"Penktukas" tėškė staigmeną, kitur pergales šventė favoritai (papildyta)

Sporte labai svarbu ne pasiekti kuo didesnių pergalių skaičių, bet įveikti varžovą tuomet, kada to labiausiai reikia. Tą puikiai iliustruoja Plasta-Sostinės krepšinio lygos organizuojamame "Spring'16" čempionate žaidžiantys "Penktuko" vyrai, kurie reguliariajame sezone liko "sausi", tačiau atkrintamosiose eliminavo žymiai aukštesnę vietą kitoje grupėje užėmusią komandą ir savaitgalį kovos dėl medalių.

Sensacinga pergalė

Savo aikštėje žaidę "SKM-Agotos gryčios" treneriai rungtynių išvakarėse kaip lygūs su lygiais kovojo su vienais "Spring'A" taurės favoritų, tad veikiausiai tikėjosi nesunkiai įveikti be pergalių pirmajame varžybų etape likusius "Penktuko" vyrus. Vis tik jau nuo pirmųjų dvikovos akimirkų jautėsi, kad susitikimo pabaigoje bus karšta.

Nors didžiąją laiko dalį priekyje buvo SKM treneriai, tačiau svečiai nuolat mynė jiems ant kulnų, o po spurto trečiojo kėlinuko viduryje netikėtai įgijo penkių taškų persvarą (38:33). Tiesa, aikštės šeimininkai iškart atsakė galinga atkarpa 9:0 bei susigrąžino trapų pranašumą (42:38). Pakilę ant kojų aikštės šeimininkai įsivažiavo ir 32-ąją dvikovos minutę susikrovė didžiausią rungtynėse 13 taškų persvarą (57:44).

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Veidu į purvą kritę "Penktuko" vyrai nepasidavė, toliau kovėsi dėl kiekvieno aikštės centimetro ir... likus žaisti pusę minutės išlygino rezultatą 65:65!

Šoką patyrę SKM atstovai paėmė minutės pertraukėlę, o po jos kamuolį patikėjo Deividui Zorubai. Deja, aukštaūgio metimas buvo netikslus, o kamuolį atkovojo svečių komanda, kuri iškart pati paprašė minutės pertraukėlės.

Grįžusi į aikštę "Penktuko" ekipa nėrė į greitą ataką bei likus žaisti 3 sekundes sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą. Prie baudų metimų linijos stojęs Modestas Čereškevičius pataikė pirmąjį metimą ir išvedė savo komandą į priekį (66:65). Nors antrasis skriejo pro šalį, o kamuolį sugriebė aikštės šeimininkų "centras" Marius Vaškys, tačiau favoritai nesugebėjo pasižymėti, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sensacingą svečių ekipos pergalę rezultatu 66:65.

Nugalėtojų komandos vadovas Viktoras Monikailo neslėpė gerų emocijų: "Šį sezoną mėgstam stebinti, tai labai smagu, kad ir dar kartą pavyko. Tikrai tikėjome, kad galime laimėti. Kiekvieną kartą  po eilinio pralaimėjimo pavasario lygoje kartojau vyrams, kad nenusiminkit, sakau čia nėra pačios svarbiausios rungtynės, o svarbiausios buvo vakar, kurias mes ir laimėjom. Labai džiaugiamės pergale. Pirmą kartą žaisime finalo ketvertą, tas labai džiugina. Vakar surinkome beveik stipriausią sudėtį kokią tik galėjome turėti, susirinko net  visi aštuoni žmonės, gal tas vyrus ir užvedė, nes taip tik penkiese, kartais šešiese, tai sunku laimėti prieš jaunas ir greitas komandas. Verta pažymėti, kad SKM komanda neblogai sukomplektuota, bet ir vėl manau suveikė ta nerašyta taisyklė, kad kiekvieną varžovą reikia vertinti. Nemanau, kad jie vakar skaitė mus rimtais varžovais, kas ir pakišo jiems koją."

"Jeigu apie pačias rungtynes, tai tie keturi žiūrovai tikrai neturėjo liūdėti. Rungtynės vyko trumpom atkarpom, tai varžovai pabėga, tai mes prisivejam. Pradžioje išėjome šiek tiek susikaustę, tačiau po minutės pertraukėlės apsitarėm ir pradėjome žaisti kokybiškesnį krepšinį. O antroje pusėje kaip jau mums tapo įprasta pavasario čempionate pasipylė klaidų maratonas. Gerai, kad ir varžovai neatsiliko. Vis dėl to padarytos 55 klaidos per rungtynes per abi komandas yra labai daug. Reikia šį statistinį rodiklį gerintį jei norime kažką pasiekti. Sunkiai klostėsi antroji rungtynių pusė, gerai, kad nepalūžome kai skirtumą siekė jau dviženklis taškų skaičius. Labai džiaugiuosi, kad per paskutines sekundes susikaupėme, eilinį kartą pasivijome varžovus ir iškovojome taip svarbią pergalę. Galėjo būti visko per paskutinę minutę, tačiau gavosi taip kaip gavosi ir labai gerai, kad šį kartą džiaugtis galime mes. Noriu pasveikinti vyrus už kovingumą ir linkiu mums sėkmės."

"SKM-Agotos gryčios" komandos vadovas Andrius Čerškus pripažino varžovų pranašumą: "Varžovų komanda tikrai smagi yra - puikiai kovojo, gerai pataikė iš toli. Tuo tarpu mes atėjome į šias rungtynes visiškai nenusiteikę, jau galvodami apie finalo ketverto turnyrą ir gavome labai skaudžią pamoką."

"Didelę dvikovos dalį pirmavome, o lemiamame ketvirtyje netgi turėjome dviženklę persvarą, tačiau ją sugebėjome iššvaistyti. Peršasi išvada, kad nebuvome verti žengti į kitą varžybų etapą."

"Penktukas": Rolandas Svilainis 18, Laisvidas Paknys 13, Laimonas Riuka (12 atk.kam.) 12.

"SKM-Agotos gryčia": Tomas Urbelionis 13, D.Zoruba 12.

Tikėjosi sunkios kovos

Staigmeną pateikę "Penktuko" krepšininkai "Spring'B" taurės pusfinalyje varžysis su "Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubo" (VJVJK) atstovais, kurie antradienio vakarą dvikovoje svečiuose po gana dramatiškos kovos rezultatu 88:77 palaužė "Vilniaus KM I" jaunimą.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo rungtynes, o sužaidus dešimt minučių triuškino varžovus (28:14). Tačiau antrajame ketvirtyje VJVJK ekipa sugebėjo išsijudinti ir sužaidusi nepriekaištingą kėlinuką dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (47:43).

Po didžiosios pertraukos aikštėje jau vyko tikras nervų karas, kuriame nežymią persvarą turėjo svečių komanda. Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko viduryje, kuomet minimalią persvarą (76:75) turėję VJVJK vyrai pelnė 10 taškų be atsako ir įgijo dviženklį pranašumą (86:75).

Nors Onos Dindaitės-Mukienės treniruojamas jaunimas dar bandė sukurti mažą stebuklą, tačiau visos jo pastangos nuėjo perniek, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui rankas į viršų kėlė pelnytą pergalę pasiekusi svečių komanda.

Nugalėtojų komandos vadovas Žilvaras Zinkevičius neatrodė labai nustebęs: "Šiame sezone, įvairiuose turnyruose, teko žaisti su daugeliu jaunimo komandų. Buvo tiek pergalių, tiek pralaimėjimų, tad labai smagu, jog šiandien pavyko įveikti varžovus."

"Prieš rungtynes tikėjomės sunkios kovos, nes esame žaidę su kita 1998 metais gimusių vaikinų komanda, tačiau varžovai mūsų nė kiek nenustebino. Nors VKM komanda puikiai pradėjo rungtynes, tačiau vyrai laiku suprato, kad norint laimėti reikia žaisti iš visų jėgų ir dar iki didžiosios pertraukos pavijo varžovus."

"Antroje susitikimo dalyje jau mes diktavome savo sąlygas. Tiesa, vienu metu jaunimas buvo apkarpęs savo deficitą iki minimumo, tačiau netrukus susigrąžinome iniciatyvą, drausmingai užbaigėme rungtynes ir šventėme pelnytą pergalę."

"Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubas": Lukas Motiejūnas 25, Andrius Gaidys (6 rez.perd.) 19, Elonas Pokanevič 15.

"Vilniaus KM I": Tautvydas Vyšniauskas 24, Rokas Urbelis 21.

Koja kojon

Įdomiai susiklostė ir "Dailės akademijos" bei "Agmekos" akistata, kurią rezultatu 63:55 laimėjo savo aikštėje žaidusi "dailininkų" ekipa.

Pirmojo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą (20:10), tačiau antrajame kėlinuke "Agmekos" krepšininkai atkuto ir sužaidus kiek daugiau nei penkiolika minučių jau buvo priekyje (27:26).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus abi ekipos žengė koja kojon, o rungtynių nugalėtojas, kaip ir dera, sprendėsi lemiamame kėlinuke. Sužaidus kiek mažiau nei 32 minutes svečiai dar buvo priekyje (53:52), tačiau tuomet "Dailės akademijos" atstovai šešioms su puse minutės uždarė visus kelius savojo krepšio link, per tą laiką patys pelnė 9 taškus bei atitrūko apčiuopiama persvara (61:53).

Kaip parodė vėlesni įvykiai to pilnai pakako tam, kad būtų iškovota pergalė bei kelialapis į šį savaitgalį vyksiantį "Spring'B" taurės finalo ketverto turnyrą.

"Dailės akademija": Paulius Vroblevičius 24, Giedrius Bielskis (16 atk.kam., 6 rez.perd.) 13, Edgaras Kordiukovas (13 atk.kam.) 8.

"Agmeka": Jonas Špokas (5 per.kam.) 23, Simas Jegelevičius 18.

Geometrine progresija

Lengviausią pergalę šventė "Spring'A" taurėje dalyvaujanti "Sportinio įgūdžio" ekipa dvikovoje svečiuose sutriuškinusi "SKM-Safety Style" jaunimą bei patekusi tarp keturių stipriausių pavasario čempionato komandų.

Favoritų pranašumas ėmė ryškėti jau pirmajame kėlinuke, kurį jie laimėjo daugiau nei užtikrintai (23:13). Po trumpos pertraukėlės rungtynių scenarijus nepakito, tad "Sportinio įgūdžio" vyrai sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų, o dvikovos pusiaukelėje jau turėjo triuškinamą persvarą (44:22).

Antroje susitikimo dalyje SKM trenerių štabas jau eksperimentavo sudėtimi, tuo tarpu kone pirmą kartą sezone pilną sudėtį surinkę "sportininkai" mėgavosi žaidimu bei geometrine progresija didino savo pranašumą. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą svečių komandos pergalę rezultatu 88:49.

"Sportinis įgūdis": Deividas Kumelis 25, Raimundas Ambrulaitis 14, Tomas Galeckas (5 per.kam.) ir Gediminas Rackevičius po 11.

"SKM-Safety Style": Lukas Šidlauskas ir Žygimantas Gedžiūnas po 9.