyg ant bangos žaidusiems savo varžovams, tačiau solidžiau apkarpyti turėto deficito bei atkurti rungtynėse intrigos svečiams taip ir nepavyko. "Majamio Šalčiai" galingai užbaigė rungtynes, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 85:62.

"Majamio Šalčiai": Simonas Norkūnas (12 atk.kam., 40 naud.balų) 30, Viktoras Azarkovas (11 rez.perd., 5 per.kam.) 20, Liutauras Pabrinkis (6 per.kam.) 15.

"Gridonline.lt": Edgaras Tkačenka (14 atk.kam., 13 kld.) 34, Vitalij Tyščuk 14.

Patampė nervus

Pirmąją vietą C grupėje jau prieš kurį laiką užsitikrinę "SK Oaks-Jardas ir ko" atstovai reguliarųjį sezoną baigė akistata su "Asseco-Hansa-Viko pavasaris" komanda.

Sužaidus penkias minutes atrodė, jog savo aikštėje žaidę "ąžuolai" švęs lengvą pergalę. Deimanto Pavlovskio vedami aikštės šeimininkai spurtavo ir beregint susikrovė dviženklį pranašumą (19:9). Tačiau gera pradžia tarsi užmigdė "SK Oaks" kolektyvą, kuris pirmojo kėlinuko pabaigoje ėmė dažnai klysti, leido varžovams lengvai rinkti taškus ir sužaidus dešimt minučių netikėtai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (21:22).

Visgi net ir toks šaltas dušas nesugebėjo iškart pažadinti apsnūdusių "ąžuolų" atstovų. Aikštės šeimininkai kurį laiką dar leido "Asseco-Hansa-Viko pavasaris" ekipai kontroliuoti žaidimą, kol galiausiai suprato, jog laikas juokams baigėsi. Rungtynių scenarijus aukštyn kojom apsivertė antrojo kėlinuko viduryje. "SK Oaks-Jardas ir ko" krepšininkai pradėjo kibiau gintis ir per keletą minučių visiškai išbalansavo varžovų puolimo mechanizmą. Tai leido aikštės šeimininkams susigrąžinti pasitikėjimą savo jėgomis bei vėl persverti rezultatą savo naudai (42:34).

Po didžiosios pertraukos stebuklas neįvyko - "ąžuolai" tęsė varžovų krepšio šturmą ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą, kuri lemiamame kėlinuke tapo triuškinama, tad susitikimo pabaigoje abiems ekipoms teliko ramiai užbaigti rungtynes. Galutinis rezultatas - 88:70 aikštės šeimininkų komandos naudai.

"SK Oaks-Jardas ir ko": Aurimas Butkus 19, Deimantas Pavlovskis 16, Andrius Filipovas 12.

"Asseco-Hansa-Viko pavasaris": Raimondas Žibūda (5 rez.perd.) 19, Raimondas Paukštė 18.

Koją pakišo remontas

Antradienio vakarą turėjo įvykti dar vienas susitikimas, kuriame sprendėsi kelialapio į ketvirtfinalį likimas. Savo aikštėje turėję žaisti "Lynx-SM arsenalo" krepšininkai buvo pasiruošę priimti "KK Lesyklos" krepšininkus. Visgi koją aikštės šeimininkams pakišo netikėtai prasidėjęs salės remontas. "Lynx-SM arsenalo" vyrai darė viską, kad salė būtų išvalyta ir rungtynės prasidėtų, tačiau to buvo negana. Įvertinus situaciją buvo nuspręsta, kad tokio stovio salėje rungtynių tęsti neįmanoma, tad vadovaujantis VKS Nuostatų 29.4 punktu, "KK Lesyklos" vyrams buvo įskaityta techninė pergalė rezultatu 20:0.

Ketvirtfinalių poros

Nors pirmajame varžybų etape liko sužaisti vienerias rungtynes jau dabar aiškios tiek pagrindinės, tiek Mini taurės ketvirtfinalių poros. Dėl didžiosios VKS Pavasario čempionato taurės susigrums: "Stiklopaslaptis.lt"ir VKM 93, "Vilniaus KM" ir "SK Oaks-Jardas ir ko", VGTU ir "KK Lesykla" bei "Legionas" ir "Fokus pica-KK Aedilis".

Savo laimę "Mini taurėje" taip pat bandys aštuonios ekipos, kurios buvo suskirstytos į tokias poras: "Ginio pajėgos" - "Kuršėnai", "Asseco-Hansa-Viko pavasaris" - JBR, "Lynx-SM arsenalas" - "2Gen" ir "Duonpelnys Basket" - "Majamio Šalčiai".

Pagrindinėje Pavasario čempionato taurėje ketvirtfinalyje bus žaidžiama dviejų rungtynių serija, o geresnį rezultatą surinkusi komanda pateks į finalo ketverto turnyrą. Keturios pajėgiausios Pavasario čempionato ekipos antrąją birželio savaitę neutralioje aikštėje susigrums dėl trijų medalių komplektų ir gražuolės nugalėtojų taurės.

Pavasario čempionato "Mini taurėje" visuose etapuose bus žaidžiama vieno minuso sistema. Aikštės pranašumą turės aukštesnę vietą pirmajame varžybų etape užėmusi ekipa, nebent abi komandos sutars kitaip. Stipriausia paguodos turnyro ekipa bus apdovanota Pavasario čempionato "Mini taure".

Pagrindinės Pavasario čempionato taurės atkrintamųjų varžybų medį rasite paspaudę čia.

"Mini taurės" atkrintamųjų varžybų medį rasite paspaudę čia.