Spring 15 pradžia pateikė ir netikėtų rezultatų

Trečiadienio vakarą (04 08) prasidėjo atsinaujinusio Spring 15 turnyro kovos, kurios jau nuo pat pirmųjų akistatų pažėrė visą eilę netikėtų rezultatų. Praėjusio sezono Pavasario čempionato Mažosios taurės savininkai "ISM universiteto" studentai po pratęsimo pripažino "Lynx" pranašumą, o VTDK tikrieji studentai kiek netikėtai ant menčių paguldė "Teltonikos" ekipą. Permaininga savaitė buvo "SKM-Leoviros" ekipai, kuri iš pradžių patyrusi skaudžią nesėkmę vėliau iškovojo skambią pergalę. Tad apie viską iš eilės.

Savaitės rungtynės

Neabejotinai įdomiausia kova virė tarp svečiuose žaidusios atsinaujinusios "Lynx" (2-0) ekipos ir "ISM universiteto" (0-1) studentų. Pastarieji praėjusį pavasarį iškovojo Pavasario čempionato Mažąją taurę, tad naujo formato turnyre dalyvauja puoselėdami ne mažesnes ambicijas. Vis tik pirmenybių pradžia Šarūno Cipario treniruojamiems studentams susiklostė ne taip, kaip buvo planuota.

Nors dvikovą geriau pradėjo aikštės šeimininkai (11:4), tačiau A lygos žaidėjų vedama "Lynx" ekipa netrukus perėmė iniciatyvą ir dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą pranašumą (21:17).

Po trumpos pertraukėlės ilgą laiką vyko apylygė kova, o rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Įpusėjus dvikovai pirmavo "ISM universiteto" komanda, tačiau jos pranašumas siekė vos du taškus (38:36).

Tikros įdomybės prasidėjo iškart po didžiosios pertraukos. Trečiąjį kėlinuką geriau pradėjo studentai, kurie jo pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (57:47). Tačiau toks jaunimo akibrokštas išjudino apsnūdusius svečius, kurie atsiraitoję rankoves kibo į darbą bei lemiamo ketvirčio pradžioje patys susikrovė solidžią persvarą (68:61).

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Anaiptol, Š.Cipario diriguojama aikštės šeimininkų ekipa sugebėjo pakilti ant kojų ir sužaidę idealią atkarpą pagrindinio laiko pabaigoje išplėšė pratęsimą (71:71).

Papildomo kėlinuko pradžioje studentai šovė į priekį (75:71), tačiau "Lynx" ekipa atlaikė psichologinį spaudimą, pamažu apkarpė varžovų pranašumą ir tiksliau sužaidę pratęsimo pabaigą išplėšė pirmąją pergalę Spring 15 čempionate. Galutinis rezultatas - 84:82 svečių komandos naudai.

"Lynx": Pavelas Braknys 31, Deimantas Pavlovskis 25, Gediminas Povilauskas (18 atk.kam.) 19.

"ISM universitetas": Karolis Bielskis (5 rez.perd.) 26, Linas Beliūnas (14 atk.kam.) 24.

Triuškinimai ir netikėtumai

Ne ką lengvesnės rungtynės "Lynx" ekipos laukė ir ketvirtadienio vakarą, kuomet svečiuose rezultatu 68:64 buvo palaužta iš Plasta-Sostinės C lygos kovų ją eliminavusi "Kirvių" (0-1) komanda.

Kur kas galingesnę sudėtį Spring 15 turnyrui surinkę svečiai iškart perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau solidesnę persvarą įgijo tik antrojo kėlinuko pabaigoje (32:21).

Tačiau toks varžovų akibrokštas nė kiek neišgąsdino "Kirvių" ekipos. Anaiptol, "sukapoję" varžovų gynybos pančius aikštės šeimininkai atkūrė rungtynėse intrigą ir lemiamo kėlinuko pradžioje išlygino rezultatą (56:56).

Likusio rungtynių laiko metu aikštėje vyko tikras nervų karas, kurį laimėjo kiek daugiau patirties turėjusi "Lynx" komanda. Lemiamo kėlinuko pabaigoje svečiai pataikė svarbius metus, šaltakraujiškai metė baudas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė antrąją pergalę Spring 15 pirmenybėse.

"Lynx": Pavelas Braknys (11 atk.kam., 6 per.kam.) 25, Ovidijus Trukšinas (10 atk.kam.) 11, Julius Stanaitis 9.

"Kirviai": Ignas Lukošius (17 atk.kam., 6 blk.) 14, Aleksandras Karčmit 11.

Savotišką staigmeną pateikė beveik vien iš tikrų VTDK (1-0) studentų sudaryta komanda savo aikštėje rezultatu 63:55 įveikusi "Teltonikos" (1-1) ekipą.

Pirmoje rungtynių dalyje visą laiką iniciatyvą savo rankose laikė svečiai, kurie vienu metu buvo įgiję triuškinamą 15 taškų pranašumą (30:15). Tačiau vėliau aikštės šeimininkai suaktyvino gynybą, ėmė rinkti kone kiekvieną atšokusį kamuolį ir trečiojo ketvirčio pradžioje išlygino rezultatą (40:40).

Paviję varžovus studentai įgijo papildomų jėgų ir pamažu perėmė susitikimo kontrolę į savas rankas. Nors iki pat pagrindinio laiko pabaigos tarp komandų išliko kovinis skirtumas, tačiau kelių taškų persvarą turėjusi VTDK ekipa neleido svečiams atkurti intrigos ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę pavasario pirmenybėse.

VTDK: Tomas Jasiulis 20, Martynas Bimba 16, Marius Tenikaitis (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 14.

"Teltonika": Tadas Mankevičius 17, Mantas Vanagas 14.

Tiesa, ši nesėkme nesukomplikavo "Teltonikos" komandos padėties, nes kelios dienos prieš tai, Spring 15 turnyro starte, ji dvikovoje svečiuose rezultatu 107:45 sutriuškino "SKM-Leoviros" atstovus.

Atidarymo rungtynėse intriga laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kurį svečiai laimėjo 24:15. Tačiau vėliau fiziškai galingesni "Teltonikos" vyrai įjungė aukštesnę pavarą ir dar prieš didžiąją pertrauką atitrūko 51:20.

Antroje susitikimo dalyje abi ekipos jau žaidė savo malonumui, o tai buvo žymiai parankiau daugiau patirties turintiems svečiams, kurie mėgavosi krepšiniu, beveik be klaidų atakavo krepšį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę net 62 taškų skirtumu.

"Teltonika": Tadas Mankevičius (12 atk.kam.) 29, Mantas Vanagas (11 atk.kam., 5 rez.perd.) 24, Antanas Šegžda 18.

"SKM-Leovira": Žygimantas Gedžiūnas 9, Dominykas Mėlynauskas 7.

Tiesa, ilgai liūdėti Gintaro Šerkšno treniruojamam jaunimui neteko - vos po savaitės jis savo aikštėje priėmė "Kuršėnų" (0-1) ekipą bei šventė įtikinamą pergalę.

Susitikimo pradžia geriau susiklostė aikštės šeimininkams, kurie sužaidus tris minutes pirmavo 7:5. Visgi vėliau svečiai kone penkioms minutėms uždarė visus kelius savojo krepšio link ir pelnę 8 taškus be atsako perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas (13:7).

Įpusėjus dvikovai "Kuršėnai" turėjo solidų pranašumą (39:26) ir atrodė, kad jo pilnai turėtų pakakti pergalei. Tačiau po didžiosios pertraukos "SKM-Leoviros" jaunimas ėmė spausti varžovus, išprovokavo visą eilę jų klaidų ir trečiojo kėlinuko pabaigoje išsiveržė į priekį (50:49).

Lemiamame ketvirtyje aikštės šeimininkai žaidė lyg ant sparnų - lengvai rinko taškus, puikiai tvarkėsi gynyboje bei sulig kiekviena minute didino savo pranašumą, kuris galiausiai tapo triuškinamas. Galutinis rezultatas - 80:63 "SKM-Leoviros" komandos naudai.

"SKM-Leovira": Žygimantas Gedžiūnas (12 atk.kam., 5 rez.perd., 5 per.kam.) 32, Vitas Pranarauskas (6 rez.perd.) 17, Benediktas Zabulionis (5 per.kam.) 15.

"Kuršėnai": Žilvinas Milaknis (21 atk.kam.) ir Vilius Matulevičius po 16.

Lengva pergale praėjusią savaite galėjo mėgautis "Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubas" (VJVJK), kuris savo aikštėje rezultatu 99:64 įveikė "Ginio pajėgų" (0-1) garbę ginančius krepšininkus.

Pirmajame ketvirtyje kova dar vyko taškas į tašką, o sužaidus dešimt minučių aikštės šeimininkai turėjo kuklią dviejų taškų persvarą (21:19). Tačiau vėliau VJVJK atstovai puolime padidino apsukas, pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną bei dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (53:39).

Antroje susitikimo dalyje dvikovos scenarijus nepasikeitė - aikštės šeimininkai tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose, žarstė varžovams krepšinio pamokas ir nuaidėjus finalinei sirenai iškovojo solidžią pergalę.

"Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubas": Mindaugas Lastauskas (11 atk.kam.) 18, Mantas Kazlauskas (17 atk.kam.) ir Paulius Mičėnas po 17.

"Ginio pajėgos": Domantas Žičkus (12 išpr.praž.) 32, Raimond Psedovski 19.

Pasirodymą čempionate ketvirtadienio vakarą pradėjo dar dvi komandos, tai - savo aikštėje žaidusi "Moscow 121" (1-0) komanda bei "Oro navigacijos" (0-1) krepšininkai.

Rungtynių favoritas ėmė ryškėti dar pirmoje susitikimo dalyje. Daugiau lygiaverčių krepšininkų turėję bei aukštesnę žaidimo spartą pademonstravę aikštės šeimininkai greit įgijo dešimties taškų pranašumą, kurį dvikovos pusiaukelėje padvigubino (47:27).

Nors po didžiosios pertraukos "Oro navigacijos" darbuotojai kiek atkuto ir akivaizdžiai pagerino savo žaidimą, tačiau tai nepadėjo jiems apkarpyti turėto deficito ir atkurti rungtynėse intrigos. Jaunieji "Moscow 121" krepšininkai pakiliai baigė susitikimą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 78:52 bei į savo sąskaitą įsirašė pirmąjį tašką.

"Moscow 121": Emilis Mockevičius 20, Valentas Želvys 17, Mantas Leišis 14.

"Oro navigacija": Giedrius Giedra (13 atk.kam.) 23, Remigijus Deveika 8.