3T krepšininkai peržengė ketvirtfinalio barjerą

[nuotrauka1] Pirmajame "Švyturio" krepšinio čempionato B lygos pusfinalyje susitiks "Švyturys" ir "3Tsistema-Optilangaï". Tai paaiškėjo po trečių ketvirtfinalio rungtynių, kuriose 3T krepšininkai savo arenoje 105:79 sutriuškino Ukmergės "FKK Spartako" ekipą ir intriguojančią ketvirtfinalio seriją laimėjo rezultatu 2:1.

Atitrūko išsyk

Susitikimas prasidėjo Karolio Žuko benefisu - 3T ekipos lyderis į varžovų krepšį vieną po kito pasiuntė keturis tolimus tritaškius ir aikštės šeimininkai atitrūko 24:14, o ketvirtį baigė pirmaudami solidžiu 14 taškų skirtumu (30:16). Per pirmą kėlinį K.Žukas vienas pelnė lygiai pusę savo komandos taškų - 15.

Be savo trenerio ir idėjinio lyderio Mariaus Taparausko rungtyniavę Ukmergės krepšininkai atrodė sutrikę. Padrikas svečių žaidimas, gausybė klaidų ir netaiklūs metimai net iš dėkingų padėčių ištikimiausiems "Spartako" gerbėjams net neleido pagalvoti apie pergalę. Šaltakraujiškai ir užtikrintai rungtyniavęs 3T penketukas po dviejų kėlinukų turėjo net 22 taškų persvarą (57:35).

[nuotrauka2]Per didžiąją pertrauką "Spartako" komanda mobilizavosi ir trečiame kėlinuke ėmė spausti varžovus po visą aikštelę. Pasiaukojanti svečių gynyba jau netrukus davė vaisių - po aukštaūgio Vaido Stankevičaius dvitaškio svečiai deficitą sumažino iki 11 taškų - (62:51). Svarbiausiomis akimirkomis vėl prabilo 3T ekipos žvaigždė K.Žukas, į varžovų krepšį įskraidinęs dar vieną tritaškį ir dvitaškį bei neleidęs ukmergiškiams perlaužti rungtynių eigos.

Ketvirtame kėlinyje įsismaginę arenos šeimininkai susikrovė triuškinančią 30 taškų persvarą (85:55) ir dar išpildė sirgalių norą įmesti 100 taškų - mačo pabaigoje jubiliejinį tašką pelnė aukštaūgis Marius Staniulis.

Apetitas auga

"Tikėjomės laimėti, tačiau tikrai ne tokiu triuškinančiu rezultatu. "Spartako" komanda šį vakarą nebuvo panaši į save, o mūsų ekipoje gerai pasirodė visi aikštelėje pabuvoję žaidėjai, ypač aukštaūgiai, - aiškino 3T ekipos vadovas Andrius Vaitekūnas. - Įgyvendinome savo tikslą patekti tarp 4 stipriausiųjų, tačiau apetitas kyla bevalgant - norime nugalėti ir pusfinalyje. Manau, kad "Švyturys" mums įveikiamas varžovas".

"FKK Spartako" kapitonas Edgaras Petrovas mano, kad ukmergiškiai neatlaikė svarbių rungtynių įtampos: "Manau, kad perdegėme, nes šiose rungtynėse ant kortos buvo pastatytas visos ketvirtfinalio serijos ir kelialapio į A lygą likimas. Daug klydome ir žaidėme labai padrikai. Mums labai trūko mūsų trenerio M.Taparausko".[nuotrauka3]

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė ir 32 taškus pelnė K.Žukas (6/12 tritaškių). 19 taškų prie pergalės pridėjo M.Staniulis (12 atk. kam.), 17 - Rolandas Pocius (10 atk. kam.).

Ukmergės ekipai 21 tašką pelnė Paulius Šermukšnis. Vaidas Kacevičius (7 rez. perd.) į varžovų krepšį įmetė 15, Tomas Šarmavičius - 13 taškų.

Rezultatas - lygus

Paskutinio kelialapio į pusfinalį likimas paaiškės šį ketvirtadienį (03 26). Trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse "Darner" savo arenoje priims svečius iš Lentvario - "Rumidos" krepšininkus.

"Rumida" savo arenoje 101:97 įveikė vilniečius ir atsirevanšavo už pralaimėjimą svečiuose. Ketvirtfinalio serijos rezultatas tapo lygus - 1:1.

Lentvario ekipą į pergalę vedė Dmitrijus Meškevič - 34 taškai ir 21 atkovotas kamuolys. Adas Praprovas surinko 19 taškų (6 rez. perd.), Marius Atkočiūnas - 14.

"Darner" vežimą tempė 4 žaidėjai - Laimonas Ališauskas (27 tšk.), Audrius Povilaitis (21 tšk. ir 5 rez. perd.), Simonas Prišmontas (20 tšk. ir 5 rez. perd.) ir Evaldas Šalkauskas (17 tšk.).