Naujiena

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje nestigo įdomių akcentų, o visus juos nustelbė net 1,5 metų laukta „Legiono“ pergalė.

Pastarąjį kartą „legionieriai“ buvo laimėję dar 2018 m. kovo 12 d., kuomet rezultatu 93:90 buvo įveikta silpniausia 2017-2018 m. sezono A lygos ekipa „LEU-Šviesos“ komanda.

O tuomet sekė įspūdinga 28 pralaimėjimų iš eilės serija, kurią R.Kalesnyko auklėtiniai nutraukė daugiau nei įspūdingu rungtynių finišu.

Svečiuose žaidę Raimundo Kalesnyko treniruojami „Legiono“ (1-6) krepšininkai didžiąją rungtynių dalį vijosi „Vilniaus kolegijos“ (1-6) studentus, o likus žaisti dešimt minučių turėjo dviženklį deficitą (57:68).

Tačiau lemiamame kėlinuke „Legiono“ ekipa sulaukė savo šlovės valandos ir vos per dešimt minučių pelniusi, įsiklausykite, net 41 (!) tašką sugebėjo ne tik likviduoti turėtą deficitą, bet iš švęsti bene pusantrų metų lauktą pergalę – 98:88.

Vilniaus kolegija
Legionas
Edvinas Lebeckas 23 PTS 27 Artūras Karapetian
Augustinas Mikštas 9 REB 9 Darius Kiminius
Karolis Bakanauskas 6 AST 6 Artūras Karapetian
Stanislovas Radziulis, „Vilniaus kolegija“

Lemiamame kėlinuke gynyboje visiškas nesusikalbėjimas buvo. Paskui po rungtynių persirengimo kambaryje ilgai apie tai kalbėjome. Be to, nusiteikimo trūko. Prieš rungtynes jautėsi, kad komanda varžovus pasirengusi „užmėtyti kepurėmis“, tad nieko nuostabaus, jog galutinis rezultatas toks, kokį matome.

Dvikovą pradėjome visai neblogai, tačiau vyrai paskui pradėjo labai skubėti, mesti neparuoštus metimus, tuo tarpu šaltakraujiškiau žaidę varžovai pradėjo pamažu mažinti deficitą.

Iš pradžių laikėmės, tačiau kai „Legiono“ krepšininkai įgavo pagreitį jau labai sunku buvo juos išmušti iš žaidybinio ritmo.

Raimundas Kalesnykas, „Legionas“

Tris kėlinukus žaidėme ne krepšinį, o kažkokį chaosą, nes labai sunkiai sekėsi užpulti. Be to, gynyboje buvo didelės bėdos. Sakiau vyrams, kad turime lipti ant kamuolių ir kovoti, tačiau to nebuvo.

Po trečio kėlinuko buvo labai piktas ir daviau ultimatumą komandai: arba žaidžiat, arba skirstomės. Panašu, kad mano žodžius vyrai suprato. Lemiamame ketvirtyje susitvarkė gynyba, o kai tai įvyko, tuomet ir puolimas pasitaisė. Fantastiškai pasitaisė!

Anksčiau visuomet žaisdavom gerai rungtynių pradžias, o šiandien pagaliau pabaigą sužaidėm. Mano tikslas – ugdyti žaidėjus. Tikiu, kad šis projektas yra ilgalaikis ir mes suteikdami daug laiko jaunimui po kelių metų galime suformuoti labai neblogą komandą.

Šiuo metu iki tobulumo daug trūksta, tačiau turėsim treniruotes su naujais žaidėjais ir manau viskas bus gerai.

Žadėjau, kad iškovosime pergalę, tad smagu, jog pažadą gana greitai pavyko įgyvendinti. Jei tokią sudėtį būčiau turėjęs anksčiau, manau ir pergalių būtų žymiai daugiau.

Kai turėsime stabilų dvyliktuką, bus kokybiškos treniruotės ir kokybiškas žaidimas. O tuomet ir rezultatai stabilesni atsiras.

Džiaugiuosi už komandą, kuris rodo norą, kovoja ir sugeba pasiekti užsibrėžtus tikslus. Juolab, kad varžovas šiandien buvo tikrai stiprus.

Sunkią pergalę šventė ir laimėję septintą kartą paeiliui vienvaldžiais A lygos lyderiais tapo VGTU (7-0) krepšininkai svečiuose tik po nepaprastai atkaklios kovos palaužę iš turnyro rikiuotės dugno neišsikapstančią „Tegros“ (1-6) komandą.

Nors rikiuotėje abu kolektyvus skiria ištisa praraja, tačiau Igno Pagalio auklėtiniai kaip reikiant kibo varžovams į atlapus.

Didžiąją rungtynių dalį aikštės šeimininkai kontroliavo situaciją ir mėgavosi nežymia 3-5 taškų persvara, o sužaidus tris ketvirtadalius rungtynių „Tegra“ turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (62:55).

Vis tik, lemiamame kėlinuke trumpą atsarginių suolelį turėjusiam „Tegros“ kolektyvui akivaizdžiai „nuseko baterija“, tuo tarpu savo energiją išnaudoję studentai per dešimt minučių pelnė net 30 taškų, persvėrė rezultatą savo naudai ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu – 85:77.