Naujiena

Vėlų pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės D1 lygoje susigrūmė dvi, pavasarį dėl aukso medalių veikiausiai kovosiančios komandos.

Savo aikštėje žaidę „HOME REPORT-Būsto patikra“ (5-3) krepšininkai priėmė „JEPU“ (7-1) kolektyvą ir po itin atkaklios kovos patyrė trečią nesėkmę čempionate.

Nors aikštės šeimininkai neturėjo kelių svarbių krepšininkų, tačiau sugebėjo mesti varžovams pirštinę ir pirmojo kėlinuko pabaigoje turėjo vieno taško persvarą (16:15).

Visgi, skaudų antausį gavę „JEPU“ vyrai atsibudo ir po trumpos pertraukėlės sužaidę nepriekaištingą dešimties minučių atkarpą dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (36:26).

Po didžiosios pertraukos „HOME REPORT-Būsto patikra“ atstovai dar buvo atkūrę intrigą ir priartėję iki pavojingos 2 taškų ribos (40:42, 42:44).

Tačiau pavojaus signalą laiku pajutę svečiai mobilizavosi, dar kartą atitrūko nuo varžovų ir išsaugoję saugią persvarą iki pat susitikimo pabaigos šventė sudėtingą, tačiau pelnytą pergalę rezultatu - 71:64.

Iškovoję septintą pergalę per aštuonerias rungtynes „JEPU“ vyrai įsitvirtino pirmoje A grupės pozicijoje. Tuo tarpu trečiąjį pralaimėjimą patyrę „HOME REPORT-Būsto patikros“ krepšininkai smuktelėjo į aštuntąją turnyro rikiuotės vietą.

PRA13 Legion
JEPU
Tadas Brazys 18 PTS 16 Rolandas Matulis
Andrius Giedraitis 10 REB 13 Rolandas Matulis
Tadas Brazys 7 AST 3 Justinas Luneckas
Žydrūnas Prakapavičius, „HOME REPORT-Būsto patikra“

Varžovai buvo susirinkę stipriausia sudėtimi ir pademonstravo labai kokybišką krepšinį. Tuo tarpu mes, kaip jau įprasta šį sezoną, renkamės 60% pajėgumo.

Vis tik, nepaisant to pavyko neblogai pasipriešinti, nors ir neturėjome lygiaverčių keitimų mūsų starto penketui. Viską įvertinus - buvo gan smagus vakaras.

Įdomesni kitų rungtynių rezultatai ir komentarai:

Paulius Kapšys 21 PTS 31 Ričardas Pilitauskas
Vytis Nevedomskis 10 REB 13 Tomas Vainoris
Paulius Kapšys 6 AST 9 Vytenis Kunčiūnas
Jonas Mikalkėnas, „Didėja“

Pastaruoju metu „Didėjos“ komandai atėjo sunkus periodas, nes trys naudingiausi komandos žaidėjai laikinai iškrito iš rikiuotės: A. Montvydas keliauja po pasaulį, o E. Matusevičius ir V. Jucevičius atsidūrė traumuotųjų sąraše.

Kai nėra žmonių, kurie sumeta daugiau kaip pusę mūsų taškų, atsiranda didelių problemų puolime, tas labai ir jautėsi šioje dvikovoje. Nors kovojom ir išlikom rungtynėse beveik iki pat jų pabaigos, bet pergalei pritrūko taiklesnių metimų ir geresnės gynybos.

Trečiadienį laukia dar vienos sunki akistata „avarine“ sudėtimi, o po to - gal jau sulauksim savo rezultatyviausių žaidėjų pagalbos.

Sigitas Martinonis, „Teodorai“

Šį kartą, skirtingai nuo praėjusių rungtynių, turėjom tik šešių žmonių kovinę komandą. Ši dvikova gavosi rezultatyvi, buvo daug kietos, gražios kovos, tad sveikiname su tuo ir varžovus!

Susitikimas prasidėjo taikliais aikštės šeimininkų tolimais metimais. Varžovai nuo pat pirmų minučių primėtė neįtikėtinų tritaškių, ypač Paulius Kapšys, ir šovė priekin. Tuo tarpu mes, pasinaudodami savo privalumais toli ju nepaleidom, atsakydami taškais iš baudos aikštelės.

Antrajame kėlinuke smarkiai pagerinome gynybą, ženkliai apribojome varzovu pataikymą, todel pavyko pabėgt į priekį. Išnaudodami savo pranašumą kovoje dėl atšokusių kamuolių stengėmės žaisti per baudos aikstelę, taip pat kažkiek taškų pelnėme greitame puolime.

Trečiąjį kėlinuką „Didėjos“ vyrai pradėjo užsivedę, porą kartų pataikė ir sumažino skirtumą iki vienaženklio. Tai mums turejo būti signalas, kad reikia pabusti. Deja, leidom jiems kone iškart įskraidinti dar tris tolimus metimus ir persvara ne tik ištirpo, bet ir varžovai išiveržė į priekį.

Tuomet „Didėja“ vėl sustojo į aikštės gynybą, kuri pradžioje suveikė ir neleido mums žaisti, kaip buvom įpratę, per baudos aikštelę. Jie kažkiek rizikavo toliau taip gindamiesi, na o mes pristaikėm.

Iškarto po minutės pertraukėlės grižome į ritmą. Porą kartų apsigynus ir sėkmingai užpuolus vėl susigrąžinom nežymią keturių taškų persvarą.

O tuomet gerai prieš aikštės gynybą susipasavome, pavyko išvesti laisviems metimams Ričardą Pilitauską, kuris šaltakraujiškai užbombardavo metimais iš toli, taip atsakydamas į sėkmingas varžovu tritaškių salves.

Tai buvo tolimų metimų kėlinukas! Gerai, kad į pabaigą „užsukom kraną“, nes rungtynių eiga vertė varžovus skubėti, be to ir „Didėjos“ vyrai kažkiek pavargo.

Dvikovos pabaigoje dirbome gynyboje, o puolime - gerai dalinomės kamuoliu. Tai leido saugiai užbaigti susitikimą. Seniai buvo tokios rungtynės, kad varžovas mus užmėtytų taip iš toli, bet dar smagiau, kad sugebėjome atstovėti ir pasiekti pergalę!