Naujiena

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos ketverios rungtynėse, kuriose buvo tiek intriguojančių rezultatų, tiek triuškinamais skirtumais pasiektų pergalių. Tad apie viską iš eilės.

Dviejų dėl vietos atkrintamosiose kovojančių komandų akistatoje savo aikštėje žaidusi KK „Losritos“ (2-5) ekipa šventė svarbią pergalę prieš artimiausią savo konkurentę „Vilniaus kolegijos“ (1-5) komandą.

Aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir per pirmąsias penkias minutes diktavo varžovams žaidimo sąlygas.

Vis tik, po šalto dušo atsigavę Stanislovo Radziulio auklėtiniai greitai grįžo į rungtynes, o po fantastiškai sužaisto antro kėlinuko, kuomet per dešimt minučių pavyko įmesti net 32 taškus, dvikovos pusiaukelėje net buvo priekyje – 54:46.

Po didžiosios pertraukos svečiai dominavo toliau. Studentai metė taikliau, provokavo varžovų klaidas ir pamažu didino savo pranašumą, kuris lemiamo ketvirčio pradžioje pasiekė dviženklę ribą (71:60).

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad rungtynių baigtis yra aiški „Vilniaus kolegijos“ ekipa tarsi sustojo, o tuo pasinaudoję „Losritos“ vyrai šovė į priekį, laimėjo trijų minučių atkarpą „sausu“ rezultatu 12:0 ir likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes išsiveržė į priekį – 72:71!

Nuo šios akimirkos aikštėje jau užvirė tikras nervų karas, kuriame geriau sekėsi Genadijaus Kuliomino treniruojamai „Losritos“ komandai.

Likus žaisti 2:45 min. rezultatas dar buvo lygus 74:74, tačiau per likusį rungtynių laiką aikštės šeimininkai pelnė 5 taškus be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 79:74.

KK Losrita
Vilniaus kolegija
Dovydas Sakalnikas 27 PTS 26 Mindaugas Gružys
Mantas Dong 11 REB 9 Edvinas Lebeckas
Nojus Vaikšnoras 3 AST 7 Justinas Leganovič
Genadijus Kuliominas, „Losrita“

Vyrai antroje dvikovos pusėje parodė, kad moka gintis. Jeigu per pirmus du kėlinukus sugebėjom praleisti 54 taškus, o per antrąją dvikovos pusę - vos 20, tai parodo, kad jei norime - galime dirbti gynyboje.

Aišku, didžiausią įtaką daro ir pavyzdį gynyboje rodo Tautvydas Pipiras. Jis visada ragina agresyviau gintis ir duoda puikų pavyzdį. Po traumos grįžus Paliukėnui, mes būsime dar geresni ginant savo krepšio prieigas.

Reikia pagirti ir Dovydą Sakalniką, kuris šiandien buvo labai agresyvus puolime. Toks, kokį mes ji norime matyti visada. Na, puolime kol kas turime tą pačią problemą - prastą pataikymą.

Rungtynių metu visada metame aibę laisvų tritaškių, bet nesugebame pataikyti, baudos - irgi didelė problema. Dažnai prieš mus ginasi aikšte, nes mato, kad nepataikome. Bet krepšys kažkada atsiriš.

Po truputį judame į priekį. Ir noriu palinkėti kai kuriems žaidėjams iš „Vilniaus kolegijos“ išmokti pagarbiau elgtis, o ne drąskytis pasibaigus dvikovai. Juk ne pyktis ir muštis ateiname į rungtynes.

Intrigos netrūko ir viršutinėje rikiuotės dalyje esančių komandų akistatoje, kurioje VGTU (6-0) studentai susigrūmė su SK „Ferimstos“ (3-2) garbę ginančiais vyrais.

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Kaip ir buvo galima tikėtis, žiūrovai, susirinkę į lyderių rungtynes, pamatė gana aukšto lygio krepšinį bei įdomią kovą.

Pirmus du kėlinukus abi ekipos žengė petys į petį neleisdamos viena kitai atitrūkti didesne nei 3-5 taškų persvara. Po didžiosios pertraukos pirmieji iniciatyvos ėmėsi savo aikštėje žaidę VGTU studentai, kurie trečiąjį kėlinuką pradėjo galingu spurtu 11:0 ir per keletą minučių įgijo dviženklę persvarą (51:40).

Tačiau baltos vėliavos nekėlę Gintaro Plytniko auklėtiniai į tokį varžovų akibrokštą atsakė ne ką prastesne atkarpa (13:2) ir dar trečiajame kėlinuke išlygino rezultatą (53:53).

Lemiamo ketvirčio pradžioje abi ekipos kurį laiką dar pažaidė „katės ir pelės“ žaidimą, tačiau tuomet Gintaro Šerkšno auklėtiniai apie save priminė laimėdami dar vieną galingą atkarpą 11:1 po kurios pasiuntė varžovus į tikrą nokdauną (74:64).

Per likusias pusantros minutės „Ferimsta“ bandė pakovoti dėl garbės, tačiau visos svečių pastangos kažką pakeisti nuėjo niekais, tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 78:68 šventė šiame sezone dar nenugalėta VGTU komanda.